To będzie pierwszy poważny problem nowego rządu

15.03.11

Mija pięć miesięcy od wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał obecny system ubezpieczeń rolniczych (KRUS) za niezgodny z konstytucją. W rządzie jednak cisza. Odpowiedzialny za dokonanie zmian minister Michał Boni jeszcze się nad tym zadaniem "nie pochylił" - akcentuje "Puls Biznesu". finanse.wp.pl

Produkt krajowy wzrósł w 2010 roku o 3,8%, zgodnie z naszymi oczekiwaniami i nieznacznie powyżej konsensusu rynkowego na poziomie 3,7%. Oznacza to, iż wzrost w ostatnim kwartale roku wynosił 4,3-4,5% R/R. finanse.wp.pl Kredytobiorcy poszukujący kredytów hipotecznych we frankach mają coraz mniejszy wybór. Należące do BRE Banku Multibank i mBank, a także Alior Bank wstrzymują udzielanie kredytów denominowanych w szwajcarskiej walucie. W czasie kryzysu kraje UE najchętniej podnoszą stawki VAT, ale też opodatkowanie dochodów najbogatszych i firm - wynika z poniedziałkowych danych Eurostatu i KE. Polskę pochwalono za zmniejszanie opodatkowania pracy. finanse.wp.plSzykuje się ostre starcie pomiędzy BRE Bankiem a Aliorem. Ten pierwszy właśnie zapowiedział, że do końca roku uruchomi najnowocześniejszy bank na świecie. Ten drugi chce to zrobić do końca tego półrocza. finanse.wp.pl - Widzimy, że inflacja nieco odpuszcza, a gospodarka zwalnia - uważa Marek Belka, prezes NBP. - Zapał do podnoszenia stóp procentowych jest obecnie znacznie niższy niż w pierwszej połowie roku - dodał.

Granica 9 milionów przekroczona. Już tyle ofert posiada największa w Polsce Giełda Biznes Ofert prowadzona przez portal OPENKontakt.com.

Najstarsza w kraju Giełda Biznes Ofert powstała w 1999 roku. Od początku działania nie zmienia swojego podstawowego celu, którym jest pomoc firmom w poszerzaniu kontaktów biznesowych i rynków zbytu - zarówno w kraju, jak i za granicą.

czytaj dalejE-sklep jako pierwszy w Polsce wprowadza raty -1%!

czytaj dalejTomasz Zadroga nie jest już prezesem Polskiej Grupy Energetycznej. W środę jego rezygnację przyjęła rada nadzorcza spółki. Pełnienie obowiązków prezesa powierzyła dotychczasowemu wiceprezesowi PGE, Pawłowi Skowrońskiemu.

Dzięki marce Puffins owoc miechunki, nazywany także złotą jagodą lub peruwiańską wiśnią, ma szansę na zawrotną karierę także w Polsce. Dzięki unikalnej na skalę światową metodzie próżniowego suszenia owoców w podciśnieniu, nazywanej puffingiem, owoce tej niezwykle ozdobnej rośliny stały się chrupiącą, lekką przekąską. Co ważne, innowacyjny sposób suszenia powoduje, że Miechunka Puffins zachowuje naturalny smak i zapach świeżych, dojrzałych owoców, a także ich wartości odżywcze.

czytaj dalejYes Airways będzie obywać loty czarterowe do Turcji i innych krajów z basenu Morza Śródziemnego. W swojej flocie ma na razie dwa Airbusy. finanse.wp.pl Plotka o końcu "Rodziny na Swoim" nie wywołała rewolucji na naszym rynku mieszkaniowym. W IV kwartale udzielono nieco ponad 14 tys. kredytów z dopłatami. Na pomoc w zakupie mieszkania możemy liczyć co najmniej przez kolejnych kilka miesięcy. finanse.wp.pl Do kupna współczesnej broni palnej w Polsce potrzebne jest stosowne zezwolenie. Inaczej przedstawia się sprawa w przypadku zaprojektowanej w dziewiętnastym wieku broni na proch czarny dymny. Znane z amerykańskich westernów rewolwery i karabiny może kupić każdy pełnoletni Polak. finanse.wp.plW państwach Unii Europejskiej powinien obowiązywać podatek węglowy związany ściśle z emisją CO2 proponuje Komisja Europejska. Przeciwnikiem tego pomysłu jest Wielka Brytania. finanse.wp.pl

Ćwikła, barszcz, chłodnik… to tylko niektóre z pysznych i niezwykle zdrowych dań, które można przyrządzać z buraka. A że sezon na to warzywo trwa praktycznie cały rok, mamy 365 możliwości jego wykorzystania.

Wielu z nas nie przepada za burakami, gdyż kojarzą się nam z okresem przedszkolnym, kiedy to mdła, bordowa papka wmuszana w nas była pod groźbą spędzenia kilkunastu minut w kącie. Nieprzyjemne przeżycia z dzieciństwa często oddziałują na nas w przyszłości, dlatego wielu z nas wciąż szerokim łukiem omija buraczki i wszystko, co jest z nich zrobione.

czytaj dalej

{Making sure that|Ensuring|Ensuring that|Being sure that|So that|Being sure} you {drink plenty of water|stay well hydrated|get plenty of fluids|stay hydrated|drink lots of water|stay well hydrated .} {not only|not just|not merely|not simply|but not only|besides} {keeps|retains|maintains|will keep|helps to keep|continues} you {hydrated|moisturized|replenished with water|moist|watered|replenished} {but also|but additionally|but in addition|and also|but|but will also} {helps to|helps you to|really helps to|allows you|enables you to|aids you to} {flush|get rid of|eliminate|remove|cleanse|purge} {t

czytaj dalejRSS

Szybko i pewnie - szybka piana montażowa firmy Den Braven

08.09.12

Prace montażowe, czyli na przykład punktowe mocowanie stolarki drzwiowej czy osadzanie schodów, parapetów i progów, mogą być wyjątkowo uciążliwe. Dlatego też, by mieć je jak najszybciej za sobą, warto rozważyć użycie szybkiej piany montażowej firmy Den Braven, która pozwoli na błyskawiczne i mocne osadzenie elementów, nawet w miejscach bez wystarczającego dostępu wilgoci. Piany montażowe to niezastąpione narzędzie podczas robót budowlanych – są proste w użyciu oraz charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami izolacji termicznej oraz akustycznej.

czytaj dalej

RSS

94,18 zł miesięcznie - tyle wynosi emerytura z OFE

29.03.12

Średnia emerytura kapitałowa w 2011 roku wyniosła 94,18 zł miesięcznie, a w grudniu ub.r. - 89,87 zł - poinformował w Sejmie wiceminister pracy Marek Bucior. Dodał, że tylko w grudniu 2011 roku takie świadczenia otrzymało 1,3 tys. osób. finanse.wp.pl

RSS

Świąteczne życzenia od awatara

15.12.09

Życzenia dla klientów i partnerów biznesowych to punkt obowiązkowy w świątecznym harmonogramie każdej firmy. Z życzeniami jest jednak trochę jak z reklamą - aby odniosły swój efekt i były warte zapamiętania, muszą być niecodzienne, oryginalne i nietypowe. Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać.

czytaj dalej

RSS

Wyłączą telewizję! Nie obejrzysz żadnego programu!

22.09.12

Polska wkracza w erę telewizji cyfrowej. Ostatni maszt rozsyłający sygnał analogowy zostanie wyłączony do 31 lipca przyszłego roku. To oznacza, że do odbioru telewizji będą potrzebne dekodery lub telewizory z MPEG4. – Kwestia dostępności tych urządzeń nie powinna być problemem – zapewnia Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji. Nie oznacza to jednak, że obędzie sie bez problemów. – Może się okazać, że sygnał cyfrowy nie wszędzie będzie docierał. finanse.wp.pl

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Tajemniczy miliarder idzie na emeryturę

22.01.11

Amancio Ortega, legenda biznesu, jeden z najbogatszych ludzi świata i właściciel Inditeksu, największej grupy odzieżowej Europy, do której należy Zara, odchodzi ze stanowiska – podał The Independent. Powody nie są znane.

RSS

W Londynie wróżą nam inflację

08.04.11

Oczekiwania inflacyjne Polaków sięgną szczytowego punktu w lipcu, gdy nieco przekroczą 5 proc., po czym będą się obniżać w stronę 3 proc. w 2012 r. - przewiduje BofA Meryll Lunch w środowym komentarzu GEM London Edition.

RSS

I havent even heard any rumors.

08.08.14

DUNEDIN, Fla. -- Jose Bautista kept up his torrid start to the spring, hitting two doubles and driving in two runs Thursday that sent the Toronto Blue Jays over the Philadelphia Phillies 7-5. A day after hitting a long home run against the Phillies in his first at-bat of exhibition play, Bautista had an RBI double in the first inning off Philadelphia ace Cliff Lee. Bautista finished 2 for 2 with a walk. The former two-time major league homer champion missed the final six weeks last year because of a hip injury. Jose Reyes, Brett Lawrie and Melky Cabrera also drove in runs for Toronto.

czytaj dalej

RSS

Jest rewolucyjny sposób na polskie drogi!

22.03.11

Do 2014 r. Dolny Śląsk chce przekazać w zarząd prywatnym firmom wszystkie drogi wojewódzkie. Zaczyna w tym roku - informuje "Rzeczpospolita" finanse.wp.pl

RSS

Stracili prawo do 1 proc. z naszych PIT-ów

08.01.11

Niemal 1,6 tys. organizacji charytatywnych nie znajdzie się w wykazie fundacji uprawnionych do otrzymania 1 procenta podatku PIT - podało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Powód? Organizacje te nie dostarczyły w terminie swoich sprawozdań finansowych.

RSS

Polski minister "postawił się" w Unii

22.06.11

Polska jako jedyny kraj zablokowała konkluzje wtorkowej rady ministrów środowiska w sprawie ścieżki obniżania emisji CO2 w UE do 2050 roku o 80 proc. - Potrzebujemy większej solidarności w UE, ścieżka obniżania emisji CO2 do 2050 r. powinna uwzględniać skutki dla poszczególnych krajów - powiedział Andrzej Kraszewski.

RSS

Leki homeopatyczne w USA muszą mieć oznaczenie, że... nie działają

22.05.17

Federalna Komisja Handlu w USA zażądała, by producenci leków homeopatycznych podawali na etykietach informacje, że specyfiki te nie działają.

RSS

Payday loans: Convenient and prompt economical service

01.06.13

Before you head loan buying, you need to have a lot of certification completely ready for that financial institution to review. Another necessary question of concern is appropriate reimbursement. Within just a short time your money might be shifted back You Could Try These Out right here is the home financing preferred by anyone (or several) who generates fewer than r7500 30 days.

czytaj dalej

RSS

Seria kosmetyków Bogactwo Miodu marki APIS NATURAL COSMETICS - słodka pielęgnacja dla ciała, aromatyczna uczta dla zmysłów

15.12.15

czytaj dalej

RSS

Z Polski wyjedzie 200 tys. osób. Już w maju!

01.04.11

W ciągu trzech najbliższych lat, od maja tego roku, gdy otwarty zostanie niemiecki rynek pracy, liczba Polaków wyjeżdżających do pracy w Niemczech może wzrosnąć o ok. 200 tys. - wynika z prognoz przedstawionych w czwartek przez minister pracy Jolantę Fedak. finanse.wp.pl

RSS

Kolej do Modlina za pieniądze UE

08.09.10

Unijne dofinansowanie budowy linii kolejowej ze stolicy na lotnisko w Modlinie ma wynieść 102 mln zł, a nie jak wcześniej planowano 34 mln zł - poinformowała rzeczniczka mazowieckiego urzędu marszałkowskiego Marta Milewska.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny