Dom drży - święta u Henryki Krzywonos

22.12.10

Wigilia u Henryki Krzywonos to małe wesele. Gdy zbiorą się wszystkie dzieci, ich żony i mężowie, wnuki, to do stołu zasiada 31 osób. A i dodatkowe miejsce jest zajęte przez niespodziewanego przybysza.


Przy pierwszym skoku wkurzyłem się, nawet mocno, ponieważ dwa razy musiałem schodzić z belki i wytrąciłem się z rytmu - mówił Adam Małysz po kończącym sezon turnieju w Oslo. "Orzeł" z formy jest zadowolony i zapowiada walkę o medale w MŚ w lotach narciarskich, które gościć będzie dobrze mu znana słoweńska Planica. Czy poprawianie urody może być przepustką do kariery? Wierzy w to gwiazdka pewnej telewizji, ogarnięta obsesją na punkcie chirurgii plastycznej. W swoim dążeniu do "perfekcji" postanowiła poddać się 10 operacjom w jeden dzień. "Teraz widzę ulepszoną wersję siebie" - opowiada. A ty co widzisz?Dzisiejsze posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, nie było aż tak znaczące, Kluczowy będzie grudzień, kiedy to zaprezentowane zostaną nowe projekcje makro i jak się oczekuje zostanie podjęta decyzja w sprawie wydłużenia obecnego ,,, Poniedziałkowa sesja na rynkach zagranicznych nie obfituje w dane makroekonomiczne, w związku z czym impuls do silniejszego ruchu kierunkowego może pojawić się w kolejnych dniach, kiedy to poznamy dużo ciekawych publikacji, W Europie na wtorek,,,

Co jest zniewagą prezydenta RP, a co tylko oceną człowieka? - To, co powiedział Wałęsa o Kaczyńskim ("Durnia mamy za prezydenta" - red.) to ocena, a nie zniewaga. "Cham" to też jest ocena - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 poseł SLD i adwokat Ryszard Kalisz. - Powiedzenie, że "Prezydent jest ruskim agentem", to już moim zdaniem jest zniewaga - dodał.

Wczorajsza sesja dla pary EURCAD była zdominowana przez niedźwiedzie, Deprecjacja euro nie jest dla nikogo zaskoczeniem, Niewielu ekspertów łudzi się, że niedzielne porozumienie cypryjskiego rządu z Trojką jest trwałym i efektywnym narzędziem w walce z kr 22-letnia Savanna LaFontaine-Greywind była w ósmym miesiącu ciąży. We wrześniu miała urodzić córkę.

Jan Pospieszalski "pływał łódką w Wilkowie wśród zrozpaczonych ludzi i oferował po 200 zł za udział w jego programie" - twierdzi Janusz Palikot, nazywając dziennikarza "hieną". Pospieszalski wyjaśnia, że proponował jedynie "zwrot kosztów podróży i diety" osobom, które chciały przyjechać do Warszawy, by wziąć udział w "Warto Rozmawiać". Budowanie torów, na których zawodnicy uzyskują prędkość 140-150 km/godz., to przesada - tak o torze, na którym zginął 21-letni gruziński saneczkarz, mówi polski zawodnik Piotr Orsłowski. Do podobnych wniosków doszła Międzynarodowa Federacja Saneczkarska, która przed dzisiejszymi zawodami zdecydowała się na radykalną decyzję.Zawodnicy nie pojechali na noc do hotelu.

RSS

Oskarżana o zlecenie mordu syna. Dostanie 100 tys. zł

29.06.11

100 tys. zł odszkodowania za 20 miesięcy niesłusznego aresztu przyznał warszawski sąd Barbarze S., matce 4-letniego Michałka, utopionego w 2001 r. w Wiśle przez jej ówczesnego konkubenta. Kobieta żądała 400 tys. zł odszkodowania. Od decyzji sądu Barbara S. może się odwołać.

RSS

Wielki rewanż Hamiltona. Vettel za jego plecami

09.04.17

Brytyjczyk Lewis Hamilton z teamu Mercedes GP wygrał niedzielny, drugi w sezonie, wyścig Formuły 1 o Grand Prix Chin. Drugi na torze w Szanghaju był Niemiec Sebastian Vettel z Ferrari, a trzeci Holender Max Verstappen z Red Bulla.

RSS

Norwegowie posądzają Kowalczyk o blef. "Nie należy jej wykluczać"

01.12.13

Media w Norwegii chwalą Justynę Kowalczyk za formę i zwracają uwagę na skromność Polki.

RSS

Indie: 18 osób utonęło po wywróceniu się łodzi

01.11.10

Co najmniej 18 osób poniosło śmierć, a kilkadziesiąt uznaje się za zaginione po wywróceniu się w sobotę wieczorem w pobliżu Zatoki Bengalskiej łodzi pełnej muzułmańskich pielgrzymów - poinformowała w niedzielę indyjska policja.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Dobra sesja pomimo tragicznych wydarzeń

22.12.16

Powoli dobiega końca dobra sesja giełdowa na europejskich parkietach na których pozytywnie wyróżnia się polski najważniejszy indeks WIG20, Nastroje na rynkach są dosyć pozytywne pomimo tragicznych wydarzeń z Niemiec oraz Turcji, gdzie ,,,

RSS

Tydzień na Majdanie w oku kamery. Najważniejsze nagrania z Kijowa

22.02.14

Zamiast plebiscytu na wideo tygodnia, chcemy pokazać Wam, jak dramatyczna sytuacja ma miejsce na Ukrainie.

RSS

Środa należy do franka szwajcarskiego

01.09.11

Jak do tej pory praktycznie w każdą środę pojawiały się zapowiedzi Szwajcarskiego Banku Narodowego o podjęciu kolejnych kroków mających na celu osłabienie helweckiej waluty, Dzisiaj tych wypowiedzi zabrakło, a dodatkowo rozczarowały dane z amerykańskiego

RSS

Zmarł Andrzej Zalewski - legenda Polskiego Radia

22.07.11

W wieku 87 lat zmarł w Warszawie Andrzej Zalewski - dziennikarz Polskiego Radia, znany m.in. z poświęconej przyrodzie i pogodzie audycji Ekoradio - poinformował rzecznik Polskiego Radia Radosław Kazimierski.

RSS

Euro zyskuje do dolara w związku z lepszymi wynikami spółek

01.11.12

We wtorek giełdy amerykańskie i tamtejszy rynek obligacji pozostawały zamknięte z uwagi na huragan Sandy, Pomimo ograniczonej płynności na globalnym rynku dało się zauważyć lepszy sentyment, Euro zyskiwało na wartości względem dolara wsparte deklaracją mi

RSS

Putin wydał dekret. Utajnia straty wśród rosyjskich żołnierzy

29.05.15

Publikowanie danych o stratach armii rosyjskiej w czasach pokoju i podczas prowadzenia operacji specjalnych będzie tajne. Dekret w tej sprawie podpisał prezydent Władimir Putin. - Decyzja ta jest nierozerwalnie związana z konfliktem zbrojnym w Donbasie, a także publikacją raportu opozycjonisty Borysa Niemcowa o udziale rosyjskich żołnierzy w tej wojnie - komentuje rosyjski obrońca praw człowieka Siergiej Kriwienko.

RSS

Kara dla PZU podtrzymana. Za definicję zawału serca

29.06.12

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podtrzymał decyzję UOKiK o nałożeniu na PZU Życie ok. 4 mln zł kary za zapisy w umowach ubezpieczenia na życie.

RSS

Czy optymizm utrzyma się w 2011 roku?

29.12.10

Większość obserwatorów rynku spodziewała się, że grudzień będzie swego rodzaju zwieńczeniem dobrego dla giełd całego 2010 r, Głównym argumentem był znany w finansowej nomenklaturze tzw, rajd Świętego Mikołaja, Faktycznie #8211; zgodnie z tymi ,,,

RSS

Jak dotąd brak kontynuacji pierwszych reakcji na FOMC

22.09.13

Brak decyzji o ograniczaniu luzowania ilościowego przez FOMC był szokujący, jednak na rynkach jak dotąd nie widać wyraźnej kontynuacji dotychczasowych zmian, Szczególnym dowodem tego jest słaba kondycja walut towarowych, Miejscami szanse na ,,,

RSS

2-latka znaleziona w kontenerze na śmieci

15.08.11

Mieszkańcy miasteczka Cabezo de Torres niedaleko Murcii w południowej Hiszpanii znaleźli w kontenerze na śmieci płaczącą 2-letnią dziewczynkę.

RSS

Ukradli 400 dziecięcych wózków. Przed policją uciekali przez rzekę

15.05.15

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny