Irlandia kontra USA

08.11.10

Przedstawiciel Międzynarodowego Funduszu Walutowego powiedział dzisiaj, iż MFW nie otrzymał żadnej prośby od rządu Irlandii w temacie pomocy finansowej, ale bardzo uważnie śledzi sytuację w tym kraju, Ta wypowiedź miała związek z nasilającymi się spekulac

Raport Europejskiej Agencji Środowiska. Polskim rozwiązaniem interesują się firmy z całego świata. Największe trudności z samodzielnym rozumowaniem matematycznym.Do zdarzenia doszło o poranku na lotnisku Londyn Stansted. Nikt z pasażerów nie ucierpiał. Zakładając, że przy obecnym składzie Rady Polityki Pieniężnej cokolwiek można przewidzieć, cięcie stóp procentowych wydaje się pewne, Po dzisiejszych danych zostaje jedynie pytanie, czy będzie to tylko 25 punktów bazowych, Mężczyzna po południu zmarł w szpitalu.

Europejski Bank Centralny podniósł stopy procentowe o 25 punktów bazowych, To zła wiadomość dla osób posiadających kredyty rozliczane w euro, bo wzrośnie ich oprocentowanie, a co za tym idzie, także miesięczna rata,

W programie "Świat" w TVN24 BiS Jan Rokita i Paweł Kowal. Nawet jeśli te wiązania nic nie pomagają, to psychicznie niektórych rywali wykończył. Niektórzy cały czas o tym mówią - tak Adam Małysz komentuje zamieszanie wokół sprzętu, jakiego używa Szwajcar Simon Ammann. Wyjaśnia też, na czym może polegać przewaga słynnych już wiązań.

Uwaga, teraz coś, czego nie usłyszą państwo od polityków. Dlaczego oni tego nie powiedzą? Bo to prawda, której cena, choć to w kampanii wyborczej towar deficytowy, dramatycznie spada.
Początek nowego tygodnia i jednocześnie ostatni dzień obecnego miesiąca rozpoczyna się od dużych spadków, które z powodzeniem wymazują dużą część zysków jakie rynki osiągnęły w zeszłym tygodniu na fali rosnących cen ropy oraz ,,, "Interesuje mnie jeden cel. I go osiągnę".Podczas wczorajszej sesji giełdy na Wall Street oscylowały wokół poziomów poprzedniego zamknięcia i zakończyły dzień bez większych zmian, Indeks Dow Jones wzrósł o 0,02%, SP 500 o 0,05%, a technologiczny Nasdaq zniżkował o 0,33%, Najlepiej radziły sobie Po poniedziałkowym zatrzymaniu wzrostów na wykresie EUR/USD nastąpiło wyraźne odbicie na północ, Kurs głównej pary walutowej świata podskoczył wczoraj o przeszło 220 pipsów, Jakub Jankowski w rozmowie ze sport.tvn24.pl.

RSS

„Wspomnienie i zobowiązanie” – nowy pomysł PiS

15.12.10

PiS zmienia plany. Zamiast inauguracji ruchu społecznego, który miał powstać osiem miesięcy po katastrofie w Smoleńsku, odbędzie się konferencja dotycząca spuścizny zmarłego prezydenta „Lech Kaczyński. Wspomnienie i zobowiązanie” – dowiedział się „Wprost”.
Jarosław Kaczyński i Beata Szydło (fot. FORUM)

RSS

Bruksela za otwarciem drzwi do rozmów o długu Grecji

29.11.16

Porozumienie między władzami Grecji a kredytodawcami, które otworzy drogę do wypłaty kolejnych pożyczek, a przede wszystkim rozmów o restrukturyzacji długu, jest w zasięgu ręki - wynika z wypowiedzi unijnych komisarzy. Niemcy są przeciwne oddłużeniu.

RSS

Pakistan dostanie samoloty od USA

22.01.10

       Stany Zjednoczone udostępnią Pakistanowi samoloty bezzałogowe do lotów wywiadowczych oraz rozpoznawczych - poinformowano w trakcie wizyty w Islamabadzie amerykańskiego sekretarza obrony Roberta Gatesa. Udostępnione maszyny nie będą jednak wyposażone w uzbrojenie.
       Dostęp do samolotów bezzałogowych był od dawna oczekiwany przez pakistańskie siły zbrojne. Islamabad twierdził, iż korzystając z nich będzie mógł skuteczniej zwalczać talibów na pograniczu pakistańsko-afgańskim. Stany Zjednoczone odmawiały jak dotąd udostępnienia tych maszyn Pakistanowi.
       Zmiana stanowiska Waszyngtonu została przyjęta w Islamabadzie z zadowoleniem. Władze pakistańskie traktują to jako wyraz uznania dla działań antytalibańskich, prowadzonych przez siły rządowe na pograniczu pakistańsko-afgańskim. Jednocześnie przedstawiciele pakistańskich sił zbrojnych wyrazili nadzieję, że Waszyngton przychylnie odniesie się do kolejnych oczekiwań Pakistanu, dotyczących wsparcia technologicznego i sprzętowego armii tego kraju.
       Robert Gates przybył do Islamabadu z Delhi. W stolicy Indii ostrzegał, iż ugrupowania terrorystyczne, przeprowadzając kolejne zamachy, chcą doprowadzić do wzrostu napięcia w Azji Południowej, a w konsekwencji nawet do wybuchu zbrojnego konfliktu między Indiami i Pakistanem.

RSS

"Za nami buraczany sezon"

15.10.15

Komentują polscy siatkarze przegraną 2:3 ze Słowenią.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Kradzież telefonu w tramwaju. Policja szuka tego mężczyzny

08.07.15

Zdjęcia z tramwajowego monitoringu.

RSS

Stare zdjęcia, dwie kobiety i zagadka sprzed dziesiątków lat

01.08.15

"Potrzebuję pomocy internetu" - napisała amerykańska fotografka.

RSS

W środę inwestorzy zabrali się za odrabianie strat

01.03.13

WIG20 jak i światowych indeksów zakończyło środowe notowania na plusie, Najlepiej radziła sobie giełda amerykańska ze wzrostem trzech głównych indeksów o ponad 1 proc, W Europie widoczne odbicie po wcześniejszych spadkach, Liderami była ,,,

RSS

"Kiedy papieżem został Jan Paweł II, ekipa Gierka też mówiła, że to ich zasługa"

01.10.15

O wizycie prezydenta Dudy w ONZ w "Faktach po Faktach".

RSS

Sąd kazał zatrzymać, szpital wypuścił. Pedofil zgwałcił 10-latka. "Winni wszyscy"

15.10.13

Mężczyzna był skierowany decyzją sądu na przymusowe badanie psychiatryczne.

RSS

Piłkarz zmarł po uderzeniu w bandę. Wszystkie mecze w kraju odwołane

15.05.15

W ten weekend w Argentynie nie odbędzie się żaden mecz piłkarski.

RSS

PiS: gaz się ulatnia, panie marszałku

08.06.10

Bronisław Komorowski powinien wycofać się ze swoich słów, że eksploatacja gazu łupkowego musiałaby oznaczać zastosowanie metod odkrywkowych, a zatem byłaby to "dewastacja obszarów krajobrazowych Polski" - uważa europoseł PiS Konrad Szymański.

RSS

Poseł szuka nadgorliwych duchownych: Palikot zbiera donosy na księży

08.07.10

Kontrowersyjny poseł PO Janusz Palikot zaapelował do wyborców, by przekazywali mu informacje o przypadkach łamania ciszy wyborczej przez księży. Dodał, że będzie dążył do ich ukarania.

RSS

Tak wygląda superstrzelnica za 25 mln zł

15.04.16

To najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce.

RSS

Pawlak: KRUS dla każdego Polaka

08.02.10

Zreformujmy powszechny system emerytalny na wzór Kas Rolniczych Ubezpieczeń Społecznych - apeluje wicepremier Waldemar Pawlak w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną". I dodaje: - KRUS jest dobrym i prostym systemem.

RSS

"Czytaj-podrywaj" - internauci szydzą z filmiku studentów

08.02.13

Filmik, który przygotowali jako pracę semestralną stał się hitem sieci. Internauci okrzyknęli go "Najgorszą kampanią społeczną w historii".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny