Dom drży - święta u Henryki Krzywonos

22.12.10

Wigilia u Henryki Krzywonos to małe wesele. Gdy zbiorą się wszystkie dzieci, ich żony i mężowie, wnuki, to do stołu zasiada 31 osób. A i dodatkowe miejsce jest zajęte przez niespodziewanego przybysza.


Mimo, że dzisiejsze dane z Chin (nt, rezerw walutowych) wypadły nieźle (w marcu odnotowaliśmy ich wzrost), to nie pomogło to notowaniom dolara australijskiego, który traci dzisiaj na szerokim rynku, Po pierwsze ? o tym, że rezerwy mogą być ,,, Przy Rynku Łazarskim otwarto nowy szalet miejski. - Nie boję się debaty z Radosławem Sikorskim! - zapewnił marszałek Sejmu Bronisław Komorowski na czacie zorganizowanym wspólnie przez redakcję dziennika "Super Express" i portal INTERIA.PL.Klienci postanowili wykorzystać wiosenny wzrost kursu szwajcarskiej waluty i w drugim kwartale zaciągnęli w CHF najwięcej kredytów od jesieni 2009 r, Wiele wskazuje na to, że obecnie amatorów franka nie ubywa, Żyłka hazardu nie opuszcza ,,, Oksytocyna - ta substancja, nazywana często hormonem miłości lub zaufania, odpowiada za tworzenie się więzi matki z nowo narodzonym dzieckiem. Najnowsze odkrycie naukowców wykazało, że panowie, którzy zostają ojcami, również wydzielają ją w większych ilościach - informuje pismo "Biological Psychiatry". Dzisiejszą sesję europejską eurodolar rozpoczął od wzrostów, Podczas gdy wczoraj giełdy istotnie wzrastały, odrabiając wcześniejsze straty, notowania głównej pary walutowej pozostawały stabilne, Z tego też względu kurs EUR/USD dziś nadrabiał zaległości wz

Chodzi o reformę unijnego systemu pozwoleń na emisje dwutlenku węgla.

Powiedział prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podczas forum ds. bezpieczeństwa w Kijowie. Cztery osoby zginęły wczesnym popołudniem w Granicznej Wsi (Pomorskie) po tym, jak auto, którym jechali, wpadło do położonego niedaleko drogi stawu. Według wstępnych ustaleń jeep grand cherokee mógł wpaść w poślizg i dachować w leżącym nieopodal szosy stawie.

Alaksandr Łukaszenka powiedział podczas uroczystości zaprzysiężenia na czwartą kadencję prezydencką, że kolorowe rewolucje zwyciężają tylko w słabych krajach i zapewnił, że ochroni Białoruś przed "intrygami zewnętrznymi i wewnętrznymi". Po krótkim porannym wzroście na głównej parze walutowej obserwujemy dość gwałtowny spadek, Za jedno euro trzeba było dziś płacić nawet 1,2575, obecnie jest to tylko 1,2470 #8211; najmniej od ponad roku, Osłabienie euro spowodowane jest przed ,,, Uzgodnili po raz pierwszy od 2008 roku zmniejszenie wydobycia.Przesłanie ojca Tadeusza Rydzyka przestanie być słyszalne w Europie. Telewizja publiczna zablokuje już za cztery dni sygnał Radia Maryja i telewizji Trwam. W siedzibie koncernu medialnego kontrowersyjnego redemptorysty podobno zapanowały wściekłość i panika.

Witalij Kliczko przegrał. Marsz Równości kontra narodowcy. Czyli wyzwiska, przepychanki i policyjna interwencja. Ulicami Krakowa w Marszu Równości przeszło, według szacunków policji, ok. 400 osób. Na Rynku Głównym próbowali ich zatrzymać działacze Narodowego Odrodzenia Polski. Interweniować musiała policja, która użyła gazu łzawiącego. Zatrzymano 14 osób.

RSS

Jest projekt tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy

22.07.10

Łacińska sentencja "Corpora dormiunt vigilant animae" - "ciała śpią, dusze czuwają" oraz nazwiska wszystkich ofiar znajdą się na tablicy, upamiętniającej ofiary katastrofy pod Smoleńskiem, która ma zostać umieszczona w krypcie Katedry na Wawelu.

RSS

Ciężki rok na rynku surowców i perspektywy na 2016 rok

01.01.16

Rok 2015 był ciężkim okresem na rynku surowców, Praktycznie wiele z nich zanotowało wieloroczne minima, a najbardziej w oczy rzucała się przecena ropy naftowej, czy złota, choć okazuje się, że nie były to do końca najgorsze aktywa ,,,

RSS

Kto wspomoże Fundację Auschwitz-Birkenau?: Francja chce unijnego wsparcia dla Auschwitz

01.02.10

Utrzymanie Muzeum Auschwitz-Birkenau jest powinnością całej Unii Europejskiej - podkreślił w Paryżu rzecznik francuskiego MSZ Bernard Valero. Odniósł się w ten sposób do apeli rządu polskiego o finansowe wsparcie konserwacji Muzeum Auschwitz-Birkenau.

RSS

Kopacz może być wicepremierem

08.07.10

Bogdan Zdrojewski obejmie funkcję Marszałka Sejmu, Ewa Kopacz zostanie wicepremierem a Małgorzata Kidawa-Błońska ministrem kultury – tak według ustaleń „Wprost” wygląda jeden z najbardziej prawdopodobnych scenariuszy zmian personalnych planowanych przez Platformę Obywatelską po wyborach prezydenckich.
fot. Wprost

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

"Kościół nic nie stracił w czasie bitwy o krzyż"

08.08.10

Mimo wydarzeń sprzed Pałacu Prezydenckiego i tzw. bitwy o krzyż autorytet Kościoła Katolickiego jest niezagrożony - twierdzą zgodnie Tadeusz Cymański z PiS i Jarosław Gowin z PO. – Nie spodziewam się czegoś takiego, choć liczyłem, że Kościół zajmie bardziej wyraziste stanowisko – ocenia w rozmowie z Wprost24 Gowin. – Bywały już znacznie gorsze momenty w historii Kościoła, choć oczywiście ta sprawa nie jest dla niego dobra – dodaje Cymański. W to, że wierni zrażą się do Kościoła nie wierzy również europosłanka SLD Joanna Senyszyn, która od razu zaznacza, że dla niej Kościół autorytetem nigdy nie był.
Fot. FORUM

RSS

Miecznik zabił rybaka na Hawajach

01.06.15

Hawajski rybak zginął, próbując wyciągnąć z wody dorodnego miecznika.

RSS

Jak rząd "aktywizuje" seniorów: Minister nie chce u siebie emerytów

15.01.10

Podczas gdy rząd przekonuje, że Polacy powinni pracować jak najdłużej, minister rolnictwa pozbywa się pracowników, którzy osiągnęli wiek emerytalny. "Nie widzę potrzeby zatrudniania osób po 60. tylko po to, aby sobie dorabiały do niemałej emerytury" - przyznaje minister Marek Sawicki.

RSS

Początek 10 lutego: Rusza proces w sprawie śmierci Papały

01.02.10

Na 10 lutego Sąd Okręgowy w Warszawie przesunął w piątek planowane wcześniej na 4 lutego rozpoczęcie procesu gangsterów Andrzeja Z. ps. Słowik i Ryszarda B. w sprawie zabójstwa b. szefa policji Marka Papały. Sąd oddalił wniosek obrony o zwrot sprawy prokuraturze.

RSS

Rosja-koniec Maslenicy

15.02.10

Masowymi zabawami i spożywaniem naleśników zakończyła się w Rosji Maslenica, czyli karnawałowe ostatki. Trwającym tydzień zabawom towarzyszyły popisy kulinarne.
Do smażenia naleśników zaangażowali się także politycy. Gubernator obwodu pskowskiego Andriej Turczak w ostatnim dniu Maslenicy zamienił się w kucharza i usmażył trzy naleśniki. Sprzedał je następnie na akcji charytatywnej za 31 tysięcy rubli, czyli równowartośc 3 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę nowej świątyni.
Natomiast wcześniej w Moskwie usmażono blina o rekordowej grubości prawie 4 centymetrów. Blina podzielono i poczęstowano nim publiczność.
Zgodnie z tradycją, ludowa Maslenica to symboliczne pożegnanie zimy i powitanie wiosny. W Rosji zima na razie jednak nie ustępuje. Synoptycy zapowiedzieli, że w nabliższych dniach w Moskwie utrzymają się kilkunastostopniowe mrozy.

RSS

Machulski: Na ostrzu noża wybrałbym książki

08.12.12

W najbliższą sobotę o godz. 18 reżyser będzie gościem programu "Xięgarnia" w TVN24.

RSS

Napieralski debatował z Rostowskim

29.09.11

Chcemy rozmawiać o sprawach najważniejszych, czyli o kondycji finansów publicznych; mamy o tym bardzo krytyczne zdanie - powiedział lider SLD Grzegorz Napieralski, rozpoczynając spotkanie w Sejmie z ministrem finansów Jackiem Rostowskim.

RSS

Londyn spłaci część długu zaciągniętego podczas I WŚ

01.11.14

Rząd spłaci 218 mln funtów z ponad 2 mld długu.

RSS

Jest list gończy za Zbigniewem Stonogą

01.03.17

Biznesmen pochwalił się tym w mediach społecznościowych.

RSS

Objazd po Polsce, zagraniczne wizyty, flagowe ustawy

01.08.15

Plan Dudy na 100 dni.

RSS

Most Poniatowskiego się sypie. Beton spada na chodniki

29.07.13

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny