Tydzień pod znakiem osłabienia złotego

29.11.10

Mijający tydzień na rynku złotego przyniósł spore zmiany, Notowania EUR/PLN wybiły się z prawie czteromiesięcznego kanału spadkowego, w efekcie czego w piątek zwyżkowały w okolice poziomu 4,0500, Wartość ta stanowiła potencjalny zasięg wzrostu kursu po wy

Po wczorajszej decyzji agencji ratingowej SP o obniżeniu ratingu Hiszpanii euro osłabia się w stosunku do dolara, Po rozpoczęciu sesji na Starym Kontynencie kurs EUR/USD znajduje się przy poziomie 1,3170, Próby okiełznania koryt rzek przypominają walkę z wiatrakami. Tak jest np. w Wilkowie na Lubelszczyźnie, gdzie w majowej powodzi zalało całą gminę. Ludzie nie zdążyli osuszyć domów, a już muszą się liczyć z powrotem koszmaru. Dopiero co odbudowany wał już ma 15-metrową wyrwę i znów przelewa się woda. Rodzice ofiary zamierzają zgłosić sprawę do prokuratury.Burmistrzem Sulęcina zostanie najprawdopodobniej Dariusz Ejchart z SLD. W poniedziałek na rynku walutowym niewiele się dzieje, Kurs EUR/USD pozostaje stabilny, po tym jak w czwartek mocno ruszył do góry, żeby dzień później się cofnąć, Ten spokój może potrwać aż do środy, Dziś w Europie odbędzie się ponad 80 procent planowanych lotów- ogłosiła agencja kontroli ruchu powietrznego, Eurocontrol. To nieco więcej, niż zapowiadano jeszcze dziś rano. W dni powszednie europejskie samoloty wzbijają się w powietrze 28 tysięcy razy - dziś odbędzie się 22 500 lotów, szacuje Eurocontrol.
Jutro mają odbyć się prawie wszystkie loty. Sytuacja w europejskiej przestrzeni powietrznej powoli wraca do normy, choć korki na lotniskach są tak duże, że pasażerowie mogą mieć opóźnienia jeszcze przez kilka dni
Tymczasem w Wielkiej Brytanii złagodzono przepisy dotyczące stężenia pyłów i poziomów bezpieczeństwa dla silników lotniczych. Zdaniem części ekspertów, to właśnie stare, zbyt drastyczne ograniczenia były przyczyną zamknięcia przetrzeni powietrznej w Europie.
Nowy poziom bezpieczeństwa to dwie tysięczne grama pyłów na metr sześcienny powietrza. Nad Wielką Brytanią stężenie to było podczas pomiarów w ostatnich dniach od pięciu do dwudziestu razy mniejsze. Rzeczniczka agencji Eurocontrol powiedziała tymczasem w rozmowie z Polskim Radiem, że na razie nie jest to obowiązujący standard dla całej Europy.


Z uwagi na rosnącą wśród klientów detalicznych popularność inwestowania na rynku forex oraz obserwowane rozszerzenie działalności na tym rynku przez domy maklerskie i banki prowadzące działalność maklerską, Urząd Komisji Nadzoru Finansowego przeprowadził

Reżim pułkownika Kaddafiego przeznaczył 50 milionów euro na kampanię prezydencką Nicolasa Sarkozy'ego w 2006 roku - twierdzi lewicowy francuski portal Mediapart, który opublikował w sobotę dokument podpisany przez byłego szefa libijskiego wywiadu. Nietypowa interwencja w Sosnowcu.

Poinformował wiceminister bezpieczeństwa publicznego Wietnamu. W nocy mieliśmy bardzo niewiele wiadomości, gdyż rynek nadal próbuje przetrawić zachowanie cen z ostatnich 48 godzin, Osobiście zadziwia mnie, że nawet w tak spokojnych warunkach, jak ostatniej nocy, wszyscy mówią o tym, jak świetne wyniki ,,, Wydawało się, że dzisiejsza sesja będzie pierwszą z większą aktywnością po dłuższym majowym weekendzie, Tak się jednak nie stało za sprawą święta w Wielkiej Brytanii i w konsekwencji braku zleceń z Londynu, GPW podporządkowała się więc nastrojom zewnętrznWzrost gospodarczy w Polsce ma przekroczyć w tym roku planowane 3,6%, Rynki coraz bardziej niecierpliwie czekają na jutrzejsze posiedzenie FED, Dług w Polsce w relacji do PKB wciąż rośnie Administracja czuje się bezradna. Stowarzyszenie "Solidarni 2010" rozpoczęło w Lublinie zbieranie podpisów pod postulatami m.in. postawienia Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu i powołania międzynarodowej komisji do zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej.

RSS

Amber Gold otwiera Oddział w Warszawie

01.09.11

W dniu 31 sierpnia 2011 otwarty został Oddział Amber Gold w Warszawie, Siedziba Oddziału mieści się przy ul, Brackiej 16, Nowy Oddział jest trzecią placówką Amber Gold otwartą w stolicy,

RSS

Kto nie lubi Zuckerberga?

15.09.10

Wymyślił Facebook. Zdobył sławę. Zarobił miliardy. Teraz po raz pierwszy ma kłopoty - pisze w artykule "Kto nie lubi Marka Zuckerberga" Małgorzata Minta.
Mark Zuckerberg

RSS

Dolar walczy o tegoroczne szczyty

15.11.18

Stany Zjednoczone: Budżet federalny w USA w październiku znalazł się na poziomie -100,5 mld USD wobec oczekiwań -98 mld USD, Japonia: Produkt Krajowy Brutto Japonii spadł w III kw, o 1,2 proc, w ujęciu zanualizowanym kdk,

RSS

Kaczyński: Nie mogę jechać na beatyfikację

01.05.11

Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie jedzie na beatyfikację Jana Pawła II do Watykanu; to już ostateczna decyzja. Jak powiedział, nie może zostawić samej chorej matki.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Woda opada, ale nieznacznie: Na Śląsku nadal trudna sytuacja

22.05.10

Zalane domy, uszkodzone drogi i szlaki kolejowe, ewakuowani mieszkańcy - sytuacja powodziowa w województwie śląskim jest wciąż trudna, ale stabilna. Poziom wód po nocnych opadach nieznacznie wzrósł, ale rano już się obniżał. Powódź dotknęła w sumie 114 gmin.

RSS

Nosorożec, słoń i koń w jednym ciele. Czyli góralek

08.09.16

Zobaczcie te wyjątkowe ssaki.

RSS

Największa wolność gospodarcza jest w Hong Kongu

22.02.17

- Jest to jedyne miejsce na świecie, gdzie gęstość zaludnienia jest tak wysoka. Jest to jednocześnie takie miejsce, gdzie jest pełna swoboda prowadzenia różnych biznesów - Paweł Blajer, dziennikarz TVN24 BiS zabiera nas na wirtualny spacer i tłumaczy, dlaczego od lat Hong Kong znajduje się na pierwszym miejscu indeksu wolności gospodarczej.

RSS

"Głupota ludzka nie zna granic". PKOl o dopingu Polaka w Soczi

15.03.14

Daniel Zalewski jest siódmym sportowcem, który wpadł na stosowaniu dopingu w Soczi.

RSS

Łukaszenka ułaskawia. "Do ostatniej chwili nie wierzyłem"

15.04.12

Skazany na pięć lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze kandydat na prezydenta Białorusi Andrej Sannikau został w sobotę zwolniony na podstawie prezydenckiej decyzji o ułaskawieniu - podał portal internetowy Karta'97.

RSS

5-latek wypadł z kajaka. Przepłynął dwa kilometry z prądem rzeki

01.06.13

RSS

Dolar wskazuje słabeuszy

01.08.15

Trwający od trzech dni rajd dolara sugeruje powrót dominującej tendencji na rynku walutowym, Amerykańską walutę wspiera nie tylko perspektywa podwyżki stóp procentowych przez Fed, ale także inne czynniki,,,

RSS

To nie był dobry tydzień

29.03.15

Sesja na Wall Street dopiero się rozkręca, ale biorąc pod uwagę, iż główne indeksy są blisko wczorajszych zamknięć można z dużym przekonaniem stwierdzić, iż tydzień ten na giełdach można będzie uznać za jeden z gorszych w tym roku,

RSS

Biało-czerwoni wrócili. "Na szlifowanie końcowej formy"

29.05.12

Polacy po dwóch tygodniach zakończyli swoje zgrupowanie w miejscowości Lienz w Austrii. Piłkarze i kadra trenerska są zadowoleni z wyjazdu oraz z jego rezultatów. Najgorzej na zgrupowaniu wyszedł Łukasz Fabiański, który podczas treningów doznał urazu barku, co wyeliminowało go z gry na Euro. Pozostali powołani piłkarze nie ulegli żadnym kontuzjom i w dobrych nastrojach wrócili do Polski.

RSS

Włochy: Kadafi jest prawdopodobnie ranny

15.05.11

Minister spraw zagranicznych Włoch Franco Frattini uznał za "wiarygodną" informację o tym, że przywódca Libii Muammar Kadafi mógł zostać ranny w czasie operacji NATO. Szef dyplomacji przyznał, że nie wiadomo, gdzie Kadafi przebywa.

RSS

Niecodzienny spektakl na polskim niebie. Zorza polarna na zdjęciach Reportera 24

08.10.15

Czy Wy również ją widzieliście? Czekamy na zdjęcia i filmy!

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny