"Raport MAK dał początek kampanii wyborczej w Polsce"

15.01.11

Informując o czwartkowej konferencji prasowej premiera Donalda Tuska, poświęconej raportowi Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK), "Rossijskaja Gazieta" ocenia, że dokument ten dał początek nieoficjalnej kampanii wyborczej w Polsce.

Rosyjski naftowy gigant Rosnieft i Wenezuela uzgodniły warty 14 mld dolarów plan inwestycji w sektorze ropy i gazu - poinformowała agencja Reuters, powołując się na oświadczenie prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro. Osobom, które przekażą informacje policja gwarantuje anonimowość. Nagranie z kamery w kabinie maszynisty.Artur Boruc to bramkarz uznany. Gra kolejny sezon w szkockim Celtiku Glasgow i jest bardzo mocnym punktem tego zespołu. Mimo, że ten klub nie należy do najsłabszych, to oferta, która dotarła do Szkocji, może sprawić, że Polak znajdzie się w jednym z najsilniejszych klubów Hiszpanii. Igrał ze śmiercią! Szalony jeździec na jednym kole swojej hondy wyprzedzał rząd samochodów i pędził w mieście z prędkością 188 km/h przed nosem policji. Harce nie trwały długo - pościg nagrała kamera drogówki - mamy ten film! Karkołomne popisy słono kosztowały pirata. W ostatnim czasie umysły inwestorów koncentrują się w mniejszym lub większym stopniu wokół trzech spraw, Chodzi o ciągłe problemy peryferyjnych krajów strefy euro, trzęsienie ziemi w Japonii i jego konsekwencje w szczególności te związane z problemami w e

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka mówił w piątek w parlamencie o potrzebie reform w kraju. Zaznaczył jednak, że nie mogą być przeprowadzane "po bandycku". Podkreślił konieczność zrównoważonych relacji ze wszystkimi partnerami w polityce zagranicznej i dobrych relacji z Rosją.

Jadwiga Staniszkis była gościem "Faktów po Faktach". Nowe dowody w śledztwie po śmierci Artura Zirajewskiego - głównego świadka ws. zabójstwa Marka Papały. W więzieniu znalazło się sześć listów Iwana do fałszerza kart płatniczych. "W listach jest m.in. mowa o tabletkach, którymi zatruł się Zirajewski" - twierdzi jeden z więźniów.

Dość senną atmosferę, panującą dziś na giełdowych parkietach, ożywiły nieco dopiero dane z amerykańskiego rynku pracy, Okazało się, że liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, wynosząca 434 tys, jest wyraźnie niższa niż się spodziewano, Informacja ta s Rynki funkcjonują w atmosferze podwyższonej awersji do ryzyka, Wzrost napięć handlowych na linii USA-Chiny przyczynił się do pogorszenia klimatu inwestycyjnego, co nie sprzyja ryzykownym aktywom, Wczoraj można było zaobserwować silną ,,, Pierwszy raz od 16 lat pływackie mistrzostwa Europy odbędą się bez reprezentantów Grecji. Ekipy z Hellady zabraknie w rozpoczynającej się w czwartek we Francji imprezie z powodu finansowych oszczędności.Materiał "Faktów" TVN. Na Wall Street rozpoczął się sezon wyników, Po serii raportów z banków, wczoraj wieczorem otrzymaliśmy dane ze spółek technologicznych, Zysk netto Microsoftu przekroczył prognozy analityków o 2 centy (0,78 USD), mimo że dochody ze sprzedaży Windows,,, Stąd bliżej jest do Berlina niż do Warszawy. Myślę, że to zostanie nadrobione - stwierdził we Wrocławiu Jarosław Kaczyński i obiecał budowę drogi ekspresowej do stolicy, a także stworzenie Muzeum Ziem Zachodnich. Zapowiedział też realizację wielkiego planu na najbliższe 10 lat. "Żadnego 0:6 z Hiszpanią, to Polska ma zwyciężać" - wołał.

RSS

To nie będzie spokojna majówka

29.04.14

Weekend za naszą wschodnią granicą nie należał do spokojnych, Porwanie i przetrzymywanie przedstawicieli OBWE przez prorosyjskich separatystów wprowadza ten konflikt w nową odsłonę, bezpośrednio angażując kraje Europy Zachodniej, Ukraina ,,,

RSS

Platforma przestraszyła się ojca Rydzyka?

15.06.11

Ustawa zwana "lex Rydzyk", autorstwa posła Jana Filipa Libickiego, miała zakończyć promowanie jednej opcji politycznej na antenie Radia Maryja. W Sejmie nie znalazło się jednak piętnastu posłów, gotowych podpisać projekt ustawy. Posłom Platformy zakazano podpisywania się pod ustawą – dowiedział się "Wprost".
Ojciec Tadeusz Rydzyk (fot. FORUM)

RSS

Dlaczego Kaczyński nie będzie Orbanem

08.11.11

Sprawa trzech eurodeputowanych PiS – Zbigniewa Ziobry, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego – nie mogła skończyć się inaczej, jak tylko usunięciem niepokornych (od pewnego czasu) polityków z partii. Dlaczego? To proste – pomimo iż decyzja została podjęta z zachowaniem pozorów wewnątrzpartyjnej demokracji – tak naprawdę jedyną siłą sprawczą w PiS był, jest i pewnie jeszcze długo będzie Jarosław Kaczyński. Kwestionowanie tego stanu rzeczy, jest zamachem na istotę PiS-u – a więc ten, kto się na to decyduje, musi odejść.

RSS

Bezdomny ze "złotym głosem" na prostej. "Nie straciłem nadziei"

15.05.12

Ted Williams, bezdomny z USA, obdarzony cudownym, niskim, radiowym głosem znów stał się gwiazdą w USA. Właśnie wydał książkę i - jak zdradził w wywiadzie dla NBC - wygrywa z nałogami.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Nie ma strachu rok po krachu

29.08.16

Od czarnego poniedziałku, kiedy świat zadrżał o Chiny a rynkami wstrząsnęła gigantyczna awersja do ryzyka minął rok, Tego, że czarne scenariusze nie uległy zmaterializowaniu dowodzą stopy zwrotu notowane od tego czasu przez ryzykowny i ,,,

RSS

"Na czołówkę z autobusem". Wyprzedzanie bez wyobraźni

22.08.13

"Wyprzedzał samochody zupełnie ignorując fakt, że z przeciwka jadą inne pojazdy".

RSS

Nowy gracz walczy o BZ WBK: Nieoczekiwany zwrot w walce o wielki bank

22.06.10

Obrót sprawy w walce o jeden z największych banków w Polsce zaskoczył wszystkich. Po pakiet akcji wystartował nowy gracz. Jest dużo mniejszy niż BZ WBK, który chce połknąć. Jednak koncepcja, jaką przedstawił inwestor, może zachęcić polskich polityków do wsparcia planów.

RSS

Ceny transakcyjne mieszkań trzymają poziom

08.06.13

Majowy odczyt indeksu średnich cen transakcyjnych mieszkań wskazuje, że sytuacja na rynku mieszkaniowym generalnie jest stabilna, choć z punktu widzenia deweloperów zapewne mogłaby być lepsza,

RSS

Tusk: Minister Bury ukarany naganą

08.06.11

Wiceminister skarbu Jan Bury (PSL), któremu CBA zarzuca złamanie ustawy antykorupcyjnej, został ukarany naganą - poinformował premier Donald Tusk.

RSS

Kierowca śmieciarki pobił dwóch mężczyzn, bo auto blokowało wjazd?

22.03.15

Bójka w gdańskim Wrzeszczu. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu.

RSS

Obama: już teraz Rosja jest bardziej izolowana niż za czasów zimnej wojny

29.08.14

Prezydent USA zapowiedział, że nie wyklucza nałożenia dodatkowych sankcji na Rosję.

RSS

Inwestujący w ETP nadal sprzedają złoto

29.10.13

W zeszłym tygodniu notowania złota doszły do pięciotygodniowego szczytu, odrabiając ponad połowę strat poniesionych w czasie wyprzedaży z okresu od września do połowy października, Powody zwyżki są dobrze znane: przesunięcie przez ,,,

RSS

Laureaci festiwalu Netia Off Camera 2016

08.05.16

Nagrody krakowskiej imprezy rozdane.

RSS

Więzienie dla Polaków za skatowanie brytyjskiego wykładowcy

01.02.15

Mężczyźni zmasakrowali twarz swojej ofiary do tego stopnia, że potrzebna była jej rekonstrukcja.

RSS

Spadek cen paliw może nie wystarczyć do poprawy nastrojów amerykańskich konsumentów

29.06.11

Dziś o 16,00 polskiego czasu poznamy odczyt indeksu Conference Board, który oddaje nastroje amerykańskich konsumentów, Konsensus zakłada, że wzrośnie minimalnie #8211; z 60,8 do 71 punktów, a do poprawy nastrojów może przyczynić się spadek cen ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny