Miasto kieszonkowe, sumienie kryształowe

08.02.11

Obywatele Żnina czują moralne oburzenie. Zorganizowali nawet marsz milczenia. Wiedzą swoje: ojciec bydlak zamordował dwuletnią Wiktorię. Pytań o własną winę raczej sobie nie zadają.


Mieszkańcy całego kraju muszą liczyć się z silnym wiatrem. Zasłynął reprywatyzacją działki na pl. Defilad. Dziś oczy wszystkich inwestorów zwrócone są na szczyt G20, gdzie decydenci mają możliwości, by uspokoić rynki finansowe na dłużej, Jednakże nie brakuje głosów, że po stronie polityki monetarnej i fiskalnej szczyt możliwości został ,,,Po porażce z Polką o brąz. Nowy rok już jutro, więc partie polityczne ujawniają swoje plany. - Zgoda, zwłaszcza, że ja też się wybieram - napisał Bogdan Klich na piśmie z Kancelarii Prezydenta informującym o zamiarze zaproszenia dowódców sił zbrojnych na uroczystości w Katyniu. Rzecznik MON wyjaśnia, że minister wiedział o zaproszeniu, ale nie wiedział, że będą lecieć jednym samolotem. O całej sprawie minister mówił już dwa dni temu w "Kropce nad i" w TVN24.

"Czekoladowy król" Ukrainy może mieć trudności ze znalezieniem kupca dla swojej firmy.

W Afganistanie zginął polski żołnierz, st. szeregowy Adam Szada-Borzyszkowski; kolejny wojskowy został ranny, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - poinformowało wojsko. To będzie wielki tydzień pod kątem wydarzeń istotnych dla całego rynku finansowego, Po Jackson Hole wrześniowa podwyżka Fed dalej pozostaje realna, ale wiele będzie zależeć od danych i zmienności rynkowej, Wszyscy są też ciekawi ,,,

AMD rozpoczyna sprzedaż pierwszych układów Fusion - dwóch jednostek APU (Application Processing Units) o nazwie Zacate oraz Ontario. Eurodolar lokuje się aktualnie na poziomie 1,13, Na 1,1345 można rozpoznać lokalny opór, który wygenerowano w ciągu kilku ostatnich dni, W okolicach 1,1115-20 da się z kolei wyznaczyć dość istotne wsparcie, testowane pod koniec kwietnia ,,, Zanim reforma ochrony zdrowia ruszy w całym kraju, minister zdrowia Ewa Kopacz przetestuje ją w jednym wybranym województwie. NFZ będzie tam miał konkurencję, a kolejki do szpitali będą się formowały na innych zasadach. To ryzykowne - mówią eksperci. Na który region padnie?Coraz więcej Włochów przyjeżdża do Polski, by poprawić urodę. Przyciągają ich do naszego kraju niskie ceny operacji plastycznych i usług dentystycznych.
O zjawisku tym czy nawet modzie pisze rzymski dziennik "Il Messaggero". Ceny w naszym kraju bywają niższe nawet o kilka tysięcy euro niż we Włoszech.
Atutem jednej z polskich klinik w Katowicach są nie tylko ceny, ale również fakt, że prowadzą ją Włosi. Można się więc łatwo porozumieć, a nawet otrzymać całą dokumentację po włosku, co daje możliwość odpisania sobie wydanych pieniędzy od podatku.
Ponieważ operacji i zabiegów nie da się przeprowadzić od ręki, w pakiecie są także wycieczki po naszym kraju.
Od wczesnych godzin porannych kolejka osób, które chcą oddać hołd parze prezydenckiej, wydłuża się. W kolejce stoi m.in. reprezentacja Polski w piłce ręcznej z jej trenerem, Bogdanem Wentą. Do Pałacu wpuszczane są grupy 30-osobowe.

RSS

Resort zdrowia nie wydał rozporządzenia: Nie ma gdzie leczyć chorych psychicznie

22.01.10

Psychiatrzy biją na alarm. Ministerstwo Zdrowia od półtora roku nie wydało rozporządzenia, które ułatwiłoby leczenie osób chorych psychicznie. Co więcej, tegoroczny budżet na leczenia psychiatryczne w niektórych województwach został ścięty nawet o jedną piatą.

RSS

Początki metra w Warszawie: na Żoliborzu i na Targówku

15.05.14

Narodowe Archiwum Cyfrowe udostępniło zdjęcia z pierwszych prób budowy metra w Warszawie.

RSS

Wojna cenowa trwa. OPEC tnie perspektywy dotyczące ropy

29.08.15

Kartel jest gotowy na tolerowanie przez dłuższy czas tańszej ropy, aby bronić udziałów w rynku.

RSS

Włamywacz fajtłapa. Ukradł 30 tys. zł, większość zgubił

22.02.15

Jak udowodnił włamywacz z Kielc, nie wystarczy ukraść pieniędze, żeby skok uznać za udany.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Kilkanaście ataków, setki ofiar. Sięgają po gazy

22.08.13

Strony konfliktu zrzucają na siebie odpowiedzialność.

RSS

Trump ponownie rozpala nadzieje

29.09.17

Amerykańska waluta znajduje się na piedestale inwestorów już od początku tygodnia, Do tej pory dolar został wsparty przez dość jastrzębie stwierdzenia ze strony szefowej FED, zaś wczoraj prezydent Donald Trump ponownie rozpalił nadzieje ,,,

RSS

Leśna tajemnica. Cmentarzysko zapomnianych samochodów

29.03.17

Zobacz TOTERAZ.

RSS

Prognoza pogody na sobotę: ciepło, choć lokalnie popada i zagrzmi

01.10.16

Temperatura w ciągu dnia do 24 st. C.

RSS

Dzisiaj warto zerkać na euro

15.03.17

Eurostrefa: Agencja Bloomberg podała w piątek po południu, jakoby temat podwyżki stóp procentowych przed zakończeniem programu QE był teoretycznie rozważany na ostatnim posiedzeniu ECB w czwartek

RSS

"Ich wybór zależy od ciebie": Szokujące reality show o aborcji

08.02.10

Twórcy reality show sięgają po coraz śmielsze pomysły, ale i one szybko się przejadają. Drążą więc głębiej, lecz efekty ich działań są często co najmniej kontrowersyjne. Świadczy o tym program "Bump", w którym widzowie mają pomóc kobietom podjąć decyzję o aborcji.

RSS

Mix danych makro z USA

01.04.12

Mieszaną serię danych makroekonomicznych zaserwowała rynkom amerykańska gospodarka, Indeks Chicago PMI w marcu spadł do 62,2 pkt,, negatywnie zaskakując inwestorów (rynkowy konsensus kształtował się na poziomie 63 pkt,),

RSS

"Diaboliczna propozycja Rosji". Niszczenie gazów zajmie ponad 10 lat

15.09.13

Ekspert o neutralizacji arsenału chemicznego Syrii.

RSS

Tysiące Amerykanów na ulicach. Wśród nich Beyonce i Jay-Z

22.07.13

Demonstracje m.in. w Nowym Jorku.

RSS

"Wolność słowa to fundament demokracji": Prezydent broni oskarżanych dziennikarzy

15.01.10

Lech Kaczyński zabrał głos w sprawie dziennikarzy, którym prokuratura stawia zarzuty ujawnienia tajemnicy śledztwa. Prezydent w specjalnym oświadczeniu pisze, że sprawa budzi jego "poważny niepokój, bo "wolność słowa jest jednym z fundamentów państwa demokratycznego".

RSS

Z całego świata płyną wyrazy potępienia dla Izraela

01.06.10

Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan nazwał poniedziałkowy atak izraelski na konwój z pomocą humanitarną dla Strefy Gazy "terroryzmem państwowym" i złamaniem prawa międzynarodowego. Oświadczył, że Izrael pokazał, iż nie chce pokoju w regionie.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny