Przyjaciel Krzysztofa Olewnika przyznaje się do winy

01.01.11

Były wspólnik Krzysztofa Olewnika chce dobrowolnie poddać się karze. Jacek Krupiński przyznaje się do winy i dogaduje z prokuraturą w "biznesowym wątku" sprawy morderstwa syna biznesmena. To jedno z pięciu śledztw dotyczących porwania Krzysztofa, które prowadzi specjalny zespół z Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku.

NBP zdecydował się na zaoferowanie podczas piątkowej operacji otwartego rynku 7-dniowych bonów pieniężnych za 99,0 mld PLN (spodziewaliśmy się 110 mld PLN), Popyt ze strony banków wyniósł 87,7 mld PLN, Dla porównania, bez 1-dniowej operacji, w piątek zapa Pierwsze koty za płoty. Okazuje się, że nie taka matematyka straszna, jak ją malują. Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła, jak wypadła tegoroczna matura. Wyniki pokazują jasno: na poziomie podstawowym matematykę zdało więcej uczniów niż... język angielski! CHINY: Opublikowane dzisiaj dane wskazały na rekordową nadwyżkę w handlu zagranicznym ? w grudniu wyniosła ona 54,7 mld USD (najwięcej od stycznia 2016 r,), Eksport rósł w tempie 10,9 proc, r/r, ale import zmalał do 4,5 proc, r/rDo prokuratury w Słubicach zgłosił się mężczyzna, który przyznał się do popełnienia w 1990 roku zabójstwa. Jak zeznał, zabił wówczas swojego znajomego, który nie chciał mu oddać pieniędzy. 56-latek został aresztowany przez sąd i usłyszał zarzut zabójstwa. Gwiazdy występujące w telewizji na żywo i w teledyskach przed godziną 21 muszą być odpowiednio ubrane: w szczególności muszą mieć zakryte piersi, narządy płciowe i pośladki – to nowe wytyczne Ofcom, urzędu, który dba o przestrzeganie standardów jakości i przyzwoitości w brytyjskich mediach. Przepisy zaostrzono po tym, jak skąpo ubrane Rihanna i Christina Aguilera pojawiły się podczas finału programu "X Factor". Były "zbyt seksowne i prowokacyjne", a ponad 2 tysiące widzów złożyło na nie skargi. W Parku Narodowym Yellowstone niedźwiedź grizzly zaatakował i śmiertelnie ranił turystę - poinformowały w środę władze parku. To pierwszy taki przypadek w Yellowstone od 1986 roku.

Rosjanie w raporcie MAK zarzucają stronie polskiej, że Tu-154M nr boczny 101 nie miał ważnego certyfikatu zdatności do lotu. Polacy w uwagach do raportu odpowiedzili, że taki nie był wymagany. Tymczasem na miejscu katastrofy znaleziono ważny certyfikat - tyle że innej maszyny, Tu-154M nr 102, który przechodził wówczas remont. Dowództwo Sił Powietrznych odmawia komentarza w tej sprawie. - Musimy poczekać na wyniki śledztwa polskiej komisji - mówi ppłk Rober Kupracz, rzecznik Sił Powietrznych.

Według amerykańskiego tygodnika "Time". Poszkodowani mężczyźni pracowali przy remoncie budynku.

Turcja zmieniła zasady użycia siły w czasie konfliktów zbrojnych (ang. rules of engagement). Pozwoli to sojusznikom z NATO na przeprowadzanie większej liczby lotów patrolowych wzdłuż granicy z Syrią. W Polsce nie ma prawicy z krwi i kości. Na naszej scenie politycznej od lat nie pojawiła się partia konserwatywna w sferze obyczajowej, oferująca jednocześnie liberalny program gospodarczy. Partia, która odrzucałaby program socjalny i opowiadała się zdecydowanie za prywatyzacją służby zdrowia, szkolnictwa oraz całkowitym odejściem od etatystycznych praktyk. I nic nie wskazuje na to, aby taka partia miała w najbliższym czasie powstać. Korzystanie z pomocy społecznej to dla dziesiątek tysięcy Polaków niemal zawód. Coraz więcej jest gmin, w których z pomocy państwa żyje nawet co drugi mieszkaniec - wynika z najnowszego raportu Głónego Urzędu Statystycznego, do którego dotarł "Dziennik Gazeta Prawna".Podatnicy nie powinni mieć problemu z przestawieniem kas na nowe stawki VAT. Mogą to zrobić sami, bez potrzeby korzystania z pomocy profesjonalistów - uważa wiceminister finansów Maciej Grabowski. Niejasne są losy gabinetu Papandreou, inwestorów niepokoi również rosnące napięcie we włoskim parlamencie, W rezultacie nowy tydzień rozpoczął się od spadków indeksów i wyprzedaży obligacji państw peryferyjnych, Przed południem główne indeksy we Frankfurc Poseł Zbigniew Girzyński nie wykazał się lojalnością. Idąc do TVN24 złamał zakaz publicznych dyskusji członków PiS z Andrzejem Lepperem. Za pokazanie się w towarzystwie byłego wicepremiera - i to tuż przed skazaniem go za seksaferę w Samoobronie - Girzyński został ukarany...

RSS

Niezwykłe widoki z polskich Tatr. Aż trudno uwierzyć, że to nasze góry

15.12.15

Wielokrotnie nie doceniamy polskiej przyrody, a w naszym kraju znajduje się tak wiele pięknych miejsc.

RSS

"Bogowie" już po premierze

08.10.14

To historia prof. Zbigniewa Religi i przeprowadzonego przez niego pierwszego w Polsce udanego przeszczepu serca.

RSS

Poseł Arłukowicz o dymisji szefa klubu PiS: "Oczy Gosiewskiego nie były szczęśliwe"

08.01.10

Odejście Przemysława Gosiewskiego było nagłe i zaskakujące. W fotelu szefa klubu PiS zastąpiła go Grażyna Gęsicka. Jarosław Kaczyński mówił, że konieczne było przeorganizowanie partii. Ale według posła Lewicy Bartosza Arłukowicza, "oczy Gosiewskiego nie były szczęśliwe".

RSS

"Biały Dom nie powinien przepraszać Polaków. Zamordowali miliony Żydów."

08.06.12

- Barack Obama nie pomylił się mówiąc o polskich obozach śmierci - napisała na swoim blogu konserwatywna amerykańska dziennikarka Debbie Schlussel.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Odpalaj fajerwerki z głową. Sprawdź, o czym należy pamiętać, gdy je kupujesz

29.12.15

Nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa może doprowadzić do wypadku.

RSS

Złoty rośnie na wiosnę. Czy utrzyma wznoszący kurs?

08.04.17

Obecne poziomy złotego wobec dolara, euro czy franka są prawdopodobnie nie do utrzymania, Polska waluta w dalszej części roku może tracić na wartości, a w każdym razie obecnie mamy do czynienia z sytuacją, w której ograniczony jest ,,,

RSS

Wicemarszałek Sejmu przegrał w sądzie z dziennikarzami

29.11.13

Chodzi o artykuł, w którym napisano, że wsparł on firmę syna z pieniędzy z funduszu wyborczego PSL.

RSS

Miliardy bez ryzyka

22.03.10

Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana – mówi rosyjskie porzekadło. Niekoniecznie. Drogie trunki i kawior jeszcze częściej niż ryzykanci jedzą ci, którzy długo ważą za i przeciw, spokojnie kalkulują i zamiast stawiać wszystko na jedną kartę, stawiają drobne, ale pewne kroki. Tak mówią badania psychologów. Potwierdzają je giganci polskiego biznesu – Jan Kulczyk, Zygmunt Solorz i Leszek Czarnecki. W rozmowie z „Wprost” przyznają, że na drodze do miliardów niewiele jest brawury.
Jan Kulczyk (fot. Wikipedia)

RSS

Hollande odkłada wizytę w Polsce. Przez Caracale

08.10.16

Protest po zerwaniu kontraktu.

RSS

Euro pewne wygranej Macrona

08.05.17

Przed nami jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń ostatnich tygodni, czyli druga tura wyborów we Francji, Wynik wydaje się być już rozstrzygnięty, choć biorąc pod uwagę wydarzenia z zeszłego roku, niespodzianka, nawet ta negatywna jest ,,,

RSS

Ceny ropy rosną, ale Wall Street delikatnie na plusie

15.06.14

Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się lekkimi wzrostami najważniejszych indeksów, mimo narastającego konfliktu w Iraku i wzrostu cen ropy naftowej na światowych rynkach.

RSS

Nowe mieszkania jak świeże bułeczki. "Taniej już nie będzie"

15.07.14

O 40 proc. wzrosła w pierwszym półroczu 2014 r., w porównaniu z ub.r., sprzedaż mieszkań deweloperskich – informują analitycy. Tani kredyt hipoteczny i dostosowana do rynku oferta zachęca Polaków do kupna mieszkania. Zdaniem ekspertów taniej już nie będzie.

RSS

Odreagowanie w notowaniach eurodolara

22.11.10

Ostatnie dni w notowaniach dolara względem złotego były dość nerwowe, Najpierw po przebiciu poziomu 2,9000 powstał sygnał do wzrostu w kierunku 3,0000 (kurs USD/PLN odnotował swoje maksimum jednak w pobliżu 2,9500), Następnie kurs szybko powrócił pod 2,90

RSS

Pierwszy taki dzień Narodowego

01.03.12

Wielka sportowa inauguracja za nami. Stadion Narodowy powitał w środę polską reprezentację i jej rywala - Portugalię. Największa polska arena Euro wyglądała po zmroku olśniewająco, co mogliśmy podziwiać dzięki Błękitnemu 24.

RSS

Popis Mario Draghiego

22.11.14

Większość inwestorów na rynku walutowym pamięta jeszcze zapewne słynne wystąpienie Mario Draghiego z lipca 2012 roku, W Londynie, centrum handlu walutami, jedną wypowiedzią zakończył on kryzys, przynajmniej w wydaniu rynkowym,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny