Dudek płaci, Mourinho odpocznie

01.12.10

UEFA wymierzyła kary dla Realu Madryt za słynną już aferę z meczu z Ajaxem. Dość symboliczne. Jerzy Dudek za przekazanie informacji od Jose Mourinho, który nakazał piłkarzom specjalnie złapać czerwone kartki, zapłaci 5 tys. euro. Portugalski szkoleniowiec został zawieszony na mecz Ligi Mistrzów z Auxerre, który o niczym nie decyduje. Kartkowicze dostali wyższe, ale też nie drakońskie kary.

Przed spotkaniem Eurogrupy, które ostatecznie rozpoczęło się o godz, 16:30, a nie o godz, 15:00 jak planowano, na rynku pojawiało się wiele komentarzy, nieraz sprzecznych, Oskarżający wpis zniknął. Były prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień nie musi przepraszać posła PiS Arkadiusza Mularczyka - orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie. Zmienił w ten sposób wyrok sądu niższej instancji, który nakazał Stępniowi przeprosiny i wpłatę 5 tys. zł na cel społeczny. Poseł Mularczyk pozwał byłego prezesa TK za słowa, że "wprowadził w błąd Trybunał", przedstawiając informacje z IPN o sędziach w sprawie lustracyjnej.Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie pozostały bez zmian rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 0,1 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny w szacunku flash. Za zakupy płacimy już kilkanaście złotych więcej. Kulomiot w rozmowie ze sport.tvn24.pl.

Wszystkie nasze nadzieje upadły, chyba trzeba się z tym pogodzić - powiedziała Danuta Cieplińska-Olewnik, po tym gdy dowiedziała się, że ekshumowane zwłoki to ciało jej brata. Zapowiedziała, że teraz być może uda się dowiedzieć więcej o okolicznościach śmierci Krzysztofa Olewnika.

We wtorek wraz ze spadkiem temperatury pojawią się opady śniegu. Prezes Sevilli odpowiada MSZ i wyraża "głębokie oburzenie".

Początek ostatniego miesiąca roku zakończył się dla złota podwójnym minusem, W ciągu tygodnia wartość kruszcu spadła o 16,5 dolara na uncji, Względem ceny zamykającej wcześniejszy tydzień metal potaniał o 24,5 USD, Dzięki silnemu umocnieniu dolara ameryka - Nie interesuje mnie czerwony dywan, dlatego projektuję wygodne ubrania na co dzień - zdradził Robert Kupisz po pokazie swojej najnowszej kolekcji "Fair Play". Niby był to Bal Dziennikarzy, ale to właśnie w czasie tej imprezy doszło do wiekopomnego spotkania przedstawicieli polityki i show biznesu. Para prezydencka, która pojawiła się w auli Politechniki Warszawskiej, została wycałowana przez... Dodę. Wszyscy wyglądali na szczęśliwych. No może prawie wszyscy.Ma dla dyktatora "bardzo jasne przesłanie". Jest w nim mowa o "opcjach militarnych" Gościem w programie "Kropka nad i" był Leszek Balcerowicz.

RSS

Produkcja, Goldman, bez wpływu na złotego

22.01.10

O godzinie 14,00 na rynek napłynęły dwie informacje, które mogły wpłynąć na notowania złotego #8211; krajowe dane o produkcji przemysłowej oraz wyniki banku inwestycyjnego Goldman Sachs, Na dwucyfrową dynamikę produkcji jeszcze będziemy musieli ,,,

RSS

Smuda pokazał raport z Euro 2012. "30 stron bez analizy"

01.09.12

- To miał być raport, a były suche fakty. Nie było o co pytać - przyznaje w rozmowie z tvn24.pl wiceprezes PZPN Janusz Matusiak.

RSS

Doktor Kaczyński i mister Hyde

08.06.10

Spin doktorzy PiS usilnie przekonują: Mamy w Polsce tylko dwóch mężów stanu: Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego. Tusk już ma władzę, teraz czas na prezydenturę Kaczyńskiego. By ta logika miała sens, trzeba lidera PiS pokazać z innej niż dotychczas strony. Jako polityka stabilnego, przewidywalnego. Męża stanu właśnie. Prace nad przemianą trwają.
Jarosław Kaczyński (fot. FORUM)

RSS

Ćwierć miliona złotych dla doradcy Tuska

01.06.10

Najbliższy polityczny doradca premiera Igor Ostachowicz zainkasował ponad ćwierć miliona złotych od państwowej spółki energetycznej - informuje "Newsweek".

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Niepewność w Madrycie

01.05.19

Prezydent Donald Trump wywołał iskrę, która skutkowała spadkiem cen czarnego złota, Impas wyborczy w Hiszpanii i poszukiwanie koalicji, Premier Mateusz Morawiecki zapewnia, że deficyt będzie utrzymany w ryzach i znajduje środki bez podwyżki ,,,

RSS

Szybko, łatwo i przyjemnie. Polscy siatkarze rozbili Egipt

08.08.16

Wygrali z Egiptem 3:0 (25:18, 25:20, 25:17).

RSS

Prezydent: nie ma i nigdy nie będzie naszej zgody na wszelkie akty terroryzmu

29.03.16

Depesza kondolencyjna Andrzeja Dudy w związku z zamachem w Pakistanie, gdzie w niedzielę zginęły 72 osoby, w tym 30 dzieci.

RSS

Coraz więcej chętnych na obligacje korporacyjne

22.04.12

Coraz więcej inwestorów korzysta z możliwości lokowania środków w obligacje korporacyjne, czyli takie, które emitowane są przez przedsiębiorstwa, Według stanu na koniec 2011 roku wartość tego rynku wyniosła niemal 24,2 mld zł i była o 37% wyższa niż rok

RSS

Na rynkach nerwowo przed publikacją nt. sprzedaży detalicznej

15.01.14

Euro (EUR) utrzymuje zakres około poziomu 1,3665 po osiągnięciu wyższych wartości pod koniec ubiegłego tygodnia dzięki gorszym danym z USA dotyczącym rynku pracy, Wspólna waluta obecnie znalazła tymczasowe wsparcie około poziomu 1,3637,

RSS

Pracownicy zostali bez wypłat. Alma przeprasza, ale pieniędzy nie ma

15.11.16

Grupa byłych i obecnych pracowników sklepów Alma Market protestowała w poniedziałek przed siedzibą firmy w Krakowie.

RSS

Zapraszamy na Cryptocurrency World Expo - Warsaw Summit 2018

08.07.18

Z przyjemnością zawiadamiamy o Cryptocurrency World Expo, które po raz kolejny odbędzie się w Warszawie 18-19 lipca 2018 w Multikine Złote Tarasy, Jest to największa impreza dotycząca kryptowalut w Polsce

RSS

Depresja olimpijczyka. Przegrał w pokera 20 tys. euro

15.02.14

Co się dzieje z Petterem Northugiem? Norweg przyjechał do Soczi z workiem na medale, a ten pozostaje pusty. Dodatkowo ma problemy z nałogami.

RSS

Przed sądem staną szantażyści: Będą oskarżenia, ale nie dla Piesiewicza

15.03.10

Warszawska prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące posiadania kokainy i nakłaniania innych do jej zażycia przez senatora PO Krzysztofa Piesiewicza. Ale to nie koniec zamieszania - w poniedziałek do sądu wpłynie akt oskarżenia w związku z tą sprawą. Tyle że wobec kogoś zupełnie innego.

RSS

Warakomska rzeczniczką Komorowskiego?

29.07.10

W Kancelarii Prezydenta ma nie być czystek po czasach Lecha Kaczyńskiego – wynika z informacji „Wprost”. Propozycję awansów lub utrzymania stanowisk dostała już część współpracowników ministrów, którzy zginęli w smoleńskiej katastrofie. W pałacu trwa za to poszukiwanie kandydatki na rzecznika prasowego. Współpracownicy Bronisława Komorowskiego twierdzą, że duże szanse na objęcie tego stanowiska ma znana dziennikarka Dorota Warakomska.
fot. Forum

RSS

4-latka zmarła z głodu we własnym łóżeczku

22.08.12

Rodzice małej Rodanii zostali zatrzymani.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny