Żewłakow żegna się z kadrą. Nie będzie po "wiejsku"

29.03.11

Wtorkowe towarzyskie spotkanie Grecja - Polska będzie ostatnim meczem Michała Żewłakowa z "orzełkiem" na piersi. - Chcemy go godnie pożegnać, nie jak na dożynkach, ale żeby pamiętał o tym wydarzeniu całe życie - mówi selekcjoner polskiej reprezentacji, Franciszek Smuda. Niespodziankę dla Żewłakowa szykują także włodarze greckiego Olympiakosu.

Sześciu ekspertów Airbusa, czterech z MAK i po dwóch ekspertów z Francji i Niemiec jedzie do Egiptu. Niemieckie partie polityczne były w lecie celem szeroko zakrojonego cyberataku - twierdzi dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Według ekspertów atak był dziełem rosyjskich hakerów. Berlin obawia się manipulacji przed wyborami do Bundestagu w 2017 roku. Słabe wyniki przetargu we Włoszech mogą podnieść temperaturę przed rozpoczynającym się po południu szczytem Unii Europejskiej, Wpływ na rynki mogą mieć też europejskie indeksy koniunktury, z kolei popołudniowe dane z USA będą w cieniu,Tadeusz Skorupa, senator PiS, któremu prasa zarzuca szantaż - miał wymuszać od biznesmena zgodę na przekazanie mu działki pod wiatrak - oskarża "Tygodnik Podhalański" o manipulację. Zapowiada też pozew do sądu. Tymczasem prezes PiS zdecydował o jego zawieszeniu w prawach członka partii. Eurodolar znalazł się wczoraj najwyżej od 2015 i ponad 1,20, Bezpośredni cel dla zwyżek (dołek z 2012 roku) został osiągnięty i kurs ostro się cofnął, Słabość dolara wynikała w pierwszym rzędzie z mocno obniżającej się ,,, Fortunę zbili na koncernie Jeronimo Martins, do którego należy m.in. sieć Biedronka.

Wciąż nie udało się odnaleźć jego rodziców. Wciąż też nie wiadomo nawet, jak się nazywa. Ale policja zna już przyczyny śmierci kilkunastomiesięcznego chłopca, którego ciało znaleziono w stawie na obrzeżach Cieszyna. Sekcja zwłok potwierdziła wstępną opinię specjalistów.

Ale jazda! Fiat 500 powstaje jedynie w Tychach, a jest pożądany i sprzedawany w 83 krajach na całym świecie. Od Włoch, przez Niemcy po Brazylię. Od Afryki Południowej po Japonię. Dziś samochód osiągnął historyczny etap - ledwie 21 miesięcy wystarczyło, by padł rekord, jakiego jeszcze nie było. Cały tydzień obfituje w bardzo istotne publikacje i wydarzenia, których maraton rozpoczyna się już w poniedziałek, Wisienką na torcie będą piątkowe dane z rynku pracy z USA, ale wcześniej warto zwrócić uwagę chociażby na liczne odczyty ,,,

Podczas kampanii prezydenckiej osłupiałym wyborcom prezentują się przeróżni domokrążcy, wynalazcy wkładek do butów i nosa, kreatorzy nowatorskich idei gotowych zastąpić kapitalizm i demokrację. Pojawiają się też liderzy partii przyjaciół łupieżu czy innych ugrupowań mieszczących się w poczekalni do psychiatry. Część z nich w rzadkich napadach zdrowego rozsądku zdaje sobie sprawę z tego, że nigdy nie wygra, ale za nic nie zrezygnują ze startu w wyborach. Oni mają misję. Misję mają również kandydaci, którzy na zwycięstwo liczą. Ci również muszą wystartować, by przy okazji załatwić kilka spraw.
(fot. WPROST) Na polecenie prokuratury okręgowej w Krakowie. Śledztwo najprawdopodobniej dotyczy podejrzeń korupcji. Dzisiejszy dzień po silnym odbiciu na giełdach w Chinach o poranku przynosi wzrosty na większości parkietów w Europie oraz na Wall Street, China Securities Journal napisał, że chińskie władze zwiększą inwestycje aby zapobiegać ,,,Kawałek prostej i jazda na jednym kole! Gaz do oporu i… tragedia. Sezon motocyklowy zbiera krwawe żniwo - wielu amatorów jednośladów nie wróciło z przejażdżki. Zdaniem policji gubi ich brawura, głupie popisywania się przed kolegami, brak wyobraźni plus szalona prędkość. Kto ma rację? UE i USA zmierzają do protekcjonizmu. Fala niechęci do globalizacji już pomogła Donaldowi Trumpowi wygrać wybory w USA, ale próba odwrócenia tego procesu za pomocą taryf grozi powtórką z lat 30. - ostrzega w dwóch wtorkowych artykułach "Financial Times". W Gnieźnie policjanci chcieli zatrzymać samochód do kontroli.

RSS

Przetarg na operatora pakietów VIP-owskich: Tak Polacy zarobią na klientach UEFA

08.05.10

UEFA rozpoczyna przetarg na operatora usług Corporate Hospitality podczas Euro 2012 - pakietów kibicowskich dla najbogatszych klientów. Przetarg wygra wielka międzynarodowa firma marketingowa, prawdopodobnie IMG. Jednak polscy przedsiębiorcy przy okazji dystrybucji Corporate Hospitality i tak będą mogli zarobić.

RSS

Meteor nad Kanadą, sportowe ekstrema i aneksja Krymu. Wybierz wideo tygodnia

22.03.14

Aneksja Półwyspu Krymskiego zdominowała wydarzenia mijającego tygodnia. Co jeszcze działo się na świecie?

RSS

Trakt Królewski jak tor kolarski. Będą się ścigać o "Pompkę Królaka"

22.08.15

Dla kierowców i pasażerów komunikacji oznacza to objazdy.

RSS

Prolog TdF dla Cancellary. Jechał 53 km/h

01.07.12

W belgijskim Liege ruszyła 99. edycja Tour de France. Prolog - jazdę indywidualną na czas - wygrał mistrz olimpijski z Pekinu, Szwajcar Fabian Cancellara. To już piąty triumf kolarza RadioSchack w etapie inaugurującym "Wielką Pętlę".

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Dobre nastroje wsparciem dla złotego

29.08.18

Na rynkach dominuje optymizm co ma związek z zawarciem między USA a Meksykiem porozumienia handlowego, które najprawdopodobniej zastąpi umowę NAFTA w obecnym kształcie, Pod znakiem zapytania pozostaje kwestia Kanady, której zgodnie z ,,,

RSS

"Od tasowania kart nie przybywa asów"

01.10.16

W "Faktach po Faktach" europoseł SLD Janusz Zemke i wicemarszałek Senatu Adam Bielan (klub PiS).

RSS

Trump rozmawiał o cytrynach. Media zachwycone Melanią

29.04.17

Prezydent USA i pierwsza dama podjęli w Białym Domu prezydenta Argentyny z żoną.

RSS

Miedwiediew: Nowe dokumenty ws. Katynia

29.04.10

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew poinformował w środę, że istnieją dokumenty dotyczące Katynia, które jeszcze nie zostały przekazane Polsce. Dodał, że polecił już przeprowadzenie stosownych procedur i przekazanie tych materiałów stronie polskiej.

RSS

Kodeks swoje, minister swoje: Luka w prawie adopcyjnym

08.03.10

Kodeks rodzinny i opiekuńczy nie wspomina słowem o rozporządzeniu ministra pracy, które wskazuje jasno, że to ośrodki adopcyjne kwalifikują pary starające się o przysposobienie dziecka. Stąd biorą się adopcje "na dziko". Szefowie ośrodków adopcyjnych już cztery miesiące temu alarmowali w tej sprawie Ministerstwo Sprawiedliwości.

RSS

W piątek biletu nie kupuj. W stolicy komunikacja za darmo

22.09.17

Europejski Dzień bez Samochodu.

RSS

Rakieta z Gazy uderzyła w Izrael. Nie ma ofiar

01.08.10

Rakieta wystrzelona wcześnie rano ze Strefy Gazy, kontrolowanej przez radykalną organizację palestyńską Hamas, spadła na izraelskie miasto Aszkelon nie powodując ofiar w ludziach, jedynie straty materialne.

RSS

Kaczyński: Dzieci to wielki skarb i inwestycja w przyszłość

08.10.11

Dzieci to wielki skarb i inwestycja w przyszłość - oświadczył prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zadeklarował, że jeśli PiS wygra wybory, doprowadzi m.in. do tego, by dzieci miały w szkołach dobrą opiekę medyczną. Mówił też o bezpłatnych żłobkach.

RSS

Lefebryści: Niewystarczające inicjatywy papieża

08.05.10

Przełożony bractwa lefebrystów biskup Bernard Fellay uznał, że inicjatywy Benedykta XVI w obliczu kryzysu Kościoła są "nieśmiałe" i "niewystarczające". Opinię tę wyraził w liście ogłoszonym na stronie Bractwa św. Piusa X.

RSS

PiS chce kary "za podły atak na Martę Kaczyńską"

08.12.12

RSS

10 najgorszych kontuzji polskiego sportu

29.01.14

Upadali, często bardzo boleśnie jak teraz Jakub Błaszczykowski, by potem stać się mocniejszymi.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny