Przewodniczący parlamentu Ukrainy: Wstyd mi, że Polacy to widzieli

22.02.11

Przewodniczący Rady Najwyższej (parlamentu) Ukrainy Wołodymyr Łytwyn przyznał, iż odczuwał wstyd, gdy członkowie polskiej delegacji parlamentarnej śmiali się ze sposobu głosowania ukraińskich deputowanych, przyciskających guziki za kolegów.

Szkoda, że BMW kupują sobie tacy ludzie. Oto pirat, w dodatku pijany w sztok, nie opanował bawarskiej maszyny i wypadł z drogi, taranując wszystko co spotkał na chodniku. Było o włos od tragedii. Szczęśliwie delikwent wpadał w ręce policji i nie wywinie się sprawiedliwości. Dowody mamy na filmie. Wbrew oczekiwaniom wielu Joe Biden, wiceprezydent USA, oznajmił, że nie będzie ubiegał się o nominację demokratów w wyścigu prezydenckich. Nie ma kontaktu z setką Tasmańczyków.Byki nie zdołały utrzymać indeksu blue chips powyżej 2400 punktów, ale większej szkody nie doznały, Podaż nie była zbyt agresywna i koncentrowała się na zaledwie kilku spółkach, Stanął przy stoliku, przy którym siedziało młode małżeństwo. Był mocno pijany i bardzo agresywny. Ewidentnie szukał zaczepki. W ręce trzymał metalową rurkę. Nagle z jej wylotu wypalił pocisk. Ranił młodą kobietę w dłoń. Okazało się, że bandzior samodzielnie robi broń. Ponad rok po przyjęciu przez rząd programu aktywizacji ludzi starszych "50 plus", ministerstwo pracy przedstawiło szczegółowe plany działań. Zamierza się skoncentrować na promocji programu wśród przedsiębiorców i szkoleniach dla seniorów. "Szkoda, że tak późno" - denerwuje się posłanka PiS Joanna Kluzik-Rostkowska.

Malezyjski Boeing 777 został zestrzelony przez pomyłkę?

Spotkanie w Gliwicach było nie tylko starciem Piasta z Wisłą, ale także pojedynkiem bliźniaków. W ekipie gospodarzy wystąpił Piotr Brożek, a w drużynie gości jego brat Paweł. Po spotkaniu żaden z nich nie mógł się jednak cieszyć ze zwycięstwa, bo mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Czy Roman Giertych może zostać członkiem PO? Wczoraj przewodniczący klubu Platformy Grzegorz Schetyna powiedział w TVN24, że „niczego nie można wykluczyć”. Pytani o tę wypowiedź przez Wprost24 politycy Platformy są ostrożni w deklaracjach, ale również nie odcinają się jednoznacznie od byłego lidera LPR. – Gdyby Giertych dołączył do Platformy, wzmocniłby niewątpliwie konserwatywne i wolnorynkowe oblicze partii – przekonuje poseł Jarosław Gowin.


Nie zdążył jeszcze zadebiutować w NBA, mimo to koszulka z jego nazwiskiem sprzedaje się rewelacyjnie. Trykot wybranego z jedynką w drafcie przez Philadelphia 76ers Bena Simmonsa już jest w Top 10 najchętniej kupowanych przez fanów najlepszej koszykarskiej ligi świata. Protokół z przemówienia, które Janet Yellen wygłosi dzisiaj w Senacie, został upubliczniony jeszcze wczoraj wieczorem, Inwestorzy mogą jednak mylnie zakładać, że przyszła szefowa FED będzie bronić programu QE za wszelką cenę, - PanowałÂ kompletny chaos. Wszyscy rzucili się do ucieczki. Na ziemi leżeli ludzie, wszędzie była krew - relacjonuje.Co innego mówi stołeczna policja, co innego PKP PLK.        Sejmowa komisja śledcza powołana do wyjaśnienia sprawy porwania i śmierci Krzysztofa Olewnika zakończyła przesłuchanie Ryszarda Kalisza. Polityk Lewicy podkreślił, że do wiosny 2008 roku był przekonany, iż jako szef MSWiA zrobił w tej sprawie więcej niż to należało do jego obowiązków.
       Zeznając przed komisją przypomniał spotkanie z rodziną Olewników w 2004 roku, podczas którego zapewnił, że podejmie kroki w celu wyjaśnienia okoliczności śmierci Krzysztofa Olewnika. Dodał, że po tym spotkaniu był przekonany, iż jego deklaracje zadowoliły rodzinę Olewników.
       Ryszard Kalisz zaznaczył, że jako szef MSWiA nie mógł wnikać w akta sprawy prowadzone przez prokuraturę i policję. Gdyby tak zrobił to groziłby mu zarzut przekroczenia swoich uprawnień.
       Polityk Lewicy  po raz kolejny przeprosił rodzinę Olewników. Podkreślił, że jako były minister spraw wewnętrznych i administracji ponosi odpowiedzialność polityczną za cały okres kiedy był szefem MSWiA, za każdego niewykrytego sprawcę i stresy państwa Olewników.
       W kwietniu 2008 roku Włodzimierz Olewnik oskarżył polityków SLD, że błędy popełnione za rządów Leszka Millera doprowadziły do śmierci jego syna. Najbardziej ostre słowa padły wówczas pod adresem Ryszarda Kalisza, szefa MSWiA w rządzie Marka Belki. Olewnik zarzucił Kaliszowi, że nie znalazł czasu, aby porozmawiać z potrzebującą pomocy rodziną.
       Krzysztof Olewnik został porwany w październiku 2001 roku. Mężczyzna, mimo przekazania przez rodzinę okupu, został zamordowany w 2003 roku.
Przedsiębiorcy, którzy są zwolnieni podmiotowo z podatku VAT powinni pamiętać, że nie jest to równoznaczne ze zwolnieniem z obowiązku prowadzenia ewidencji za pomocą kas fiskalnych. Jednolite zasady są określone dla zwolnionych i czynnych podatników VAT.

RSS

Były piłkarz reprezentacji Polski i Lecha Poznań niewinny. Sąd zmienił wyrok

22.01.15

Sąd Apelacyjny w Poznaniu zmienił wyrok pierwszej instancji.

RSS

"Napieralski nie jest gotowy do bycia premierem"

01.03.11

- Grzegorz Napieralski nie jest jeszcze gotowy do bycia premierem. Donald Tusk natomiast ma u mnie czwórkę z minusem - stwierdził Włodzimierz Cimoszewicz.

RSS

Skarga Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka: Sąd zajmie się podsłuchami CBA

29.03.10

Sąd zbada skargę Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka na szefa CBA, który odmówił ujawnienia liczby podsłuchów stosowanych przez Biuro. Fundacja wnosi, by sąd nakazał CBA ich podanie. "Informacje, o udostępnienie których zwraca się wnioskodawca, stanowią tajemnicę państwową" - tłumaczy się Biuro.

RSS

Niepewność wokół podatków nadal ciąży dolarowi

29.11.17

CHINY: Dane nt, zysków przedsiębiorstw w październiku pokazały dynamikę rzędu 25,1 proc, r/r wobec 27,7 proc, r/r wcześniej

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Pożegnano gen. Andrzeja Błasika: Ostatnia droga dowódcy Sił Powietrznych

29.04.10

Generał Andrzej Błasik, dowódca Sił Powietrznych, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem, spoczął w środę na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. "Czekają na ciebie niebiańskie eskadry" - powiedział nad grobem jego zastępca gen. dyw. Krzysztof Załęski.

RSS

"Głupota ludzka nie zna granic". PKOl o dopingu Polaka w Soczi

15.03.14

Daniel Zalewski jest siódmym sportowcem, który wpadł na stosowaniu dopingu w Soczi.

RSS

Kard. Dziwisz apeluje: Przenieść krzyż

29.08.10

Metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz podtrzymał w piątek stanowisko, że krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego powinien zostać przeniesiony. Wg kardynała, w miejscu, w którym krzyż obecnie stoi, jest bezczeszczony.

RSS

Boni instruuje urzędników, jak nie dać się hakerom

01.02.12

Mają być nowe hasła, bardziej skomplikowane, lepsze zabezpieczenia, a przede wszystkim ostrożność i rozwaga. - Minister Administracji i Cyfryzacji przekazał resortom wytyczne w zakresie ochrony portali informacyjnych administracji publicznej - poinformował rzecznik resortu Artur Koziołek. Mają one ustrzec strony internetowe przed atakami do jakich doszło przed ponad tygodniem w związku z przyjęciem przez Polskę umowy ACTA.

RSS

Pierwsze tramwaje na moście Północnym

22.01.13

RSS

Idol oskarżony o gwałt. Za obronę ulubieńca zapłaci sam król

01.11.16

Saad Lamjarred jest oskarżony o usiłowanie gwałtu na młodej kobiecie.

RSS

Złoty słabszy, jutro inflacja

15.10.14

Gorsze nastroje i niepokojące dane z niemieckiej gospodarki stały za dzisiejszym osłabieniem złotego, W środę o jego losach przesądzą dane o inflacji w Polsce oraz klimat inwestycyjny na świecie,

RSS

EUR/PLN wrócił do szczytów z kwietnia 2009

15.12.11

Wczorajsze nocne zmiany na rynku złotego, m,in, pod wpływem spadku cen EUR/USD doprowadziły kurs EUR/PLN w rejon cen obserwowanych ostatni raz w pierwszej połowie 2009 roku (w kwietniu) i już tylko krok nas dzieli od bariery 4,6000,

RSS

Warakomska rzeczniczką Komorowskiego?

29.07.10

W Kancelarii Prezydenta ma nie być czystek po czasach Lecha Kaczyńskiego – wynika z informacji „Wprost”. Propozycję awansów lub utrzymania stanowisk dostała już część współpracowników ministrów, którzy zginęli w smoleńskiej katastrofie. W pałacu trwa za to poszukiwanie kandydatki na rzecznika prasowego. Współpracownicy Bronisława Komorowskiego twierdzą, że duże szanse na objęcie tego stanowiska ma znana dziennikarka Dorota Warakomska.
fot. Forum

RSS

Sawicki: przez suszę ceny żywności będą rosły

08.08.15

Jest sucho; oczywiście, że to mnie martwi; z tego powodu należy spodziewać się wzrostu cen żywności - mówi PAP minister rolnictwa Marek Sawicki. Nie spodziewa się jednak, by ceny rosły "drastycznie". "Z pewnością nie będzie to poziom większy jak 5 proc." - szacuje.

RSS

Pentagon stracił cierpliwość. Ultimatum dla producenta F-35

08.11.16

Poszło o pieniądze.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny