Samotność arcypasterza

15.02.11

Mędrzec, antykomunista, polemista, przyjazny duszpasterz i opiekun ubogich. Z odejściem arcybiskupa Józefa Życińskiego Kościół ubożeje.
fot. Wprost

Informuje prezes Zakładu prof. Gertruda Uścińska. Powstaje Fundacja Polsko-Rosyjskie Pojednanie. Ma być zarejestrowana w przyszłym tygodniu.
Idea powstała na Śląsku. Jej twórcy podkreślają, że to oddolna inicjatywa, obywatelska, i że nie mają zamiaru zajmować się wielką polityką. Kornel Pająk w rozmowie z IAR zauważył, że zwykli, przeciętni Rosjanie i Polacy potrafią się doskonale porozumieć, a przeszkody mnożą się gdzie indziej.
W ocenie inicjatorów fundacji, najpilniejszą sprawą jest ułatwienie podróżowania. Jeszcze w tym miesiącu zwrócą się do wszystkich przewoźników o uruchomienie tanich lotów do Moskwy. Będą również zabiegać o ułatwienia wizowe. Chcą organizować spotkania młodych, w tym także w Smoleńsku i Katyniu, nie ukrywać tego, co było, ale rozmawiać głównie o przyszłości.
Powołanie fundacji to odpowiedź na list Daniela Olbrychskiego, ogłoszony w mediach bezpośrednio po katastrofie smoleńskiej, w którym aktor apelował o polsko-rosyjskie pojednanie.
W pierwszej połowie lutego do Polski przyjedzie szef białoruskiej dyplomacji Siergiej Martynow - poinformował PAP we wtorek rzecznik polskiego MSZ Piotr Paszkowski. Jednym z tematów wizyty ma być kwestia uregulowania statusu Związku Polaków na Białorusi.Piłkarska Portugalia jest dumna. W półfinale Ligi Europejskiej zagrają trzy zespoły z tego kraju - FC Porto, Benfika Lizbona i Sporting Braga. Stawkę półfinalistów uzupełnił hiszpański Villarreal. Doniecki oligarcha Rinat Achmetow i były minister energetyki Jurij Bojko mogą zastąpić przywódców rebeliantów w Doniecku i Ługańsku - informują ukraińskie agencje. Donoszą, że władze w Kijowie prowadzą w tej sprawie rozmowy z Moskwą. Kreml odmówił komentarza. Szalę wojny może przechylić legendarny mudżahedin Gulbuddin Hekmatyar.

Eurodolar nadal utrzymuje wysokie poziomy, rzędu 1,1620-35, Takie zostały osiągnięte wczoraj, a stało się to na fali euforii po przemówieniu Mario Draghiego z EBC, Okazało się, że jesienią bankierzy z EBC mają w planach oficjalną ,,,

Kradli volkswageny, audi, mercedesy, BMW. Gdy wyprowadzali z "dziupli" passata, nagle otoczyli ich policjanci. Tak został rozbity gang złodziei aut z Pomorza. Śledczy rozpracowywali grupę od miesięcy. Pierwsze zatrzymania były już w listopadzie. Zobacz policyjny pościg za gangsterem. Problemy superlotniskowca

Zawierając umowy leasingu przedsiębiorcy najczęściej zobowiązani są do wnoszenia na rzecz leasingodawcy pewnych opłat dodatkowych. Noszą one nazwy opłat wstępnych, manipulacyjnych, inicjalnych lub administracyjnych. Polskie rafinerie, podążając za zmianami cen na giełdzie w Londynie, w ostatnich dniach wyraźnie korygowały ceny na swoje produkty - w cennikach producentów mieliśmy do czynienia z wyraźną obniżką cen benzyn, Dla kierowców takie ruchy cen w Orlenie i Loto Rynek utknął w konsolidacji, która prawdopodobnie się przedłuży do końca tygodnia, Na 23 lipca wyznaczono datę publikacji testów odporności banków europejskich, co powinno skupić uwagę graczy, W takiej sytuacji dane makro i wyniki spółek nie będą miały wiWraz z dniem przystąpienia do Unii Europejskiej Polska została objęta unią celną, co oznacza zakaz stosowania między państwami członkowskimi ceł przywozowych i wywozowych. Zasady przewozu mienia przesiedleńczego uzależnione są od państwa, z którego następuje przeprowadzka. Rzeczy przywożone do Polski z terytorium Unii Europejskiej - w tym również w ramach mienia przesiedleńczego, nie podlegają obowiązkowi zapłaty cła. Druga połowa ubiegłego roku, z powodu silnych spadków na giełdzie i sporej fali odkupień nie była dobrym okresem do inwestowania na rynkach akcji, W tym trudnym okresie fundusze inwestycyjne zainwestowały 0,5 mld złotych swoich aktywów w akcje debiutantów Dwie kwestie były ważne w środę, Pierwsza to potencjalny termin przyspieszonych wyborów we Włoszech, które są coraz bardziej realnym scenariuszem, Forsowany (celowo?) termin 29 lipca, nie jest nazbyt korzystny dla wyborców populistycznej ,,,

RSS

Żywioł uderzył w Buenos Aires

15.09.16

Wiatr wyrywał drzewa z korzeniami oraz przewracał latarnie, słupy i sygnalizację drogową.

RSS

Nienawiść i rozsądek

29.10.10

Festiwal deklaracji dotyczących chęci oczyszczenia języka debaty publicznej i mediów z "mowy nienawiści" jest coraz większy. Każde ugrupowanie, każde stronnictwo, prawie każda gazeta i portal internetowy, stawiają sobie za cel wyjaśnienie co oznacza ów „język nienawiści” i zaproponowanie sposobu w jaki eskalację takiego języka można byłoby powstrzymać. Co chwila ktoś składa też petycję, uchwałę, deklarację lub chociażby solenną obietnicę poprawy. Tylko, że to do niczego nie prowadzi.

RSS

Wyborcza wojna w PO. Tusk i Schetyna wezwani na świadków?

29.08.11

Michał Marcinkiewicz, poseł Platformy skreślony z list wyborczych partii, zamierza donieść do prokuratury na szefa zachodniopomorskich struktur partii i wiceministra środowiska Stanisława Gawłowskiego – ustalił „Wprost”. Twierdzi, że Gawłowski posługiwał się dokumentami wykradzionymi z prywatnej skrzynki mailowej. Jeśli śledczy zajmą się sprawą, to na świadków mogą zostać wezwani Donald Tusk i Grzegorz Schetyna.
fot. Forum

RSS

Wrobiony przez brata trafił do aresztu

01.04.10

Andrzej Malinowski trafił do więzienia za przestępstwo, którego nie popełnił. Mężczyzna został skazany za kradzież o wartości 16 złotych, po tym jak złodziej złapany na gorącym uczynku podał policjantom jego dane. Panu Andrzejowi udało się wyjaśnić sprawę dopiero zza krat. W tym tygodniu policjanci ustalili prawdziwe dane złodzieja - był nim brat pana Andrzeja.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Będzie mokry i chłodny tydzień

29.08.10

Pogoda w najbliższych dniach nie zapowiada się obiecująco. Synoptycy prognozują pochmurne niebo i przelotne deszcze co najmniej do czwartku.

RSS

Od 1 lipca w UE tańszy internet i połączenia w roamingu

01.07.13

Sprawdzanie e-maili i korzystanie z portali społecznościach w podróży na terenie Unii Europejskiej od 1 lipca będzie tańsze o 36 proc. Dziesięciokrotnie spadną też ceny połączeń w roamingu w przystępującej do UE Chorwacji.

RSS

Rynki w oczekiwaniu na wystąpienie Yellen

15.02.17

Wydarzeniem dzisiejszego dnia jest wystąpienie Janet Yellen przed Komisją Bankową Senatu USA i prezentacja półrocznego raportu na temat polityki monetarnej, Rynki będą monitorowały to przemówienie pod kątem wskazówek co do terminu kolejnej ,,,

RSS

Siła dolara, słabość złotego ? taki był tydzień

22.11.16

To, co widzimy na wykresie eurodolara, ma oczywiście mocne podstawy fundamentalne, jak również wynika z daleko posuniętej spekulacji na rynkach, generującej chwilami lawinowe efekty, Nie zmienia to jednak faktu, że nawet czysto techniczne ,,,

RSS

Niespojone pożegnanie wakacji

01.09.18

Ostatni dzień handlu na rynkach w te wakacje prowadzony jest w niespokojnej atmosferze, Prezydent Trump myśli o zwiększeniu ceł na Chiny, przywołując obawy o wojny handlowe, Giełda w Szanghaju nie przyjęła tej informacji dobrze i gorzkiego ,,,

RSS

"Kaczyński nie chce wygrać"

08.02.11

Jarosław Kaczyński chyba nie chciałby wyborczego zwycięstwa i powrotu do władzy - ocenia w rozmowie z Piotrem Najsztubem prof. Paweł Śpiewak. Zdaniem prof. Śpiewaka Kaczyński zdaje sobie sprawę, że z "osobami typu Suski, Karski nie da się rządzić". - Już nie mówiąc o Ziobrze, który wykazał się okrucieństwem. To był najbardziej brutalny polityk tego dwudziestolecia i tego mu nikt nie zapomni - dodaje socjolog.
Prof. Paweł Śpiewak

RSS

Dolar kończy tydzień w pięknym stylu

29.04.18

USA / OBLIGACJE: Rentowności 10-letnich obligacji spadły wczoraj po południu poniżej 3 proc, Dzisiaj korekta jest kontynuowana, Około godz, 10:30 notowaliśmy poziom 2,9750 proc, Korektę widać też na pozostałych seriach, chociaż w ,,,

RSS

Działacz LGBT: oddam głos nieważny albo na Andrzeja Dudę

15.05.15

- Nie uważam, że Duda jest w stanie rozwiązać moje problemy, ale to czerwona kartka dla PO - zadeklarowałÂ w "Tak jest" w TVN24 Krystian Legierski.

RSS

Jak duże znaczenie ma przebieg?: Uwaga, oszust! Czyli jak kupić używane auto

01.05.10

Szukasz czterech kółek z drugiej ręki? Mamy złe wieści - to jak gra w rosyjską ruletkę. Większość aut sprzedawanych jako bezwypadkowe to oszustwo. Polskie komisy pękają od samochodów z fałszowanym przebiegiem - cofniętymi licznikami. Jak nie trafić na złom? Zobacz, co radzą eksperci.

RSS

Łatwo przyszło, łatwo poszło

22.05.19

Nie zostało nic po wczorajszym rajdzie dolara australijskiego po tym, jak RBA przypomniał o swoim gołębim nastawieniu i niemal przesądził o obniżce stopy procentowej za dwa tygodnie, Poza tym rynek z pewną ulgą przyjmuje wyciszenie wokół ,,,

RSS

Szwajcarska waluta umacnia się

29.12.10

Po kilku dniach wytchnienia frank szwajcarski znów niepokoi osoby spłacające kredyty w tej walucie, Szwajcarska waluta umocniła się dziś ponad 1 procent, Ekonomista TMS Brokers Marek Wołos uważa, że umocnienie franka będziemy obserwowali tak długo, ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny