Jedenaste: nie będziesz robił polityki!

22.11.10

Marketing polityczny, kampania wyborcza, program wyboczy, hasło wyborcze. Po co to wszystko? Przecież pan na to płaci, pani płaci, społeczeństwo płaci. A tymczasem świat bez polityki jest przecież piękny. Nawet partia rządząca postanowiła zrezygnować z tego mało eleganckiego zajęcia, jakim jest politykowanie.

Bez Garetha Bale'a piłkarze Realu Madryt zagrają z Valencią ostatni mecz w tym roku. Fani Królewskich nie powinni jednak obawiać się o wynik. Stadion Santiago Mestalla jest bowiem jednym z ich ulubionych. Tak szybkiego rozstrzygnięcia w pierwszym finałowym meczu Plus Ligi nikt się nie spodziewał. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ograła Asseco Resovię Rzeszów 3:0 i zrobiła duży krok w kierunku mistrzostwa Polski. Ropa naftowa, podobnie jak inne surowce, w tym tygodniu zyskała na wartości w efekcie umiarkowanego komunikatu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, który spowodował tymczasowy spadek kursu dolara,Pisze "Der Spiegel". Czwartkowa sesja na rynku głównej pary walutowej przyniosła lekką korektę ostatnich wzrostów, Dominacja podaży sprowadziła kurs w okolice 1,375 USD, Ostatnie kilkanaście godzin handlu nie przyniosło natomiast znaczących zmian na rynku ,,, Dzisiejsza sesja z góry zapowiadała się na bardzo spokojną, a przemożny wpływ na to miał fakt dnia Martina Luthera Kinga w USA, z powodu którego Wall Street pozostawała nieczynna, Niestety często tak się dzieje, że bez inwestorów amerykańskich handel na i

Spółka informuje w komunikacie.

W drugim kwartale br, przybyło ponad milion nośników do płatności bezdotykowych, Więcej niż co trzecia karta płatnicza na rynku pozwala dokonywać transakcji zbliżeniowych, Tyson opowiada o dramacie sprzed lat.

83-letnią kobietę pogryzł pies, należący do jej syna; kobieta zmarła. Pies, mieszaniec wilczura z rottweilerem, był zamknięty w kojcu przy domu. Kobieta poszła, żeby go nakarmić. Dała mu jeść i gdy już wracała przez podwórko pies rzucił się na nią. Atmosfera w Realu Madryt coraz gęstsza. Podczas spotkania z imiennikiem z San Sebastian Iker Casillas dwukrotnie odmówił założenia opaski kapitańskiej. Szef mongolskiego kontrwywiadu Bat Churts, który przyleciał do W. Brytanii na rozmowy w sprawach bezpieczeństwa, został zatrzymany na podstawie europejskiego nakazu aresztowania, wydanego przez Niemcy, które zarzucają mu kidnaping i tortury.Amerykańskie średnie giełdowe rozpoczęły nowy, skrócony ze względu na poniedziałkowe Święto Pracy tydzień od spadków, które początkowo przekraczały nawet dwa procent, Jednak wraz z upływem czasu indeksy odrabiały straty i ostatecznie indeks SP 500,,, Edukacja stała się we wtorek głównym tematem kampanii wyborczej w USA. Prezydent Barack Obama zaatakował plan budżetowy Mitta Romneya, twierdząc, że przewidywane w nim cięcia na oświatę utrudnią młodym Amerykanom dostęp do dobrego wykształcenia. Chiny: Zyski przedsiębiorstw wzrosły w październiku o 9,8 proc, r/r wobec 7,7 proc, r/r we wrześniu, Jednocześnie dziennik Chinese Securities Journal podał, że władze mogą w przyszłym roku przyzwolić na wzrost deficytu budżetowego do 3,5 ,,,

RSS

Pomoc USA ws. katastrofy? "To skandal"

15.11.10

Absolutny skandal, ocierający się wręcz o zdradę - tak rzecznik rządu Paweł Graś określił pomysł, by Antoni Macierewicz i Anna Fotyga zwrócili się do republikańskich kongresmanów z USA o pomoc w wyjaśnieniu przyczyn katastrofy smoleńskiej.

RSS

Konkurs “Wprost” i Ambasady USA rozstrzygnięty!

01.07.11

Yes, he can! No, he can’t! Yes, but… - ilu autorów, tyle odpowiedzi. W czasie 13 edycji konkursu tygodnika „Wprost” i Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce otrzymaliśmy prawie 200 prac. Zwyciężczynią konkursu została świeżo upieczona absolwentka liceum, Kasandra Wenderska z Pudliszek. Drugie miejsce zajął Jakub Dobraszek, student dziennikarstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, a trzecie – Dominika Stylińska, licealistka z Lublina.
Tomasz Lis, Kasandra Wenderska, Lee A. Feinstein

RSS

Wałęsa: Władimira Putina trzeba postraszyć, Rosja może się rozpaść

08.04.15

- Władimir Putin straszy nas gradami, my musimy postraszyć go inną, bardziej nowoczesną bronią - powiedział Wałęsa.

RSS

Pełnomocnik Ewy Błasik wystartuje do Sejmu

08.06.11

Mec. Bartosz Kownacki, pełnomocnik wdowy po gen. Błasiku, chce kandydować do Sejmu z list PiS – ustalił „Wprost”.
Ewa Błasik (fot. Forum)

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Tania ropa utopi Rosję? "To zdrowa gospodarka"

01.12.14

RSS

Słabsze dane na temat PKB USA

29.04.11

W trakcie dzisiejszej sesji azjatyckiej notowania eurodolara ustanowiły nowe tegoroczne maksimum na poziomie 1,4881, Podczas handlu na rynkach europejskich dolar zdołał nieznacznie odrobić część strat w relacji do euro, jednak już wraz z rozpoczęciem sesj

RSS

Wielki eksperyment w Szwajcarii: Rusza maszyna zagłady. Zobacz to na żywo!

01.04.10

Już jutro rozpoczną się próby zderzania protonów z energią ok. 7 TeV w Wielkim Zderzaczu Hadronów pod Genewą. Zderzeń cząstek z taką energią nie wykonało jeszcze żadne laboratorium na świecie. Relację na żywo z tego niezwykłego eksperymentu będzie można obejrzeć w internecie.

RSS

"Obaj z ojcem wiedzieliśmy, że Amber Gold, mówiąc kolokwialnie, to lipa"

22.06.17

Michał Tusk przed komisją śledczą.

RSS

Sąd nakazał powtórzyć śledztwo ws. gazy: Wraca sprawa śmierci pacjenta doktora G.

22.02.10

Wraca sprawa gazy, którą miał zostawić w sercu swego pacjenta kardiochirurg Mirosław G. Sąd Rejonowy w Warszawie nakazał prokuraturze jeszcze raz przeprowadzić śledztwo. Poprzednie, choć najpierw doprowadziło do postawienia lekarzowi zarzutów narażenia pacjenta na utratę życia, zostało umorzone.

RSS

Saxo Bank dostrzega potencjał rynków wschodzących mimo globalnego spadku wzrostu gospodarczego i burzliwego początku IV kwartału

15.10.15

Spadek cen ropy i innych surowców spowodował, że rynki wschodzące znalazły się pod silną presją, Jednak według Saxo Bank to właśnie one mają w tej chwili najlepsze rokowania,

RSS

Jajkami i kartoflami w gejów i lesbijki

15.05.11

Jajkami, ziemniakami i butelkami młodzież z organizacji prawicowo-narodowych obrzuciła w Łodzi uczestników Marszu Równości. Narodowcy zablokowali też główną ulicę miasta, nie chcąc przepuścić manifestantów. Interweniowała policja.

RSS

Wyższe rentowności, słabszy złoty

08.08.12

Początek wtorkowej sesji na eurodolarze przebiegła pod znakiem przewagi kupujących wspólną walutę, Utrzymujący się lepszy sentyment globalny pozwolił na wyciągnięcie o poranku kursu powyżej poziomu 1,24 i utrzymanie go tam w ciągu handlu europejskiego,

RSS

Polityczne tsunami bez wpływu na złotego

15.06.15

Światowe rynki grają pod spekulacje o greckich negocjacjach, Główna para walutowa pozostaje barometrem nastrojów na rynkach walutowych, a dane z amerykańskiej gospodarki są ostatnimi dniami testem sentymentu do dolara, Sytuacja polityczna w ,,,

RSS

Kłopoty z pociągami: PKP. Zimą paraliż, latem... 20 km/godz.

15.01.10

Opóźnienia pociągów, zdenerwowani pasażerowie, lód w wagonach - tak wyglądają polskie koleje zimą. Niewiele lepiej jest jednak latem. Wystarczy, że temperatura wzrośnie powyżej 30 st., a pociągi muszą zwalniać nawet do 20 km/h. Wychodzi na to, że kolej najlepiej funkcjonuje wiosną i jesienią.

RSS

Jak przespać religię

01.11.11

Mieliśmy pokolenie JP II, teraz mamy pokolenie JP III – tak niektórzy komentują popularność Janusza Palikota wśród najmłodszych wyborców. Inni pytają, jak to się stało, że po ponad 20 latach religii w szkołach wyrosło w Polsce pokolenie antyklerykałów. No właśnie, jak?

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny