Francuzi karzą Google'a za Street View

22.03.11

Francuska komisja ds. ochrony danych osobistych w internecie nałożyła na Google grzywnę w wysokości 100 tys. euro. Internetowy gigant został ukarany za sprzeczne z prawem gromadzenie prywatnych danych za pomocą programu Google StreetView.

Polska zapewnia najtańsze na świecie noclegi w 5-gwiazdkowych hotelach - zawyrokował prestiżowy portal Hotels.com, który umieścił Warszawę wśród ośmiu innych europejskich stolic w rankingu miast z całego świata z najatrakcyjniejszymi pokojami hotelowymi. Najdrożej jest natomiast w Nowym Jorku. Inwestorzy na całym świecie uważają, że bank Goldman Sachs wyceniając wartość Facebooka na 50 mld dol. przesadził - wynika z ankiety przeprowadzonej przez agencję Bloomberga.

W.A.Z.G. Mesgum Mieczysław Włostowski z Zielonki, Firma Handlowa "JANKO" Strzelec Jan z Franciszkowa oraz Zakład Produkcji Urządzeń Oświetleniowych i Elektrycznych ELGIS –GARBATKA z Garbatki Letnisko - to mazowieckie firmy, które otrzymały łącznie ponad 3,5 miliona złotych unijnej dotacji na wdrożenie innowacyjnych projektów.

czytaj dalej

Koncern ITI chce sprzedać grupę TVN. "Puls Biznesu" dowiedział się, że do potencjalnych inwestorów trafiły już zapytania, czy chcieliby kupić aktywa koncernu. finanse.wp.pl W I kwartale tego roku w całej Polsce przybyło tylko 46 bankomatów. Przez cały rok od marca 2010 - niespełna 570 maszyn. Takie dane przedstawia Narodowy Bank Polski, a oznaczają one, że mniej bankomatów na milion mieszkańców w UE mają do dyspozycji tylko mieszkańcy Szwecji i Czech.

Firma Partner Center, jeden z czołowych importerów i dystrybutorów alkoholi na polskim rynku, rozszerzyła portfolio o kolejną międzynarodową markę. Została wyłącznym dystrybutorem chilijskich win Santa Helena w Polsce.

Santa Helena należy do ścisłej czołówki producentów win w Chile, jest też jednym z wiodących eksporterów. Jej produkty są obecne w ponad 45 krajach na pięciu kontynentach. Ma winnice w największych regionach winiarskich Chile, m.in. w dolinach Colchagua, Maipo, Casablanca, Curicó i Maule. Jest związana z grupą Heineken.

czytaj dalejPolski Produkt Krajowy Brutto był ubiegłym roku o 1,7 proc. wyższy niż w roku 2008 - podał GUS. To wynik nieco lepszy od prognoz. Jak wynika z danych GUS, wzrost jest naszą wspólną zasługą: napędzała go nasza konsumpcja, wszystkie pozostałe czynniki ciągnęły go w dół.

W przetargu na budowę ogólnopolskiej sieci teleinformatycznej obsługującej numer alarmowy 112 zwyciężyła oferta spółki ATM SA - poinformowała firma w poniedziałkowym komunikacie. Wartość oferty wynosi 490,2 mln zł.

Już za moment święta. Czas kolęd, radości i ... obdarowywania prezentami. Z pewnością przydałaby Ci się dodatkowa gotówka, aby kupić upominki dla wszystkich najbliższych osób. Na szczęście w tym gorącym okresie z pomocą przychodzi Getin Bank, proponując wszystkim Świętym Mikołajom wyjątkową ofertę. Łatwo spłacalny kredyt gotówkowy „Spłatka” jest dostępny bez prowizji w kwocie nawet do 150 tys. zł w zależności od wielkości planowanych wydatków.

czytaj dalej150 dzieci z Zagłębia Miedziowego wyjedzie znów na zielone szkoły. Będą uczyć się i wypoczywać w nadmorskich ośrodkach Interferii. Vouchery na wyjazdy odebrali dziś w siedzibie KGHM wójtowie trzech gmin. To jeden z elementów prowadzonego przez KGHM i Fundację Programu Promocji Zdrowia.

czytaj dalej

Do 20 kwietnia będzie podpisany protokół do umowy ze Szwajcarią o unikaniu podwójnego opodatkowania, który umożliwi Polsce uzyskiwanie informacji od szwajcarskich banków - powiedziała rzeczniczka resortu finansów Magdalena Kobos. finanse.wp.pl

Pełną parą pracuje nowa sortownia odpadów komunalnych uruchomiona pod koniec kwietnia przy składowisku w Smolnej koło Oleśnicy. Od maja przesortowała już ponad 1500 ton zmieszanych odpadów komunalnych, w wyniku czego odzyskano ponad 60 ton surowców wtórnych do ponownego wykorzystania, w tym papier, szkło, tworzywa sztuczne i metale.

czytaj dalej

Regularnie stosowany peeling całego ciała ma fantastyczny wpływ nie tylko na wygląd skóry, ale także na jej jędrność i ukrwienie. Odpowiednio pielęgnowana skóra zachowuje bowiem piękny kolor, gładkość i sprężystość niezależnie od wieku. Świadoma tej myśli marka APIS Natural Cosmetics, specjalizująca się w produkcji kosmetyków z minerałami z najbardziej zasolonego akwenu świata, stworzyła niezwykły Peeling do ciała z minerałami z Morza Martwego, zieloną herbatą, jaśminem, i lawą wulkaniczną wchodzący w skład serii OPTIMA.

czytaj dalej

Luksus ciągnie do luksusu. Grupa Louis Vuitton Moet Hennessy przejmie kontrolę nad Bulgari - donosi "Financial Times", powołując się na źródła w przejmowanej firmie.

Rachunki za prąd niższe o około 10 procent? To jest możliwe, jeśli zamiast wizyty inkasenta w naszym domu zainstalowany będzie licznik zdalnego pomiaru energii elektrycznej. Takie nowoczesne urządzenie wysyła informacje o zużyciu energii elektrycznej do operatora za pomocą inteligentnej sieci. finanse.wp.plRSS

Święto pieroga

22.08.11

Wraz z początkiem września większość miast polskich zamienia się w wielki smakowity bufet, pełen różnego rodzaju lepionych cudeniek, wypełnionych po brzegi znakomitym farszem. Święto pieroga, bo o nim mowa, z pewnością i w tym roku przyciągnie wielu amatorów tego smakowitego dania.

czytaj dalej

RSS

Ekologiczna energia, czyli prąd i ciepło z biomasy

22.08.11

Naturalne zasoby ropy naftowej, węgla kamiennego oraz gazu ziemnego kurczą się w zawrotnym tempie. Z kolei zapotrzebowanie na energię elektryczną z każdym rokiem jest coraz większe. Sytuacja ta zmusza do poszukiwania alternatywnych metod pozyskiwania prądu i ciepła. Nieocenionymi nośnikami są odnawialne źródła energii, które wytwarzają czystą i przyjazną dla środowiska moc. O innowacyjnych metodach pozyskiwania energii mówi Rajmund Reichel, Dyrektor Działu Zbiorników w firmie Wolf System Sp. z o.o., specjalizującej się w budowie zbiorników dla biogazowni rolniczych.

czytaj dalej

RSS

Ryż Parboiled Britta – wyszukana jakość i smak

01.11.11

Ryż Parboiled znajdujący się w ofercie marki Britta to produkt, który z pewnością zaspokoi oczekiwania osób ceniących sobie wyszukaną jakość i smak. Britta Parboiled obok bogatych walorów odżywczych charakteryzuje się delikatnym złocistym kolorem, wyraźnym aromatem oraz nieco twardszą struktura. Zaletą ryżu jest sypkość i puszystość po ugotowaniu. Co ważne, Britta Parboiled zachowuje swoją sypkość po kilkudniowym przechowywaniu w lodówce a nawet zamrożeniu.

czytaj dalej

RSS

Discount Christian Louboutin Shoes kind of shoes or boots offer is pretty

29.07.12

Are Presently there Almost any Brand new Traits with Christian Louboutin Shoes or boots That we Is probably not Knowledgeable Of

czytaj dalej

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Coraz częściej wybieramy "dziurę w ziemi"

08.04.12

Ponad czterech na pięciu nabywców, którzy wybrali mieszkanie od dewelopera kupiło je przed oddaniem go do użytkowania - wynika z badań Home Broker. Do podejmowania ryzyka skłania niższa cena i szeroki wybór lokali na wstępnych etapach budowy.

RSS

Payday Loans For Bad Credit Consumers

08.11.12

Progressively, you obtain purged lender financial savings even though the money you owe continuing escalating. Without suitable arranging and consolidation help, it usually is tricky to get out of bad debts neatly. In other words, a borrowing arrangement combination modifies your entire various bad credit &amp unsecured loans into one single new debt. By way of example, your several loan instalments for charge card delinquencies, payday loans and so forth is often consolidated into a single payment per month.

czytaj dalej

RSS

Wieprzowina smakuje światu coraz bardziej

22.02.12

- Na świecie zjada się coraz więcej wieprzowiny - czytamy w raporcie Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. Najszybciej w latach 2008-2010 rosła konsumpcja tego mięsa w Ameryce Południowej, ale mimo to ludność tego kontynentu nadal spożywa jej najmniej. Najwięcej tego mięsa konsumują Europejczycy.

RSS

Milka tworzy magię Świąt

29.11.15

Milka tworzy magię Świąt
Nowa świąteczna kampania marki

czytaj dalej

RSS

Olimpia Port – sukces sprzedażowy pierwszego etapu inwestycji

29.09.12

Na pół roku przez zakończeniem inwestycji sprzedaż mieszkań pierwszego etapu Olimpia Port zbliża się do końca. To spektakularny sukces w dobie kryzysu, gdzie duża część deweloperów ma problem ze sprzedażą mieszkań nawet rok czy dwa po zakończeniu inwestycji.

czytaj dalej

RSS

Czterogwiazdkowy hotel w Trzebnicy

29.04.12

Podwrocławska Trzebnica będzie mieć pierwszy czterogwiazdowy hotel. Jego otwarcie planowane jest na początku czerwca. Hotel Trzebnica, położony w bezpośrednim sąsiedztwie dawnego kompleksu zdrojowego, to inwestycja właścicieli Karczmy Leśnej w Trzebnicy. Przedsięwzięcie, realizowane przy ulicy Leśnej 2, otrzymało dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

czytaj dalej

RSS

Rosyjski apetyt na polską naftę i energetykę

01.11.10

Rosyjskie spółki byłyby zainteresowane udziałem w ewentualne prywatyzacji polskich firm paliwowych - mówi wicepremier Rosji Igor Sieczin. Rosja proponuje Polsce m.in. udział w budowie elektrowni jądrowej w obwodzie kaliningradzkim.

RSS

Otworzyli największy outlet w Polsce!

15.10.12

33 tysiące m2 powierzchni handlowej, 140 sklepów światowych marek, a w nich produkty z rabatami od 30 do 90 proc. Już w sobotę, 13 października, otwarte zostanie największe centrum outletowe w Polsce, którego budowa kosztowała ponad 100 mln złotych. finanse.wp.pl

RSS

"To najpoważniejszy kryzys od 70 lat"

08.10.11

Jesteśmy w gorszym gospodarczo momencie niż w 2008 r. Ludzie przekonali się, że to nie jest takie zwykłe, krótkie załamanie, że to najpoważniejszy kryzys od 70 lat. Ludzie nie rozumieją tej sytuacji, nie wiedzą co dalej - mówił w TVN24 szef Rady Gospodarczej przy premierze Jan Krzysztof Bielecki.

RSS

Turyści pokochali Niemcy

29.09.10

Niemcy ogłaszają rekord liczby zagranicznych turystów odwiedzających ten kraj. W pierwszych siedmiu miesiącach tego roku odnotowano największą w historii liczbę turystycznych przyjazdów - podał Statistische Bundesamt w Światowym Dniu Turystyki.

RSS

Raport specjalny: Telefony

15.01.14

Skąpiec.pl po raz kolejny prześledził wybory zakupowe polskich internautów i stworzył raport specjalny dotyczący telefonów komórkowych.

czytaj dalej

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny