Miasto kieszonkowe, sumienie kryształowe

08.02.11

Obywatele Żnina czują moralne oburzenie. Zorganizowali nawet marsz milczenia. Wiedzą swoje: ojciec bydlak zamordował dwuletnią Wiktorię. Pytań o własną winę raczej sobie nie zadają.


Prezydent Argentyny Cristina Fernandez de Kirchner jest chora na raka tarczycy i na początku roku będzie operowana - poinformował we wtorek rzecznik argentyńskiego rządu. Mamy do czynienia z powodzią największą w historii - mówił wprost premier, który drugi dzień na własne oczy oglądał kataklizm na południu Polski. Apelował, by "bez zbędnej dyskusji" wysłuchiwać poleceń strażaków, zwłaszcza jeśli chodzi o ewakuację. Przyznał też, że na razie stanu klęski żywiołowej nie ogłosi. Polscy przedsiębiorcy kupujący towary w krajach należących do Unii Europejskiej podlegają co do zasady opodatkowaniu unijnemu VAT. Z rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów wyłączeni są jednak podatnicy zwolnieni w Polsce podmiotowo z VAT, ale pod warunkiem, że wartość transakcji nie przekroczyła wyznaczonego przez ustawę limitu.Poziom wód Dunaju na bułgarskim odcinku jest najniższy od 60 lat. Winna jest półroczna susza utrzymująca się na tym terytorium. Oznacza to problemy z żeglugą śródlądową, również transport towarów tą drogą nie jest opłacalny. Eksperci prognozują dalsze obniżenie poziomu wód w nadchodzących dniach. - Proszę mnie nie straszyć - powiedział TVN24 Grzegorz Schetyna pytany o to, jak czuje się jako osoba, której "epoka w PO się kończy". Schetyna, który nie został zgłoszony do władz partii, mówił również, że nie podważa przywództwa Tuska w PO, ale jego zdaniem w zarządzie partii powinni zasiadać "ludzie z różną wizją budowania PO". Utratą pracy zapłaciła włoska modelka Vanessa Hessler za miłość do syna libijskiego dyktatora Muammara Kaddafiego. Spółka telekomunikacyjna Telefonica poinformowała w poniedziałek w Monachium o zerwaniu kontraktu z byłą partnerką Mu'tasima Kadafiego.

Prezydent USA Donald Trump ponownie użył swojego konta na Twitterze, by wprowadzić zamęt na rynkach finansowych i tym razem przywrócił groźby podwyższenia ceł na towary importowane z Chin, Po tygodniach zapewnień obu stron, że negocjacje ,,,

Dokument "Władcy Marionetek" Tomasza Sekielskiego prowokuje polityków do debaty i rachunków sumienia. Andrzej Olechowski przyznał w Faktach po Faktach", że zdarzyło mu się nie powiedzieć prawdy, kiedy uważał ją za "niebezpieczną lub niewygodną". Z kolei Ryszard Kalisz w imieniu klasy politycznej mówi: - Jest mi wstyd za te wszystkie kłamstwa wobec opinii publicznej. Sześciu zastępców będzie miał od 31 marca Prokurator Generalny Andrzej Seremet. W piątek minister sprawiedliwości podpisał - na wniosek Seremeta - nowy regulamin prokuratury. Nie ujawniono nazwisk zastępców. Pierwszy ma je poznać prezydent.

romują rajdy i bezpieczeństwo. Nazywają się Hutaree, co ma oznaczać "chrześcijańscy wojownicy". Twierdzą, że ich celem jest obrona Stanów Zjednoczonych przed "Antychrystem" w postaci "Rządu Światowego". Walczyć chcieli, organizując krwawe zamachy terrorystyczne. Staną przed sądem, grozi im 20 lat więzienia. Kurs EUR/USD zareagował lekkim spadkiem, wracając w okolice poziomu 1,37, na publikację sierpniowych danych o sprzedaży detalicznej w USA, Sprzedaż nie zmieniła się w relacji miesięcznej, natomiast sprzedaż z wykluczeniem samochodów wzrosłą o 0,1%, RynekSzczątki Stanisława Pyjasa podczas ekshumacji grobu na cmentarzu w Gilowicach zostały rozpoznane przez członków rodziny po elementach ubrania - przekazał szef pionu śledczego krakowskiego IPN prokurator Piotr Piątek. Ekshumacja ma pomóc w ustaleniu "nowych informacji na temat przyczyn śmierci". Po mocnym osłabieniu złotego w piątek, co znalazło odbicie we wzroście kursu USD/PLN powyżej 2,90 zł, a EUR/PLN do 3,95 zł, dzisiejszy dzień upływa pod znakiem odreagowania tej przeceny, O godzinie 13:24 za dolara trzeba było zapłacić 2,8739, natomiast eu Klub PJN wybrał dzisiaj nowe władze. Paweł Poncyljusz został szefem klubu PJN. Zastąpił na tym stanowisku Joannę Kluzik-Rostkowską, która zrezygnowała z szefowania klubem.

RSS

Pawłowicz atakuje byłego pracownika Trybunału. Ten grozi "krokami prawnymi"

01.03.17

Posłanka napisała wcześniej w mediach społecznościowych m.in. o jego "homoseksualnych sympatiach".

RSS

Sukces policji: CBŚ przechwyciło 50 kg kokainy

01.07.10

50 kilogramów kokainy, ukrytej w ładunku bananów, które przypłynęły do Polski z Ameryki Południowej przechwycili policjanci z Centralnego Biura Śledczego - poinformowała w środę PAP Komenda Główna Policji.

RSS

Rosjanie czasowo odłączają prąd na granicy z Polską. Będą utrudnienia

15.09.15

Warmińsko-mazurska straż graniczna apeluje o wybieranie innych przejść.

RSS

Hiszpania stoi przed politycznym wyzwaniem

22.10.12

Niedzielne wybory lokalne w kraju Basków i regionie Galicji mogą okazać się testem popularności rządu premiera Rajoya, ale i też mogą przysporzyć mu wiele problemów, Najnowsze sondaże wskazują, że Baskowie wybiorą nacjonalistów opowiadających się za więks

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Korekta po udanym tygodniu

22.03.17

W minionym tygodniu krajowy parkiet wrócił do wyraźnej tendencji wzrostowej, w czym pomogła postawa amerykańskiego banku centralnego, Początek tego tygodnia przebiegał z kolei pod znakiem zasłużonej korekty, do której przyczyniła się ,,,

RSS

Kaczyński-Komorowski. Pierwsze starcie

29.06.10

W niedzielny wieczór odbyła się debata kandydatów na prezydenta: Jarosława Kaczyńskiego (PiS) i Bronisława Komorowskiego (PO). Kto był lepszy?

RSS

Klopp wbija szpileczkę w Mourinho

08.11.16

Trener Liverpoolu Joergen Klopp zasugerował, że w styczniu Manchester United może już nie grać w europejskich pucharach. Niemiec najwyraźniej nie wierzy, że Czerwone Diabły wyjdą ze swojej grupy w Lidze Europy, w której zajmują obecnie trzecie miejsce.

RSS

Wysokośc fal sięga 10 metrów. Morze toczy pianę u brzegów Hiszpanii

08.02.14

Potężne fale kolejny dzień zalewają wybrzeże północno-zachodniej hiszpańskiej prowincji Pontevedra.

RSS

Złoty niewrażliwy na załamanie na Wall Street

29.03.18

Sielankowy okres nieprzerwanych wzrostów i niewielkiej zmienności na Wall Street jest już ewidentnie za nami, Po poniedziałkowym odbiciu wtorek znów przyniósł paniczną przecenę niektórych spółek technologicznych, Podwyższona zmienność ,,,

RSS

Wasilewskiego pogoda na 16 dni: teraz ochłodzenie, potem znowu wrześniowe lato

08.09.14

Za nami bardzo ciepły weekend, a przed nami zmiana pogody.

RSS

Nurkowie na zatopionym kutrze. Odnaleźli ciało

29.01.11

Nurkowie z ORP "Piast" odnaleźli ciało jednego z rybaków zaginionych po zatonięciu kutra KOŁ-31. Do wypadku doszło w grudniu ubiegłego roku na wysokości Gąsek (Zachodniopomorskie). Nurkowie zeszli pod wodę na prośbę Urzędu Morskiego w Słupsku. Swoje prace rejestrowali kamerą.

RSS

Po 125 latach nie będzie już "International Herald Tribune"

15.10.13

125 lat po jego założeniu w Paryżu dziennik "International Herald Tribune" zmieni się we wtorek w "New York Times International", międzynarodowe wydanie nowojorskiego dziennika - poinformował w poniedziałek redaktor naczelny "NYTI" Richard Stevenson.

RSS

Porzucił samochód na S8. Policja "nie widzi zagrożenia"

29.12.11

- Od kilku dni na poboczu drogi ekspresowej S8, na wysokości ulicy Księcia Janusza w stronę Powązek (w Warszawie -red.), stoi zaparkowany samochód. Brak jakiegokolwiek trójkąta, światła awaryjne również wyłączone - napisał Reporter 24 bromar. Porzucony przez właściciela samochód zdaniem policji nie stanowi zagrożenia dla ruchu i ta nie ma podstaw aby go odholować. Z tą opinią nie zgadza się adwokat zajmujący się prawem drogowym.

RSS

Występów zero, na koncie krocie. Kaka dostaje w Stanach więcej niż Beckham

01.10.14

Choć piłkarsko Kaka z każdym kolejnym rokiem notorycznie obniża loty, to jednak w Stanach Zjednoczonych jest jedną z największych gwiazd. Według najnowszych raportów piłkarz Orlando, wypożyczony do Sao Paulo, jest także najlepiej zarabiającym piłkarzem w historii USA.

RSS

Niemowlę pogryzione przez amstafa dziadków

15.05.12

8-miesięczne dziecko w woj. warmińsko-mazurskim zostało pogryzione przez psa swoich dziadków. Z licznymi obrażeniami twarzy niemowlę zostało przetransportowane helikopterem do specjalistycznego szpitala. Życiu dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny