Kowal nie chce być już w PJN?

29.03.11

Czy Paweł Kowal wciąż jest członkiem PJN? Z ustaleń „Wprost” wynika, że europoseł dwa miesiące temu poinformował resztę założycieli stowarzyszenia o swojej rezygnacji. „Nie chcę firmować czegoś, co jest konstruowane poza kontrolą osób, które poparły projekt” – napisał w mailu rozesłanym do liderów PJN. Dotarliśmy do tej korespondencji.
Fot. Wprost

Szczególnie Polaków. Śmierć zbiera żniwo w Wągrowcu wyjątkowo demokratycznie. Życie odbierają tu sobie nie tylko nastolatki i bezradni starcy, ale też lekarze, policjanci i robotnicy. Jedni mówią, że to prawo serii, inni, że przypadek, piramida, ciemne moce. Albo grobowe milczenie.
Archeolodzy prowadzący prace wykopaliskowe w stolicy Wietnamu - Hanoi odkryli grobowiec sprzed 2000 lat oraz starsze artefakty - informuje serwis internetowy Viet Nam News. Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi lekkie spadki na wycenie PLN po wczorajszym umocnieniu, Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4199 PLN za euro, 3,9945 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,0778 PLN wobec ,,, Singiel może liczyć na kredyt w dokładnie takiej samej wysokości co małżeństwo lub para partnerów o identycznych łącznych zarobkach, I to mimo tego, że koszty utrzymania jednej osoby są przecież niższe niż wydatki dwójki,

Stacje newsowe zbierają plony. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy oglądalność skoczyła im nawet trzykrotnie. Widzów przykuły do telewizora narodowe tragedie i wybory. Dzięki powodzi i katastrofie pod Smoleńskiem znacznie wzrosła oglądalność zarówno TVN 24, jak i Polsatu News i TVP Info.

Mirosław Drzewiecki wraca. By było dla niego miejsce w komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki Platforma odwołała innego posła PO ze składu gremium. "Wciśnięcie" Drzewieckiego do komisji było przesądzone. "Jego powrót do czynnej polityki opóźniły tragiczne wydarzenia w Smoleńsku" - przyznała PO. Chelsea może uciec.

Takiego mrozu nie było już dawno. Służby meteorologiczne ostrzegają, że tej nocy temperatura spadnie nawet do -25 stopni Celsjusza! Jeśli zobaczysz osobę pod wpływem alkoholu, śpiącą na przystanku czy w parku, dzwoń na policję. Od 1 listopada w całej Polsce zamarzło już 176 ludzi. W przypadku głównej pary walutowej ostatnie dziesięć miesięcy upłynęło pod znakiem jednoznacznego i mocnego trendu spadkowego, „Obywatele do Senatu” kompletują listę kandydatów. Z ich komitetu mają wystartować m.in. prof. Krzysztof Rybiński i Tomasz Misiak. Bardzo możliwe, że prezydenci miast poprą też Annę Kalatę, byłą minister pracy z ramienia Samoobrony, która jeszcze niedawno miała kandydować z PSL – dowiedział się „Wprost”.
Anna Kalata (fot. FORUM)Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji idzie do kosza. To już pewne. Jej sprawozdanie odrzuciły Sejm i Senat. Potrzebna jest jeszcze opinia prezydenta. Ale ponieważ jego obowiązki pełni Bronisław Komorowski, to od niego zależy los rady. A marszałek nie pozostawia złudzeń.       Uri Brodsky może być wydalony do Niemiec. Sąd Okręgowy w Warszawie przedłużył jego areszt o 60 dni. Wyrok jest nieprawomocny. Jest on podejrzewany przez niemieckie władze o szpiegostwo na rzecz izraelskiego wywiadu.
      Republika Federalna Niemiec wystąpiła o wydanie mężczyzny na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Warszawski sąd dwa dni temu zdecydował, że do wydania decyzji o ewentualnej ekstradycji potrzebne są kolejne dokumenty.
      13 kwietnia niemiecka prokuratura uzyskała w Federalnym Sądzie Najwyższym w Karlsruhe Europejski Nakaz Aresztowania Brodsky'ego. Jest on podejrzewany o pomoc izraelskiemu wywiadowi w zorganizowaniu zamachu na jednego z przywódców Hamasu.
      Na początku czerwca Brodsky został zatrzymany na lotnisku w Warszawie. Dwa dni później został aresztowany na 40 dni. Wówczas rozpoczęła się procedura zmierzająca do jego wydania do Niemiec. Polscy śledczy wystąpili do warszawskiego sądu z wnioskiem w tej sprawie.
Będą leczeni w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie.

RSS

Jeden człowiek, dziewięć miesięcy, 420 mln zhakowanych komputerów

29.03.13

Stworzył animowaną mapę pokazującą, jak wielu ludzi łączy się codziennie z internetem.

RSS

Prognoza na długi weekend

29.05.13

Będzie padało.

RSS

Odbili porwanych policjantów: Tak żołnierze GROM-u przechytrzyli talibów

29.06.10

Brawurowa akcja i wielki sukces komandosów jednostki specjalnej GROM. Żołnierze we współdziałaniu z Samodzielną Grupą Powietrzną odbili dwóch miejscowych policjantów uprowadzonych i więzionych przez talibów. Udało się, choć porywacze robili wiele, by zmylić pościg.

RSS

On ma zastąpić Edmunda Klicha

15.02.12

W środę minister transportu ogłosi, kto pokieruje Państwową Komisją Badania Wypadków Lotniczych. Jak ustalił portal tvn24.pl byłego polskiego akredytowanego przy MAK płk. Edmunda Klicha zastąpi w fotelu przewodniczącego Maciej Lasek. Według naszych informacji jego kandydaturę Sławomir Nowak zaakceptował we wtorek.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Filmiki: Dwa świetlne światy

22.07.12

RSS

Bo nie poddaliśmy się presji: Europa chwali Kopacz za brak szczepionek

01.04.10

Rada Europy chwali Polskę za przyjętą podczas epidemii świńskiej grypy strategię. Jako jedne z nielicznych państw nie ugięliśmy się pod presją koncernów farmaceutycznych oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i nie kupiliśmy drogich szczepionek przeciwko wirusowi A/H1N1.

RSS

EBC podnosi stopy procentowe i przyjmuje śmieciowe obligacje

08.07.11

Poprawa nastrojów na rynkach akcji w czwartek wynikała z zaskakująco dobrych danych z amerykańskiego rynku pracy, W Europie uwagę przyciągała konferencja banku centralnego, który podniósł główną stopę procentową do poziomu 1,5 proc,

RSS

Radwańska z Kubotem zaczęli amerykański sen

01.09.10

Świetny początek ostatniego wielkoszlemowego turnieju w tym roku w wykonaniu Agnieszki Radwańskiej. Rozstawiona z "dziwiątką" Polka bez problemu ograła Hiszpankę Arantxę Parrę-Santonję i jest w II rundzie. Podobnie jak grający w deblu z Austriakiem Łukasz Kubot.

RSS

Niezwykła podróż polarnika: Marek Kamiński dopłynął do Warszawy

15.03.10

Zdobył oba bieguny, teraz pokonuje Wisłę. Znany polarnik Marek Kamiński w kajaku spływa królową polskich rzek, mieszka w namiocie i żywi się rybami z Wisły. Dziś dopłynął do Warszawy. Na brzegu witali go mieszkańcy stolicy oraz marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.

RSS

Najsztub pyta: Zasztyletowany ma nadzieję

15.07.10

Marcinkiewicz radzi Tuskowi szaloną odwagę, a Kaczyńskiemu podróż dookoła świata. Sam nie wraca z dalekiej podróży.
fot. Wprost

RSS

Rząd przyjął program polskiej prezydencji

01.06.11

Premier Donald Tusk powiedział, że będzie chciał poprosić szefów partii politycznych reprezentowanych w parlamencie o spotkanie ws. przyjętego przez rząd programu polskiej prezydencji. Według niego, może uda się takie spotkanie zorganizować jeszcze w tym tygodniu.

RSS

Znikające SMS-y ze Smoleńska

08.12.10

Europoseł Paweł Kowal twierdzi, że z jego telefonu zniknęły SMS-y, które wysyłał 10 kwietnia w Smoleńsku. Z komórek byłego urzędnika Kancelarii Prezydenta Marcina Wierzchowskiego i kierowcy ambasadora Jerzego Bahra zniknęła z kolei część historii połączeń. Jak to możliwe?
Fot. sxc.hu

RSS

Reżim użył gazów? Dla Putina to "absolutnie bez sensu"

01.09.13

RSS

Chiny i USA: oni zaczną Nowy Rok

01.01.16

Dziś dzieje się oczywiście niewiele, bo rynki albo nie pracują w ogóle, albo działają krótko, Wydarzeniami wartymi uwagi są dwie popołudniowe publikacje z USA: jedna to wnioski o zasiłki dla bezrobotnych, a druga - indeks Chicago PMI,

RSS

Nowe zasady przewozu dzieci w fotelikach. Jest podpis prezydenta

29.04.15

Sprawdź co się zmieniło.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny