Piguła ministra

29.03.11

Szef polskiej dyplomacji jest jak sinusoida. Góra, dół, góra, dół. Raz o nim głośno, a potem znika, jakby zapadł się pod ziemię. Teraz mamy czas „górki”. I trwa.
Szef MSZ Radosław Sikorski (fot. A. Jagielak/Wprost)

Rosyjski bank centralny wydał w październiku na interwencje w obronie rubla ponad 29 miliardy USD. Po co? Blog Rafała Hirscha.        Łatwiejszy dostęp do kredytów studenckich, zwłaszcza dla najuboższej młodzieży - to ma zapewnić reforma systemu kredytów studenckich. Nowe uregulowania, które zaczną obowiązywać od nowego roku akademickiego, wprowadzają między innymi stuprocentowe poręczenia Skarbu Państwa dla osób o dochodach do 600 złotych na osobę w rodzinie oraz studentów pozbawionych opieki rodzicielskiej.
       Minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka ma nadzieję, że dzięki temu więcej młodych osób z mniejszych miejscowości, wsi i rodzin wielodzietnych zdecyduje się na studia.
       "Kredyty pozwalają godnie studiować, a wraz ze stypendium socjalnym dają dość pieniędzy na utrzymanie" - tłumaczyła minister Kudrycka.
       Do tej pory stosowano jedynie 70-procentowe poręczenia. Pozostaną one dla dochodów od 600 do 1000 złotych. Nowe uregulowania znoszą też uciążliwe dla studentów oraz banków wymogi dokumentowania wpisu na kolejny rok studiów. Teraz wystarczającym potwierdzeniem dla banku, uprawniającym do wypłaty kredytu, będzie aktualna legitymacja studencka lub doktorancka. Student nie będzie też musiał przedstawiać w banku dowodu wpisu na kolejny rok. Wypłata kolejnych transz kredytu zależeć będzie jedynie od statusu studenta, potwierdzonego ważną legitymacją.
       W korzystniejszy dla studenta sposób będzie też wyliczany dochód na osobę w rodzinie studenta - pod uwagę brane będą dochody netto, liczone tak, jak przy ubieganiu się o stypendium socjalne w uczelni. Nowe prawo da też możliwość zawieszenia spłaty kredytu maksymalnie na rok w przypadku utraty pracy czy trudnej sytuacji życiowej.
       W Polsce z kredytów korzysta zaledwie co szósty student. W Europie jest to o wiele bardziej wykorzystywana przez młodych ludzi forma finansowania lat nauki. Kwota kredytu przypadająca na jeden rok studiów to 6000 złotych. Maksymalny okres pobierania kredytu wynosi 6 lat, a w przypadku studiów doktoranckich - 4 lata z wyłączeniem urlopów od zajęć.
Oprocentowanie dla studenta wyniesie 1,75 procent - resztę dopłaci Skarb Państwa.
Weekend za naszą wschodnią granicą nie należał do spokojnych, Porwanie i przetrzymywanie przedstawicieli OBWE przez prorosyjskich separatystów wprowadza ten konflikt w nową odsłonę, bezpośrednio angażując kraje Europy Zachodniej, Ukraina ,,, Poniedziałkowa sesja na warszawskim parkiecie, podobnie jak piątkowa, stała pod znakiem nieco większej niż ostatnio zmienności notowań, Nasze główne indeksy zaczęły tydzień od niewielkich zwyżek, WIG20 i WIG zyskiwały na otwarciu po około 0,25 proc,, a ws Dwa tysiące ludzi ewakuowano w Mołdawii z powodu powodzi, do której doszło, gdy rzeka Prut wystąpiła z brzegów na zachodzie kraju - poinformowały władze.

Notowania ropy WTI rozpoczęły bieżący tydzień od spadku, Obecnie cena tego surowca znajduje się w okolicach 41,50 USD za baryłkę ? poziom ten jest ważnym wsparciem, które powstrzymuje stronę podażową już od ponad dwóch tygodni,

Andrzej Duda zapowiada, że nie spocznie na 500 plus. Od przyjęcia nowelizacji przez państwa członkowskie, PE uzależnił swą zgodę na nowy wieloletni budżet UE.

Euro kontra dolar, W owym boju na razie zwycięza dolar ? wykres eurodolara zszedł w ciągu dnia z okolic 1,1260 do mniej niż 1,12 ? obecnie natomiast jest przy 1,1215-20, Podano odczyt indeksu PMI dla gospodarki USA (wstępny za wrzesień), ,,, Związany dotąd z Al-Kaidą syryjski Front al-Nusra oderwał się od macierzystej siatki i tworzy nową organizację pod nazwą Dżabat Fatah al- Szam. Ma to utrudnić USA i Rosji walkę z syryjskimi bojownikami - poinformował w czwartek przywódca Frontu Abu Mohamad al-Golani. W połowie miesiąca tempa nabiera publikacja danych ze Stanów Zjednoczonych – na rynek napłyną informacje ze wszystkich , Trzeba mieć świadomość, że luzowanie przez Fed jest przesądzone, Dlatego funkcja reakcji rynku na dane będzie mocno ,,,Poseł Armand Ryfiński (Ruch Palikota) uważa, że należy zbadać, czy działania PiS nie są inspirowane przez obce służby specjalne. PiS zapowiada zaskarżenie Ryfińskiego do komisji etyki poselskiej; nie wyklucza też pozwu przeciwko politykowi Ruchu. Pentagon ujawnił, że nad Syrią amerykański i rosyjski samolot znalazły się w odległości "kilku mil" od siebie. "Chcemy, by stworzono międzynarodową koalicję antyterrorystyczną, podobną do antyhitlerowskiej".

RSS

Środową sesję zdominowały informacje dot. Wielkiej Brytanii

15.11.13

Środową sesję zdominowały informacje dot, Wielkiej Brytanii, co znalazło największe przełożenie na notowania GBP, W reakcji na opublikowane dane kurs GBP/USD wzrósł do ponad 1,606, Na parze EUR/USD wczorajszy dzień przyniósł dalsze ,,,

RSS

Zamek jak z bajki. Disney mógłby pozazdrościć

15.11.11

Są fotografie, za które płaci się miliony, a o których zapomina się w pięć minut i są zdjęcia, które pamięta się całe życie. Do tej drugiej kategorii należy niezwykłe ujęcie zamku Hohenzollernów wykonane nieopodal Hechingen w Niemczech.

RSS

Lubelskie - nietypowa łapówka

22.03.10

Bus pełen pieczarek - taką łapówkę obiecał policjantom 18-letni kierowca zatrzymany za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa.
Dostawczy citroen został zatrzymany w miejscowości Polskowola na Lubelszczyźnie. Kierowca nie miał zapiętych pasów. Przyznał się, że ma na koncie sporo punktów karnych. Potem podał policjantom dowód rejestracyjny, w który włożył dwa 100-złotowe banknoty. Obiecał, że jeśli funkcjonariusze wypuszczą go bez mandatu i punktów karnych, to da im cały bus pieczarek - z dostawą do domu.
Za proponowanie funkcjonariuszom korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od wykonania czynności służbowych, mężczyzna stanie przed sądem.

RSS

Nakaz cytologii nawet wbrew konstytucji?: Obowiązkowa profilaktyka niezgodna z prawem

01.04.10

Ministerstwo Zdrowia chce za wszelką cenę dopisać do kodeksowych obowiązków pracodawców wysyłanie zatrudnianych przez nich kobiet na mammografię i cytologię. Tyle że to niezgodne z konstytucją.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Wyborcze kuszenie Belką

01.06.10

Kampanię wyborczą mamy nudną, przewidywalną do bólu. Ale to się może szybko zmienić. Dlaczego? Otóż, dwaj główni faworyci okopali się na swoich pozycjach, policzyli swoje twarde elektoraty, wiadomo, że tu już niewiele ugrają. Muszą więc wybrać się, w poszukiwaniu kolejnych wyborców, na mniej im znane terytoria. I to może być ciekawe.

RSS

Eurodolar wciąż silny

15.03.11

Notowania eurodolara wciąż pozostają silne, W piątek kurs głównej pary walutowej obronił linię trendu wzrostowego, trwającego od stycznia bieżącego roku, Początek nowego tygodnia przyniósł wzrost w do poziomu 1,3985, po czym kurs euro w relacji do dolara

RSS

"Nie dajmy się ponieść politycznym emocjom"

01.01.17

Noworoczne orędzie prezydenta.

RSS

Szwajcaria: Zginął słynny himalaista

01.05.11

Erhard Loretan, słynny szwajcarski himalaista, zginął podczas wspinaczki w Alpach Berneńskich - podał serwis BBC News.

RSS

Smutek w Durągu. Znali nauczycielkę, która zginęła w Alpach

29.03.15

Kobieta koordynowała wymianę młodzieży z gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu.

RSS

Manuel Valls nowym premierem Francji. Ayrault odchodzi po porażce

01.04.14

Socjalistyczny prezydent Francji Francois Hollande mianował obecnego szefa MSW Manuela Vallsa na nowego premiera. Valls zastąpi Jean-Marca Ayrault, który dzień po porażce socjalistów w wyborach lokalnych zrezygnował ze stanowiska.

RSS

Nie obsłużył obrażających dziecko z zespołem Downa

15.02.13

Kelner stał się sławny.

RSS

Żywy noworodek znaleziony w walizce. Obok szkielet drugiego dziecka

01.10.16

Policja zatrzymała domniemaną matkę dzieci.

RSS

PiS nokautuje, Nowoczesna słabnie

15.06.16

Sondaż TNS Polska.

RSS

"Afera Amber Gold aferą Tuska"

15.09.12

RSS

Poza krawędzią

01.07.15

Atmosfera w stu procentach przypomina okres bezpośrednio poprzedzający bankructwo Lehman Brothers, Pamiętam, że chyba jako jedyny przeczuwałem, że Lehman Brothers nie utrzyma się na fali,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny