Żaden tam babski problem

15.02.11

Słodko jest i miło, różowo, sercowo i landrynkowo. Wszystko w ramach tzw. walentynek. W tym samym czasie cała masa pracodawców, jak co dzień, uczestniczy w akcji Walę Tyłki. Finansowo.
Tomasz Lis (WhiteSmoke Studio)

- Bóg daje siłę - na walkę z Kliczką Tomasz Adamek czeka niecierpliwie. - Chcę pokazać Polakom i światu, że ten mały Adamek będzie mistrzem walki ciężkiej - mówi "Wprost" pięściarz.
Tomasz Adamek: najważniejsza jest szybkość (fot. Forum) Wczoraj jastrzębio wybrzmiał komunikat Loretty Mester, zdaniem której perspektywy rynku pracy USA są dobre, podobnie jak perspektywy inflacji, Podwyżki stóp powinny być realizowane Dane z USA nie zawiodły, a Rezerwa Federalna sugeruje dalsze podwyżki stóp procentowych, Publikacja z brytyjskiego sektora usług przekroczyła szacunki ekonomistów, Złoty nieco traci na wartości, ale i tak EUR/PLN jest blisko półtorarocznych ,,,O godz. 11.57 czasu polskiego na przylądku Canaveral na Florydzie wylądował prom kosmiczny Atlantis, powracający z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Przed właściwym startem sympozjum w Jackson Hole przedstawiciele Fed rozgrzewali atmosferę, ale gołębie pozostawali gołębiami, a jastrzębie ? jastrzębiami, Wszyscy czekają na kluczowe wystąpienie wiceprezesa Fischera, choć nie zabraknie ,,, Dane, które napłynęły z Japonii, były zasadniczo pozytywne, chociaż informacje o inflacji nie dają jeszcze jakichkolwiek dowodów na to, że Abenomika zaczyna zmieniać sytuację pod względem inflacji ? tak czy inaczej, najwyraźniej muszą ,,,

Nie tylko Święty Mikołaj jest liczącym się pracodawcą. Święty Walenty, choć ma dużo mniejszy wpływ na rynek pracy, to i tak daje sporo okazji do dodatkowych zarobków. A jest o co powalczyć, bo w tym okresie w branży usługowej i handlowej zarobki mogą sięgnąć nawet do 66 zł brutto za godzinę - wynika z analiz firmy Work Service.

Premier Iraku oświadczył, że 2016 będzie rokiem, w którym pokonane zostanie tzw. Państwo Islamskie w tym kraju. ["Fakty z zagranicy"] Irlandzki rząd zaprezentował swój plan oszczędnościowy w związku z pomocą zapowiedzianą przez Unię Europejską i Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Irlandzki plan oszczędnościowy zawiera zmiany polegające na wprowadzeniu podwyżek w zakresie podatku dochodowe

Następnym prezydentem Brazylii będzie po raz pierwszy w historii kobieta. Dilma Rousseff, kandydatka rządzącej lewicowej Partii Pracy, zwyciężyła w drugiej turze wyborów prezydenckich z wynikiem 55,5 procent głosów. Złoty słabnie w oczach, Frank powyżej 4,10 zł, Dolar od wyborów wciąż pnie się w górę, Rosną szanse na grudniową podwyżkę stóp, Prognozy NBP wskazują na wolniejszy wzrost gospodarczy w Polsce niż oczekiwano Pijany uczeń gimnazjum w Bisztynku wywołał awanturę z nauczycielami, zdemolował gabinet dyrektora szkoły i groził mu śmiercią. Miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.Nie udało się uratować 6-letniego chłopca rannego w wyniku wypadku, do którego doszło po południu w Straszynie (woj. pomorskie). 26-latek będący pod wpływem alkoholu wpadł w poślizg i wjechał w idącą chodnikiem pięcioosobową rodzinę. Pierwsze informacje, a także zdjęcia z miejsca wypadku otrzymaliśmy od naszych internautów. Wtorek jest ostatnim dniem pisemnych matur.

RSS

Ostateczne wyniki wyborów:: Komorowski - 41,54%, Kaczyński - 36,46%

22.06.10

Państwowa Komisja wyborcza ogłosiła ostateczne wyniki wyborów prezydenckich. Nie różnią się one wiele od podawanych wcześniej. Nieznacznie zyskał jednak Bronisław Komorowski, który w drugiej turze wyborów spotka się z Jarosławem Kaczyńskim. Potwierdził się wysoki wynik Grzgorza Napieralskiego.

RSS

Waluty świata: raport tygodniowy

29.03.10

Miniony tydzień na rynku eurodolara upłynął pod znakiem wyraźnych spadków czego konsekwencją było wybicie dołem ze średnioterminowej, budującej się jeszcze od lutego konsolidacji, Generalnie z czysto technicznego punktu widzenia ruch taki otwiera drogą do

RSS

Janusz Palikot nie spuszcza z tonu:: "Zachowania Kaczyńskiego to dzieło szatana"

22.05.10

"Zniszczył w Polsce zaufanie ludzi do siebie". O kim Janusz Palikot mówi te słowa? Trudno robić z tego zagadkę. O kandydacie PiS na prezydenta. I żeby nie było już żadnych wątpliwości poseł PO dodaje: "Zachowania Kaczyńskiego przed 10 kwietnia na pewno były dziełem szatana".

RSS

Salut i "czołem panie ministrze". Kolejne nagranie z udziałem Misiewicza

15.02.17

Według Macierewicza miało tak być tylko raz.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Iran szuka sposobów na sprzedaż swojej ropy

08.03.12

Wtorek był dniem wyraźnych przecen na rynkach towarowych #8211; indeks CRB zanotował spadek o 1,57% (do poziomu 314,45 pkt,), Spadkom notowań surowców sprzyjała sytuacja na rynku walutowym, a mianowicie wzrost wartości amerykańskiego dolara (US ,,,

RSS

Tydzień pod znakiem wzrostu awersji do ryzyka

29.05.11

Początek minionego tygodnia na parze EUR/USD przyniósł odwrócenie wcześniejszej tendencji spadkowej, Wspólna waluta rozpoczęła powolny i żmudny proces odrabiania strat, Jeszcze w poniedziałek w godzinach porannych EUR/USD kwotowany była na poziomach nieco

RSS

Czy córka byłego prezydenta znalazła miłość?: Kwaśniewska ze swoim trenerem? Możliwe

08.02.10

Jest dla niej kimś więcej niż osobistym trenerem fitness. Skąd ta pewność? Zdjęcia ustrzelone przez paparazzich pokazują, że Ola Kwaśniewska znalazła w tym mężczyźnie oparcie. "Fakt" pisze o uśmiechu, który coraz częściej gości na jej twarzy po rozstaniu z Wojciechem Szuchnickim.

RSS

Ropa za towar. Rosja dogadała się z Iranem

08.06.15

Rosja w nadchodzącym tygodniu rozpocznie import irańskiej ropy w zamian za towary i sprzęt - podaje agencja Reutera. To efekt rocznych negocjacji pomiędzy państwami.

RSS

Amerykańska inflacja pomoże złotemu?

15.05.18

Wczorajsza sesja na rynku amerykańskiego dolara w relacji do polskiej waluty przyniosła największe cofnięcie od dłuższego czasu, co było bezpośrednią konsekwencją słabszego odczytu dynamiki cen konsumpcyjnych za oceanem, Biorąc pod uwagę,,,

RSS

Sponsorzy europejskich bankrutów zostają w grze, giełdy mocno w górę

08.09.11

Uczucie ulgi towarzyszące inwestorom, porównywalne z tym, którego po wczorajszym meczu doświadczyli kibice naszych zachodnich sąsiadów, widać było w środę na rynkach akcji, surowców i obligacji, W środę po południu indeks giełdy w Atenach rósł o 8 proc,,

RSS

Płocki cmentarz został zamknięty: Ekshumacja Olewnika pod osłoną ciemności

29.01.10

Ciemności panowały jeszcze niepodzielnie, gdy nad ranem przy bramie zabytkowego cmentarza w Płocku stanęli policjanci. Nekropolię zamknięto, bo na dziś prokuratorzy wyznaczyli ekshumację zwłok Krzysztofa Olewnika. Na cmentarz wjechał dźwig, a miejsce pracy oświetlały silne reflektory.

RSS

Potężne trzęsienie zniszczyło wyspę: Ośmiu Polaków na Haiti, czterech zaginęło

15.01.10

Nie dwóch, a co najmniej ośmiu Polaków jest na Haiti, które nawiedziło potężne trzęsienie ziemi. Los czterech osób jest nieznany - informuje polskie MSZ. Tymczasem z wyspy docierają wstrząsające informacje o setkach ciał, które wyciągane są spod gruzów budynków i układane na ulicach.

RSS

W. Brytania: Brown i Cameron oferują Cleggowi koalicję

08.05.10

W związku z powyborczym patem politycznym w Wielkiej Brytanii liderzy Partii Pracy i konserwatystów przedstawili liderowi trzeciej z największych partii - liberalnych demokratów - oferty koalicyjne.

RSS

Gospodarka nam się przegrzeje? "The Economist" ostrzega

01.07.11

Polska jest w grupie krajów rozwijających się, którym grozi przegrzanie gospodarki - wynika z analizy prestiżowego brytyjskiego tygodnika "The Economist".

RSS

Niesiołowski o kandydacie na prezesa NBP:: "Belka był szefem PZPR bez zastrzeżeń"

29.05.10

"Kiedy byłem szefem uczelnianej Solidarności, on był szefem PZPR. Był przyzwoitym, a w stanie wojennym odważnym człowiekiem. Mówiło się, że świetnie się z nim współpracuje" - tak wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski ocenia kandydata na prezesa NBP Marka Belkę.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny