Żaden tam babski problem

15.02.11

Słodko jest i miło, różowo, sercowo i landrynkowo. Wszystko w ramach tzw. walentynek. W tym samym czasie cała masa pracodawców, jak co dzień, uczestniczy w akcji Walę Tyłki. Finansowo.
Tomasz Lis (WhiteSmoke Studio)

Patrick Kluivert został zatrudniony przez mistrza Francji. Były reprezentant Holandii zajmie w PSG stanowisko kierownicze. Będzie dyrektorem piłkarskim. Wciąż nie odnaleziono laptopa zmarłego tragicznie w katastrofie prezydenckiego samolotu szefa BBN Aleksandra Szczygły. Ale już wiadomo, kto wszedł do jego mieszkania po tragedii koło Smoleńska. Wcześniej pojawiły się sugestie, że mogli to być agenci ABW. Strażacy nie mogą opanować wycieku gazu propan-butan z cysterny, która wypadła z drogi nr 2 w Ignacowie koło Mińska Mazowieckiego (woj. mazowieckie). Rozszczelniony zbiornik ciężarówki wciąż grozi wybuchem. Droga jest całkowicie zablokowana. Po południu w tym samym rejonie doszło do zderzenia ciężarówki z samochodem osobowym, w którym zginął 4-letni chłopiec i mężczyzna.Trener Dinamo Zagrzeb wpadł na zaskakujący pomysł, jak powstrzymać Polaka. - Duża część utajnionych informacji o statusie "top secret" powinna być w przestrzeni publicznej - powiedział Ryszard Kalisz w "Faktach po Faktach" TVN24. Według niego, zbyt wiele informacji w Polsce jest opatrywanych klauzulą "tajne". Polityka gospodarcza rządu Donalda Tuska poniosła klęskę - ocenili politycy PiS zgromadzeni na konferencji "O gospodarce, o Polsce, o nas". Zarzucili rządowi m.in. sięganie do kieszeni Polaków dla ratowania finansów publicznych, brak planu prywatyzacji, zaniedbania w budowie dróg.Teresa Czerwińska, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego, została powołana w środę na funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. Dotąd była wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego - poinformował resort finansów.

Słabsze dane z USA nie przerwały osłabiania się dolara, Jest on już coraz bliżej 3,50 zł! Kwestia frankowa ucieka na coraz dalszy plan wraz z taniejącym frankiem, Czy USA zwiększy sankcje przeciwko Rosji? Schemat z ostatnich dni wydawał się być dość klarowny #8211; lepsze dane (indeks ZEW, przetargi bonów i obligacji w Hiszpanii, a dzisiaj odczyt IFO) były wykorzystywane do krótkoterminowej sprzedaży wspólnej waluty #8211; z drugiej strony każde ,,, Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie przyniosły kolejną sesję, w trakcie której podaż szukała sposobu na zepchnięcie indeksu pod 2400 pkt,Rząd znów obiecuje, Budżet na 2017 rok wydaje się być bardzo pojemnym tworem, Otwartym pozostaje pytanie kto za to wszystko zapłaci, NBP przedstawił uwagi do projektu frankowego ale go nie odrzucił "Sprawiedliwości stało się zadość" - tak Włodzimierz Cimoszewicz skomentował wyrok sądu wobec jego dawnej asystentki Anny Jaruckiej, skazanej na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 5 lat. Były premier zaznaczył jednak: "Ale to marna pociecha. Przeszłości nie da się zmienić, horrendalnej ceny zapłaconej przez moją rodzinę i przeze mnie nie da się wyrównać". Kolejne rozczarowanie zafundowali swoim kibicom piłkarze Napoli. Ze słabiutkim Sassuolo tylko zremisowali 1:1. Czołówka tymczasem ucieka.

RSS

Śmierć wyborcy i kandydata

22.11.10

Do dwóch tragicznych wypadów związanych z głosowaniem doszło w niedzielę. 48-letni mężczyzna zmarł podczas głosowania w miejscowości Florynka w pow. nowosądeckim w Małopolsce. Z kolei w Strzyżowie po upadku na ziemię z kolei 44-letni pilot paralotni, który - jak się okazało - kandydował do Rady Miasta Strzyżowa.

RSS

Wszyscy tańczyli, tylko nie Ferrari. "To Formuła 1, nie cyrk"

29.10.15

Szefowie i kierowcy Ferrari po Grand Prix USA gęsto się tłumaczą. Zarzut? Nie wystarczająco dbali o to, by kibice na torze w Austin dobrze się bawili podczas kwalifkakcji torpedowanych przez niesprzyjającą aurę. A w tym samym momencie w innych zespołach bawiono się w najlepsze.

RSS

Rynek zależny od planu pomocy Grecji

15.02.10

Pierwsze 2 dni nie przyniosły żadnych istotnych danych makroekonomicznych, notowania kursów walutowych zależne były głównie od sytuacji na giełdach i analizy technicznej, Dopiero w środę pojawiła się istotna informacja odnośnie bilansu handlu zagraniczne

RSS

Summers przedmiotem plotek krążących w piątek trzynastego

15.09.13

Japońska agencja informacyjna Nikkei podała, że amerykański prezydent Barack Obama planuje postąpić zgodnie z zapowiedziami i nominować Larry'ego Summersa na stanowisko przewodniczącego Rezerwy Federalnej, Może to oznaczać, że na rynku ,,,

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Polska przegrała z Islandią 26:29: Nie udało się! Piłkarze ręczni bez medalu

01.02.10

Walczyliśmy do końca, ale już po wszystkim. Do szczęścia zabrakło nam zaledwie trzech bramek. W meczu o brązowy medal mistrzostw Europy w piłce ręcznej reprezentacja Polski przegrała z Islandią 26:29. Z Austrii wyjeżdżamy z czwartym miejscem.

RSS

Lista płac z partii Janukowycza. Pierwsze dokumenty ujrzały światło dzienne

01.06.16

W ciągu zaledwie sześciu miesięcy 2012 r. Partia Regionów byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza wydała m.in. na łapówki ponad 66 mln USD. Tak wynika z dokumentów, które opublikowała internetowa gazeta "Ukraińska Prawda".

RSS

Królowa Elżbieta II napisała do prezydenta Dudy. "Nasze więzi są długotrwałe i silne"

08.08.15

Skierowała notę gratulacyjną.

RSS

Ceny ropy idą w górę po spadku produkcji w Stanach Zjednoczonych; złoto szuka wsparcia

01.03.16

Po raz pierwszy od czterech tygodni sektor energetyczny odnotował zysk w ujęciu tygodniowym pomimo spadku cen gazu ziemnego do najnowszego siedemnastoletniego minimum, Cena ropy wzrosła ze względu na spadek produkcji w Stanach Zjednoczonych,,,

RSS

Ziobro "jest zasmucony"

22.04.12

- Jestem zasmucony - powiedział w "Faktach po Faktach" szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. - Jarosław Kaczyński, wprowadzając akcenty polityczne na koniec, spowodował, że ogromna cześć przekazów medialnych koncentruje się nie na kwestii ograniczania wolności przez KRRiTV, (...) tylko na relacji między Solidarną Polską a PiS. To jest smutne - dodał Ziobro. Skomentował w ten sposób publicznie wygłoszoną propozycję szefa PiS, który zaprosił SP do powrotu do PiS.

RSS

Dla NFZ jest zbyt młody, by chorować na raka

15.06.15

Nie chcą mu refundować leczenia, 6 tys. zł miesięcznie. Materiał "Blisko ludzi" TTV.

RSS

Brown zirytowany na sekretarkę sam napisał pismo

01.02.10

Premier Gordon Brown zirytowany na sekretarkę, która nie nadążała za jego dyktandem, bezceremonialnie ściągnął ją z krzesła i zasiadł przed komputerem, aby samemu napisać tekst - donoszą brytyjskie media.

RSS

Zderzenie mitsubishi i forda. Jedna osoba ranna

22.10.16

RSS

Skazani na nepotyzm?

29.01.11

W Stanach Zjednoczonych i w Europie Zachodniej znajomości ze studiów są kapitałem na całe życie. Przynależność do konkretnej korporacji lub bractwa studenckiego, może automatycznie otworzyć przed absolwentem ścieżkę kariery. Studenci Oxfordu, Cambridge, czy francuskiej ENA wspierają się i pomagają sobie na kolejnych szczeblach kariery – często zupełnie niezależnie od przynależności partyjnej.

RSS

Czy złoto to naprawdę dobre zabezpieczenie?

15.02.19

Hedging, czyli strategię zabezpieczania kapitału w okresach stagnacji lub zapaści ekonomicznej, najlepiej porównać do wykupywania polisy ubezpieczeniowej, aby zrównoważyć albo - co bardziej prawdopodobne - próbować zminimalizować ,,,

RSS

Przewrócił się na stoku: Sikorski miał wypadek. Jest po operacji

08.02.10

Radosław Sikorski miał wypadek na nartach. Na stoku w Davos szef MSZ przewrócił się i uszkodził kolano. Kontuzja była na tyle poważna, że wypoczywający w Szwajcarii minister trafił do szpitala, i to od razu na stół operacyjny. Okazało się, że musi przejść zabieg.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny