Kard. Dziwisz: "Santo subito" spełnia się

15.01.11

Jesteśmy szczęśliwi, że ten proces doszedł do końca; że to, o co prosili ludzie, "Santo subito" spełnia się - powiedział kard. Dziwisz.

Australia: Rosną szanse na sformowanie koalicji rządowej przez Partię Liberalną obecnego premiera Turnbulla, po tym jak udało się pozyskać wsparcie 3 posłów niezależnych, Niemniej ostatecznych wyników wyborów parlamentarnych nadal nie ma, FED zafundował nam kolejnego #8222;twista#8221;, ale szanse na QE3 pozostały (choć raczej w perspektywie późnej jesieni), Dzisiejsze odczyty indeksów PMI były negatywne, ale tragedii nie ma, Europejski rynek długu był spokojny przez aukcją ,,, Ataki na cywilów w Libii mogą być traktowane jak zbrodnie przeciwko ludzkości i społeczność międzynarodowa oraz ONZ nie mogą pozostać bierne, jeśli te ataki będą trwać - oświadczył sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen.W Sądzie Rejonowym w Krakowie. Ocalały z hitlerowskiego obozu zagłady Sobibór Filip Białowicz zeznawał podczas procesu Johna Demjaniuka, oskarżonego o udział w Holokauście. Do incydentu doszło w okolicach Kępy Choteckiej(Lubelskie).

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow wyraził zaniepokojenie rozwojem wydarzeń w Libii uznając, że wysłanie do tego kraju zachodnich doradców jest niezgodne z mandatem ONZ i wciąga koalicję w konflikt na lądzie.

Nerwowo było na wiecu Jarosława Kaczyńskiego we Wrocławiu. Na spotkanie z szefem PiS przyszło około tysiąca jego zwolenników, ale także przedstawiciele młodzieżówki PO. Pojawił się także obywatel Białorusi, który - jak stwierdził - chciał dać Kaczyńskiemu radę. Atmosfera była tak gorąca, że wkroczyć musiała policja. Partia Regionów prezydenta-elekta Ukrainy Wiktora Janukowycza zainicjowała dymisję rządu jego rywalki wyborczej, premier Julii Tymoszenko. Projekt uchwały w tej sprawie zarejestrował dziś w parlamencie deputowany Ołeksandr Jefremow.

Szef MSW Niemiec Thomas de Maiziere zaproponował uchwalenie nowego unijnego prawa azylowego. Księża w gejowskich klubach w Rzymie. Kobiety, które zaszły w ciążę z duchownymi, zmuszane do aborcji. Włoski dziennikarz właśnie wydał książkę o obyczajowych tajemnicach Kościoła. Watykan milczy.
Już w grudniu gruchnęła wiadomość, że Australijczycy wracają do koncertowania na Starym Kontynencie. Wśród podanych wówczas krajów, które chcieli odwiedzić, nie było Polski. Teraz polscy fani AC/DC mogą odetchnąć - zespół nie zapomniał o nas. 27 maja zagra na stołecznym lotnisku Bemowo.Dobra passa na rynku AGD trwa w najlepsze. W pierwszym półroczu sprzedaż, wspierana choćby programem 500 plus, wzrosła o niemal 7 proc. - podaje "Rzeczpospolita". Rząd przyjął wstępnie projekt budżetu na 2016 r. z deficytem nie większym niż 54 mld 620 mld zł - poinformował w poniedziałek podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu minister finansów Mateusz Szczurek. Po ostatnich słonecznych i ciepłych dniach wydawałoby się, że nic już nie może przeszkodzić wiośnie. Ale synoptycy nie mają dobrych wiadomości. Nad zachodnią Polskę nadciąga ochłodzenie i opady. I to nie tylko wiosennego deszczu, ale i deszczu ze śniegiem, a nawet śniegu.

RSS

Zawał chodnika w kopalni "Siltech": Wypadek w kopalni, szukają sześciu górników

15.04.10

Sześciu górników z prywatnej kopalni Siltech w Zabrzu zostało uwięzionych niespełna 250 m pod ziemią w wyniku zawału w drążonym przez nich chodniku. Pracownicy żyją i prawdopodobnie nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

RSS

Mocny spadek zamówień w niemieckim przemyśle

08.09.10

W sierpniu zamówienia w niemieckim przemyśle, po uwzględnieniu czynników o charakterze sezonowym, nieoczekiwanie spadły o 2,2% M/M, po tym jak miesiąc wcześniej wzrosły one o 3,6%, Dane mocno rozczarowały, Rynek oczekiwał wzrostu zamówień o 0,6% ,,,

RSS

Podglądał nudystów, został brutalnie zamordowany

29.08.12

Mężczyzna, który zakradł się w pobliże plaży z lornetką został znaleziony z 15 dziurami w głowie.

RSS

Czas okrojonego kalendarium

15.10.13

Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej przebiegała w lekko wzrostowym tonie, który szczególnie dał o sobie znać w drugiej części dnia, Obecnie znajdujemy się nieco wyżej niż rano, mianowicie na poziomie 1,3583,

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Warszawa waha się

08.08.12

Ostatnie 3 sesje mocno podciągnęły wartości indeksów giełd światowych, DJIA jest w tej chwili tylko 0,7 proc, poniżej swoich 3 letnich szczytów, SP500 przebił właśnie 1400 pkt i do szczytu brakuje mu tylko 20 pkt, Paryski CAC40 urósł w dni ponad 6 proc,,

RSS

Ostrzeżenie IMGW: Uwaga! Za dużo śniegu na dachach

22.02.10

Sytuacja musi być poważna, skoro specjalne ostrzeżenie wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Według IMGW, na Mazowszu dachy budynków są za bardzo obciążone śniegiem. Zagraża to nawet poważnymi uszkodzeniami konstrukcji dachowych - ostrzegają specjaliści.

RSS

Poczta Polska: Przez placówki skorzystasz z e-administracji

22.02.18

Za pośrednictwem sieci oddziałów w całym kraju można zakładać tzw. Profile Zaufane - to ważne szczególnie tam, gdzie nie ma innych instytucji oferujących kontakt z administracją państwową. Profil Zaufany jest konieczny np. do złożenia Jednolitego Pliku Kontrolnego przez płatników VAT.

RSS

USA: W Nowym Jorku kolejki po luksusowe towary

08.08.11

Chociaż gospodarka amerykańska wciąż kuleje, a wielu ludzi musi ograniczać wydatki na podstawowe zakupy, w luksusowych sklepach w Nowym Jorku klienci tłoczą się po drogie towary, a nawet muszą zapisywać się, aby je dostać.

RSS

Trzech motocyklistów nie żyje, zderzyli się z autami

15.04.12

Trzy osoby zginęły, a dwie zostały ranne w wyniku zderzenia kolumny motocykli z samochodami osobowymi. Doszło do niego, kiedy kierowca jednego z aut skręcał na skrzyżowaniu.

RSS

Modlitewne czuwanie na Światowych Dniach Młodzieży

22.08.11

Na lotnisku Cuatro Vientos pod Madrytem trwa modlitewne czuwanie uczestników Światowych Dni Młodzieży. Młodzi pielgrzymi pozostaną tu przez noc na adoracji Najświętszego Sakramentu, aby jutro rano wziąć udział we mszy świętej.

RSS

Słabnący dolar wspiera złotego

29.06.19

Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie słabszego dolara, co podtrzymuje dobre nastroje wokół walut EM, w tym PLN, Złoty kwotowany jest następująco: 4,2510 PLN za euro, 3,7255 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8258 PLN ,,,

RSS

Niepewność Wall Street

22.08.17

Wall Street w piątek miała za zadanie pokazać, czy czwartkowa przecena była znowu tylko wypadkiem przy pracy, czy może rozpoczyna poważniejszą korektę, Spadki indeksów w Europie nie pomagały amerykańskim bykom, ale były na tyle ograniczone,,,

RSS

Utkwił w maskownicy, przejechał 35 km

15.09.17

Pewna Kanadyjka była przekonana, że przejechała kojota.

RSS

BVB bez Piszczka i zwycięstwa

15.10.16

Trzecia w tabeli Bundesligi Borussia Dortmund podejmowała w piątkowy wieczór wicelidera - Herthę Berlin. Kto liczył na widowisko, zawiódł się bardzo, bo pod dostatkiem było tylko fauli, często brutalnych. Zespoły dzielą się punktami, po remisie 1:1. BVB nie pomagał kontuzjowany Łukasz Piszczek.

RSS

IDM SA: Moody’s tnie ratingi

15.02.12

Decyzja Moody#8217;s Investors Service dała impuls do korekty na rynku walutowym, Agencja wczoraj wieczorem obniżyła oceny wiarygodności kredytowej Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Słowacji, Słowenii i Malty oraz przestrzegła, że może obniżyć ratingi ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny