Zakaz palenia tuż tuż. "Będę to pamiętał Donaldowi Tuskowi"

15.11.10

- Politycy nie są od tego, żeby mnie leczyć i ja sobie nie życzę - krytykował zakaz palenia w pubach i restauracjach Piotr Najsztub. Od poniedziałku palacze będą musieli się pilnować, w jakim miejscu sięgają po papierosa. O północy wchodzi w życie ustawa, która wprowadza całkowity zakaz palenia tytoniu m.in. w zakładach opieki zdrowotnej, szkołach, na dworcach oraz w publicznych obiektach kultury.

Lawina negatywnych komentarzy internautów po kontrowersyjnych słowach duchownego nt. pedofilii. Jak podkreślił sąd, ten wyrok ma być przestrogą dla innych. Burzliwy początek majówki. ["Fakty" TVN]W pierwszym kwartale zysk Alibaby wzrósł o 45 proc. rdr i wyniósł 2,8 mld dol. - poinformowała spółka. Chiński gigant z branży e-commerce podał także, że jego nowym prezesem zostanie Daniel Zhang, który swoje stanowisko objąć ma 10 maja. Obywatelski projekt przywracający większe ulgi dla studentów na przejazdy już od 500 dni jest w Sejmie - przypominają studenci zrzeszeni w inicjatywie "Przywracamy ulgi dla studentów i uczniów", którzy przyszli pod Sejm. 37-latkowi grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Korea Północna poinformowała, że planuje twardą odpowiedź za nałożenie przez Stany Zjednoczone sankcji na Kim Dzong Un. Decyzję USA uznano w Pjongjangu za "deklarację wojny". Departament Stanu natychmiast zaapelował o powstrzymanie się od wypowiedzi podnoszących napięcie w regionie.

Sprawca masakry w Nicei to mężczyzna urodzony w 1985 r. w Tunezji, mieszkaniec Francji. Rezerwa Federalna po raz już trzeci w tym roku zdecydowała się dalej zacieśniać politykę pieniężną, Co więcej w stosunku do polityki monetarnej usunięto pojęcie akomodacyjna, co stanowi podłoże do tego by w przyszłości zmienić ocenę ,,,

Wicepremier Morawiecki o interwencji na rynku walutowym i kredytach walutowych. Wielka powódź, z którą Polska zmaga się już drugi tydzień, może znacząco wpłynąć na ocenę pracy rządu i premiera. A jeszcze przed nadejściem wielkiej wody zarówno Donald Tusk, jak i kierowany przez niego gabinet tracili w sondażach. Rząd miał więcej ocen negatywnych niż pozytywnych. Lepiej radził sobie sam premier. Niemal całą dzisiejszą sesję wykres eurodolara kierował się na południe, Na razie byki muszą odłożyć próbę przebicia oporu na poziomie 1,3000 USD na później i skoncentrować się na obronie wsparcia w okolicach 1,2880Ryszard Kalisz wierzy, że polityków PiS - Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobrę - uda się postawić przed Trybunałem Stanu. - W pełni wierzę, dlatego, że ja postępuję racjonalnie - powiedział poseł SLD w "Faktach po Faktach" w TVN24. Zwrócił uwagę, że chęć poparcia wniosku zasygnalizował już marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna (PO). Pierwsze koty za płoty. Okazuje się, że nie taka matematyka straszna, jak ją malują. Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła, jak wypadła tegoroczna matura. Wyniki pokazują jasno: na poziomie podstawowym matematykę zdało więcej uczniów niż... język angielski! Po dziewczynkę skoczył brat.

RSS

Czekając na cła

08.09.18

Dziś o 6 rano polskiego czasu upłynął termin na konsultacje Białego Domu z biznesem związane z nałożeniem ceł na import z Chin, Jak na razie ceł nie ma, ale rynki żyją w przekonaniu, że jest to tylko kwestia czasu, Dla rynku walut kluczowy,,,

RSS

"Sutki Hathaway". Aktorka przeprasza za oscarową suknię

01.03.13

Cała "afera" zyskała nawet własną nazwę "LesNipplerables" - od filmu "Les Miserables", za rolę, w którym Hathaway dostała Oscara.

RSS

"Trzeba zapłacić pewną cenę. Dojście do prawdy jest warte tych ekshumacji"

15.11.16

Ryszard Czarnecki w "Kropce nad i".

RSS

Prognozy są złe: Strugi wody i wichura. Kiedy to się skończy?

08.06.10

Mieszkańcy zagrożonych powodzią rejonów Polski bezsilnie zaciskają pięści. Jeszcze nawet nie posprzątali po pierwszej fali powodziowej, a już muszą się szykować na nadejście drugiej. Prognozy pogody budzą strach. Będzie bardzo mocno lało, a do tego dojdą jeszcze groźne wichury.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Pożar starej kamienicy. "Zamurowane okna i drzwi"

15.06.15

RSS

Superczwartek groźny dla funta

15.05.16

Kampania przed brytyjskim referendum w sprawie wyjścia z UE nabiera tempa, Spodziewamy się, że w kolejnych tygodniach funt znów znajdzie się pod presją, Dziś w superczwartek, czyli dzień w którym decyzji ws, stóp towarzyszy prezentacja ,,,

RSS

Palikot poprze Olejniczaka

29.10.10

Janusz Palikot, który kilka tygodni temu rozstał się z Platformą, w wyborach prezydenckich w Warszawie poprze kandydata SLD Wojciecha Olejniczaka – dowiedział się „Wprost”.
fot. Wprost

RSS

"Kaczka po smoleńsku" na paczce chipsów

01.03.11

"Projekt opakowania aktualnie zajmuje drugie miejsce w głosowaniu internautów" - napisał @Marek, który w serwisie Kontaktu 24 zamieścił kontrowersyjny projekt paczki chipsów ze zdjęciem zmarłego prezydenta, samolotem Tu-154 i napisem 'Kaczka po smoleńsku'. Na projekt można było oddać głos w konkursie "Zaprojektuj imprezowe opakowanie", zorganizowanym przez firmę Lorenz Bahlsen Snack-World. Organizator przeprosił za zaistniałą sytuację, a pracę usunął z serwisu.

RSS

Nina Terentiew: widzowie są dla mnie ważni - i wiedzą to

29.07.11

Kiedy zaczynałam pracę w telewizji, siadaliśmy sobie wtedy w kawiarni i mówiliśmy tak: och, słuchajcie, był super wczoraj ten program, wszyscy go oglądali! Tylko że nikt nie liczył tych wszystkich! Nie wiedzieliśmy, czy ci „wszyscy" to nie byli czasem tylko ci, co siedzieli w kawiarni Czytelnika. Dzisiaj widzowie rządzą, prawda wyników to prawda ekranu - przyznaje w rozmowie z Piotrem Najsztubem caryca szklanego ekranu - Nina Terentiew.
Nina Terentiew

RSS

Odwołana karetka, lekarz "zniknął"? Akcja ratunkowa na S8 - minuta po minucie

08.05.14

TVN24 dotarła do szczegółowego zapisu przebiegu działań ratunkowych, koordynowanych przez łódzkie pogotowie.

RSS

Zawisł 76 cm nad ziemią i strzelił jak z armaty

08.07.16

Jak Ronaldo to zrobił?

RSS

Wojna o klientów telefonii stacjonarnej: Tak operatorzy walczą o twój telefon

15.02.10

Oszukują klientów, że ich dotychczasowy operator zbankrutował, połączył się z inną firmą albo kasuje właśnie numer. A czasem nawet podrabiają podpisy - tak o klientów walczą przedstawiciele handlowi operatorów telefonii stacjonarnej. Ale ekspertów takie techniki wcale nie dziwią.

RSS

Baryłka ropy WTI już poniżej 70 USD

29.11.14

Wczorajsze obchody Święta Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych sprawiły, że spora część kluczowych giełd towarowych była zamknięta, Nie oznacza to jednak, że w czwartek na rynku tym brakowało emocji ? posiedzenie OPEC i związany z ,,,

RSS

Starcie Pawlaka z Kopacz: Wielka rządowa wojna o wódkę

29.01.10

Waldemar Pawlak i Ewa Kopacz rozpoczęli walkę na śmierć i życie. Gra idzie o... wódkę na festynach i dożynkach. Minister zdrowia chce, by na tych imprezach zakazać sprzedaży mocnych alkoholi - kupić będzie wolno tylko piwo. Wicepremier chce ten pomysł zablokować.

RSS

Technicznie poziom 1,35 wciąż w zasięgu ręki. Czy dojdzie do jego szybkiego testu?

15.01.13

Sesję poniedziałkową rozpoczynamy jeszcze z wysokim euro, kurs EUR/USD oscyluje w okolicach 1,24, Nastroje wobec wspólnej waluty poprawiła przede wszystkim niezapowiedziana (a po części oczekiwana) informacja o kontynuacji luzowania polityki monetarnej

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny