Niaklajeu przesłuchany w obecności adwokatów

29.12.10

Kandydat na prezydenta w wyborach 19 grudnia Uładzimir Niaklajeu został w poniedziałek przesłuchany przez KGB w obecności jego adwokatów Tamary Sidorenko i Uładzimira Buksztynoua - informują portale białoruskie.

- Z decyzją o ewentualnym opuszczeniu PJN-u czekam do piątku, dostałem już propozycję przejścia do PSL-u - zdradza w rozmowie z Wprost24 Jan Filip Libicki, poseł PJN. Polityk rozważa odejście ze swojego ugrupowania po wyborze Pawła Kowala na prezesa PJN, którego - zdaniem Libickiego - wybrała większość dążąca do współpracy z PiS.
Jan Filip Libicki (fot. FORUM) Brytyjski premier David Cameron podkreślił w rozmowie z radiem BBC Scotland, że NATO nie zmierza w kierunku wysłania do Libii wojsk lądowych. Portugalski komisarz: Na ojca wskazywały zeznania irlandzkich turystów już w 2007 r.Z krakowskiego Wawelu zniknie zawieszona we wtorek reklama niemieckich linii lotniczych z hasłem "Latanie jest dziecinnie proste". - Za namową naszego domu mediowego, Air Berlin zdecydował się zdjąć billboardy w całej Polsce - mówi nam Marta Gajowniczek PR Manager w Omnicom Media Group. Ostatni dzień to lekkie odreagowanie na złotym w stosunku do głównych par walutowych, rosnąca siła dolara napędzanego coraz bardziej prawdopodobną podwyżką stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych i dobrymi danymi o sprzedaży nowych ,,, Prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego zażądała w środę aresztowania i wydania Saifa al-Islama, najmłodszego syna obalonego dyktatora Libii Muammara Kadafiego. Został on wypuszczony na wolność w piątek przez ugrupowanie zbrojne kontrolujące część Libii.

Według oficjalnych szacunków, rząd USA w latach 2001-2007 wydał 55 miliardów dolarów na odbudowę Afganistanu. Jednak jak wykazał wewnętrzny audyt w organach rządowych, nikt nie wie dokładnie w jaki sposób te pieniądze zostały wydane. Dokumenty z informacjami na temat wydatków przed 2007 rokiem są określane jako "zawiły labirynt".

Pierwsze notowanie cen detalicznych w 2014 roku przyniosło spodziewany poziom danych ? zaledwie o 1 grosz potaniały Pb95 i gaz płynny, Wydaje się, że w krótkiej perspektywie, większych zmian cen raczej nie powinniśmy się spodziewać, Przyszłoroczne minimalne wynagrodzenie za pracę będzie wyższe od obecnego o 69 złotych. Podwyżka płacy minimalnej oznacza nie tylko, że wzrosną pensje osób zarabiających najniższe stawki. Minimalna płaca to też wskaźnik wykorzystywany m.in. przy obliczaniu kar grzywny za wykroczenia i przestępstwa skarbowe. Im jest ona wyższa, tym wyższe kary grożą nieuczciwym podatnikom.

Co się stało z samolotem? Chelsea Clinton - jedyna córka byłego prezydenta Billa Clintona i obecnej sekretarz stanu USA Hillary Clinton - została zatrudniona przez NBC News. Specjaliści z komisji technicznej Międzypaństwowej Komisji Lotniczej(MAK) badający katastrofę prezydenckiego samolotu Tu-154 zakończyli pierwszy etap prac nad schematem wypadku lotniczego. Obecnie tłumaczone są rozmowy polskich pilotów.- Dla bezpieczeństwa Europy i dla bezpieczeństwa Polski najlepiej, jakby oni jak najszybciej opuścili Unię Europejską - mówił gość programu "Horyzont" w TVN24. Janowiczowi poszło lepiej. Dziewczynki zostały uprowadzone ponad 2 lata temu.

RSS

Bułgarzy nie zapłacą za gazociąg, ale też na nim nie zarobią

01.10.12

Bułgaria nie będzie finansować z własnych źródeł budowy przebiegającego przez jej terytorium odcinka gazociągu South Stream, lecz w ciągu 15 lat nie będzie też otrzymywać opłat tranzytowych - poinformowały w niedzielę media w Sofii.

RSS

Bieńkowska: chcemy współpracować z nowym polskim rządem

29.10.15

Polska komisarz UE Elżbieta Bieńkowska zapewniła w środę, że chce współpracować z przyszłym rządem Polski tak, jak współpracowała z odchodzącym gabinetem Ewy Kopacz. Podkreśliła, że nie zamierza oceniać wyników wyborów parlamentarnych w Polsce.

RSS

Niemiecka inflacja CPI mogła nieoczekiwanie wzrosnąć

29.09.11

Dziś od rana napływają dane dotyczące wrześniowej dynamiki inflacji konsumenckiej w Niemczech, Z dotychczas opublikowanych wskaźników oddających zmiany poziomu cen konsumpcyjnych w sześciu landach wynika, że wyłącznie w Brandenburgii poziom cen ,,,

RSS

Jemen: Protesty przerodziły się w starcia z siłami bezpieczeństwa

15.03.11

Antyrządowe protesty w Jemenie przerodziły się w starcia z siłami bezpieczeństwa. Na północy kraju zginęło trzech żołnierzy podczas demonstracji, w której manifestanci domagali się ustąpienia prezydenta Alego Abd Allah Salaha.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

RBA nieco tnie prognozy inflacji i PKB

08.11.15

Australia: Opublikowany w nocy kwartalny raport Banku Australii nt, polityki monetarnej przyniósł rewizję prognoz dotyczących inflacji, oraz PKB,

RSS

18-latki rozstrzelane za szpiegostwo

29.10.10

Egzekucję na dwóch dziewczętach wykonali radykałowie islamscy z ruchu Al-Szebab w Somalii. Młode kobiety miały prawdopodobnie nie więcej niż 18 lat. Oskarżono je o szpiegostwo.

RSS

"Rząd powinien pracować do końca. Za to mu Polacy płacą"

01.06.15

Kopacz odpowiada na "zaskakujący" apel Dudy.

RSS

Wybitni studenci bez wsparcia. Resort nauki zawiesił nabór

29.12.15

Podano w poniedziałek na stronie resortu.

RSS

Zielony początek tygodnia na rynkach towarowych

08.10.14

Podczas wczorajszej sesji na rynki towarowe powrócił kolor zielony, Indeks CRB zanotował wyraźne odbicie w górę ? o 1,41% do poziomu 280,24 pkt, Ewidentnie, dużą ulgą dla kupujących na rynkach towarowych było wczorajsze spadkowe ,,,

RSS

EURUSD coraz niżej

29.03.14

Eurodolar znajduje się na coraz niższych poziomach cenowych, Dobre dane, jakie napłynęły wczoraj z gospodarki amerykańskiej stanowiły dodatkowe wsparcie dla USD, W czwartym kwartale 2013 roku finalna dynamika PKB w ujęciu zannualizowanym ,,,

RSS

SLD: Odwołać Rostowskiego, sprawcę tsunami cenowego

01.04.11

Klub SLD złożył w Sejmie wniosek o odwołanie ministra finansów Jacka Rostowskiego. Zdaniem polityków Sojuszu, Rostowski to najgorszy minister finansów w ciągu ostatnich 20 lat, który odpowiada za mające miejsce w ostatnim czasie "cenowe tsunami".

RSS

Polityka miesza, znowu

22.01.18

Przed weekendem polityka odzywa się po obu stronach Atlantyku, mieszając na rynku walutowym, W USA trwa denna saga wokół ?government shutdown?, a w Niemczech niepewna jest przyszłość ?Wielkiej Koalicji?, W efekcie braku konkretów ,,,

RSS

Globalny Fed

01.04.16

Janet Yellen zauważalnie redukuje oczekiwania dotyczące przyszłych stóp procentowych, ze względu na globalne zagrożenia, Dziś dane ADP, Dolar spada w okolice 3,75 zł, Poprawa sentymentu globalnego widoczna jest również w niższej wycenie ,,,

RSS

Ekonomista ocenia kandydata na szefa NBP: Bugaj o "przygodzie z SB". Nie jego. Belki

29.05.10

Ekonomista Ryszard Bugaj tą wypowiedzią raczej nie pomoże Markowi Belce zostać nowym szefem NBP. Oceniając jego działalność odniósł się do czasów, gdy Belka robił karierę naukową. "Wyjazd na zagraniczne stypendium był dla niego ważniejszy, niż atrament, którym się podpisywał" - stwierdził Bugaj.

RSS

"Niebezpieczne" incydenty. Rosjanie blisko okrętu US Navy

15.02.17

Kilka rosyjskich samolotów zbliżyło się do amerykańskiego niszczyciela.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny