Zmarł Władysław Stopiński - obrońca Westerplatte

22.12.10

W środę w Skarżysku-Kościelnym (Świętokrzyskie) odbędzie się pogrzeb kpt. Władysława Stopińskiego - zmarłego w niedzielę w wieku 95 lat - obrońcy składnicy tranzytowej na Westerplatte we wrześniu 1939 roku - poinformował ks. Mirosław Maciąg, proboszcz parafii w Lipowym Polu.

Początek bieżącego tygodnia przyniósł gwałtowne spadki cen zbóż, Jednym z liderów przecen była kukurydza, której cena w USA w poniedziałek spadła o niemal 5%, Wszystko za sprawą utrzymujących się świetnych warunków do uprawy tego ,,, Restrykcje w inwestycjach mogły być znacznie głupszym pomysłem w wydaniu Białego Domu, niż wojna na cła, Stąd też jeszcze w poniedziałek wieczorem Steve Mnuchin, czy też sam Peter Navarro próbowali jakoś odwrócić ten negatywny przekaz Mówił Jan Rokita w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS.- Od początku tygodnia wartość franka spadła prawie o 10 groszy, W czwartek chwilami kosztował w granicach 3,85 zł, Powodów jest wiele, Najważniejszym jednak było wystąpienie szefa Narodowego Banku Szwajcarii (SNB), Obecnie Trybunał Konstytucyjny "to jest jakaś instytucja, która nie jest znana polskiemu porządkowi prawnemu" - mówił w "Kropce nad i" prof. Andrzej Zoll, były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Dzisiejsza sesja kończyła miesiąc marzec i jednocześnie pierwszy kwartał tego roku, Dokładnie trzy miesiące temu, gdy warszawski indeks blue chipów bił kolejne roczne maksima nastroje były zdecydowanie lepsze niż obecnie, Aktualnie bowiem ,,,

„Stabilizacja” od lat panująca w świecie arabskim nie była autentyczna. To była represja. W dodatku wspierana amerykańskimi pieniędzmi. Dlatego dzisiaj tym bardziej powinniśmy pogratulować Egipcjanom odwagi wyjścia na ulice i z uśmiechem powitać koniec stabilizacji.
Antyprezydenckie protesty w Egipcie trwają już niemal od dwóch tygodni (fot. FORUM) Pełna seksapilu Dita von Teese wie, jak przyspieszyć bicie serca mężczyzn - w końcu na co dzień rozbiera się w wielkim stylu w swoich show. Bladolica brunetka podczas występu w Paryżu nie tylko seksownie pozbawiła się odzieży, ale także wzięła prysznic na oczach rozemocjonowanych widzów.

- Mam nadzieję, że chociaż sprowokuje jakąś refleksję. A może nie wierzę w to, że ludzie potrzebują tylko potupać nogą, że czasem, jesienią, chcą się odciąć od nieokiełznanej radości? I wtedy jestem właśnie ja - mówi "Wprost" Katarzyna Nosowska. Za kilka dni ukaże się jej płyta. Zdaniem Piotra Najsztuba, niewesoła.
(fot. Bartosz Frydrych/ABF/Forum Na transfer zawodnika ekstraklasy do Manchesteru United szybko się nie zanosi, ale niech to będzie dowód na to, że Anglicy mają naszą piłkę na oku. W jednym z najpopularniejszych klubów świata wylądował właśnie Piotr Sadowski z akademii Lecha Poznań. "Nawet 80 tys. wyłudzonej emerytury."Ok. 6 tysięcy gospodarstw domowych od kilku dni nie ma dostępu do bieżącej wody, a dostawy do kolejnych 60 tysięcy zmniejszono na skutek poważnej awarii sieci wodociągów państwowej firmy Northern Ireland Water. Naprawa może potrwać do poniedziałku.       Marszałek Sejmu zwoła na czwartek posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, poświęcone sprawom polskiej misji w Afganistanie. Bronisław Komorowski złożył niezapowiadaną wizytę w tym kraju.
      Pełniącego obowiązki prezydenta Bronisława Komorowskiego w bazie wojskowej w Ghazni przywitała kompania honorowa Żandarmerii Wojskowej. Marszałek przybył w towarzystwie ministra obrony narodowej Bogdana Klicha, ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego oraz szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisława Kozieja. Szef MON powtórzył, że do 2013 roku naszych żołnierzy nie powinno być w Afganistanie.
      Po zakończeniu wizyty w Ghazni Marszałek Sejmu udał się do Kabulu, gdzie spotkał się z prezydentem Afganistanu Hamidem Karzajem oraz dowódcą Dowództwa Regionalnego Wschód Sił ISAF generałem Johnem F. Campbellem.
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych kończyły miesiąc, w którym nie brakło emocji, Rynek ma za sobą styczeń z wydarzeniami tej skali, co zapowiedź programu luzowania ilościowego w Europie i spadek na Wall Street,

RSS

Schumacher po drugiej operacji. "Usunęliśmy krwiaka. Jest poprawa"

01.01.14

- Nie możemy jednak powiedzieć, że najgorsze jest za nami - zastrzegli lekarze.

RSS

Szczurek: Europa pogrąża się w głębokiej zapaści

22.02.15

RSS

Rynki gubią się w intencjach FED

22.09.13

Słów Jamesa Bullarda ? ultra ?gołębia? w FED ? nie należy traktować dosłownie, To, że zwrócił on uwagę na możliwość ograniczenia programu QE3 już w październiku i zwołania w tym celu specjalnej konferencji prasowej, nie musi ,,,

RSS

Polski przemysł, amerykańska sprzedaż

22.04.19

W Wielki Czwartek było sporo danych makro, które zapewne trochę poruszyły eurodolarem, Jak zwykle rzecz rozbijała się o różnice pomiędzy danymi unijnymi a tymi z USA

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

"Okładają się łopatkami i grabkami. Ważne, żeby nas nie ochlapali"

22.07.16

Ryszard Petru w "Faktach po Faktach".

RSS

Euro i dolar w górę, frank tanieje

08.01.14

We wtorek złoty lekko osłabił się do dolara i euro oraz umocnił do szwajcarskiego franka, To efekt przede wszystkim słabego zachowania polskiego rynku akcji i długu, Spadek CHF/PLN był natomiast reakcją na osłabienie franka do euro,

RSS

Przedwczesne wzrosty na ateńskiej giełdzie

15.06.15

O tym, jak istotne znaczenie zarówno dla sytuacji panującej na rynku walut, jak i akcji, mają negocjacje prowadzone między rządem w Atenach a unijnymi kredytodawcami, mogliśmy przekonać się podczas wczorajszej sesji,

RSS

Szokujące odkrycie w Szwajcarii: Ofiary eutanazji zatopione w jeziorze

29.04.10

Makabrycznego odkrycia dokonali nurkowie w Szwajcarii. Na dnie Jeziora Zuryskiego znaleźli 300 urn z ludzkimi prochami. Wszystko wskazuje na to, że należą one do osób, które poddały się eutanazji w okrytej złą sławą klinice - informuje gazeta "Daily Mail".

RSS

Prezydent: nie jest przegrane powstanie, które prowadzi do wolnej Polski

01.08.17

Andrzej Duda podczas Apelu Pamięci w 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

RSS

Zbigniew Ziobro chce wyższej kary dla mordercy

29.06.16

"Rażące naruszenie przepisów".

RSS

Owsiak i producent piwa w jednej reklamie

01.07.11

Jerzy Owsiak w spocie Carlsberga. Nie pije piwa, ale reklamuje fair play i Przystanek Woodstock. Którego sponsorem w tym roku jest właśnie ten producent złotego trunku.

RSS

Funt bryluje. Rand dołuje. Klika słów o RPP

15.06.14

Odreagowanie na EUR/USD po słabszych danych zza oceanu, Wyraźne umocnienie funta dzięki zapowiedziom możliwości wcześniejszego podniesienia stóp procentowych, Fitch obcina perspektywę RPA a SP może obniżyć sam rating, Złoty słabnie w ,,,

RSS

Handel bronią, łapówki. Kto ma zarzuty ws. egzaminu byłego ministra?

01.05.15

Trzech policjantów z łódzkiej Komendy Wojewódzkiej Policji jest podejrzanych w związku z egzaminami na broń.

RSS

Warszawskie Lotnisko Chopina ma nowego dyrektora

08.02.14

Michał Kaczmarzyk będzie nowym dyrektorem PPL oraz Lotniska Chopina w Warszawie. Na tym stanowisku zastąpił Michała Marca, który pełnił je od lutego 2008 roku.

RSS

PO na skraju rozpadu

22.02.13

Nieoficjalnie premier już negocjuje z konserwatystami warunki ich wyjścia z partii przy równoczesnym popieraniu rządu. "Fakty" TVN

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny