Hoegstroem przekazany Szwecji. Opuścił Kraków

08.02.11

Skazany za podżeganie do kradzieży napisu z muzeum Auschwitz Szwed Anders Hoegstroem został przekazany Szwedom i opuścił Kraków - dowiedziała się PAP ze źródła zbliżonego do sprawy.

Konwencja Polskiego Stronnictwa Ludowego wskazała Waldemara Pawlaka jako kandydata w wyborach prezydenckich. Minister Jolanta Fedak poinformowała, że podczas głosowania nie było żadnego głosu "przeciw".
Waldemar Pawlak wyraził nadzieję, że kampania prezydencka będzie spokojna i merytoryczna z poszanowaniem dla różnych środowisk politycznych. Lider ludowców nie zaprezentował dzisiaj programu wyborczego i wizji prezydentury, ze względu na szacunek do ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Program zaprezentuje w przyszłym tygodniu, po pogrzebach wszystkich ofiar.
Stanisław Żelichowski uważa, że Waldemar Pawlak ma szanse wejść do drugiej tury w wyborach prezydenckich. Jego zdaniem Polacy mogą zagłosować na kandydata, który nie uczestniczy w wojnie politycznej pomiędzy PiS-em a Platformą.
Szef klubu parlamentarnego podkreślił, że był pomysł, aby w wyborach wystawić innego mniej znanego kandydata, ale na to zabrakło czasu. Jego zdaniem w tak krótkim czasie dla mniej znanego kandydata trudno było by nawet zebrać 100 tysięcy podpisów nie mówiąc już o odpowiedniej promocji.
Wyznaczenie terminu wyborów na 20 czerwca oznacza, że najpóźniej do 26 kwietnia należy złożyć w Państwowej Komisji Wyborczej zawiadomienie o powstaniu komitetu wyborczego i dołączyć tysiąc podpisów. Potem do 6 maja wszystkie komitety będą miały czas na zebranie 100 tysięcy podpisów dla listy kandydata.
Najnowsze informacje ze wschodu Ukrainy.Kiedy na początku roku szkolnego nauczyciele z ośrodków pracujących z niedowidzącymi dziećmi pytali o specjalistyczne podręczniki, MEN odpowiedział, by drukowali zwykłe podręczniki w powiększeniu. Tymczasem raport NIK wykazuje, że resort zmarnotrawił blisko 10 proc. swojego ubiegłorocznego budżetu. W tym na... podręczniki dla niewidomych. Wystrzał optymizmu na brytyjskiej walucie, Czy rynek jednak nie przeszacowuje korzystnego rozwoju sytuacji? Złoty mocniejszy na fali lepszego sentymentu globalnego, choć ruchy są zdecydowanie mniej spektakularne niż na funcie, Iskandery przystosowane są do przenoszenia głowic atomowych - podał w sobotę niemiecki tabloid "Bild"."Niewykluczone, że zostaną przedstawione jeszcze w tym roku". Brytyjski premier David Cameron nie wykluczył podjęcia działań, które powstrzymałyby gazety przed publikowaniem tego, co nazwał szkodliwymi przeciekami, pochodzącymi od byłego współpracownika służb specjalnych USA Edwarda Snowdena.

Trener Franciszek Smuda widzi wiele pozytywów w pomyśle Komendy Głównej Policji, która chce zakazać wpuszczania kibiców drużyn przeciwnych na stadiony T-Mobile Ekstraklasy do końca trwającego sezonu. W trakcie pierwszego tygodnia pracy Wielkiego Zderzacza Hadronów (LHC)z pełną mocą stworzono 10 milionów Wielkich Wybuchów (Big-Bangów) na miniaturową skalę - poinformowali fizycy z centrum Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN w pobliżu Genewy. Dolar umacnia się do większości walut, wsparty przez publikowane w tym tygodniu mocne dane z amerykańskiej gospodarki i rosnące szanse na podwyżkę stóp procentowych, Inwestorzy oczekują, że również jutrzejsze dane z amerykańskiego rynku ,,,Chyba nikt nie ma krótszej pamięci niż posłowie. Można dość śmiało napisać, że pamięć posłów jest ograniczona z jednej strony ich immunitetem, z drugiej strony... poleceniami szefów partii lub klubów poselskich. Zresztą komentarze dziennikarzy i publicystów opisujących działania specjalnych komisji sejmowych skażone są podobnym brakiem pamięci długoterminowej. Jeszcze jeżeli do tego dodamy teorię mitu – będziemy mieli komplet. Najgłębsze pogorszenie sentymentu brytyjskich konsumentów od 21 lat, Moody?s rewiduje perspektywę wzrost gospodarczego dla strefy euro, Czy funt spadnie nawet do parytetu z dolarem? Dane z USA powinny być lepsze od konsensusu, Getin Holding opublikował w piątek wyniki za pierwsze półrocze tego roku, Zysk netto grupy finansowej w II kwartale wzrósł o 30,2% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, sięgając 104,8 mln zł, Jest on również znacznie wyższy od oczekiwań, któ

RSS

Rynki po południu - dolar wraca do gry, ropa nadal tanieje

08.12.15

Wydarzenia na rynku walutowym w ubiegłym tygodniu mogły przyprawić niejednego inwestora o spory ból głowy, Pomijając zaskakującą decyzję EBC, w piątek odnotowaliśmy dosyć sporą anomalię rynkową ? mimo bardzo dobrych danych z USA ,,,

RSS

Al: Australia płaci przemytnikom ludzi, by zawracali łodzie z migrantami

29.10.15

W ten sposób łodzie z migrantami nie docierają na kontynent.

RSS

Konar uderzył w samochód z dziećmi

22.07.13

Dwoje małych dzieci trafiło do szpitala po tym, jak w samochód, w którym siedziały, uderzył konar drzewa.

RSS

Sejm uchwalił nowelę ustawy o PIT i CIT

22.02.10

W piątek Sejm uchwalił nowelizację ustawy o PIT i CIT, która ma umożliwić firmom zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu VAT związanego z tzw. sprzedażą premiową. Za przyjęciem noweli głosowało 275 posłów, trzech było przeciw, 145 wstrzymało się od głosu.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

"Zabrakło mi kul". Osiem ofiar strzelanin po kłótni rodzinnej

29.05.17

W okolicach miasta Jackson w amerykańskim stanie Missisipi.

RSS

Zbyszek sponiewierany, Grabarczyk nic nie wie

08.01.11

Afera w łódzkiej Platformie. Posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska oskarża współpracownika ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka i prezesa jednej z podległych mu spółek o pomawianie jej na forach internetowych. - Będę wnioskować o usunięcie tego człowieka z partii – mówi „Wprost” Śledzińska-Katarasińska.
Współpracownik Grabarczyka pomawiał posłankę PO? (fot. Forum)

RSS

Premier do policji: Jesteście naszymi prawdziwymi bohaterami

22.07.12

Premier Donald Tusk w czasie sobotnich obchodów Święta Policji dziękował policjantom za ich poświęcenie. - Policja w Polsce zdobyła respekt i szacunek obywateli i zasługuje na pełne wsparcie władzy państwowej - podkreślił premier w czasie centralnych uroczystości na pl. Zamkowym w Warszawie.

RSS

"20 lat temu byłaby to herezja". Życie na Ziemi pojawiło się wcześniej niż sądzono

22.10.15

Geochemicy doszli do takich wniosków na podstawie analizy najstarszych minerałów ziemskich - cyrkonów.

RSS

Jak to z debatami będzie? "Jeśli kandydaci się dogadają..."

15.05.10

TVP chce być gospodarzem debat między kandydatami na urząd prezydenta. PO uważa, że sztaby wyborcze nie powinny preferować tylko jednej telewizji; PiS, Lewica i PSL podkreślają, że nie ma żadnych ustaleń w tej sprawie. Propozycję TVP pozytywnie oceniają kandydaci z małym poparciem w sondażach.

RSS

Doradca szefa MSW Ukrainy: Putin zagroził Amerykanom marszem na Kijów

08.03.15

Tak twierdzi Anton Heraszczenko.

RSS

Szwecja: Prom pasażerski uwolniony z lodu na Bałtyku

08.03.10

Prom pasażerski Amorella z blisko tysiącem osób na pokładzie został uwolniony z okowów lodu na Bałtyku i rano powrócił bezpiecznie do Sztokholmu.

RSS

Złotówka i polska gospodarka na przełomie roku

29.12.17

Jak radziła sobie złotówka i polska gospodarka w 2017 roku? Co może nas czekać w nadchodzącym roku? Jak zachowają się euro, dolar i frank szwajcarski? Jakie globalne ryzyka polscy inwestorzy powinni brać pod uwagę? Eksperci Saxo Banku ,,,

RSS

Bez dostępu do konta w weekend. Trzy banki

08.07.17

Nie będzie działać bankowości internetowa oraz aplikacje.

RSS

Koniec Stawowego w Cracovii. "To pewne jak śmierć"

22.03.14

Nic już nie uratuje Wojciecha Stawowego na stanowisku trenera najstarszego polskiego klubu. - Moje dni w Cracovii są policzone i mówię to w sposób przemyślany. Musiałem podjąć jakąś decyzję i to zrobiłem. Ja już jej nie zmienię. Odejście z Cracovii jest dla mnie tak pewne, jak to, że kiedyś umrę - powiedział. Niewykluczone, że jeszcze dziś właściciel Pasów, profesor Filipiak, wyrzuci go z pracy.

RSS

Dżihadyści z rosyjskimi rakietami. To może być ważna próba leopardów

15.09.16

Nagrania z Bliskiego Wschodu.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny