Ekspert: Nie ma alternatywy dla energetyki jądrowej

15.03.11

Prof. Łukasz Turski, fizyk, rozmawiając z "Polską The Times" o sytuacji w Japonii stwierdził, iż to zapewne jeden z największych kataklizmów ostatnich lat na kuli ziemskiej, który powinien nas skłonić do refleksji nad tym, jak nasza cywilizacja jest krucha, jak może i powinna się bronić.

O realizację obietnic złożonych przez Hannę Gronkiewicz-Waltz i Donalda Tuska pyta reporterka TVN24. Oto Wielka Brytania kilka godzin po zakończeniu 77-letniej wimbledońskiej suszy. Główny Urząd Statystyczny potwierdził, że wzrost gospodarczy w trzecim kwartale wyniósł zaledwie 2,5% w skali roku, Nie oznacza to jednak, że dzisiejsza publikacja była jedynie formalnością, Poznaliśmy strukturę wzrostu, która również ,,,Żniwa za pasem, ale kilkudziesięciu rolników z gminy Pszczółki na Pomorzu nie ma jak dojechać do swoich pól kombajnami. Powód? Kolej, która zajmowała się modernizacją torów i ich okolic, wybudowała zbyt wąskie mosty na drogach przebiegających przy torach. Robert Kuczyński z Polskich Linii Kolejowych zapewnia, że jego firma zastosowała się do wszystkich wytycznych. "Walka trwała pół godziny, ryba połamała podbierak". Wiemy, ile ważyła. Firmy oferujące inwestycyjny zakup części hotelu podkreślają, że jest to dobry sposób, aby spędzić tanio wakacje w luksusowych warunkach, Rzeczywiście można w ten sposób zaoszczędzić, ale też mniej zarobić, Podczas pobytu właściciela w pokoju hotelowym zy

W prestiżowej galerii sztuki współczesnej Kunstwerke w Berlinie otwarto największą wystawę z Polski, jaka kiedykolwiek miała miejsce w Berlinie. Ekspozycja pochodzi ze zbiorów muzeum sztuki nowoczesnej w Warszawie i już podczas otwarcia widać było, że ma szanse stać się hitem w Berlinie. Przyszło mnóstwo zwiedzających.
"Early years" - to tytuł wystawy, bo dotyczy ona wczesnych lat samego muzeum i związanych z nim artystów. A wczesne lata to w sztuce zazwyczaj bezkompromisowość, marzenia, odwaga. Znalazły się tu prace Zbigniewa Libery, Zofii Kulik czy Artura Żmijewskiego, ale też wielu zagranicznych artystów, ktorzsy pokazują sowje widzenie Polski.
Na wystawie można też zobaczyć dzieła nawiązujące do metropolii, bo odbywa się ona w ramach projektu "The promised city" - miasto obiecane - inicjatywy kulturalnej Polskiego Instytutu w Berlinie, która ma pokazywać znaczenie wielkich miastwe współczesnym świecie.


Premier Donald Tusk odwołał ze stanowiska wiceministra Radosława Stępnia. Stało się to na wniosek ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomira Nowaka. Rodzina jest w szoku.

Francuski wymiar sprawiedliwości wszczął wstępne śledztwo w sprawie wyjazdu Emmanuela Macrona - obecnie niezależnego kandydata na prezydenta, a wówczas ministra gospodarki w socjalistycznym rządzie - do Las Vegas w 2016 roku, podały we wtorek francuskie media.         Wyniki ukraińskich wyborów prezydenckich zostaną zapewne oprotestowane w sądach. Socjologowie przewidują także organizację protestów ulicznych przez przegranego kandydata. Głosowanie zakończy się o godzinie 19.00 naszego czasu.
        Wiceprzewodniczący Centralnej Komisji Wyborczej Andrij Mahera powiedział, że prawie na sto procent kandydat, który przegra, złoży pozew przeciwko CKW do Wyższego Sądu Administracyjnego.
        Politolog Wołodymyr Fesenko przekonuje, że spory będą toczyły się nie tylko w sądach, ale też na ulicach, w Radzie Najwyższej i mediach.
        Wicedyrektor stołcznego Centrum Razumkowa Jurij Jakymenko zwraca jednak uwagę, że na ulice nikt już nie wyjdzie, jak w 2004 roku, za darmo, ponieważ ludzie mają już dosyć ciągłych sporów politycznych. „Jeżeli będzie protest, to będzie manifestacja zorganizowana przez jednego albo drugiego kandydata” - podkreślił.
        Nowy prezydent powinien objąć stanowisko do 18 marca.
Wojewoda pomorski skierował siły wojskowe.Mariusz Wilk będzie gościem Agaty Passent i Filipa Łobodzińskiego w sobotniej "Xięgarni".

Piłkarzom Legii czkawką odbił się świetny mecz w tygodniu z FK Aktobe w eliminacjach Ligi Europy. W 7. kolejce T-Mobile Ekstraklasy mistrz Polski doznał drugiej porażki w sezonie, tym razem z Podbeskidziem 1:2. To pierwsza porażka Henninga Berga w meczach wyjazdowych odkąd prowadzi warszawską drużynę. W nocy Bank of Japan zaskoczył wszystkich podniesieniem docelowego poziomu bazy monetarnej z dotychczasowych 70 bilionów ? na 80 bilionów, Chociaż ze względu na gwałtowny spadek cen ropy,

RSS

Bohater uciekł do rowu. Tir staranował 6 samochodów

08.05.11

4 rannych i 6 staranowanych samochodów - tak w liczbach wyglądał wypadek, do którego doszło w piątek na trasie Kraków–Kielce. Rozpędzony tir wjechał w stojące w korku samochody. 4 osoby, w tym dziecko, zostały lekko ranne. Mogło być znacznie gorzej, gdyby nie zimna krew kierowcy busa przewożącego 16 osób, który zjechał do rowu unikając zderzenia z nadjeżdżającą z tyłu ciężarówką.

RSS

Real męczył się w Madrycie, ale znowu uciekł Barcelonie

15.04.12

Barcelona nie odrobi w tej kolejce do madryckiego Realu nawet punktu. Królewscy przez trzy kwadranse męczyli się na Bernabeu ze słabym Sportingiem Gijon, ale ostatecznie wygrali 3:1.

RSS

Idol oskarżony o gwałt. Za obronę ulubieńca zapłaci sam król

01.11.16

Saad Lamjarred jest oskarżony o usiłowanie gwałtu na młodej kobiecie.

RSS

Zazdrość, prowokacja, pieniądze? Policja mnoży motywy zabójstwa

01.03.15

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Mniejsze spółki w defensywie

29.04.14

Miniony tydzień inwestorzy kończyli z obawą, że w trakcie weekendu może dojść do wtargnięcia wojsk rosyjskich na wschodnią Ukrainę, Brak realizacji tego negatywnego scenariusza umożliwił pewne odreagowania, ale jedynie w przypadku ,,,

RSS

(Nie)Smoleński program PiS

22.02.11

PiS nie jest partią jednego tematu! Prasa manipuluje opinią publiczną. Media kłamią. Platforma wmawia Polakom - tym z krwi i kości – że PiS jest wyłącznie partią Smoleńska. Tymczasem PiS jest partią multitematyczną. Interdyscyplinarną. Eklektyczną. Z milionem konkretów. Z kompleksowym programem. Oto on.

RSS

Prezent od Banku Japonii

01.11.14

Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się po dobrej sesji na Wall Street i mocnym rozdaniu w Azji, W każdym z przypadków rynki bazowe zdominowały reakcje na decyzje banków centralnych,

RSS

Publikacja stress testów i scenariuszy Brexit'u w centrum uwagi

29.11.18

Rozwój sytuacji w Wielkiej Brytanii pozostaje w centrum zainteresowania, Rynki w najbliższych dwóch tygodniach będą żyły tym, czy uda się w brytyjskim parlamencie przegłosować ostateczny projekt umowy w kwestii Brexit?u, Dzisiaj jednak do ,,,

RSS

"W Ameryce się tak nie atakują

01.03.10

- Przyganiał kocioł garnkowi – to komentarz Andrzeja Olechowskiego do słów Radosława Sikorskiego o prezydencie. Zdaniem gościa Faktów po Faktach uzycie słowa "mały" wobec Lecha Kaczyńskiego było nie na miejscu, a Polacy mają dość takiej słownej agresji.

RSS

Wegetacja na emeryturze z KRUS-u

22.10.10

Konsekwencją płacenia przez rolników niskich składek do KRUS jest to, że ich emerytury są o połowę niższe od tych wypłacanych z ZUS i aż 4-krotnie niższe od emerytur górniczych, Z obliczeń Expandera wynika, że aby zapewnić sobie spokojną starość 30-letni

RSS

Ujawniamy list prezydenta

01.03.10

„Wprost” dotarł do treści listu Kancelarii Prezydenta w sprawie uroczystości w Katyniu wysłanego do ambasadora Rosji. Korespondencja jest precyzyjna i nie pozostawia wątpliwości: Lech Kaczyński wybiera się na obchody i liczy na udział w nich prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa. Ambasada Rosji utrzymywała do tej pory, że „nie otrzymała żadnych konkretnych propozycji w sprawie udziału prezydenta Polski”. – Rosyjscy dyplomaci chcieli nas rozegrać – twierdzi wiceszef sejmowej komisji spraw zagranicznych Karol Karski (PiS).
fot. WPROST

RSS

Euro na lekkim minusie

22.02.11

Poniedziałkowe europejskie notowania wspólnej waluty wobec dolara zapiszą się na lekkim minusie, Pod koniec sesji europejskiej kurs EUR/USD kształtował się na poziomie 1,3670 i był o 0,23% niższy w stosunku do otwarcia w sesji europejskiej, Inwestorzy prz

RSS

Koniec afrykańskiej misji: Polska armia w Czadzie. Na skraju piekła

08.01.10

Kawaleria plemienia Zagawa była sojusznikiem Polski w Czadzie. Żołnierze, garstka sił czadyjskich i jeźdźcy osłaniali uchodźców z Sudanu. Udało się. Obozy ani razu nie zostały zaatakowane. Z Nowym Rokiem opuszczamy Afrykę. Zostawiamy ją bezpieczniejszą, choć na jakiś czas.

RSS

Czechy i Słowacja przeżywają najgorętszy dzień roku

29.08.11

Czechy i Słowacja przeżywają dziś najgorętszy dzień roku; niemal we wszystkich województwach obu krajów temperatury przekraczały 30 stopni Celsjusza.

RSS

Siedmioletnia blogerka z Aleppo w objęciach Erdogana

22.12.16

"Dziękuję za pomoc w ucieczce".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny