Platforma wzięła sejmiki, ale przewaga jest niewielka

22.11.10

PO wygrała wybory do sejmików wojewódzkich. Jej kandydaci uzyskali w skali kraju 33,8 procent głosów i zwyciężyli w 10 województwach. Drugie miejsce, sześć województw i 27 procent przypadło PiSowi, kolejne – SLD (15,8 procent) i PSL (13,1 procent) – wynika z sondażu TNS OBOP dla TVP.

Jak, który lądował przed tupolewem na lotnisku w Smoleńsku, miał problemy z radiolatarnią - wynika ze śledztwa "Rzeczpospolitej". Wiele wskazuje na to, że w lotnictwie wojskowym szwankowało szkolenie, a załoga tupolewa popełniła błąd. Ale czy na dzisiejszym etapie śledztwa można całkowicie oczyścić z winy stronę rosyjską? Nie jadł, nie spał, nie kąpał się, przeszedł tysiąc kilometrów. Żył dokładnie tak jak uchodźcy i razem z nimi uciekał z piekła do normalnego świata. ("Fakty" TVN) Przedsiębiorcy rozpoczynając prowadzenie działalności gospodarczej zobowiązani są do doboru odpowiedniej dla siebie formy opodatkowania. Rozważny wybór sposobu rozliczeń z fiskusem jest bardzo istotny, ponieważ jest dla zobowiązujący.Dwie osoby zostały ranne. Kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie. Sprzedaż detaliczna w Stanach Zjednoczonych wzrosłą w styczniu o 0,5 proc, w relacji miesięcznej, natomiast sprzedaż z wykluczeniem sprzedaży samochodów była wyższa o 0,6 proc, Rynek oczekiwał odpowiednio odczytów na poziomie 0,3 proc, i 0,5 proc, Ameryka Ekspulsje polityczne w Prawie i Sprawiedliwości jeszcze się nie zakończyły. Grupa polityków PiS robi wszystko, aby Jarosława Kaczyńskiego sprowokować, ale jednocześnie nie zamierzają oni samodzielnie opuścić partii. Taka taktyka ma na celu snucie przez media niekończących się spekulacji na zasadzie „wyjdą – nie wyjdąâ€ i podtrzymywanie zainteresowania środowiskiem, które już wkrótce, najprawdopodobniej, założy nowe ugrupowanie polityczne. Jednocześnie gdzieś na marginesie walki o PiS-owski rząd dusz rozpoczyna się również walka o prawo do realizacji „testamentu politycznego” prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Polakami okazało się dwoje ludzi, których znaleziono martwych w Bradford w Anglii - poinformowała policja regionu Zachodniego Yorkshire i zaapelowała do polonijnych mediów o pomoc w wyjaśnieniu okoliczności ich śmierci.

Reporter 24 podczas lotu samolotem był świadkiem niezwykłego zjawiska optycznego. Po Mario Draghim kolejni członkowie wiodących banków centralnych sugerują możliwość wychodzenia z ekstremalnie łagodnej polityki pieniężnej, Rynek zaczyna wierzyć w reflracyjne trendy w wielu krajach poza Stanami Zjednoczonymi, Złoty ,,,

Początek nowego tygodnia na rynku złotego nie przynosi jak dotąd większych zmian na wycenach, Wyjątek stanowi tu lekka próba podbicia kursu CHF/PLN z okolic najniższych poziomów od stycznia 2015r, Złoty wyceniany jest następująco: 4,2550 PLN,,, Świat mody to nie tylko pełne blasku wzloty, ale i spektakularne upadki. Nie tylko magia wybiegów, ale też kulisy pokazów. Przewracające się modelki, sztaby stylistów i makijażystów, a także bałagan, jaki panuje na zapleczu, to mniej znana rzeczywistość. To drugie oblicze pokazuje najnowszy numer włoskiej edycji "Vogue". Debacie nad projektem uchwały w sprawie zbrodni wołyńskiej.Żywioł bywa nieprzewidywalny, o czym przekonała się pewna Irlandka. Czy nowa ustawa refundacyjna przygotowana przez ministerstwo zdrowia uporządkuje rynek leków w Polsce, czy też doprowadzi do faktycznej… likwidacji tego rynku? Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy w czasie organizowanej przez Wprost24 debaty dotyczącej nowych rozwiązań refundacyjnych proponowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Relacja z debaty już wkrótce ukaże się w serwisie Wprost24.
Fot. sxc.hu Prezydent Bronisław Komorowski powiedział, że dziwi go i smuci decyzja prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który zapowiedział, że nie będzie uczestniczył w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, zwołanej na 9 listopada w związku ze szczytem NATO w Lizbonie.

RSS

Prezydent Niemiec ustępuje ze stanowiska

01.06.10

Prezydent Niemiec Horst Koehler oświadczył, że ustępuje w trybie natychmiastowym ze stanowiska. Jako powód rezygnacji podał kontrowersje wokół swej niedawnej wypowiedzi na temat interwencji wojskowej w Afganistanie.

RSS

Krwawy wieczór w Opolu: Strzelanina w galerii handlowej. Są ofiary

08.01.10

Chwile grozy przeżyli klienci Galerii Opolanin w Opolu. Wieczorem kilku napastników zaatakowało właściciela jednego z działających tam punktów usługowych. Mężczyzna jednak sięgnął po broń i zaczął strzelać. Na ziemię padło dwóch bandytów.

RSS

Czy zwolnienie z VAT jest opłacalne?

29.08.17

Odpowiedź jest złożona. Skorzystanie ze zwolnienia z VAT pociąga za sobą szereg konsekwencji, o których każdy podatnik powinien wiedzieć.

RSS

Allegro sprzedane. Największa transakcja w historii polskiego internetu

15.10.16

Za 3,25 mld dolarów.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Europa korygowała zwyżki, a Warszawa spadki

29.04.13

W piątek od rana na europejskich parkietach przeważały spadki, Niedźwiedziom nie pomogły w zwiększeniu ich skali słabsze dane o kondycji amerykańskiej gospodarki, Nasze indeksy demonstrowały niezależność od sytuacji na świecie i szły w ,,,

RSS

Porterty posłów PiS zostają w Sejmie

08.08.10

Po wakacyjnym remoncie portrety zmarłych w katastrofie smoleńskiej posłów PiS wrócą na salę posiedzeń plenarnych - zapowiadają władze klubu parlamentarnego.
fot. Forum

RSS

Zmiany w OFE. "Klasyczne wywłaszczenie"

29.10.13

Prokuratoria Generalna ostro krytykuje rządowy projekt zmian.

RSS

Bundestag przedłużył mandat wojsk w Afganistanie

29.01.11

Bundestag przedłużył w piątek o kolejny rok mandat niemieckich wojsk stacjonujących w Afganistanie. Po raz pierwszy wyznaczono datę rozpoczęcia redukcji kontyngentu.

RSS

Niszczycielska siła żywiołu. Po ulicach grasują dzikie zwierzęta. "Sytuacja bardzo poważna"

15.06.15

Relacja mieszkanki Tbilisi.

RSS

EBC rozważa możliwość dodatkowego wsparcia banków

29.03.19

Dla rynków najważniejszą kwestią pozostaje obecnie rozwiązanie kwestii Brexitu, Wczoraj na rynku pojawił się jednak nowy wątek dotyczący możliwości złagodzenia skutków ubocznych ujemnych stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny ,,,

RSS

Nadszedł dzień zapłaty

01.07.15

Dziś upływa termin płatności pożyczki opiewającej na 1,5 mld euro, Grecy nie mają zamiaru oddać tych pieniędzy Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu, Wiadomo to jednak już od czasu, gdy w weekend zerwany zostały rozmowy,

RSS

Szef zaopiekuje się bobasem za ulgę?

15.01.10

Jest szansa na to, że pracodawcy będą mogli tworzyć przyzakładowe żłobki, a koszt ich utworzenia i funkcjonowania wliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w liście do Konfederacji Pracodawców Polskich deklaruje, że uwzględni jej postulat w projektowanych właśnie założeniach ustawy o formach opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech.

RSS

Krążownik rakietowy "Moskwa" wpłynął na Morze Śródziemne

08.09.14

Od poniedziałku w regionie ćwiczą razem siły morskie Ukrainy i USA.

RSS

Oczekiwanie na wydarzenia przyszłego tygodnia

15.09.14

W trakcie dzisiejszej sesji na światowych rynkach poznamy ważne dane z rynku amerykańskiego, w tym dane o sprzedaży detalicznej, Jednak inwestorzy tak naprawdę oczekują już na przyszły tydzień i już teraz widzimy rozgrywki pod ,,,

RSS

Wszystko dla Isabel: Marcinkiewicz odmłodził się o 11 lat

15.03.10

Czy łatwo sprostać wymaganiom młodszej żony? Na to pytanie mógłby odpowiedzieć Kazimierz Marcinkiewicz. Były premier stara się, jak może. Nie dość, że nurkuje, pływa na windsurfingu i jeździ na nartach, to jeszcze specjalnie dla Isabel... odmłodził się o 11 lat.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny