Terapia doktora Jana

08.11.10

Najbogatszy Polak, numer jeden z ostatniego rankingu tygodnika "Wprost" wraca do gry. Chce stworzyć potężną polską grupę energetyczną na bazie m.in. państwowych spółek. A polska energetyka pilnie potrzebuje pieniędzy i restrukturyzacji.


Hillary Clinton przybyła do Birmy, gdzie będzie przekonywała cywilne władze do kontynuowania reform. Jest pierwszym od ponad 50 lat sekretarzem stanu USA w tym kraju. Podróż Clinton to "znaczące wotum zaufania dla władz" - pisze "New York Times". Polityk to lawirant. Ale wystarczy zadać mu proste pytanie i czar pryska. Pewna kobieta postanowiła zapytać Grzegorza Napieralskiego, skąd weźmie pieniądze na naprawę służby zdrowia. Film z rozmowy bije w sieci rekordy popularności. Niby jest zabawny, a jednak jakoś przygnębia...Agenci CBA zatrzymali biznesmenów na gorącym uczynku. Gerard Pique i Sergio Ramos od lat nie szczędzą sobie złośliwości. Tym razem zaczął obrońca Realu Madryt, który przed sobotnim finałem Ligi Mistrzów z Juventusem zdradził, że wysłał zaproszenie w postaci biletu defensorowi Barcelony. - Nie odpowiedział - dziwił się w rozmowie z dziennikarzami. Lot myśliwcem F-16 czy rejs łodzią podwodną - wszystko to MON wystawiło na aukcje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ale zainteresowani, by móc skorzystać z oferty, musieli spełniać jeden warunek - mieć polską narodowość. To oznaczało, że aukcje były zamknięte dla miliona Polaków. Dlatego MON zmienia zdanie.

W "Faktach po Faktach" Dariusz Rosati i Ryszard Czarnecki.

Spekulacje przed jutrzejszym posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego i rozpoczynającym się również jutro szczytem przywódców Unii Europejskiej, wciąż pozostają jedynym liczącym się źródłem impulsów dla rynków finansowych, W tym dla rynku złotego,,, W trumnie znajdowało się bez wątpienia ciało Lecha Kaczyńskiego, Marta Kaczyńska nie planuje wniosku o ekshumację rodziców - poinformował w rozmowie z TVN24 Marcin Dubienecki. Pełnomocnik, a zarazem mąż córki zmarłych Lecha i Marii Kaczyńskich w ten sposób odniósł się do wątpliwości Jarosława Kaczyńskiego co do tożsamości ciała przywiezionego w prezydenckiej trumnie.

Cztery miesiące temu, w czasie żałobnej mszy w kościele mariackim, usłyszeliśmy, że po katastrofie smoleńskiej „prawi Polacy podnieśli głowy”. Dziś głowy podnosi cała reszta.
Tomasz Lis (Whitesmokestudio.com) Ponad sto zgłoszeń od mieszkańców, którzy odczuwali wstrząsy ziemi w okolicach Żerkowa - miejscowości leżącej na północ od Kalisza - odebrali strażacy około godziny 16 - poinformował w piątek PAP rzecznik wielkopolskiej Straży Pożarnej Sławomir Brandt.
Rosja krytykuje: należy zaktywizować działania.Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Ten konkurs jest dla Ciebie. Sprawdź szczegóły. Dzisiejsze wystąpienia członków FED wsparły dzisiaj amerykańską walutę ? przemawiający rano Stanley Fischer (wiceprezes) wprawdzie nie odniósł się bezpośrednio do bieżącej sytuacji, ale dał do zrozumienia, że utrzymywanie zbyt ,,, Ta sprawa była bardzo głośna. Świadek nakręcił, jak zakonnica szarpała i biła niepełnosprawną wychowankę domu pomocy. Oskarżona chciała, by sąd umorzył sprawę. Zakonnica uznała we wniosku, że szkodliwość społeczna jej czynu była niska. Sąd był innego zdania.

RSS

Adwokat Polańskiego: dopóki polityka nie zacznie ingerować w wymiar sprawiedliwości, nic nam nie grozi

01.11.15

– Z przyczyn osobistych nie byliśmy obecni przy nim, kiedy wysłuchiwał uzasadnienia sądu, ale z relacji wiem, że płakał – mówi o Romanie Polańskim jego adwokat Jan Olszewski.

RSS

Udany miesiąc dla złotego

01.12.17

Poranny, czwartkowy handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych dewiz, PLN kwotowany jest następująco: 4,2022 PLN za euro, 3,5438 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5961 PLN względem,,,

RSS

Fałszywe zeznania 22-letniej kobiety: Zgłosiła gwałt, którego nie było. Ma zarzut

22.02.10

Zarzut składania fałszywych zeznań usłyszała kobieta, która zgłosiła, że została napadnięta w Leśniowie Wielkim (Lubuskie) - poinformowała Agata Sałatka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

RSS

Rozmowy w sprawie limitu długu idą zgodnie z (naszym) planem

29.07.11

Akcje odnotowały wczoraj dwuprocentowy spadek w związku z brakiem rozwiązania problemu pułapu długu Stanów Zjednoczonych, W dzisiejszym kalendarzu makroekonomicznym mamy sporo wydarzeń, jednak nie są one przesadnie interesujące, ponieważ inwestorzy i tak

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Internauta zadrwił z paraolimpijczyków. Terminator nie miał dla niego litości

01.04.17

Lepiej nie zadzierać ze Schwarzeneggerem.

RSS

Łukaszenka z poparciem komunistów

29.06.15

Komunistyczna Partia Białorusi poprze w tegorocznych wyborach prezydenckich obecnego szefa państwa Alaksandra Łukaszenkę. Decyzja taka zapadła na sobotnim zjeździe tego ugrupowania.

RSS

25 lat lodowca w kilku sekundach. Zobaczcie niezwykły film

01.12.15

Autorzy animacji wykorzystali ujęcia zrobione przez satelity.

RSS

Mordy, kamienowanie, obcinanie głów. "Państwo Islamskie to zbrodniarze"

15.11.14

ONZ apeluje o postawienie winnych tych przestępstw przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym.

RSS

Będzie się działo: śnieg, burze i 20 st. Celsjusza

15.03.12

Pogoda w ciągu najbliższych pięciu dni będzie iście marcowa. Synoptycy przewidują i przelotne opady deszczu ze śniegiem, i lokalne burze, a także temperatury rzędu 20 st. Celsjusza.

RSS

Korupcja, pranie pieniędzy. "Diamentowy" miliarder zatrzymany

15.08.17

Efekty międzynarodowego dochodzenia.

RSS

Mamy pretekst do umocnienia dolara?

22.10.13

Według ankiety zaprezentowanej w weekend przez Bloomberga większość ekonomistów spodziewa się ograniczenia skali programu QE3 przez FED o 15 mld USD dopiero w marcu 2014 r, Jednocześnie byłby to początek dość zdecydowanego działania, ,,,

RSS

Nie wierzyć Kaczyńskiemu

22.05.10

Umiejętność krytycznego spojrzenia to cecha, której się nabiera z czasem. Z doświadczeniem, ze zrozumieniem zależności i niuansów, z umiejętnością spojrzenia za kotarę rzeczywistości. Ważne jest to też przy ocenianiu polityki i polityków, ponieważ nie mówienie prawdy albo całej prawdy to podstawowa zdolność polityka. To zresztą jest stwierdzenie eufemistyczne...

RSS

Inwestorzy grają zbyt ryzykownie?

08.08.12

Wygląda na to, iż liczy się bardziej nadzieja, niż konkrety #8211; mimo braku tych ostatnich inwestorzy nie rezygnują z angażowania się w bardziej ryzykowne aktywa, licząc na to, że ECB rzeczywiście ma w zanadrzu #8222;efektywny#8221; plan ,,,

RSS

Transmisje z pogrzebów. "Tak się nie da żyć"

22.07.10

Nie potrzeba budzika, nie potrzeba zegarka, rytm dnia mieszańcom Miejskiej Górki w Wielkopolsce, czy tego chcą, czy nie, wyznaczają msze. Transmitowane przez księdza za pomocą solidnych głośników na całą miejscowość. Od siódmej rano. - Tak się nie da żyć po prostu - mówią parafianie. A ksiądz? - Szczęść Boże - i zamyka drzwi.

RSS

Lista 100 najbogatszych: na podium bez zmian, ale dalej niespodzianki

01.07.14

Jan Kulczyk z majątkiem przekraczającym 13 mld zł po raz kolejny na czele listy "Wprost".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny