Miasto kieszonkowe, sumienie kryształowe

08.02.11

Obywatele Żnina czują moralne oburzenie. Zorganizowali nawet marsz milczenia. Wiedzą swoje: ojciec bydlak zamordował dwuletnią Wiktorię. Pytań o własną winę raczej sobie nie zadają.


Na tę chwilę czekały wszystkie zmarźluchy. W poniedziałek Słońce wstąpi w znak Raka i rozpocznie się astronomiczne lato! Naukowcy dokładnie obliczyli już, o której godzinie zacznie się ta najcieplejsza pora roku. Przed południem czy po południu? Coraz wyższe prawdopodobieństwo podwyżek stóp procentowych przez Fed, Lira przetestowała historyczne rekordy słabości, Spokojna reakcja złotego na obniżenie wieku emerytalnego, Euro 2-3 grosze poniżej granicy 4,40 zł, Ubiegły tydzień na rynkach można określić jako kontynuację odwrotu od ryzykownych aktywów na rzecz bezpiecznych, takich jak obligacje i bony skarbowe oraz #8222;bezpieczne waluty#8221; JPY i CHF, Powodem takiej sytuacji są słabsze od oczekiwanych ,,,Bronisław Komorowski był gościem "Faktów po Faktach" w TVN24. 14 dziennikarzy pracujących dla zagranicznych mediów zostało pobitych przez policję i tajniaków podczas relacjonowania wydarzeń. Wprawdzie dokładny termin jesiennych wyborów parlamentarnych nie został jeszcze podany, ale kampania wyborcza jest już w pełnym toku. Widać to i w Sejmie, i w mediach.

W poniedziałek rozpoczęła się kolejna, piąta w ostatnich 16 miesiącach wymiana murawy na poznańskim Stadionie Miejskim. To jeden z czterech polskich obiektów, na których rozgrywane będą mecze Euro 2012. Niewykluczone, że nie będzie to ostatnia wymiana w tym roku.

W ostatnim niedzielnym meczu 3. kolejki Lotto Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała u siebie 1:1 z Piastem Gliwice. 90 minut nudy, którą wiało z murawy, przerwały tylko dwa ciosy, bo w przeciągu kilkudziesięciu sekund oba zespoły trafiły się po razie.       Wkrótce może dojść do faktycznego połączenia rosyjskiego Gazpromu i ukraińskiego Naftohazu. Konkretne propozycje padły ze strony premiera Rosji Władimira Putina podczas jego spotkania w Soczi z szefem ukraińskiego rządu Nikołajwm Azarowem. Ukraińska delegacja - jak twierdzą niektóre media - potraktowała tę propozycję jako żart.
      Szef "Gazpromu" Aleksiej Miller poinformował, że konsultacje i rozmowy w tej sprawie rozpoczną się zaraz po majowych uroczystościach 65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Ministrowie energetyki Rosji i Ukrainy w połowie maja spotkają się w Moskwie z władzami Gazpromu i Naftohazu, aby omówić sprawę połączenia firm.
      Rosyjski Gazprom to największe przedsiębiorstwo w tym kraju i największy przetwórca gazu na świecie. Większa część surowca eksportowanego do Europy przepływa przez terytorium Ukrainy, gdzie monopolistą i właścicielem miejscowego systemu transportu tego surowca jest właśnie Naftohaz.

Tomasz Nałęcz i Paweł Kowal w "Kropce nad i". Bronisław Komorowski bierze wszystko - tak można podsumować najnowszy sondaż prezydencki, jaki na zlecenie TVN24 przeprowadziło MillwardBrown SMG/KRC. Wynika z niego, że kandydat PO, zarówno w pierwszej, jak i w drugiej turze, pokonuje wszystkich rywali. I to znacząco. Letni Festiwal w Dubrowniku nie pokaże sztuki Michela Houellebecqa.Należy zbadać, czy działania PiS nie są inspirowane przez obce służby specjalne - apeluje poseł Armand Ryfiński z Ruchu Palikota. PiS zapowiada zaskarżenie Ryfińskiego do komisji etyki poselskiej i nie wyklucza pozwu przeciwko politykowi. Ministerstwo Zdrowia robi krok w tył i zaczyna zmieniać listę leków refundowanych. Reporter RMF FM Mariusz Piekarski ustalił, że na listę wróci na przykład antywirusowy preparat przeciwko zakażeniu narządu po przeszczepie. Wrócić mają też leki chroniące przed odrzuceniem przeszczepu. Adedeji Sunday Akintayo żąda, by uczelnia oddała mu 6,5 tys. euro.

RSS

Smog jest wszędzie. W domach, biurach, metrze

08.08.10

W Rosji trwa walka z ogromnymi pożarami. Nad Moskwą nadal unosi się potężny smog, który również w sobotę zakłócił pracę tamtejszych lotnisk.

RSS

Były dowódca sił NATO w Europie: Putin? Jego zachowanie jest niebezpieczne

08.07.16

Generał Wesley Clark, były naczelny dowódca Połączonych Sił Zbrojnych NATO w Europie w wywiadzie dla TVN24 BiS.

RSS

Sukces na ostatniej prostej

22.07.16

Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zostały zdominowane przez kilka godzin konsolidacji, w trakcie której rynek ignorował wzrostowe impulsy z otoczenia,

RSS

Ostre normy uderzą w największych trucicieli

01.08.17

Komisja Europejska przyjęła nowe standardy zaostrzające normy emisji dla przemysłu, w tym dla elektrowni węglowych. To kolejny krok ograniczający zanieczyszczenie powietrza, ale też spore wyzwanie dla polskiej energetyki.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Biedroń: na terenie po nawałnicach wiszą billboardy, a państwa nie ma

15.09.17

Prezydent Słupska w "Kropce nad i".

RSS

Real zatrzymany ostatnią akcją! CSKA nie oddało Moskwy

22.02.12

Sensacja na moskiewskich Łużnikach! Miejscowe CSKA grało do końca i zdobywając bramkę w 93. minucie zremisowało z Realem Madryt 1:1. Po raz pierwszy w karierze Jose Mourinho nie pokonał tego klubu, ale i tak jego ekipa będzie faworytem do gry w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

RSS

Kolejny dzień umocnienia dolara

05.01.14

Początek roku przynosi zdecydowane umocnienie dolara w relacji do głównych walut, Tak nagły atak w pierwszych dniach roku być może jest zaskoczeniem, ale już sama aprecjacja amerykańskiej waluty doskonale wpisuje się w trend,

RSS

Jonas: miałem sen, że kalifat obejmuje Turcję

17.07.16

– Tureckie wojsko było gwarantem, że kraj się nie ześlizgnie w ręce mułłów. Teraz takiej pewności nie ma – stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS dziennikarz Andrzej Jonas z "The Warsaw Voice".

RSS

Piłkarz zbluzgał trenera: Skandal! Anelka wyrzucony z mundialu

22.06.10

Francuzom na mundialu nie idzie. Ostatni mecz z Meksykiem, przegrany 0:2, obnażył ich nieprzygotowanie do turnieju. Ale kłopory "Les Bleus" to także wewnętrzne konflikty, które targają drużyną. Skandal w RPA wywołał Nicolas Anelka, który obraził trenera. Za karę wraca do domu.

RSS

"Dziękuję synowi za to, że ucałował orzełka"

29.09.14

Wojciech Kwiatkowski, ojciec pierwszego w historii polskiego kolarskiego mistrza świata, był wyraźnie wzruszony.

RSS

Wideo z wypadku: Tak pijany pirat tańczył ze śmiercią

08.02.10

Szkoda, że BMW kupują sobie tacy ludzie. Oto pirat, w dodatku pijany w sztok, nie opanował bawarskiej maszyny i wypadł z drogi, taranując wszystko co spotkał na chodniku. Było o włos od tragedii. Szczęśliwie delikwent wpadał w ręce policji i nie wywinie się sprawiedliwości. Dowody mamy na filmie.

RSS

"Gdyby PSL poparło Komorowskiego, popełniłoby samobójstwo"

01.02.15

Goście "Faktów po Faktach" o pojawieniu się kolejnego kandydata na prezydenta.

RSS

Wall Street na skraju paniki?

22.11.18

Wall Street we wtorek miała chyba ostatnią szansę, żeby doprowadzić do odbicia zapoczątkowującego rajd przed Czarnym Piątkiem i końcem roku,, Szkodzić mogło to, że chińscy regulatorzy znaleźli ?szeroko zakrojone? antykonkurencyjne ,,,

RSS

Dobra postawa GPW

15.02.16

Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się w dobrym dla byków kontekście, Wczorajsze odrobienie sporej części strat przez Wall Street, zwyżka cen ropy i osłabienie japońskiego jena, który w ostatnich ,,,

RSS

Migalski: Palikot wygrał, bo miał pieniądze i odrzucił reguły

22.10.11

Palikot miał pieniądze i nie ubierał się w gorset poprawności – tak europoseł PJN Marek Migalski tłumaczy w rozmowie z Wprost24 przyczyny sukcesu Ruchu Poparcia Palikota i niepowodzenie formacji Polska Jest Najważniejsza.
Marek Migalski (fot. Adam Chełstowski/FORUM)

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny