Sparaliżowany przez śnieg Bornholm prosi o pomoc

29.12.10

Zasypana śniegiem duńska wyspa Bornholm na Bałtyku zaapelowała o pomoc w odśnieżaniu dróg, gdyż wśród 43 tysięcy wyspiarzy już dają się odczuć braki lekarstw czy opału.

Sensacja na krakowskich Suchych Stawach. Mistrz kraju i lider tabeli, Wisła Kraków, przegrała z kielecką Koroną 0:1 i poznański Lech, warszawska Legia i chorzowski Ruch cały czas liczą się w wyścigu po tytuł najlepszej drużyny piłkarskiej w Polsce. Upadek przeżył, ale w ciężkim stanie trafił do szpitala. Łącznie policja zatrzymała siedem osób. Jedną z nich - kobietę - zwolniono, bo napadnięci funkcjonariusze nie rozpoznali w niej napastnika.To była okazja, by pokazać różnice między dwiema różnymi koncepcjami Polski oraz to, że warto w polityce mówić prawdę - stwierdził po środowej debacie telewizyjnej Jarosław Kaczyński. Tłumaczył, dlaczego przyjął ofensywną strategię i skomentował postawę rywala. Łódzka prokuratura okręgowa oskarżyła trzech mężczyzn i kobietę w wieku od 29 do 36 lat o zabójstwo i usiłowanie dwóch zabójstw. Jednego kompana skatowali, bo kasłał, drugiego zabili, bo oszukiwał nalewając wódkę, a trzeciego chcieli podpalić, bo nie pomagał w biciu. Trzęsienia ziemi w Japonii i wystąpienie Draghiego, Gdyby to był epizod telewizyjnego turnieju ?Va banque?, właściwą odpowiedzią/pytaniem byłoby ?co straciłem siedząc wczoraj po południu na spotkaniu??, W skrócie, Mario nie ma nic ,,,Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych nie przyniosły poważniejszych emocji, Od poranka ? z krótkim epizodem w końcówce - WIG20 dryfował w okolicach 2410-2400 pkt, i na końcowym fixingu osiągnąć pułap 2399 pkt, W porównaniu do popołudnia pierwsza faza dzisiejszych notowań charakteryzowała się zdecydowanie większą aktywnością, W tym czasie euro obrabiało straty z wczorajszego popołudnia, które w dużej mierze wynikły z umiarkowanej wypowiedzi szefa EBC ws, inflacj

Euro (EUR) zyskało na wartości odbijając się z poziomu 1,2730 aż do poziomu 1,2824 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), Euro skorzystało na tym, że inwestorzy spodziewają się późniejszego podniesienia poziomu stóp procentowych ,,, Prawie na pewno nacjonalistyczna Swoboda poza parlamentem. Kongijski lekarz ginekolog Denis Mukwege został laureatem tegorocznej Nagrody Sacharowa, przyznawanej przez Parlament Europejski za zaangażowanie w obronę praw człowieka - poinformował we wtorek szef PE Martin Schulz.Zgodnie z tym o czym pisaliśmy w komentarzu porannym, rynek najprawdopodobniej powoli dojrzewa do korekty ostatnich pokaźnych wzrostów na europejskich parkietach, Podczas handlu na Starym Kontynencie wzrosty obserwowane na Dalekim Wschodzie nie były dziś

Kanada, we współpracy z USA i krajami europejskimi, wprowadzi nowe sankcje przeciwko Rosji w związku z zestrzeleniem malezyjskiego samolotu pasażerskiego na wschodzie Ukrainy - zapowiedział w poniedziałek premier Stephen Harper. Rozszerza się gigantyczny pożar lasów w Kalifornii.

RSS

Boniek tylko prywatnie? Kandydaci na prezesa PZPN spotkali się z działaczami

01.09.12

Prezesi wojewódzkich związków piłki nożnej spotkali się w Warszawie z kandydatami na szefa piłkarskiej centrali.

RSS

Gentiloni zastąpił Mogherini

01.11.14

Paolo Gentiloni został nowym ministrem spraw zagranicznych Włoch. 59-letni polityk centrolewicy, były minister łączności w rządzie Romano Prodiego zastąpił Federikę Mogherini, która w sobotę obejmie stanowisko szefowej unijnej dyplomacji. W Pałacu Prezydenckim w Rzymie odbyła się w piątek ceremonia zaprzysiężenia ministra Gentiloniego.

RSS

Odwołana karetka, lekarz "zniknął"? Akcja ratunkowa na S8 - minuta po minucie

08.05.14

TVN24 dotarła do szczegółowego zapisu przebiegu działań ratunkowych, koordynowanych przez łódzkie pogotowie.

RSS

Popioły wulkaniczne wciąż groźne: Na Okęciu wylądowały trzy samoloty

22.04.10

Tuż po godz.19 na warszawskim lotnisku Chopina wylądowały trzy samoloty: z Austrii, Węgier i Bułgarii - poinformował rzecznik lotniska Kamil Wnuk. Dwa z tych samolotów - z Austrii i Węgier - planowały jeszcze w poniedziałek odlecieć do swoich krajów. Pasażerowie byli już po odprawie.

RSS

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Złoty po presją do posiedzenia RPP?

01.07.14

Próba wyciągnięcia EUR/USD powyżej 1,3600, Weekendowe wystąpienie Bullarda w Fox Business, Czeski bank centralny cały czas planuje utrzymywać EUR/CZK powyżej poziomu 27, Inflacja ze strefy euro, Złoty nieco słabszy w stosunku do euro, Uwaga ,,,

RSS

Zawirowania walutowe

01.07.17

W ostatnich dniach pojawiło się sporo jastrzębich sygnałów z banków centralnych ? albo też sporo sygnałów, które zostały tak odebrane, Mark Carney, szef Banku Anglii, rozważał możliwość zacieśnienia polityki i ograniczenia ,,,

RSS

BRE Forex ECN: Niebezpośredni cel inflacyjny zły dla funta

15.02.13

Rok 2013 nie był łaskawy dla funta, Od początku stycznia nieustannie osłabiał się on względem większości głównych walut ( wyłączając jena japońskiego ), Negatywną perspektywę dla wartości funta podtrzymały zaskakująco słabe dane ,,,

RSS

To Batman czy Zorro? Internet drwi z LeBrona Jamesa

01.03.14

Tydzień po złamaniu nosa w meczu przeciwko Oklahomie City Thunder LeBron James wrócił do gry. W karbonowej masce wzbudza jeszcze większe zainteresowanie mediów i kibiców. Ci drudzy - jak można się było spodziewać - zasypali internet przeróżnymi memami.

RSS

WHO walczy z nielegalnymi papierosami. Kupuje je co dwunasty Polak

01.06.15

Stop nielegalnemu obrotowi wyrobami tytoniowymi - to hasło tegorocznego Światowego Dnia bez Tytoniu obchodzonego z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Jak przypomina Główny Inspektorat Sanitarny, niemal co dwunasty palący Polak kupuje papierosy w nielegalnych źródłach.

RSS

Czołowe zderzenie w Piotrowicach. Akcja LPR

08.03.13

RSS

Premier wysłał specjalny list: Tusk agituje w wojsku za Komorowskim?

01.07.10

Premier postanowił wysłać do żołnierzy i policjantów specjalny list. Jedni i drudzy właśnie otrzymują pismo Donalda Tuska w swoich jednostkach. Podnoszą się oskarżenia, że szef rządu w ten sposób robi kampanię wyborczą Bronisławowi Komorowskiemu w wojsku i policji. Co Tusk napisał w liście?

RSS

Oto nowi władcy Rzymu. Szczęsny pokonany trzy razy

01.05.17

Derby Rzymu, pierwszy raz od ponad czterech lat, dla Lazio. Roma Szczęsnego upokorzona, przegrała 1:3. Nie wykorzystała potknięcia Juventusu.

RSS

Józefowicz: będzie łatwo, przyjemnie i dobrze platnie

08.08.11

Twórca nieśmiertelnego „Metra” między dojeniem kóz a łowieniem ryb zastąpi nieśmiertelnego Zbigniewa Wodeckiego w jury show TVN. Janusz Józefowicz przyznaje, że robota będzie łatwa, przyjemna i dobrze płatna.
fot. tygodnik Wprost

RSS

Dolar znów poniżej 4 złotych

08.02.16

Złotówka wciąż odrabia straty względem dolara amerykańskiego, kontynuując zeszłotygodniowy trend, Co ciekawe, dolar kosztuje teraz mniej niż przed obniżeniem Polsce ratingu przez agencję Standard Poor's,

RSS

Oddziały Asada zajęły strategiczną drogę do Aleppo

01.03.16

Syryjskie siły rządowe odzyskały kontrolę nad strategiczną drogą prowadzącą do miasta Aleppo na północnym zachodzie kraju - poinformowała w poniedziałek telewizja państwowa i Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny