Nasz śmieszny prezydent

15.12.10

"Jaki jest najbardziej obciachowy zawód na świecie? Bycie tłumaczem Bronisława Komorowskiego" - taki żarcik przeczytałem właśnie w internecie. Śmieszny - nieśmieszny - każdy może ocenić sobie sam. Ciekawe jest natomiast to, że ci którzy jeszcze rok temu twierdzili, że ten, kto naigrawa się z prezydenta, obraża państwo polskie, dziś albo robią sobie z następcy Lecha Kaczyńskiego największe jaja, albo atakują go określeniami typu "namiestnik".

Kilkuetapowa reakcja na dolarze po danych z amerykańskiego rynku pracy, Wyraźnie słabsze odczyty produkcji z Niemiec, Złoty pozostaje względnie stabilny, chociaż poranek na krajowej walucie był nieco mocniejszy, EUR/PLN oraz USD/PLN w okolicach,,, Brytyjski eurosceptyk w rozmowie z TVN24. Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych skończyły się wzrostami najważniejszych indeksów, WIG i WIG20 zyskały ? odpowiednio ? 1,4 i 1,8 procent, co przełożyło się na tygodniowe zwyżki średnich po około 1,7 procent,Wywiad z prezydentem Syrii. W kościach ma się znajdować złoto, a spożywanie kolejnych części ciał albinosów ma zapewnić młodość i szczęście. Nie znam treści odczytanych dodatkowo zapisów z czarnych skrzynek prezydenckiego samolotu, nie mogę więc ich komentować - powiedział minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

Polska musi przyjąć euro - zobowiązują nas do tego traktaty unijne. Okazuje się jednak, że w razie problemów gospodarczych nie da się uciec od europejskiej waluty i wrócić do złotego. To zrujnowałoby gospodarkę Polski i naruszałoby unijne prawo - twierdzą międzynarodowi eksperci.

Dziesięciu słowackich policjantów stanęło w piątek przed sądem w Koszycach (na wschodzie Słowacji) pod zarzutem znęcania się nad romskimi dziećmi i nadużycia władzy. Żaden z oskarżonych nie przyznaje się do winy. Kandydat PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński uważa, że różnice między kandydatami powinny być znane i kwestią techniczną pozostaje zorganizowanie debaty między nim a Bronisławem Komorowskim. Co na to wykonujący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu?

- Moja filozofia to sprzedawanie rzeczy za wyższą cenę niż je kupiłam - Sophia Amoruso, szefowa Nasty Gal, zdradza tajemnicę sukcesu swojego internetowego imperium mody, które warte jest 240 mln dolarów. Co ciekawe, 29-latka nigdy wcześniej nie pracowała na etacie, była po prostu dobrze ubraną studentką, która rzuciła szkołę. Teraz portal Business Insider wybrał ją na najseksowniejszego prezesa świata. Po tym jak służący w Afganistanie sierżant Scott Moore nagrał i wrzucił na YouTube film, na którym poprosił aktorkę Milę Kunis, aby towarzyszyła mu na Balu Korpusu Marines, a ona się zgodziła, inni także postanowili spróbować szczęścia. I tak do sieci trafił kolejny film, tym razem nagrany przez kapral Kelsey De Santis, jedyną kobietę służącą w bazie Korpusu Piechoty Morskiej w Quantico, która zapragnęła iść na bal za słynnym piosenkarzem i aktorem Justinem Timberlake'm u boku.

Wybierzcie wideo tygodnia w tvn24.pl.Mali i średni przedsiębiorcy Ukrainy czekają na weto prezydenta Wiktora Janukowycza wobec niekorzystnego dla nich kodeksu podatkowego do godz. 18 w poniedziałek. Jeśli weta nie będzie, rozpoczną zbieranie podpisów o referendum w sprawie usunięcia prezydenta. Przebieg czwartkowej sesji na Wall Street wpasował się dokładnie w to, co możemy obserwować przez cały obecny tydzień, Amerykańscy inwestorzy wciąż pozostają ostrożni i wstrzymują się z dokonywaniem większych transakcji w oczekiwaniu na decyzję Fed w spra Przedstawiciel wojska poinformował, że "w wyniku udanej operacji irackiej policji udało się uwolnić wszystkich zakładników przetrzymywanych w kościele katolickim obrządku syryjskiego w stolicy Iraku". Ale irackie MSW podaje, że podczas operacji siedmiu wiernych zginęło, a co najmniej 13 odniosło obrażenia .

RSS

Selekcjoner się cieszy. ZAKSA gładko wygrała

22.12.16

Kolejna wygrana siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn Koźle w Lidze Mistrzów. W środę mistrzowie Polski pokonali na wyjeździe 3:0 Noliko Maaseik.

RSS

Pierwsze skoki jak marzenie. Polacy znokautowali w Wiśle

01.08.15

Świetny początek letniego sezonu w wykonaniu polskich skoczków. Drużyna w składzie Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch wygrała konkurs w Wiśle Malince otwierający Letnią Grand Prix.

RSS

Izrael: Sankcje wobec deputowanej, która płynęła z pomocą dla Gazy

08.06.10

Arabska deputowana do Knesetu (parlamentu Izraela), która uczestniczyła w udaremnionej przez komandosów izraelskich próbie dostarczenia pomocy humanitarnej do Strefy Gazy, ma zostać ukarana.

RSS

Usunęli niemiecki napis z kamienicy. "Polska niech będzie Polską"

22.10.16

Nie chcieli go mieszkańcy.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Powrót wzrostów

15.03.17

W minionym tygodniu krajowy rynek złapał lekką zadyszkę, która po wcześniejszych silnych wzrostach była jak najbardziej zrozumiała, Dzisiaj niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wróciły bardzo dobre nastroje, mimo że w Europie ,,,

RSS

Wipler podejrzany czy poszkodowany? Reporter "Faktów" TVN dotarł do nowych informacji

01.11.13

- Trwają przesłuchania świadków. Ujawnienie nagrań mogłoby mieć wpływ na ich zeznania - powiedział Przemysław Nowak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

RSS

Wielki short

08.07.15

Chińskie parkiety pierwsze zaczęły nurkowanie, Było na tyle poważne, że chińskie władze (w tym Ludowy Bank Chin) podjęły się szeregu działań mających na celu zahamowanie paniki na giełdach w Państwie Środka,

RSS

Jak ssakom udaje się godzinami wytrzymać bez oddechu?

15.06.13

Naukowcy twierdzą, że rozwiązali największą tajemnicę ssaków morskich.

RSS

Mocny odczyt PKB w USA za III kwartał nie rusza dolara

29.10.16

Amerykańskie PKB w III kwartale wzrosło o 2,9 proc, (zannualizowany odczyt) wobec oczekiwanego 2,5 proc, wzrostu, Deflator PKB, czyli miernik poziomu cen dla całej gospodarki wzrósł natomiast o 1,7 proc, kwartał do kwartału wobec oczekiwanego ,,,

RSS

Toksyczny szlam dotarł do jednego z koryt Dunaju

08.10.10

Czerwony szlam dotarł do Małego Dunaju, jednego z trzech koryt, na które dzieli się ta rzeka przepływając przez Wielką Nizinę Węgierską - poinformował rzecznik węgierskich służb ratunkowych Tibor Dobson, którego cytuje InfoRadio.hu.

RSS

Zabójca z Newtown miał w domu prawdziwy arsenał

29.03.13

Adam Lanza zabił 27 osób, w tym 20 dzieci. Do dokumentów sądowych dotarła agencja Reutera.

RSS

Ks. Gil wrobiony w pedofilię?

29.09.13

Michalita, ksiądz Wojciech Gil, miał zostać wrobiony w pedofilię. Tak mają twierdzić przyjaciele duchownego.

RSS

Usamorządowienie – czyli pozytywne zmiany na kolei

29.06.10

Zagadnienie usamorządowienia pasażerskich przewozów kolejowych, budzi liczne obiekcje, moim zdaniem, nie do końca uzasadnione - uważa Artur Radwan, Prezes Zarządu Kolei Mazowieckich.
fot. Koleje Mazowieckie

RSS

Piękność z Filipin nową Miss World

29.09.13

Polka nie dostała się do finału.

RSS

Czołgowa roszada Macierewicza. Leopardy w Warszawie

01.04.17

To maszyny z lubuskiego Żagania przenoszone do Wesołej.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny