Zwolennicy Kadafiego otworzyli ogień do protestujących

01.03.11

Kilka osób zginęło, gdy siły lojalne wobec libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego otworzyły ogień, by rozpędzić demonstrantów w Trypolisie - poinformował na swojej stronie internetowej dziennik "Kuryna".

W przeciwieństwie do sytuacji na rynkach akcji, wczorajsza sesja na rynkach większości towarów zakończyła się wzrostami, Wartość indeksu CRB wzrosła o 0,96% do poziomu 305,77 pkt, Ta, bądź co bądź dość duża, zwyżka zasługuje na uwagę przede wszystkim dlat Nocną walkę Tomasza Adamka z Jasonem Estradą oglądało na trybunach w Newark w USA 11 tysięcy widzów. Fani Adamka nakręcali show i gdy celowali obiektyw w trybuny uwieczniali biało-czerwony obraz. Widać, że halę Prudential Center zdominowali Polacy, cieszący się z sukcesu rodaka.

Choć piłkarsko Kaka z każdym kolejnym rokiem notorycznie obniża loty, to jednak w Stanach Zjednoczonych jest jedną z największych gwiazd. Według najnowszych raportów piłkarz Orlando, wypożyczony do Sao Paulo, jest także najlepiej zarabiającym piłkarzem w historii USA.Dyskusja w "Kawie na ławę". Szef EBC na chwilę osłabia euro, Pozytywne informacje z Francji i zwycięstwo partii Macrona w wyborach parlamentarnych znów powodują wzrosty na wspólnej walucie, USD/PLN przed kluczowym posiedzeniem Fed, GBP/PLN łamie kolejne wsparcia, Funt w ,,, Pijany 48-letni mężczyzna strzelał w nocy z soboty na niedzielę z pistoletu maszynowego na ulicy koło swojego mieszkania w miejscowości Hettenleidelheim (Nadrenia-Palatynat). Policjanci obezwładnili go strzałem w pośladek.

- Na lotnisku w Smoleńsku 10 kwietnia było dwóch funkcjonariuszy BOR z ambasady w Moskwie - powiedział zastępca szefa BOR płk Paweł Bielawny, który zatwierdził plan zabezpieczenia wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu. Wcześniej to samo mówił dowódca Biura gen. Marian Janicki. Dwaj funkcjonariusze, którzy przebywali w Smoleńsku 10 kwietnia rano, twierdzą, że lotnisko było zabezpieczane tylko przez Rosjan.

Za stara, by być jego partnerką, a za młoda, by być jego matką. Wyuzdana i zdeterminowana. Poluje. Już od wielu dni nie próbowała świeżego mięsa. W końcu łapie zdobycz: młody mężczyzna ma niewielkie szanse na ucieczkę. Ta reklama wywołała oburzenie. Na pokładzie samolotu nie doszło ani do wybuchu, ani do pożaru, a silniki pracowały do końca - poowiedział rosyjski wicepremier Siergiej Iwanow. Zaczęto podnosić już szczątki polskiego samolotu rządowego Tu-154M. Ich przenosznie na specjalnie strzeżone miejsce rozpocznie się wieczorem.

Powstające pod auspicjami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Muzeum Utracone będzie pierwszym tego typu przedsięwzięciem w Europie. Pomysł jest prosty: zebrać w jednym miejscu i pokazać w ultranowoczesnej formie utracony przez Polskę na przestrzeni wieków materialny dorobek kultury. Policja ustala ich tożsamość. Nie żyje Anna Piaggi, dziennikarka, pisarka i legenda mody. Modzie poświęciła całe swoje życie, stając się żywą ikoną ekscentrycznego stylu. Miała 81 lat.Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta nie zwalnia tempa kampanii. Jarosław Kaczyński wziął dziś udział w otwarciu Centrum Informacyjnego "Europejski" w Warszawie. Przy tej okazji szef PiS zdradzil, jaki obywatel jest bardziej "funkcjonalny i wydajny". W piątek na rynkach akcji dominowały szampańskie nastroje, które przełożyły się na gwałtowne wzrosty indeksów, Decyzja o trzeciej rundzie luzowania ilościowego gwałtownie osłabiła USD i kurs eurodolara zwyżkuje powyżej 1,31 USD, Ostatni tydzień roku jest czasem niezbyt dużej dynamiki na rynku naftowym i paliwowym, Wynika to z jednej strony z niewielkiej ilości wydarzeń mogących stymulować zmiany - z drugiej zaś spojrzenia zainteresowanych kierują się już ku nowemu, ,,,

RSS

Wielki short

08.07.15

Chińskie parkiety pierwsze zaczęły nurkowanie, Było na tyle poważne, że chińskie władze (w tym Ludowy Bank Chin) podjęły się szeregu działań mających na celu zahamowanie paniki na giełdach w Państwie Środka,

RSS

Dramatyczny list otwarty po katastrofie: Matka Gosiewskiego: Czy to jest Europa?!

29.05.10

"Oglądam lotnisko pełne wody, błota - jak na mokradłach. Dochodzą do mnie informacje, że poniewierają się części ciał, paszporty, ubrania. Rodzi się pytanie: czy to jest Europa?" - pisze we wstrząsającym liście matka Przemysława Gosiewskiego. "Kiedy piszę te słowa, dławią mnie rozpacz, ból i gniew" - podkreśla Jadwiga Czarnołęska-Gosiewska.

RSS

Wypadek limuzyny Putina. Zginął zaufany szofer

08.09.16

38-letni kierowca pojazdu, który zderzył się z prezydencką limuzyną, trafił do szpitala.

RSS

Sygnały Draghiego będą kluczowe dla kierunku notowań EUR/USD

08.11.13

Wczoraj widzieliśmy serię ?niemuzykalnych? stwierdzeń anonimowych źródeł z EBC, Osoby te sugerowały, że ?sama inflacja nie powinna dyktować polityki EBC?, trudno jest osiągnąć jednogłośność przy decyzjach dotyczących stóp ,,,

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Pan senator znowu w akcji. Od 1000 peso do pół miliarda dolarów

09.04.17

W obronie tytułu mistrza świata federacji WBO w kategorii półśredniej Manny Pacquiao zmierzy się z Jeffem Hornem.

RSS

Przyszłość Bitcoina

15.07.19

Niepodlegające państwowej kontroli, działające z pominięciem pośrednictwa bankowego oraz odporne na wynikającą z nadpodaży inflację kryptowaluty rok do roku, z pomniejszymi spadkami, zwiększają swoją kapitalizację,

RSS

Długi tydzień równoważenia pozycji walutowych i niewiele więcej przed FOMC

15.09.13

Doprawdy, przez noc praktycznie nic się nie działo na rynkach walutowych i dziś na otwarciu mamy tyle impetu i zapału co owce prowadzone na rzeź, Krótko mówiąc, nie dzieje się dosłownie nic, W tym tygodniu głównym tematem było ,,,

RSS

Domy VIP-ów w sercu mazurskich lasów

29.10.12

RSS

Paliwa: spadek cen hurtowych w rafineriach

15.06.13

W konsekwencji umacniania się złotówki po zeszłotygodniowej interwencji NBP oraz spadków na światowych rynkach surowcowych sukcesywnie spadają ceny hurtowe w polskich rafineriach, Na razie jeszcze w detalu ponosimy konsekwencje zwyżek z maja ,,,

RSS

Rosja zaczyna rozumieć, czy puste deklaracje? Wykorzenienie terroryzymu przez "nowe warunki życia na Kaukazie"

01.04.10

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zapowiedział w środę, że Rosja nie dopuści do urzeczywistnienia celu terrorystów, którym jest destabilizacja państwa, sianie strachu i paniki.

RSS

Na szczęście i zdrowie, na seks i... figurę: Oto lek na całe zło świata!

29.01.10

Sięgnij po nią, gdy masz zły nastrój. Skosztuj, gdy chcesz pobudzenia w sypialni. Zjedz ją nawet wtedy, gdy intensywnie się odchudzasz. Ona, uwierz, jest lekiem na całe zło. Ale uwaga, przed użyciem zapoznaj się z poniższą treścią, bo jak każdy lek...

RSS

"Jesteś Bogiem" obejrzało ponad pół miliona Polaków

01.10.12

Film o Paktofonice bije kolejne rekordy frekwencyjne i budzi kolejne kontrowersje.

RSS

Ulewy mogą wywołać podtopienia

12.07.16

Uwaga na silne burze z gradem.

RSS

"WSJ": NATO dyskutuje o rozmieszczeniu wojsk w pobliżu Rosji. Batalion w Polsce

29.10.15

Dwa plany działania przeciwko agresywnym posunięciom Rosji.

RSS

Poseł PO złożył sejmowy mandat. Szulc: mam ciekawszą propozycję

22.08.14

Poseł zapewnia jednak, że nie wypisze się z partii.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny