"Kto popiera PiS, może ściągnąć nieszczęście dla Polski"

01.03.11

- Kto popiera PiS, może ściągnąć nieszczęście dla Polski - stwierdził w "Rozmowie Rymanowskiego" Stefan Niesiołowski. Wicemarszałek uważa, że Platfroma ponownie wygra wybory parlamentarne, m.in. ze względu na strach obywateli przed powrotem PiS do władzy. Czesław Bielecki na rządzie Donalda Tuska nie zostawił suchej nitki. - To rząd, który administruje, a nie rządzi - ocenił.

Polski narodowy przewoźnik lotniczy ląduje awaryjnie, by zabrać na pokład jakiegoś szaleńca, który zechce być nowym kapitanem. Ostatniemu, choć naprawdę próbował, z LOT się nie udało.
(fot. Wikipedia) Tak przegrałam z Hofmanem. Czy Niemcy mogą zmienić dotychczasowy front w kwestii działań Europejskiego Banku Centralnego, który jednoznacznie kojarzył się z konsekwentnym uporem szefa niemieckiego banku centralnego, Jensa Weidmanna? Niewykluczone, zwłaszcza, że Angela Merkel (któraPo spadku o 2,5 proc, na otwarciu WIG20 zdołał ograniczyć stratę o 50 pkt w najwyższym punkcie sesji, Siła odreagowania nie była więc duża, a końcowy fixing wymazał ją zupełnie, Wyraźnie wzrosła skala obrotów, które były dziś najwyższe od połowy marca, a "Jest potrzeba, aby władza sądownicza oceniła działania premier w sprawie TK" - mówił w "Kropce nad i". Prognoza pogody na środę.

Po 33. kolejce Bundesligi jasne jest już prawie wszystko. Borussia Dortmund zwycięstwem 5:2 nad Kaiserslautern zbliżyła się na punkt do rekordu ligi niemieckiej, zdobywając w sezonie 78 punktów i przy okazji odesłała rywali do niższej klasy rozgrywek. Robert Lewandowski tym razem tylko asystował, ale bohater całego popołudnia w Niemczech mógł być i tak tylko jeden. Raul Gonzales w swoim ostatnim meczu w barwach Schalke strzelił bowiem gola i rozstaje się z Bundesligą po dwóch wspaniałych latach.

Joanna Krupa to jedna z niewielu polskich modelek, które odniosły prawdziwy sukces. Przed pięcioma laty jej zdjęcie pojawiło się na okładce amerykańskiego wydania słynnego "Playboya". Wtedy poznał ją cały świat. Nie zapomina jednak o swoich polskich korzeniach. Początkowa część poniedziałkowych notowań na warszawskim parkiecie pokazuje dobitnie, że zachowuje się on jednoznacznie, jak w hossie, Nie potrzeba żadnych nowych informacji, by kursy akcji szły w górę, WIG zyskuje dziś 1,5% i wraca do ,,,

Wcześniej Rosja zażądała od Turcji schwytania i osądzenia zabójcy pilota Olega Pieszkowa. W poniedziałek euro traciło na wartości w stosunku do dolara, ponieważ greckie partie koalicyjne nadal nie porozumiały się w sprawie zaakceptowania warunków otrzymania nowej transzy pomocy finansowej od międzynarodowych pożyczkodawców, Yes, yes, yes – budzę się, sprawdzam internet i jest dobrze, na czołówkach ani słowa o gospodarce. Bo tak jak szalejące teraz komary żywią się naszą krwią, tak nasz strach żywi się złymi wieściami o stanie giełd i kursów.
Tomasz Lis (fot. WhiteSmoke Studio)Kreml uważa "napędzanie emocji" wokół rosyjsko-białoruskich manewrów Zapad-2017 za "prowokacyjne" działanie - oświadczył w czwartek rzecznik prezydenta Władimira Putina Dmitrij Pieskow. Zapewnił, że ćwiczenia odbywają się w zgodzie z prawem międzynarodowym.

Obie strony donoszą o incydentach. Zdjęcia małego księcia George'a.

RSS

Jedno samopodpalenie – dwie narracje

29.09.11

Andrzej Ż., w przeszłości pracownik Centralnego Biura Śledczego, prawnik, były pracownik jednego z warszawskich urzędów skarbowych, oblał się rozpuszczalnikiem i podpalił naprzeciwko Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Pozostawił list do premiera Donalda Tuska, w którym – powołując się na "uzasadnione podejrzenia” – przekonuje, że w urzędzie skarbowym, w którym pracował, popełniono „wiele przestępstw". Bierność organów ścigania wobec tych przestępstw miała być powodem jego samopodpalenia. Na marginesie Andrzej Ż. wspomina też o problemach ze znalezieniem pracy, które mają być konsekwencją ujawnienia przez niego nieprawidłowości w urzędzie. Wina Tuska?

RSS

Spokojny początek poświątecznego tygodnia

29.12.15

W poświąteczny poniedziałek powinien zagościć spokój na rynku walutowym i niewielka zmienność z tego względu, że zarówno w Australii, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii dziś jest dzień wolny od pracy,

RSS

Prezes Deutsche Banku odchodzi, ale "nie chce obciążać firmy". "Nie weźmie odprawy"

15.06.15

RSS

Jurek: Komisja Europejska powinna zamilknąć

01.09.17

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Kliczko myślał, że zdjęcie Wacha to fotomontaż

29.08.12

Władimir Kliczko przyznał, że kiedy pokazano mu zdjęcie Mariusza Wacha, z którym w listopadzie zmierzy się w ringu, "pomyślał, że to fotmontaż".

RSS

Rotmistrz Pilecki pośmiertnie Honorowym Obywatelem Oświęcimia

08.09.10

Rotmistrz Witold Pilecki, oficer AK, twórca ruchu oporu w KL Auschwitz, zamordowany w 1948 roku przez komunistów, otrzymał pośmiertnie tytuł Honorowego Obywatela Miasta Oświęcimia - informuje oświęcimski magistrat.

RSS

Pracujesz na etacie? Ważne zmiany

22.02.16

22 lutego 2016 r. wejdą w życie nowe przepisy.

RSS

Czy przedsiębiorca kupujący firmowy samochód płaci PCC?

29.09.11

Zakup środka trwałego wiąże się z koniecznością uiszczenia podatku VAT lub podatku od czynności cywilnoprawnych. Wszystko zależy od tego czy sprzedający jest zarejestrowany jako podatnik VAT. Dla przedsiębiorcy kupującego auto, który jest podatnikiem VAT, ma to szczególnie duże znaczenie, gdyż podatek VAT będzie mógł odliczyć, natomiast PCC zwiększy wartość początkową środka trwałego.

RSS

Witek: obowiązuje ustawa o TK, czy się komuś podoba, czy nie

22.03.16

Elżbieta Witek (PiS) pytana w "Faktach po Faktach", jakie prawo mają stosować sądy i urzędnicy.

RSS

Taniej już nie będzie: Buduj dom. Materiały staniały o 30 procent

29.03.10

Koszt budowy domu jest aż o 30 procent niższy w porównaniu ze szczytem budowlanej hossy w 2007 roku. Mało tego - za robociznę płaci się obecnie połowę tego, co przed kryzysem - twierdzą specjaliści. Niestety, dodają, że taniej już nie będzie.

RSS

Tragiczne zderzenie. Zginął nastolatek

22.08.16

Cztery osoby zostały zabrane do szpitala.

RSS

To Batman czy Zorro? Internet drwi z LeBrona Jamesa

01.03.14

Tydzień po złamaniu nosa w meczu przeciwko Oklahomie City Thunder LeBron James wrócił do gry. W karbonowej masce wzbudza jeszcze większe zainteresowanie mediów i kibiców. Ci drudzy - jak można się było spodziewać - zasypali internet przeróżnymi memami.

RSS

Obrona: Pistorius nie zasługuje na więzienie. To by go zniszczyło

15.10.14

Prokuratura zażądała kary więzienia dla niepełnosprawnego sportowca za zastrzelenie swojej partnerki Reevy Steenkamp.

RSS

Propozycje zmian zasad rozliczania VAT od zakupów służących działalności mieszanej

22.01.11

Nasza firma będąca czynnym podatnikiem VAT wykonuje w większości czynności opodatkowane. Korzystające ze zwolnienia przedmiotowego usługi szkoleniowe stanowią u nas znikomą część obrotu. W ubiegłym roku proporcja sprzedaży opodatkowanej w sprzedaży ogółem wynosiła 99%, w związku z czym w 2010 r. odliczamy cały podatek naliczony od zakupów związanych z działalnością mieszaną. W bieżącym roku proporcja ta wynosi nadal około 99%.

RSS

Ruszyły pierwsze odwierty: Szukamy gazu łupkowego. Już wiercimy

22.06.10

Czy Polska będzie drugim Kuwejtem? O tym przekonamy się wkrótce. Wszystko zależy od próbnych wierceń w miejscach, gdzie może być gaz z łupków. Dziś ruszyły pierwsze poszukiwania. Już za dwa miesiące dowiemy się, co na Pomorzu znaleźli Kanadyjczycy.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny