Gra w potop

01.03.11

Dotychczas nieoficjalną dewizą polityków w Polsce było stwierdzenie „po nas choćby potop”. Teraz, gdy na horyzoncie rzeczywiście zbierają się burzowe chmury dewiza się zmieniła – Donald Tusk chce zdążyć przed potopem, a prezes PiS spokojnie modli się o deszcz.

Apple zatrudnił Douga Bettsa, czyli eksperta z koncernu Fiat Chrysler - informuje "Business Insider". Według spekulacji specjalista ma pomóc technologicznemu gigantowi wejść na rynek motoryzacyjny. Po wakacyjnym remoncie portrety zmarłych w katastrofie smoleńskiej posłów PiS wrócą na salę posiedzeń plenarnych - zapowiadają władze klubu parlamentarnego.
fot. Forum Miniony tydzień na rynku ropy naftowej był okresem nieprzerwanych wzrostów, Przewaga strony popytowej doprowadziła notowania amerykańskiej ropy WTI do okolic 49,60-49,70 USD za baryłkę pod koniec piątkowej sesji, natomiast dzisiaj rano wzrosty,,,Trwające od środy lokalne korekty na EURUSD oraz GBPUSD znalazły się na pierwszych kluczowych wsparciach, a to sprawia, że w miarę upływu czasu prawdopodobieństwo ponownego dojścia strony popytowej do głosu będzie wzrastać, Grzegorz Schetyna w "Faktach po Faktach". Komunikat, który poznaliśmy o godz, 9:30 nie był zbyt ?jastrzębi? ? wprawdzie stopy procentowe nie zostały bardziej obniżone (-0,35 proc,), co jednak było oczekiwane, to jednak bank centralny nieco zaskoczył rynki finansowe ,,,

Policja szukała go ponad cztery miesiące. Wreszcie wpadł na krakowskim dworcu kolejowym. Zbigniew M., alias "hrabia Myszkowski", wmawiał kobietom, że są chore na raka i miał wykorzystywać je seksualnie pod pretekstem terapii.

Rynkowym hitem tego lata jest wycenianie jastrzębiego zwrotu w polityce monetarnej, które przekłada się na silną wyprzedaż obligacji skarbowych, Dotyczy to głównie euro, funta i dolara kanadyjskiego, Przynajmniej w tych trzech przypadkach ,,,

Serwis Business Insider przygotował listę najczęstszych błędów popełnianych podczas rozmowy o pracę. Sprawdź, czego nie należy robić, aby z sukcesem ubiegać się o wymarzone stanowisko.

Jej ambicją było zdobycie złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. 16-letnia Shiwen Ye dość szybko spełniła swoje marzenie, bo już pierwszego dnia zmagań zdobyła złoto w pływaniu na 400 metrów stylem dowolnym. Trwa jedno z najbardziej niezwykłych tegorocznych zjawisk na niebie. We wtorek wieczorem Jowisz i Wenus zbliżyły się do siebie na niewielką odległość trzech stopni. Od wczoraj dwie najjaśniejsze planety nie zdążyły się jeszcze od siebie oddalić. Na Kontakt Meteo dostaliśmy zdjęcia internautów z tego astronomicznego spotkania. Wczorajszy dzień obfitował w decyzje banków centralnych w kwestii stóp procentowych oraz pozostałych parametrów polityki monetarnej, Pierwszym, który stanął w obliczu jej podjęcia, był Bank Anglii, Zgodnie z oczekiwaniami pozostawił on główną stopę procenTo już pewne. Amerykański dolar jest w ostatnich dniach coraz słabszy, co związane jest ze słabszymi nastrojami, co do ścieżki podwyżek stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych, Poranek ostatniego dnia tygodnia przynosi względną stabilizację na koniec ,,, Gośćmi "Faktów po Faktach" byli: Ryszard Petru, Ryszard Bugaj i Marek Borowski.

RSS

Inter i Barcelona w półfinale Ligi Mistrzów: Boski Messi katem Arsenalu

08.04.10

Piłkarze Barcelony oraz Interu Mediolan awansowali do półfinału Ligi Mistrzów. Oba zespoły nie miały większych kłopotów z pokonaniem rywali. Bohaterem wieczoru był Lionel Messi, który w meczu na Camp Nou strzelił Arsenalowi cztery gole.

RSS

Zobacz zdjęcia: W Polsce - japońskie auto w śmiesznej cenie

01.07.10

Nietypowy od kół po czubek. Na pokładzie bogate wyposażenie przykryte szklanym dachem. Co ciekawe występuje tylko w dwóch kolorach metalizowanych. Cena? Eksperci uznali go za samochód sprzedawany za śmieszne pieniądze. Oto nad Wisłą - pierwsze takie auto z Japonii!

RSS

Polak nie dał rady w Kanadzie: Hamilton wygrał. Kubica siódmy

15.06.10

Robert Kubica nie powtórzył swego kanadyjskiego sukcesu. Przyjechał dopiero na 7. miejscu, choć na pocieszenie pozostało mu to, że rekord okrążenia należał do jego bolidu. Pierwsze miejsce zdobył, jadący McLarenem, Lewis Hamilton. Drugi był Jenson Button, a trzeci - Fernando Alonso.

RSS

EUR/PLN najniżej od prawie 4 lat

22.04.15

We wtorek rano złoty kontynuuje umocnienie do euro, testując najniższe poziomy od prawie 4 lat, Jednocześnie stabilizuje się on do szwajcarskiego franka i amerykańskiego dolara, Jeżeli dane z Niemiec nie zmienią układu sił, to tak zakończy ,,,

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

120 tys. podpisów za dymisją minister Hall

01.04.11

Ponad 120 tys. podpisów zebrała oświatowa "Solidarność" pod listem-apelem o odwołanie minister edukacji Katarzyny Hall. Według oświatowej "S", Hall jest najgorszym z ministrów edukacji.

RSS

USA: Podatki przyczyną rozbicia samolotu przez desperata

22.02.10

Pretensje do urzędu podatkowego doprowadziły wczoraj 53-letniego Andrew Joe Stacka do samobójczego ataku samolotem na budynek urzędu w Austin w Teksasie.

RSS

Kolejne rekordy na GPW

29.08.17

O nastrojach na giełdach w trakcie piątkowej sesji miały zadecydować wystąpienia na sympozjum banków centralnych w Jackson Hole, Ponadto Wall Street częściowo żyje zbliżającym się do wybrzeży USA huraganem Harvey, Warszawska giełda ,,,

RSS

NATO pomoże USA w Afganistanie

08.09.10

NATO dostarczy do Afganistanu dodatkowy, liczący dwa tys. osób personel wojskowy, który będzie szkolił afgańską armię i policję. Taką obietnicę złożył rządowi USA przebywający z wizytą w Waszyngtonie sekretarz generalny sojuszu Anders Fogh Rasmussen.

RSS

"PO staje się z dnia na dzień partią bez twarzy"

22.06.14

Marek Siwiec, Andrzej Halicki i Joachim Brudziński byli gośćmi "Faktów po Faktach"

RSS

"Iwan" truł się już wcześniej

08.01.10

Artur Zirajewski, główny świadek w sprawie zabójstwa gen. Marka Papały, już w przeszłości sięgał po duże ilości leków nasennych - ustaliła "Rzeczpospolita". W 1998 roku, trzy miesiące po aresztowaniu, "Iwan" wziął środek uspokajający o nazwie doxepina i trafił do szpitala w Gdańsku.

RSS

Sejm: Tusk o zrealizowanych obietnicach rządu

22.03.10

Wyprowadzenie polskich wojsk z Iraku, zniesienie przymusowego poboru do wojska, rozpoczęcie działań na rzecz uzawodowienia armii, Orliki - to według premiera Donalda Tuska zobowiązania, które rząd zrealizował.

RSS

Obraniak się kaja."Przepraszam wszystkich"

15.06.12

Franciszek Smuda wezwał na "dywanik" Ludovica Obraniaka, który po tym jak został zmieniony w meczu z Rosją, kopnął bidon. Urodzony we Francji piłkarz teraz przeprasza.

RSS

W środę zaczyna się okres lęgowy. Widzisz wycinkę? Poinformuj o tym!

01.03.17

Ekolodzy liczą na to, że już w środę mogą skończyć się masowe wycinki.

RSS

Groził, że przestrzeli kolano. Z repliką broni napadł na przystanku

22.10.16

"Uważajcie po Piasecznie grasuje jakiś typ z repliką broni" - ostrzegała internautka przed niebezpiecznym mężczyzną. Policja uspokaja: 34-latek został zatrzymany.

RSS

Włoski dziennik o naszej walce z kryzysem: Wychwalają Polskę: "To jedyna gwiazda"

15.02.10

Elastyczny system produkcyjny, małe uzależnienie od eksportu, ostrożne banki i wielka wola budowania silnego kraju. Co to za państwo? Polska widziana oczami ekspertów gospodarczych z prestiżowego włoskiego dziennika ekonomicznego "Il Sole-24 Ore". Pochwały zbieramy za wszystko - poza rządem.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny