Dolar nieco słabszy, a złoty nieco mocniejszy

01.03.11

Poniedziałek na rynku walutowym przyniósł nieznaczne osłabienie dolara względem głównych walut, co tłumaczono obawami o słabość amerykańskiej gospodarki w kontekście drogiej ropy na rynkach światowych (?), To raczej dobry pretekst, gdyż ropa dzisiaj,,,

Szwajcarska waluta sukcesywnie traci na wartości do większości walut w innych krajach, W relacji do forinta czy czeskiej korony frank spadł już do strefy notowań sprzed ?czarnego czwartku?, Niestety, złoty ostatnio także boryka się z ,,, Ruby, bohaterka sekspolitycznej afery "bungagate", którą żyją już nie tylko Włochy, postanowiła w pełni wykorzystać swoje pięć minut sławy. 18-latka wzięła udział w reklamie książek o miłości i... bankowości. Publikacja ma szansę na kasowy sukces, bo ponętna Włoszka promuje ją w samej bieliźnie. Wcześniej ubranie zrywa z niej tajemniczy czarodziej. Między 1 kwietnia, a 31 lipca można złożyć deklarację o zmianie przekazywania składek - częściowo do OFE i ZUS, czy jedynie do ZUS. Wnioski złożone wcześniej nie będą rozpatrzone - przypomina zakład.Kierowca samochodu osobowego trafił do szpitala po zderzeniu z pociągiem. Do wypadku doszło w miejscowości Szachy (woj. lubelskie), a zdjęcia z miejsca zdarzenia i informację otrzymaliśmy na Kontakt 24. Samochód wjechał w pielgrzymkę. Do wypadku doszło w miejscowości Świdy w woj. warmińsko-mazurskim. Rannych zostało pięć osób, w tym dziecko. Jedna z poszkodowanych została zabrana do szpitala przez helikopter pogotowia ratunkowego. Informację dostaliśmy od naszego internauty na platformę Kontakt TVN24. O listach PO w "Faktach po Faktach".

- Podwyższanie do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet to jest horrendum. My się na to nigdy nie zgodzimy - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany na konferencji prasowej o to, czy jego zdaniem zapowiedź premiera Donalda Tusk dotycząca wydłużenia wieku emerytalnego dla kobiet do 67 lat, zostanie zrealizowana.

Handlarze bronią czy producenci narkotyków są w paradoksalnej sytuacji. Często samo zdobycie pieniędzy jest łatwiejsze niż wpuszczenie ich w obieg. Metody są różne, od kupienia banku po inwestycje w legalny biznes - mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej" Edwin Truman, amerykański ekonomista. Po dwóch latach przerwy modernizacja Stadionu Śląskiego zostanie wznowiona.

Niemiecka policja zatrzymała sprawcę uszkodzenia instalacji artystycznej we Frankfurcie nad Menem. Prezydent Chile Sebastian Pinera zapewnił górników kopalni złota i miedzi San Jose, którzy po 69 dniach powrócili na powierzchnię dzięki perfekcyjnie przeprowadzonej akcji ratowniczej, że "winni katastrofy nie unikną kary". Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym nie przynosi większej zmiany na wycenie złotego, choć w dalszym ciągu widoczna jest lekka presja podażowa, Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3137 PLN za euro, 3,8230 PLN ,,,Każdy przedsiębiorca w ramach swojej działalności, w mniejszym lub większym zakresie, zmuszony jest do wykorzystywania różnorodnego oprogramowania komputerowego. USA: Zdaniem szefowej FED przemawiającej wczoraj przed Połączoną Komisją Gospodarczą Kongresu, zbytnie zwlekanie z podwyżkami stóp procentowych byłoby nazbyt ryzykowne, Wprawdzie Yellen wyrażała się dość optymistycznie nt, gospodarki, ,,, - Nie można głosić Ewangelii Jezusa bez konkretnego świadectwa życia - przekonywał Franciszek.

RSS

Prognoza pogody na piątek: nie odpoczniemy od deszczu

22.09.17

W wielu regionach opady będą intensywne.

RSS

Palikot: podatki nie są największym problemem w Polsce

01.10.11

Mamy najlepsze listy w kraju, ponieważ nie ma na nich żadnego partyjniaka, a jedynym byłym posłem jestem ja – przekonuje Janusz Palikot, lider Ruchu Palikota, który odpowiada na pytania czytelników Wprost24.
Janusz Palikot (fot. FORUM)

RSS

PLN bez większych zmian, inwestorzy śledzą sytuację w Niemczech

22.11.17

Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego, Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2277 PLN za euro, 3,6004 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6287 PLN względem franka szwajcarskiego,,,

RSS

Rosja wstrzymuje testy strategicznych okrętów podwodnych

08.09.13

To efekt porażki Buławy.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Premier do policji: Jesteście naszymi prawdziwymi bohaterami

22.07.12

Premier Donald Tusk w czasie sobotnich obchodów Święta Policji dziękował policjantom za ich poświęcenie. - Policja w Polsce zdobyła respekt i szacunek obywateli i zasługuje na pełne wsparcie władzy państwowej - podkreślił premier w czasie centralnych uroczystości na pl. Zamkowym w Warszawie.

RSS

Pogłębienie spadkowego odreagowania cen ropy WTI.

29.03.16

Notowania ropy naftowej WTI, zgodnie z oczekiwaniami, zaczęły odreagowywać ostatnie kilka tygodni systematycznych wzrostów, Ma to uzasadnienie techniczne ? w minionym tygodniu notowania tego surowca dotarły do ważnego poziomu oporu w ,,,

RSS

Zmarł dominikanin o. Jan Góra, twórca spotkań młodych Lednica 2000

22.12.15

Zasłabł w czasie mszy.

RSS

Wniosek o karę dla o. Rydzyka w sądzie

15.10.10

Wniosek policji o ukaranie o. Tadeusza Rydzyka za prowadzenie publicznej zbiórki bez zezwolenia trafił do toruńskiego sądu. Terminu posiedzenia w tej sprawie jeszcze nie wyznaczono.

RSS

Reuters: jest plan ratunkowy w razie Brexitu

15.06.16

Europejski Bank Centralny wraz z Bankiem Anglii oficjalnie wesprze rynki finansowe, jeśli Brytyjczycy zagłosują za opuszczeniem Unii Europejskiej - donosi Reuters, powołując się na urzędnika, który jest zaangażowany w sprawę

RSS

Tydzień pod znakiem optymistycznych publikacji z amerykańskiej gospodarki

08.01.11

Dobiegający końca tydzień na krajowym rynku walutowym upłynął pod znakiem umocnienia złotego, Polska waluta zyskała na wartości po jastrzębiej wypowiedzi prezesa Narodowego Banku Polskiego M, Belki, Notowania EUR/PLN zniżkowały pod wartość 3,9000, a w kol

RSS

Białoruś dostarcza broń do Libii? "Istnieje podejrzenie"

01.03.11

- W ostatnich dniach wykryto loty, co do których istnieje podejrzenie, że mogły mieć związek z handlem bronią między Białorusią i Libią - ujawnił przedstawiciel programu monitoringu handlu bronią Międzynarodowego Instytutu Badań nad Pokojem (SIPRI) z siedzibą w Sztokholmie.

RSS

Ludzie Tuska w kierownictwie PO. Schetyna poza zarządem

15.12.13

Schetyna został bez żadnej funkcji.

RSS

Pierwsze próby rozgrywania dolara przed przyszłotygodniowym posiedzeniem FED

21.07.16

Australia: Opublikowane przez RBA zapiski z lipcowego posiedzenia wskazały wprawdzie, że zdaniem członków tego gremium Brexit ma na razie niewielki wpływ na gospodarkę, proces jej transformacji w stronę sektorów mniej uzależnionych od ,,,

RSS

Ruch Palikota zaskarży Kaczyńskiego i Mularczyka do komisji etyki

15.11.11

Ruch Palikota zapowiedział złożenie jeszcze w poniedziałek wniosków do Komisji Etyki Poselskiej ws. "skandalicznych" - w jego ocenie - wypowiedzi szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego i szefa klubu Solidarna Polska Arkadiusza Mularczyka.

RSS

Kolejny atak EUR/USD w kierunku 1,3500

22.01.14

Wczorajsze minimum na rynku EUR/USD na poziomie 1,3508 spotkało się z korektą wzrostową, która jednak dzisiaj wygasła i ponownie do głosu doszli zwolennicy niższych cen, Tym samym jesteśmy coraz bliżej potwierdzenia piątkowych sygnałów,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny