Dom drży - święta u Henryki Krzywonos

22.12.10

Wigilia u Henryki Krzywonos to małe wesele. Gdy zbiorą się wszystkie dzieci, ich żony i mężowie, wnuki, to do stołu zasiada 31 osób. A i dodatkowe miejsce jest zajęte przez niespodziewanego przybysza.


Dziś złoty najwięcej zyskał do funta i to nie za sprawą danych z polski, a dzięki danym z Wielkiej Brytanii, Na pozostałych parach obserwujemy względny spokój, podobnie jak i wczoraj, ponieważ w kalendarzu nie było zaplanowanych istotnych ,,, Prawdopodobnie już za cztery i pół miesiąca z rynku znikną tzw, depozyty antybelkowe, ponieważ Ministerstwo Finansów ze względu na trudną sytuację budżetową chce zmienić zasady zaokrąglania podatku, Zmieni się oferta w co najmniej 27 bankach, a podatek bę Chociaż polepszyły się nieco opinie o ogólnej sytuacji w kraju, nadal większość Polaków (57 proc.) negatywnie ocenia kierunek zmian w Polsce - wynika z najnowszego sondażu CBOS.Dolarowe byki nie mają ostatnio łatwego życia, W I kw, tego roku seria kiepskich danych oraz ich rewizji wraz z rozczarowującą rewizją prognoz Rezerwy Federalnej na najbliższe lata nie dawały powodów do zachowania nienaruszonego optymizmu, W Krzyszkowicach łańcuch ludzkich serc i kościół wypełniony po brzegi. Materiał "Faktów" TVN. Tej nocy temperatura mocno spadnie, lokalnie do -18 st. C.

Miniony piątek sygnalizował chęć inwestorów do wzrostowego odreagowania na giełdzie, Z kolei wtorek wyznaczał jego koniec i już wczoraj powróciliśmy do spadków, Dzisiaj podaż pokazała swoją moc w pełnej krasie,

Końcówka wczorajszej sesji okazała się na tyle dobra, że już po otwarciu dzisiejszego handlu WIG20 ruszył śmiało do góry, Po pierwszych 3 kwadransach był już powyżej 2400 pkt, Krótko przed 12-tą osiągnął najwyższy poziom 2420 pkt, ,,, 58-letni mężczyzna zginął po tym jak runęła na niego świeżo wybudowana ściana. Do tragedii doszło przed jedną z restauracji w Grodzisku Wielkopolskim. Prawdopodobnie źle postawioną ścianę przewrócił wiatr.

To była doskonałe otwarcie Bundesligi dla Bayernu Monachium. Bawarczycy wygrali na Allianz Arenie z HSV 5:0. Rada nadzorcza należących do woj. śląskiego Kolei Śląskich odwołała ze stanowiska prezesa spółki Piotra Bramorskiego. Jako powód wskazano problemy wizerunkowe przewoźnika po negatywnych wynikach kontroli Urzędu Transportu Kolejowego ws. administrowania taborem. Podnosi się standard mieszkań dostępnych w ramach programu #8222;Rodzina na swoim#8221;, O ile jeszcze rok temu na kredyt z dopłatą można było kupić co najwyżej mieszkanie w wielkiej płycie, albo położone na peryferiach, to dziś można wybrać ,,,Nowy laptop ze stajni Apple - MacBook Pro i nowy system operacyjny tej firmy - iOS6 rozpalają wyobraźnię internautów. Wybierz najciekawsze wideo tygodnia. Po wczorajszych wyborach w Wielkiej Brytanii, które nie wyłoniły zdecydowanego zwycięzcy, cały kraj oczekuje propozycji rozwiązania impasu. Jako pierwszy zabrał dziś głos lider Liberalnych-Demokratów Nick Clegg, który powiedział, że jest gotów do koalicji.
Wkrótce potem odezwał się Gordon Brown, który pozostaje premierem i wyszedł do dziennikarzy przed drzwi swojej rezydencji na Downing Street:
"Chcę wyjaśnić, że jestem gotów rozmawiać z przywódcą każdej partii. Jeśli dyskusje między panami Cameronem i Cleggiem nie przyniosły wyników, to byłbym gotów omówić z panem Cleggiem te obszary, gdzie nasze dwie partie mogłyby osiągnąć pewne porozumienie" - powiedział.
Gordon Brown zaoferował Liberałom reformę systemu wyborczego, aby w przyszłości uniknąć tak frustrujących wszystkich wyników, jak dziś.
Jako trzeci przedstawił swoje stanowisko David Cameron: "Nick Clegg powiedział, że ponieważ Partia Konserwatywna zdobyłą najwięcej głosów i miejsc w parlamencie, powinniśmy mieć szansę utworzyć rząd i dziękuję mu za to. Zaczniemy więc teraz rozmowy z innymi partiami, żeby się przekonać, jak to osiągnąć."
Lider Torysów wyjaśnił, że ma na myśli przede wszystkim umowę z Liberałami, choć dzielą go od nich poglądy na integrację europejską, imigrację i obronę. Zapowiedział jednak gotowość do kompromisów:
"Zarówno w imię interesu narodowego, jak i otwartego, opartego na zaufaniu partnerstwa."


RSS

"Niemiecki Messi" za 37 mln euro?

29.11.12

Niemieckie media sprzedają kolejną podporę Borussii Dortmund.

RSS

Assange: Nie dam z siebie zrobić gwałciciela

08.02.11

- Moje życie zamknięto w czarnej skrzynce i napisano z zewnątrz "gwałt" - powiedział po wyjściu z sali sądowej założyciel portalu Wikileaks Julian Assange. Poniedziałek był pierwszym dniem jego procesu ekstradycyjnego przed sądem w Londynie. Wydania aresztowanego domaga się Szwecja. Twórca portalu Wikileaks jest obwiniany przez Szwedów o gwałt i inne przestępstwa seksualne.

RSS

Wziął i ranił zakładników. Zginął od kul policji

15.08.13

Policja zastrzeliła młodego mężczyznę, który wziął zakładników w banku w małej miejscowości w amerykańskim stanie Luizjana. Według wstępnych danych napastnik był chory psychicznie.

RSS

Odziedziczyli, zarobili, zbudowali imperium. Nowa lista tysiąca najbogatszych

08.05.17

685 miliardów funtów wynosi wartość majątku tysiąca najbogatszych osób w Wielkiej Brytanii.

RSS

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Kluby ustąpiły PZPN. 37 kolejek i podział punktów w nowym sezonie

15.05.13

Koniec zamieszania ze kształtem nowego sezonu T-Mobile Ekstraklasy. Kluby ustąpiły pod naciskiem PZPN-u i zgodziły się na siedem dodatkowych kolejek oraz podział punktów po pierwszej części sezonu.

RSS

Lipiec pod znakiem podwyższone zmienności notowań złotego

08.08.10

Lipiec na polskim rynku walutowym upłynął pod znakiem podwyższonej zmienności w notowaniach złotego, Zmiany kursu EUR/PLN ograniczały jednak z góry i dołu poziomy formacji trójkąta, w ramach której para ta poruszała się od przełomu kwietnia i maja,

RSS

Rodzina porwanego negocjuje z MSWiA: Będzie konfrontacja Olewników z policją?

01.03.10

Prawnicy rodziny Olewników negocjują z MSWiA. Bo resort chce się wreszcie zgodzić na konfrontację policyjnych obserwatorów z Danutą Olewnik, ale nie zamierza ujawniać personaliów funkcjonariuszy. Prokuratorzy i policjanci twierdzą, że prawo takiej konstrukcji nie przewiduje.

RSS

FED zaskoczył negatywnie, a Norges Bank pozytywnie

15.12.17

USA / PODATKI: Kolejne spekulacje prasowe pokazały, że w ostatecznej wersji ustawy podatkowej stawka CIT nie zostanie zmieniona względem pierwotnej propozycji 20 proc, Najwyższa stawka PIT dla najbogatszych zostanie obniżona do 37 proc, z 39,6 ,,,

RSS

Spekulacje przed spotkaniem OPEC ws. porozumienia naftowego

01.12.17

Notowania ropy naftowej rozpoczęły bieżący tydzień od zniżki w poniedziałek, zaś późniejsze dni przyniosły uspokojenie nastrojów i konsolidację notowań, Cena amerykańskiej ropy naftowej WTI porusza się obecnie tuż poniżej poziomu 58 ,,,

RSS

Doradca szefa MSW Ukrainy: Putin zagroził Amerykanom marszem na Kijów

08.03.15

Tak twierdzi Anton Heraszczenko.

RSS

Nie chcą płacić abonamentu rtv, oświetlając ulice

15.06.16

Wiceprezydent Warszawy napisał list do marszałka Sejmu.

RSS

Rzym: Bitwa pod Koloseum. Pobili się naganiacze

08.04.10

Do gwałtownej bitwy o turystów pod Koloseum doszło w środę w Rzymie. Pobili się stojący tam "naganiacze", którzy oferują wycieczkom przewodników i inne usługi turystyczne. Bilans starcia to jeden ranny i sześciu zatrzymanych.

RSS

Co łączy Posh i Lopez?: Victoria traci kontakt z rzeczywistością

01.02.10

Jedna jest uważana za ikonę kobiecych kształtów, druga za anorektyczkę. A jednak noszą ten sam rozmiar! Tak przynajmniej uważa Victoria Beckham, która twierdzi, że pasują na nią takie same sukienki, co na krągłą JLo. Żart? Kłamstwo w żywe oczy? A może utrata kontaktu z rzeczywistością?

RSS

Napięcie w Fed rośnie

01.08.14

Lipcowe posiedzenie Fed miało być formalnością i mogłoby wydawać się, że tak było, Na poziomie decyzji nie ma żadnego zaskoczenia, jednak zmiana komunikatu, jak i sprzeciw Plossera pokazują, że różnica zdań w ramach Komitetu pogłębia ,,,

RSS

Cena ropy WTI powyżej poziomu 45 USD za baryłkę

29.04.16

Przekroczenie przez notowania amerykańskiej ropy WTI ważnego technicznego oporu w okolicach 44 USD za baryłkę podsyciło optymizm inwestorów na rynkach tego surowca i zachęciło do zawierania długich pozycji, W rezultacie, notowania ropy WTI,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny