Koniec Poncyljusza w PiS. "Pępowina odcięta"

15.11.10

- Nie chcę się już dłużej zajmować tą partią. Niech koledzy Kuchciński i Błaszczak robią, co chcą. Mnie to już nie interesuje. Pępowina została odcięta – mówi w wywiadzie dla "Wprost" poseł PiS Paweł Poncyljusz.
Paweł Poncyliusz (fot. A. Wiktor)

Andrzej Olechowski był gościem "Faktów po Faktach" w TVN24. Atletico wygrało w Madrycie z monachijczykami 1:0. Drożyzna i budżet państwa - to sprawy, o których politycy PiS mają rozmawiać z wyborcami podczas objazdu kraju, który zaczyna się w ten weekend. Będą też przedstawiać program swojej partii. W czerwcu partia ma zaprezentować aktualizację tego programu.Sąd apelacyjny w Paryżu całkowicie uniewinnił w środę byłego premiera Francji Dominique'a de Villepina oskarżonego o machinacje przeciw obecnemu prezydentowi Nicolasowi Sarkozy'emu w tzw. aferze Clearstream. Według Stanisława Czerczesowa, piłkarze Legii muszą zagrać lepiej niż w niedzielnym meczu z Cracovią, aby pokonać Club Brugge w czwartkowym spotkaniu 3. kolejki grupy D piłkarskiej Ligi Europy. - Nie możemy popełnić tylu błędów - powiedział trener Legii.

Nagranie pokazujące wyciek ropy z należącej do koncernu BP instalacji trwa zaledwie kilkanaście sekund. Ale już to wystarczy, by uświadomić sobie, co od 21 dni dzieje się na dnie Zatoki Meksykańskiej. Ropa bucha z pękniętej rury niczym gorąca woda z gejzeru. Zobacz wideo ujawnione przez koncern BP.

Zmiany w przepisach zainicjowała Komisja Europejska. Hongkong nadal na ?tapecie?, ale jego wpływ pozostaje bardzo ograniczony, Gołębie komentarze Evansa, Ankieta NABE dotycząca przyszłych stóp procentowych, Złoty pozostaje bardzo stabilny w stosunku do euro oraz do franka, Kolejne rekordy ,,,

Konwencja Polskiego Stronnictwa Ludowego wskazała Waldemara Pawlaka jako kandydata w wyborach prezydenckich. Minister Jolanta Fedak poinformowała, że podczas głosowania nie było żadnego głosu "przeciw".
Waldemar Pawlak wyraził nadzieję, że kampania prezydencka będzie spokojna i merytoryczna z poszanowaniem dla różnych środowisk politycznych. Lider ludowców nie zaprezentował dzisiaj programu wyborczego i wizji prezydentury, ze względu na szacunek do ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Program zaprezentuje w przyszłym tygodniu, po pogrzebach wszystkich ofiar.
Stanisław Żelichowski uważa, że Waldemar Pawlak ma szanse wejść do drugiej tury w wyborach prezydenckich. Jego zdaniem Polacy mogą zagłosować na kandydata, który nie uczestniczy w wojnie politycznej pomiędzy PiS-em a Platformą.
Szef klubu parlamentarnego podkreślił, że był pomysł, aby w wyborach wystawić innego mniej znanego kandydata, ale na to zabrakło czasu. Jego zdaniem w tak krótkim czasie dla mniej znanego kandydata trudno było by nawet zebrać 100 tysięcy podpisów nie mówiąc już o odpowiedniej promocji.
Wyznaczenie terminu wyborów na 20 czerwca oznacza, że najpóźniej do 26 kwietnia należy złożyć w Państwowej Komisji Wyborczej zawiadomienie o powstaniu komitetu wyborczego i dołączyć tysiąc podpisów. Potem do 6 maja wszystkie komitety będą miały czas na zebranie 100 tysięcy podpisów dla listy kandydata.
Z jednej strony chce faworyzować dyscypliny z szansami medalowymi, z drugiej chce podniesienia roli nauczyciela WF-u.

Zobacz film z akcji.Koniec z udawaniem, że każdy ważny polityk PO ma coś do powiedzenia w partii. Struktura decyzyjna władz ma być pionowa. Na samej górze będzie stał Donald Tusk, a ośrodki władzy takie jak funkcja sekretarza generalnego - sprawuje ją jeszcze Grzegorz Schetyna - pójdą do likwidacji. Kurs GBP/USD zareagował spadkiem z 1,5686 do dziennego minimum na 1,5611 (to również najniższy poziom do stycznia br,) na publikację protokołu z posiedzenia Banku Anglii, jakie odbyło się w dniach 7-8 września, Posiedzenie to wprawdzie nie przyniosło zmia Dyskutują o tajemniczych wysypkach, bólach bez przyczyny i nietypowych wynikach badań. W doktora House’a bawi się już 20 tysięcy polskich lekarzy. Niektórzy z nich wręcz uzależnili się od rozwiązywania medycznych zagadek.
fot. Wprost

RSS

Kierowca uciekł z miejsca wypadku: Zginął pieszy. Właściciel auta zatrzymany

15.02.10

Olsztyńska policja zatrzymała 18-latka, właściciela samochodu, który w centrum Olsztyna potrącił na przejściu pieszego. Mimo pomocy lekarskiej pieszy zmarł. Policja ustala, czy 18-latek jest sprawcą wypadku.

RSS

Tyczkarze nie zawiedli. Kolejny brąz dla Polski na HME

08.03.15

RSS

Po wypadku matka z dwójką dzieci w szpitalu

08.07.13

RSS

Rozwiązanie zagadki Trójkąta Bermudzkiego coraz bliżej?

15.03.16

Nowy trop badaczy.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

18-miesięczne dziecko utonęło w stawie

15.02.13

Tragedia w małej miejscowości koło Gryfic (woj. zachodniopomorskie).

RSS

Słowa Węgrzyna kopią wypowiedzi... Łukaszenki

15.02.11

Szef MSZ Radosław Sikorski zdradził, że podczas swojej ostatniej wizyty w Mińsku prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka zaprezentował wywód podobny do tego, którym kilka dni temu popisał się poseł PO Robert Węgrzyn. „Wprost” zrekonstruował szczegóły tego spotkania. – Przeciw lesbijkom nic nie mam, ale gejów to najchętniej zsyłałbym do sowchozów – miał powiedzieć Łukaszenka.
Poseł PO Robert Węgrzyn (fot. Forum)

RSS

Masowa egzekucja ptaków: Sadysta zabił stado mew

08.01.10

Policja w Kołobrzegu szuka sprawcy mordu na dziesiątkach mew. Na tamtejszej plaży znaleziono stado martwych ptaków, rozjechanych przez duże auto. Nie ma wątpliwości, że kierowca zrobił to specjalnie. Wiedział, gdzie mewy koczują nocą. Oślepił je reflektorem i rozjechał.

RSS

Przełomowa operacja we Francji. Wszczepili "trwałe" sztuczne serce

22.12.13

W Paryżu po raz pierwszy na świecie wszczepiono pacjentowi sztuczne serce, które może działać nawet pięć lat – poinformowały w sobotę francuskie media. Według konstruktora aparatu - firmy Carmat - podobne operacje będą mogły odbywać się wkrótce także w Polsce.

RSS

Ahonen żegna się z igrzyskami

22.02.10

Do zawodowego uprawiania sportu Janne Ahonen wrócił z myślą o złotym medalu w Vancouver. Rzeczywistość okazała się brutalna. W konkursie na skoczni normalnej był czwarty, a w finałowej serii na dużej skoczni z powodu kontuzji nie wystąpił. Wszystko wskazuje na to, że kontuzja kosztować go też będzie przedwczesnym powrotem do Finlandii.

RSS

Proszą, by podwyższyć im podatki. Na walkę z biedą

22.03.16

Apel ponad 40 nowojorskich milionerów.

RSS

Ceny w Europie hamują

01.09.14

Wyhamowanie inflacji konsumenckiej w strefie euro i wzrost zagrożenia deflacją niesie za sobą poważne reperkusje, których dotychczas w tym stopniu nie notowano,

RSS

Rosjanie czasowo odłączają prąd na granicy z Polską. Będą utrudnienia

15.09.15

Warmińsko-mazurska straż graniczna apeluje o wybieranie innych przejść.

RSS

Inwestujący w dolara amerykańskiego powinni zwrócić uwagę na zeznania Bernankego w przyszłym tygodniu

15.07.13

W przyszłym tygodniu, jak co pół roku, szef amerykańskiej Rezerwy Federalnej Ben Bernanke będzie przez dwa dni zeznawał przed Kongresem, Do tego czasu notowania ?zielonego? będą nerwowe, gdyż inwestorzy będą się zastanawiać, czy ,,,

RSS

Raport o działalności Biura w 2009 roku: CBA idzie do generalnego remontu

08.04.10

Ten dokument opracowało samo Centralne Biuro Antykorupcyjne. Ale już pod dowództwem następcy Mariusza Kamińskiego - twórcy tej najmłodszej służby specjalnej w naszym kraju. Dokument mówi o wielu nieprawidłowościach w pracy Biura i jest wstępem do przemodelowania CBA.

RSS

Nielegalny arsenał broni w mieszkaniu 42-latka

22.05.14

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny