Prognoza USD/JPY

22.11.10

Na początku bieżącego tygodnia kurs USD/JPY wybił się górą z kanału spadkowego w którym pozostawał od ponad pół roku, co daje mu potencjał do wzrostu nawet w okolice poziomu 86,00, Jak na razie zdołał on dotrzeć do 83,70, Jego zwyżkę hamuje obecnie,,

Szczyt ma się odbyć w czerwcu w Soczi. Przed wyborami nie będzie raportu końcowego ws. katastrofy pod Smoleńskiem, "ponieważ tego typu raport buduje się miesiącami" - tłumaczy szef MSWiA Jerzy Miller. Dodaje, że spodziewa się jednak raportu cząstkowego. Co się w nim znajdzie? "To, co jest stwierdzeniem faktów" - mówi. Do tej pory propozycją rządu było 12 złotych.Tak twierdzą angielscy naukowcy. ["Fakty z zagranicy"] Masowiec Juno należący do Polskiej Żeglugi Morskiej utknął na mieliźnie na Rzece św. Wawrzyńca pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Kanadą. Jednostka zgłosiła problemy w nocy z niedzieli na poniedziałek. Załoga została bezpiecznie ewakuowana. Wzruszający lot opisała w mediach społecznościowych jedna z pasażerek.

Rosja wyśle okręty na sporne Wyspy Kurylskie, o czym poinformowało we wtorek rosyjskie Ministerstwo Obrony. To, jak pisze Reuters, niewątpliwie zirytuje Japonię, która domaga się zwrotu czterech wysp.

Malezyjski Boeing 777 został zestrzelony przez pomyłkę? Prokuratura wyjaśniająca okoliczności śmierci Artura Zirajewskiego przesłuchała dotąd 60 świadków - poinformował Zbigniew Niemczyk w gdańskiej prokuratury. Zirajewski, główny świadek w sprawie zabójstwa gen. Papały, zmarł w areszcie.

FBI znów zmienia bieg kampanii prezydenckiej w USA, Śledczy w toku wznowionego przed tygodniem śledztwa w sprawie ?maili Clinton? nie znaleźli żadnych nowych śladów mogących stać się podstawą do postawienia zarzutów o charakterze ,,, Polacy coraz częściej sięgają po zobowiązania pozabankowe, aby sfinansować nieprzewidziane wydatki lub załatać dziury w domowym budżecie, Popularność firm pożyczkowych ciągle rośnie, a wraz z nią rośnie zaufanie społeczeństwa do ,,,Przez nakaz bycia "przykładnym ojcem i mężem" skruszeni bandyci często się rozwodzą. Narzekają na biedę, a dostają na utrzymanie rodziny 5-6 tysięcy. Są sfrustrowani, bo tylko nielicznych przeniesiono do USA czy Włoch. "To jest gehenna" - skarżyła się w TVN matka świadka koronnego. Jak żyją "korony"? Tusk: Cieszę się, że mogłem strzelić bramkę, co wcale często mi się w tych meczach nie zdarza. We wtorek 816 lotów, głównie na krótkich i średnich trasach, a w środę 890 lotów na trasach krótkich, średnich i dalekich – niemieckie linie Lufthansa poinformowały o lotach odwołanych z powodu wznowionego strajku pilotów.

RSS

Haiti błaga o pomoc. "Ludzie umrą z pragnienia"

15.01.10

Mieszkańcy Port-au-Prince drugą noc z rzędu spędzili pod gołym niebem po potężnym trzęsieniu ziemi, które mogło spowodować nawet ponad 100 tys. ofiar śmiertelnych. Czekają na pierwszą pomoc, której pilnie potrzebują.

RSS

Kwaśniewski: Rząd będzie miał kłopot. PiS musi w końcu zabraknąć pieniędzy na projekty

29.09.16

Były prezydent w "Kropce nad i".

RSS

Państwa NATO nie oszczędzająÂ na obronności. Polska wysoko na liście

29.01.16

RSS

Polacy ruszyli na zakupy do Chin

15.07.17

Nawet 5 mln osób miesięcznie korzysta już z serwisu Aliexpress chińskiego giganta Alibaba. Przez ostatnie 12 miesięcy ich liczba się podwoiła, dzięki czemu platforma wdarła się do czołówki e-commerce w Polsce – pisze piątkowa "Rzeczpospolita".

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Perquis upokorzony. Nowy lider

22.09.11

Montpellier na szczycie francuskiej ekstraklasy po wyjazdowym zwycięstwie nad Ajaccio. Goni go Rennes, które drużynie Damiena Perquisa zaaplikowało aż sześć bramek. Szczęśliwie wygrał faworyzowany Paris Saint Germain.

RSS

Włoska aukcja i przecena euro

29.07.11

Czwartek przynosi dalszą przecenę złotego, głównie względem dolara i franka, Cały czas czekamy na wyniki głosowania w Izbie Reprezentantów w Kongresie nad planem przedłożonym przez szefa Republikanów, Sukces w głosowaniu nie oznacza porozumienia w kwestii

RSS

Zginął skoczek. Nie otworzył się spadochron

15.10.12

Podczas skoku na lotnisku w Przylepie zginął 38-letni mężczyzna. Skoczkowi nie otworzył się spadochron; uderzył w ziemię.

RSS

Kardynał Stanisław Dziwisz:: "Papież nadal pisze swoją i naszą historię"

08.04.10

Jan Paweł II po śmierci nadal pisze swoją i naszą historię. Świadczą o tym tłumy, które pielgrzymują do jego grobu i powierzają mu swoje sprawy - powiedział w Wielki Piątek w Krakowie metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz.

RSS

Spadek produkcji przemysłowej w Polsce

22.04.13

Dziś rozpoczyna się w Waszyngtonie szczyt G20, Prawdopodobnie spotkanie szefów banków i ministrów finansów nie przyniesie żadnych nieplanowanych decyzji, Najważniejsze zadania, które stoją przed uczestnikami szczytu to próba wypracowania ,,,

RSS

Polacy, uważajcie! Wasz rząd szykuje bombę emerytalną

22.01.10

Rząd chce dać emerytom możliwość przeniesienia środków z OFE do ZUS. To zmniejszyłoby deficyt państwa i pozwoliło prędzej wprowadzić walutę euro. Jednak w przyszłości zaskutkuje to brakiem środków na emerytury! Niemiecki profesor radzi więc robić... dzieci. finanse.wp.pl

RSS

Zalecenie Biura Bezpieczeństwa Narodowego: Politycy mają pamiętać, by razem nie latać

01.06.10

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego spisze zasady, dzięki którym lotnicze podróże polityków mają być bezpieczniejsze. BBN chce, by na pokład samolotu wpuszczać tylko małe grupy VIP-ów. Podobne zalecenie znajdzie się w specjalnym raporcie dla Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

RSS

Gospodarzem uroczystości wawelskich będzie p.o. prezydenta

15.04.10

Honory gospodarza niedzielnych uroczystości pogrzebowych pary prezydenckiej na Wawelu będzie pełnił tymczasowy zwierzchnik państwa, którym jest marszałek Sejmu Bronisław Komorowski - powiedział w środę dziennikarzom ambasador RP we Francji Tomasz Orłowski.

RSS

"Ktoś rozpylił śmierdzącą substancję". Ewakuacja w centrum handlowym

08.02.14

Na miejsce przyjechała straż pożarna.

RSS

Radosław Sikorski już zagłosował: Co zrobił, że prosi, by go nie naśladować?

22.03.10

"Umówiliśmy się, że tak będzie elegancko. On na mnie, ja na niego. Ale proszę was, nie róbcie tak jak ja" - mówił w Zielonej Górze Radosław Sikorski. Szef MSZ zagłosował już w prawyborach na kandydata PO w wyścigu o prezydenturę. I słowa danego rywalowi dotrzymał.

RSS

Frank, Grecja i afera spalinowa. Taki był rok 2015 w gospodarce

01.01.16

Od zaskakującego ruchu w Szwajcarii przez kolejne odcinki greckiej telenoweli aż do najważniejszej od lat decyzji w USA. Rok 2015 obfitował w istotne wydarzenia dla polskiej i światowej gospodarki.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny