Ekspert: Nie ma alternatywy dla energetyki jądrowej

15.03.11

Prof. Łukasz Turski, fizyk, rozmawiając z "Polską The Times" o sytuacji w Japonii stwierdził, iż to zapewne jeden z największych kataklizmów ostatnich lat na kuli ziemskiej, który powinien nas skłonić do refleksji nad tym, jak nasza cywilizacja jest krucha, jak może i powinna się bronić.

Rzadko oglądam telewizję, wolę słuchać radia. Słucham radia tylko rano, włączam, żeby się dowiedzieć, czy ustrój się zmienił, czy nie, czy to jeszcze III RP, czy już piąta - przyznaje w rozmowie z Marią Szabłowską Seweryn Krajewski. - Mam swój świat, jest w nim mnóstwo ludzi, którzy tak jak ja nie żyją pod dyktando telewizora - dodaje muzyk i kompozytor. Wkrótce na rynku pojawi się jego nowa płyta - "Jak tam jest".
Seweryn Krajewski

Dwa samoloty były bliskie zderzenia nad lotniskiem Newark w Nowym Jorku. Niemiecka gospodarka na progu ożywienia czyli kolejny argument za poprawą koniunktury na GPW,Na europejskich parkietach podczas czwartkowych notowań przeważały słabsze nastroje, Większość rynków bazowych na Starym Kontynencie traciła na wartości, W rozruszaniu handlu nie pomogła środowa decyzja FOMC o pozostawieniu stóp ,,, "Stop Zabudowie Polany". Policja aresztowała jedną osobę.

Polska jest zbyt małym akcjonariuszem MFW, by samodzielnie forsować swojego kandydata na szefa tej instytucji - ocenił minister Radosław Sikorski. Obsada stanowiska była poruszana podczas spotkania Trójkąta Weimarskiego w Bydgoszczy.

Prezydent Rosji Władimir Putin świętuje we wtorek 62. urodziny. Na lokatach bankowych można zarobić niewiele ponad 6 proc, Ale już lokata w pakiecie z produktem inwestycyjnym daje zarobić nawet 15 proc, w skali roku, Czy to się opłaca?

Wybuch ryzyka politycznego postawił w tym tygodniu pod presją nie tylko dolara amerykańskiego, ale także ryzykowne aktywa, Wystarczy powiedzieć, że SP500 spadał w czwartek ósmy dzień sesyjny z rzędu, kurs ropy WTI powrócił w okolice ,,, - Nie sądzę, by Polacy byli do tego stopnia zainteresowani utrzymaniem permanentnej żałoby narodowej – w taki sposób prezydent Bronisław Komorowski odpowiada Tomaszowi Machale na pytanie o to, czy Jarosław Kaczyński mógłby zostać premierem.
Minister obrony Austrii Hans Peter Doskozil oświadczył, że misja wojskowo-cywilna mogłaby reagować na wyzwania kryzysu migracyjnego szybciej niż agencja ochrony granic Unii Europejskiej Frontex, a szybkie reagowanie jest tutaj "nakazem chwili".Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24. Spotkania T-Mobile Ekstraklasy, transmitowane w płatnych telewizjach, mają aż cztery razy wyższą oglądalność niż pokazywane w tych stacjach mecze angielskiej Premier League i hiszpańskiej Primera Division. Najnowszy raport finansowy TVN.

RSS

Osłabienie złotego trwa

08.03.12

Eurodolar do południa zwyżkował i wyznaczył lokalny szczyt na poziomie 1,3160, następnie zaś wrócił do spadków i ustanowił nowe minimum na poziomie 1,3095, Kurs EUR/USD zbliża się od góry do 55- okresowej średniej kroczącej usytuowanej obecnie na poziomie

RSS

Zeznania jedynego ocalałego z katastrofy "bardzo cenne"

08.07.14

"Fakty TVN" nieoficjalnie: potwierdził problemy z silnikiem

RSS

12 zł za godzinę pracy już w przyszłym roku. Rząd przyjął projekt

01.06.16

Nowe przepisy mają wejść w życie 1 stycznia.

RSS

Euro tańsze niż 4 zł!

22.04.15

Wiadomością wczorajszego dnia było z pewnością przebicie przez EUR/PLN poziomu 4,0000, Dziś od rana notuje jeszcze większe spadki niż wczoraj, Nie można się temu dziwić, gdyż w Polsce opublikowano bardzo dobre dane o produkcji ,,,

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Jaka będzie Unia po Brexicie? Juncker przedstawi "białą księgę"

01.03.17

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker przedstawi w środę w europarlamencie "biała księgę" z propozycjami rozwiązań, które mają pomóc w utrzymaniu jedności i we wzmocnieniu Unii Europejskiej po wyjściu Wielkiej Brytanii - poinformował rzecznik Komisji Europejskiej Margaritis Schinas.

RSS

Ekspresowe odchudzanie czy pogromcy śniegu? Wybierz wideo tygodnia

08.02.14

Zima zdominowała wideo, które najchętniej internauci oglądali w tvn24.pl w mijającym tygodniu.

RSS

Giertych: zbrodnie islamistów zlewają się ze "zbrodniami" Sikorskiego

22.03.15

Nagonka na Sikorskiego? Roman Giertych był gościem "Faktów po Faktach"

RSS

Kraków chce zimowych igrzysk. "Zadanie mniejsze niż Euro 2012"

22.10.12

W przedsięwzięciu mieliby pomóc Słowacy, a główne narciarskie konkurencje rozegrane zostałyby w Zakopanem.

RSS

"Jeżeli to jest pucz, to gdzie jest prezydent? Na nartach"

29.12.16

Barbara Nowacka z Inicjatywy Polskiej i Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Partia Razem) w "Kropce nad i".

RSS

Płacili wyborcom za głosowanie: Korupcja wyborcza. Zatrzymania CBA

08.07.10

Wyszukiwali chętnych do głosowania za pieniądze. Potem szli z nimi do lokalu wyborczego i pilnowali, gdzie stawiają krzyżyk. Jeśli poparli tego kandydata, którego mieli poprzeć, dostawali kilkadziesiąt złotych albo wódkę. CBA zatrzymało sześć osób zamieszanych w korupcję wyborczą.

RSS

Dwie eksplozje na targowisku

01.01.17

Dwie bomby eksplodowały w sobotę na zatłoczonym targu w centrum stolicy Iraku, zabijając co najmniej 27 osób i raniąc ponad 53 - poinformowała lokalna policja. Do przeprowadzenia zamachu przyznało się za pośrednictwem swojej agencji propagandowej Amak przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

RSS

Złoty silniejszy wobec dolara słabszy wobec euro

29.06.11

Dzisiejszy dzień przyniósł nam sporo zmienności na rynku głównej pary walutowej, Kurs po nieudanym nocnym testowaniu poziomu 1,43 obsunął się nieco w kierunku 1,4250, Trudność w przejściu na wyższe poziomy sprawiała bykom przede wszystkim sytuacji w Grec

RSS

Pierwsze ugody MON z rodzinami poległych na misjach

22.12.11

Ministerstwo Obrony Narodowej zawarło w środę przed sądem ugody z pierwszymi 10 członkami rodzin żołnierzy poległych na misjach w Iraku i Afganistanie. W ciągu 45 dni otrzymają oni po 100 tys. zł zadośćuczynienia oraz do 150 tys. zł odszkodowania.

RSS

Została taksówkarzem, stała się symbolem

08.12.16

Materiał "Faktów z zagranicy".

RSS

"Igor M. strzelił przez okno, kula trafiła generała w głowę"

29.04.12

- To Igor M., ps. Patyk, strzelił przez otwarte okno samochodu do generała Marka Papały. Kula przeszyła głowę policjanta i odbiła się od przedniej szyby. Tak wynika z ustaleń łódzkiej prokuratury i naszej dziennikarskiej wiedzy - powiedział w TVN24 Maciej Duda, dziennikarz śledczy tvn24.pl.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny