Piguła ministra

29.03.11

Szef polskiej dyplomacji jest jak sinusoida. Góra, dół, góra, dół. Raz o nim głośno, a potem znika, jakby zapadł się pod ziemię. Teraz mamy czas „górki”. I trwa.
Szef MSZ Radosław Sikorski (fot. A. Jagielak/Wprost)

- Szanuję swoich kolegów, nie chcę sprawiać im kłopotów, dlatego wychodzę im naprzeciw i rezygnuję z członkostwa w Klubie Wybitnego Reprezentanta Polski - powiedział Jan Tomaszewski w rozmowie z tvn24.pl. Szef MSZ Radosław Sikorski określił jako "niedojrzałe" zarzuty prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że marka naszego kraju została "zagrożona i spostponowana" przez działania Rosji ws. katastrofy smoleńskiej. - Media światowe nie żyją tym tematem - stwierdził. W związku z zamachem stanu w Turcji.Paweł Piskorski i Paweł Poncyliusz byli gośćmi "Faktów po Faktach" w TVN24. O 16:00 przyleci do Warszawy samolot z 32 ciałami ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Na podmoskiewskim lotnisku Domodiedowo rozpoczął się załadunek trumien. Ciała zostaną przetransportowane udostępnionym przez NATO Boeingiem C-17 Globemaster. Mamy dyplomatyczny skandal. Pytanie tylko, czy o zgrzycie na linii Warszawa-Moskwa strony szybko zapomną, bo wpadka rzecznika rządu Pawła Grasia była ogromna. Właśnie przeprosił rosyjskich antyterrorystów z OMON-u. Mówił, że na miejscu smoleńskiej katastrofy okradli zmarłego Andrzeja Przewoźnika.

Ratownicy, którzy od półtorej doby usiłują dotrzeć do 40-letniego górnika zasypanego w kopalni "Rydułtowy-Anna", w czwartek wieczorem zlokalizowali go za pomocą kamer wziernikowych. Trwa akcja dotarcia do poszkodowanego pracownika.

Charles Evans z Rezerwy Federalnej powiedział wczoraj, że w tym roku ? jego zdaniem ? właściwe byłyby dwie lub trzy podwyżki stóp procentowych, To znaczy: nie "jeszcze dwie lub trzy" (co razem z marcową dawałoby łącznie trzy lub ,,, Miniony tydzień przyniósł umiarkowane wzrosty aktywów powiązanych z ryzykiem, co było widoczne między innymi w postaci wyższych poziomów indeksów giełdowych oraz niższych spreadów obligacji południa Europy w odniesieniu do niemieckich ,,,

Wicepremier przewiduje deficyt budżetowy poniżej zapisanego w ustawie, Grecja wciąż nie wynegocjowała warunków z kredytobiorcami, We Włoszech kolejny bank poprosił o pomoc "Według mojej wiedzy to jest nieprawda, co napisał Nasz Dziennik" - powiedział Ryszard Kalisz z SLD. "Oficerowie BOR chronili ciało prezydenta i kilku innych osób do czasu przybycia premiera. Ale nie było chęci odebrania ciała przez Rosjan" - stwierdził w wywiadzie w Radiu ZET. W niedzielnych wyborach parlamentarnych rządząca do tej pory Partia Konserwatywna (PP) premiera Rajoya zdobyła 122 miejsca w 350 osobowym parlamencie (o 64 mniej),Po jednej stronie europejskie standardy i prawa człowieka. Po drugiej tajemnice wywiadów i praktyka brutalnej wojny. Czy poznamy prawdę o więzieniach CIA w Polsce?
Można oczekiwać, że działania Bank of England (BoE) pod wodzą Marka Carneya będą bardziej przejrzyste, a wszelkie zamiary będą nagłaśnianie, przynajmniej w porównaniu ze stylem zarządzania prezentowanym przez Mervyna Kinga, kiedy to bank ,,, Notowania na globalnych parkietach przebiegają w tym tygodniu według jednego scenariusza, Silne są rynki rozwinięte, wschodzące wyraźnie słabsze, a w Warszawie panuje marazm, Inwestorzy o poranku skrzętnie analizowali wczorajszą zaskakującą decyzję komite

RSS

Śmierć 6 osób na drodze. "To była zasadzka"

22.09.11

Źle wyprofilowana droga i woda, która wylała się na jezdnię - to najbardziej prawdopodobne przyczyny katastrofy drogowej w Woli Zambrowskiej na Podlasiu. Na początku roku zginęło w niej sześć osób. Reporter TVN24 dotarł do opinii biegłego, z której wynika, że to błędy budowlane doprowadziły do wypadku.

RSS

Sprawa trafiła do sądu: Legalizowali pobyt Wietnamczyków w Polsce

15.01.10

Blisko 50 osób brało udział w przekrętach przy legalizowaniu pobytu Wietnamczyków w Polsce. Prawo obchodzono w najróżniejszy sposób: firmy zatrudniały skośnookich pracowników, którzy nigdy nie zjawiali się w pracy, właściciele lokali podpisywali fikcyjne umowy wynajmu, a Polacy zostawali ojcami wietnamskich dzieci. Wczoraj sprawa trafiła do sądu rejonowego w Mysłowicach.

RSS

Nie ma zmian: Poprawka matury na starych zasadach

08.01.10

Osoby, które nie zdały egzaminu maturalnego lub chcą poprawić wynik, mogą przystąpić do egzaminu w tym roku na starych zasadach.

RSS

Strzelanina w komisie. Ochroniarz zabił właściciela

15.06.10

W jednym z autokomisów w Wągrowcu (woj. wielkopolskie) doszło do strzelaniny. Jeden z ochroniarzy - prawdopodobnie jednak niezatrudniony w komisie - najpierw zabił właściciela firmy, a później próbował popełnić samobójstwo.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Premier Japonii odwołuje wizytę. "Zły" stan zdrowia Putina

01.12.12

Japoński premier odwołał swoją wizytę w Rosji, ponieważ stan zdrowia Władimira Putina ma być "zły" - donoszą japońskie agencje. Rzecznik Kremla szybko zaprzeczył, jakoby prezydent miał istotne problemy ze zdrowiem. Putin ma być "nadal aktywny sportowo".

RSS

Lepiej nie zwracać VAT przedsiębiorcom, bo potem mogą nie mieć z czego oddać

29.07.18

Proceder wstrzymywanych przez fiskus zwrotów VAT zyskał silne podstawy wskutek powszechnej akcji uszczelniania systemu podatkowego. W jej ramach przymiotu legalności nabiera też urzędnicze bezprawie, do jakiego dochodzi w zakresie zwracania przedsiębiorcom nadpłaconego podatku od towarów i usług. Niedawny wyrok NSA umocnił organy podatkowe w przekonaniu, że lepiej jest wstrzymać VAT, niż go zwrócić.

RSS

Spisek USA i Saudów w sprawie ropy? Chcą rzucić Moskwę na kolana

22.11.14

Tezy dotyczące wspólnej akcji USA i Saudów powtarzają nie tylko rosyjscy politycy.

RSS

Majątek prywatny można wykorzystać w firmie

29.08.11

Osoby prowadzące działalność gospodarczą często wykorzystują na potrzeby firmy składniki majątku nabyte wcześniej na cele prywatne. Przepisy nie zabraniają wprowadzania do majątku firmy składników majątku nabytych i użytkowanych uprzednio do celów prywatnych - np. mieszkania czy samochodu.

RSS

PKW zarejestrowała kandydatury Kaczyńskiego i Komorowskiego

08.05.10

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała Jarosława Kaczyńskiego (PiS) i Bronisława Komorowskiego (PO) jako kandydatów na prezydenta RP w wyborach zarządzonych na 20 czerwca - poinformowała PKW na swoich stronach internetowych.

RSS

Obama: sankcje przeciwko Rosji to nie wola powrotu do zimnej wojny

29.09.15

Prezydent USA mówił również o woli zakończenia wojny domowej w Syrii.

RSS

"20 lat temu byłaby to herezja". Życie na Ziemi pojawiło się wcześniej niż sądzono

22.10.15

Geochemicy doszli do takich wniosków na podstawie analizy najstarszych minerałów ziemskich - cyrkonów.

RSS

Wyznała dlaczego jechała na podwójnym gazie: Felicjańska: Chciałam mieć auto pod domem

08.03.10

Ilona Felicjańska wsiadła pijana za kierownicą, bo - jak wyznała w wywiadzie dla TVN - rano miała ważne sprawy do załatwiania. "Dla świętego spokoju wolałam ten samochód mieć pod domem" - mówiła modelka. "Ja miałem do przejechania dwa kilometry. Naprawdę niedaleko" - tłumaczyła.

RSS

Kulisy pracy amerykańskich specjalistów: Tak tropi się korporacyjnych oszustów

15.03.10

Pracujemy dla największych korporacji na całym świecie, które podejrzewają jakieś finansowe nieprawidłowości lub są o nie podejrzewane. Nie jesteśmy policją ani prokuraturą. Ale potrafimy dotrzeć tam, gdzie one nie potrafią - mówi David Stulb, były oficer CIA, specjalista od zwalczania nadużyć.

RSS

Unijna dyrektywa to rewolucja: Pacjenci leczeni bez granic

15.06.10

To drugie po Schengen wielkie otwarcie granic. Wszystkie kliniki, szpitale, przychodnie - bez względu na to, czy prywatne, krajowe, czy zagraniczne - będą dostępne dla każdego mieszkańca UE. I każdy pacjent będzie mógł żądać całkowitego lub częściowego zwrotu kosztów leczenia.

RSS

Klęska Kaczyńskich

22.01.10

Jak opublikowała dzisiaj “Gazeta Wyborcza” (na podstawie badań agencji PBS DGA), Lech Kaczyński nie ma praktycznie żadnych szans w wyborach prezydenckich, choć jego twardy elektorat pozwoli mu na wejście do II rundy wyborów. Pod warunkiem wszakże, że Lech Kaczyński wystartuje w nich, a jego przeciwnikami w I rundzie będzie kilku kandydatów, którzy będą sobie podbierali głosy. Prawdopodobnie tak będzie, ponieważ wszystko wskazuje na to, że będzie kandydował Donald Tusk, Andrzej Olechowski, Jerzy Szmajdziński, Tomasz Nałęcz… no i może jednak Włodzimierz Cimoszewicz, który otworzył sobie wiele dróg – a choć deklaruje, że nie będzie kandydował, to jeżeli jednak kraj w potrzebie go wezwie…

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny