Platforma wzięła sejmiki, ale przewaga jest niewielka

22.11.10

PO wygrała wybory do sejmików wojewódzkich. Jej kandydaci uzyskali w skali kraju 33,8 procent głosów i zwyciężyli w 10 województwach. Drugie miejsce, sześć województw i 27 procent przypadło PiSowi, kolejne – SLD (15,8 procent) i PSL (13,1 procent) – wynika z sondażu TNS OBOP dla TVP.

AS Roma wzmacnia się przed kolejnym sezonem. Nowym piłkarzem wicemistrza Włoch został były reprezentant Anglii Ashley Cole. Prokuratura rejonowa w Kętrzynie (Warmińsko-Mazurskie) wszczęła śledztwo w sprawie odnalezionych w jednej z okolicznych wsi zwęglonych zwłok noworodka, wyrzuconych do kontenera na śmieci - poinformował szef tej prokuratury Jarosław Duczmalewski.Potem czeka nas powolne ochłodzenie. Prezydent Francji Nicolas Sarkozy oświadczył, że wypowie przestępcom i handlarzom narkotyków "prawdziwą wojnę". Słowa te były odpowiedzią na wydarzenia ostatniego weekendu, gdy policja starła się z uzbrojonymi grupami w Grenoble i Saint-Aignan. Odbyło się 16 grudnia 2016 r.

"Jedynka" stawia na "Misję specjalną" i Tomasza Sakiewicza. W TVP 2 nowy program poprowadzi współautor kontrowersyjnego filmu "Dramat w trzech aktach". Zarząd TVP, wyłoniony w efekcie medialnej koalicji PiS i SLD, zatwierdził zmiany w programach publicystycznych telewizji publicznej.

Do kliniki w Marburgu trafił pacjent z chorobami, których lekarze nie byli w stanie zdiagnozować. Pierwszy przywódca NSZZ "Solidarność" i ruchu społecznego kojarzonego ze związkiem Lech Wałęsa od dawna nawołuje, aby zakończyć działalność organizacji związkowej pod tą nazwą. Obrazowo mówi że należy "zwinąć sztandary". Wczorajsze wydarzenia w Gdyni pokazały, że te opinie są jak najbardziej uzasadnione, ponieważ historyczna "S" nie ma nic wspólnego z dzisiejszym związkiem. Ze starej organizacji pozostało tylko logo i nazwa.

Na rynku walutowym sytuacja niewiele zmienia się w ostatnim czasie, Brak mechanizmów pozwalających na szybkie zażegnanie kryzysu zadłużenia w strefie euro powoduje, iż pod presją nadal znajdują się euro i waluty uznawane za mniej bezpieczne, w tym złoty, Ośmiu milionów złotych odszkodowania domaga się od Izby Celnej w Olsztynie firma Fortuna - jeden z liderów branży automatów o niskich wygranych. To pierwszy z zapowiadanej lawiny wniosków całej branży. "Dziennik Gazeta Prawna" ustalił, że prawnicy już pracują nad kolejnymi. Na horyzoncie widać też lekkie ocieplenie.Eurodolar w pierwszej części sesji zniżkował i pokonywał wsparcie na poziomie 1,4280 związane między innymi z poziomem 38,2 proc, zniesienia wzrostów kursu z początku miesiąca i 20 - dniową średnią kroczącą, Umocnienie dolara było odzwierciedleniem niepok Widziałem różne rzeczy, ale to będę pamiętał do końca życia - mówi funkcjonariusz "Animal Patrolu" straży miejskiej w Łodzi. Kolejni projektanci zabierają głos.

RSS

Malezja: Mężczyzna z maczetą przetrzymywał 30 dzieci

08.07.11

Malezyjska policja wkroczyła do przedszkola, w którym uzbrojony mężczyzna przez siedem godzin przetrzymywał jako zakładników około 30 dzieci oraz czterech nauczycieli. Napastnika obezwładniono, uwolnieni zakładnicy są bezpieczni - podała policja.

RSS

Stress test podatkowy - czy jesteś gotowy na wizytę KAS?

29.05.17

Jak sprawić, by kontrola celno-skarbowa w firmie zakończyła się brakiem stwierdzenia nieprawidłowości? Co zrobić, aby nie była traumatycznym przeżyciem? Jakie działania podjąć, a jakich unikać? Jak się przygotować i odpowiednio zabezpieczyć?

RSS

Schetyna zadowolony po debacie

22.03.10

Debata Bronisława Komorowskiego i Radosława Sikorskiego to przede wszystkim wygrana Platformy Obywatelskiej - tak prawyborcze starcie kandydatów podsumował szef klubu parlamentarnego PO Grzegorz Schetyna.
Jego zdaniem obaj kandydaci przedstawili wizję swoje prezydentury w dobrym stylu i z klasą, choć nie zabrakło emocji. Zdaniem szefa klubu PO, debata nie była szara.
Grzegorz Schetyna nie chciał zdradzić dziennikarzom, kto jest jego faworytem w prawyborach, powiedział jedynie, że jeszcze nie oddał swojego głosu. Podobnie zresztą jak wiceszef klubu Sławomir Nowak, który był moderatorem w debacie. Jego zdaniem Platforma przede wszystkim pokazała nową jakość - dżentelmeńską debatę kandydatów jednej partii. Sławomir Nowak dodaje, że PO chodziło o to, by pokazać innym partiom i Polakom, że politykę można prowadzić elegancko.
Dwa dni temu upłynął termin korespondencyjnego głosowania w prawyborach. Członkowie PO mogą jeszcze głosować na swojego kandydata przez internet. Wyniki prawyborów poznamy w najbliższą sobotę.

RSS

30 lat więzienia za zabójstwo z użyciem spadochronu

22.10.10

26-letnia flamandzka nauczycielka Els Clottemans, która cztery lata temu pozbyła się rywalki, przecinając linki jej spadochronu przed skokiem z wysokości 4,5 tys. metrów, została skazana przez sąd w Tongeren w Belgii na 30 lat więzienia.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

"Polska potępia te barbarzyńskie akty terroru"

08.06.17

Nasze MSZ w oświadczeniu.

RSS

Zwiastun "Różyczki" najlepszy w Hollywood

01.07.11

Zwiastun filmu "Różyczka" Jana Kidawy-Błońskiego laureatem nagrody Golden Trailer. Zwiastun zwyciężył w swojej kategorii, pokonując trzy inne duże nieanglojęzyczne produkcje. Jest to pierwsza w historii konkursu nagroda dla trailera zrealizowanego w Polsce.

RSS

Klich: Zrezygnowaliśmy z lidera, bo go nie dostaliśmy

22.01.11

Zrezygnowaliśmy z lidera na dwa loty do Smoleńska, bo nie dostaliśmy go na czas od strony rosyjskiej - oświadczył szef MON Bogdan Klich.

RSS

Aktorka wyda poradnik dla kobiet: Chcesz schudnąć? Zrób to z Cichopek

15.02.10

Poradnik i film z ćwiczeniami, a do tego dieta cud, która pozwoliła jej błyskawicznie schudnąć po urodzeniu Adasia - to wszystko szykuje Kasia Cichopek. Jak donosi "Fakt", gwiazda chce pomagać w odchudzaniu tysiącom Polek, zmagającym się z nadmiarem tłuszczyku.

RSS

Policja wszczęła śledztwo: Zwęglone zwłoki noworodka na śmietniku

22.04.10

Prokuratura rejonowa w Kętrzynie (Warmińsko-Mazurskie) wszczęła śledztwo w sprawie odnalezionych w jednej z okolicznych wsi zwęglonych zwłok noworodka, wyrzuconych do kontenera na śmieci - poinformował szef tej prokuratury Jarosław Duczmalewski.

RSS

Wybory w DRK: Kandyduje prezydent, syn dyktatora i gwałciciel

29.11.11

Rozpoczęły się wybory w Demokratycznej Republice Konga. Startuje w nich 11 kandydatów na prezydenta, a 18 500 kandydatów ubiega się o jedno z 500 miejsc w parlamencie.

RSS

Polak zwyciężył w Toruniu: Tomasz Gollob najlepszy na świecie!

22.06.10

Tego jeszcze nie było. Trzech Polaków na żużlowym podium w Grand Prix Polski! W Toruniu bezkonkurencyjny był Tomasz Gollob, który wygrał wszystkie biegi. Za nim na podium znaleźli się dwa inni reprezentanci Polski: Rune Holta i Jarosław Hampel. Gollob objął prowadzenie w klasyfikacji najlepszych żużlowców świata!

RSS

Komisja śledcza ws. afery korupcyjnej? "W parlamencie nie zasiadają prokuratorzy"

22.11.13

Politycy PO i Solidarnej Polski dyskutowali w "Kropce nad i" o aferze z przetargami na informatyzację.

RSS

Kiedy Fed zrezygnuje z ultra łagodnej polityki?

22.03.12

Pomimo istotnego pogorszenia nastrojów na rynkach akcji w dniu wczorajszym głównie za sprawą obaw o spowolnienie gospodarcze w Chinach, dzisiejsza sesja rozpoczęła się od odrabiania strat, Inwestorzy czekają na kolejne dane makroekonomiczne z USA, które p

RSS

Nowe słupki będą się zginać. Dla bezpieczeństwa

22.04.16

Rowerzystów.

RSS

Strefa euro bez tarczy obronnej?

08.02.14

Ciągnąca się od kilkunastu miesięcy sprawa, którą złożyła część niemieckich prawników w tamtejszym Trybunale Konstytucyjnym, zaczyna przybierać niepokojący obrót, Nie tak dawno niemiecka prasa donosiła, iż TK woli zwlekać z ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny