Hoegstroem przekazany Szwecji. Opuścił Kraków

08.02.11

Skazany za podżeganie do kradzieży napisu z muzeum Auschwitz Szwed Anders Hoegstroem został przekazany Szwedom i opuścił Kraków - dowiedziała się PAP ze źródła zbliżonego do sprawy.

Straże miejskie mogą wnosić do sądu o ukaranie właściciela pojazdu, który odmówił. W przeciągu ostatniego tygodnia Amber Gold uruchomił kolejne Punkty Obsługi Klienta na Pomorzu, Od 20 lipca otwarty jest POK w Tczewie, tydzień wcześniej 13 lipca otwarto POK w Wejherowie, Tym samym liczba placówek Amber Gold na terenie kraju przekroczyła Wielkich emocji, także negatywnych, nie zabrakło w czwartkowy wieczór w Salzburgu. Drużyna Red Bulla, mimo gry w przewadze, przegrała 1:2 z FC Basel i odpadła z Ligi Europy. Przed przerwą mecz został przerwany z powodu burd na trybunach.O czym nie można mówić, o tym trzeba milczeć – głosi jedna z tez traktatu logiczno-filozoficznego Ludwiga Wittgensteina. Wittgenstein był wielki, ale od 60 lat nie żyje, a nieobecni nie mają racji. Dlatego „Wprost" mówi, choć wielu wolałoby, żebyśmy siedzieli cicho. Efekty międzynarodowego dochodzenia. Gen. Jacek Włodarski w rozmowie z Maciejem Dudą.

Sprawdź aktualną jakość powietrza w Polsce i dowiedz się, czym dokładnie jest smog i jak z nim walczyć.

Potężny atak zimy sparaliżował duńską wyspę na Bałtyku, Bornholm. Miejscowe władze poprosiły o pomoc, ponieważ nie mogą sobie poradzić z śniegiem, który zasypał drogi. Mieszkańcom wyspy coraz bardziej doskwiera brak lekarstw i opału. Kolejny kraj rezygnuje z centralnego sterowania kursem walutowym, Bezrobocie w Polsce znów rekordowo niskie, Pierwsze posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej po wakacjach

Notowania EUR/PLN rozpoczęły dzisiejszą sesję w okolicach poziomu 4,0000, Po ostatniej fali wzrostu zmienności, na wykresie dziennym tej pary walutowej można zauważyć formację trójkąta, Z góry jest ona ograniczona przez linię powstrzymującą silniejsze wzr Entuzjasta kultu Chrystusa Miłosiernego, były wykładowca w seminarium duchownym, honorowy członek katolickiego stowarzyszenia, ojciec wielodzietnej rodziny, na dodatek spokrewniony z byłym prymasem Polski – ktoś taki powinien mieć przychylność Kościoła. Jeśli jej nie ma, to tylko dlatego, że jest kandydatem Platformy i nazywa się Bronisław Komorowski.
Fot. A. Jagielak /Wprost Zapoczątkowane wyraźnie gorszym od oczekiwań raportem z rynku pracy osłabienie amerykańskiej waluty, w ubiegłym tygodniu było kontynuowane, Kurs EUR/USD dotarł do 1,3320, czyli najwyższego poziomu w tym miesiącu, Uważamy jednak, że w już ,,,Miód na serca polskich fanów speedwaya. Grand Prix Szwecji padło łupem Rune Holty, a Tomasz Gollob, mimo groźnie wyglądającego wypadku, był trzeci i został liderem mistrzostw świata. W zwycięstwie francuskiego socjalisty, Francoisa Hollande'a, w wyborach prezydenckich polska lewica wietrzy początek "lewicowej Wiosny Ludów". - Lewicy nie niesie w Europie żaden lewicowy zwrot, tylko fala populizmu - sprzeciwił się w "Faktach po Faktach" poglądom głoszonym przez członków Sojuszu Lewicy Demokratycznej szef Prawicy Rzeczypospolitej, Marek Jurek. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski proponuje, by patronami ulic w mieście byli Ryszard Kaczorowski i Lech Kaczyński, którzy zginęli w sobotniej katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Imię zmarłego polskiego prezydenta będzie nosić także jedna z ulic w gruzińskiej stolicy, Tbilisi.

RSS

PiS chce posiedzenia komisji skarbu ws. KGHM

22.11.11

Politycy PiS chcą nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej komisji skarbu państwa, by wyjaśnić, czy doszło do nieprawidłowości w związku z kupnem i sprzedażą akcji KGHM. Domagają się, aby na pytania posłów odpowiadał premier Donald Tusk.

RSS

Bilans I kwartału wyraźnie na plusie

01.04.12

Jest szansa, że warszawski parkiet zakończy marzec bez większych zmian, choć miesiąc był dla inwestorów giełdowych bardzo nerwowy, Rynek zdołał wykonać trzy większe wolty, a jest w trakcie kolejnej, Marzec zaczął się od przewagi sprzedających, którzy spro

RSS

Kraje Zatoki Perskiej bronią operacji w Libii

22.03.11

Rada Współpracy Zatoki Perskiej (GCC) odrzuciła mieszanie się Iranu i innych krajów w wewnętrzne sprawy swych państw i potwierdziła, że jej członkowie: Katar i Zjednoczone Emiraty Arabskie biorą udział w libijskiej operacji "dla pokoju i bezpieczeństwa".

RSS

Bojownicy kurdyjscy oskarżają Państwo Islamskie o użycie broni chemicznej

15.03.15

Władze Kurdystanu twierdzą, że dysponują dowodami na to, iż dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie (IS) w styczniu przeprowadziła atak gazowy z użyciem chloru.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Dług krajowy stabilizuje się po gorszych danych z Niemiec

08.08.14

Informacje o koncentracji wojsk rosyjskich na granicy z Ukrainą wpływały w środę od rana na wzrost awersji do ryzyka i zachęcały inwestorów do kupna amerykańskich i niemieckich obligacji, Dodatkowy impuls dla zakupów dała poranna ,,,

RSS

Karpowicz kontra Dunin. Pisarz oskarża feministkę o gwałt. Ona odpowiada

01.10.14

W oświadczeniu napisał on też, że był przez nią "regularnie molestowany seksualnie".

RSS

Podwyżki dla polityków? Wyniki badania nie zaskakują

22.07.16

Sondaż Millward Brown dla „Faktów” TVN i TVN24.

RSS

Burze, grad, silny wiatr i upały. Już od środy

15.08.17

Prognoza na pięć dni.

RSS

Euro nieznacznie zyskuje przy stabilnych nastrojach

15.11.12

Podczas środowej sesji kurs EUR/USD kontynuował zwyżkę, lecz jak dotychczas nie zwiastuje one silniejszej korekty, Na rynku akcji indeks WIG20 utrzymuje się powyżej 2350 pkt, podczas gdy SP 500 pokonał kolejny ważny poziom wsparcia,

RSS

Wall Street odżyła po końcu sesji w Europie

08.12.14

W USA jednym okiem spoglądano na to, co w czwartek mogło wpłynąć na zachowanie rynków (szczególnie walutowego), Chodziło o to, co zrobi Europejski Bank Centralny lub/i powie Mario Draghi, prezes ECB, Zarówno Bank Anglii jak i ECB stóp ,,,

RSS

Wymowne zmiany

29.04.18

Dziś rano kurs eurodolara to ok, 1,2090 ? 1,21, Owszem, to efekt przełomu, nie ma powodu, by hamować się z używaniem takich określeń, Odrobina patosu nie zaszkodzi, Bądź co bądź, przez trzy miesiące wędrowaliśmy w klarownej ,,,

RSS

Wiosna w ekstraklasie piłkarskiej: Legia na dzień dobry pokonała Cracovię

01.03.10

Inauguracja gier wiosennych na stadionie Hutnika Kraków - gdzie wiosną piłkarze Cracovii będą grać jako gospodarze - dla "Pasów" okazała się niezbyt udana. Walka na boisku była zażarta, ale krakowianie ulegli drużynie ze stolicy. Legia Warszawa wygrała ten mecz.

RSS

Piastowi zabrakło amunicji, a Górnik strzelał ślepakami

08.11.14

Piast Gliwice po efektownych wygranych w Pucharze Polski z GKS Bełchatów (5:0) i w lidze z Podbeskidziem (4:2) tym razem bez gola. Co więcej, w meczu 15. kolejki T-Mobile Ekstraklasy to Górnik Łęczna był zespołem lepszym i gospodarze mogą się cieszyć, że skończyło się 0:0.

RSS

Tak szwajcarskie firmy radzą sobie z mocnym frankiem

08.02.15

Szwajcarskie firmy tną ceny i proszą dostawców o rabaty. Do tego płacą pracownikom w euro i domagają się nowych regulacji dotyczących ochrony zysków. Wszystko przez historyczne wręcz umocnienie się szwajcarskiej waluty - pisze Reuters.

RSS

Perspektywa obniżek stóp ciąży złotemu. Nasza waluta słabnie

22.01.13

Przez całą dzisiejszą sesje para EUR/USD konsolidowała się w okolicach 1,3309, a obecnie jest na poziomie 1,3314, Na wykresie nie widzimy również znaczących odchyleń kursu, Sytuacja ta jest spowodowana dzisiejszym niemal całkowitym brakiem publikacji mak

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny