"Bartuś próbował się ratować. Znalazłam go na podłodze"

29.10.10

- Nie było mnie tylko pięć minut. Dzieci spały, nie miały nic w rączkach, niemożliwe, żeby cokolwiek zrobiły! - mówi zrozpaczona matka dwójki dzieci, które zostały dzisiaj poparzone w pożarze samochodu w Skierniewicach. Chłopcy trafili do szpitala. Są w ciężkim stanie.

Media europejskie piszą o znaczeniu rozmów prezydenta USA Baracka Obamy w Warszawie dla zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Polski. Odnotowują przy tym niechętny stosunek Rosji do polskich planów eksploatacji gazu łupkowego. - Rosja uważa polski projekt eksploatacji gazu łupkowego za przeszkodę dla jej hegemonii energetycznej - zauważa hiszpański dziennika "El Pais". W weekend dobrej pogody będzie jak na lekarstwo. Wielka Brytania: Opublikowany w czwartek wieczorem sondaż YouGov (pierwszy po zamachach w Manchesterze) pokazał spadek poparcia dla Partii Konserwatywnej o 1 p,p, do 43 proc,, podczas kiedy Partia Pracy zyskała 3 p,p, do 38 proc, Przewaga torysów,,,30 września mija trzy lata od kiedy ucywilizowano obrót obligacjami nieskarbowymi, Uruchomienie rynku papierów dłużnych Catalyst wielu inwestorom otworzyło drogę do zysków sięgających kilkanaście procent w skali roku, Nie obyło się jednak i bez wpadek, W "Faktach po Faktach" europoseł SLD Janusz Zemke i wicemarszałek Senatu Adam Bielan (klub PiS). Grupa polskich himalaistów zdobyła Nanga Parbat - szczyt wysokości 8126 metrów, leżący w pakistańskiej części Himalajów.
Z 12 -osobowej ekipy na szczyt weszły trzy osoby, wśród nich Marcin Kaczkan. Himalaista wspomina, że trudności w zdobyciu góry pojawiły się już na samym początku wyprawy. Poręczowanie kuluaru zaplanowane na dwa dni zajęło ekipie trzy doby dłużej. Pojawiła się zatem obawa, czy starczy czasu na zdobycie szczytu.
Próbę wejścia na szczyt podjęła się też jedyna kobieta w ekipie Aleksandra Dzik. Musiała jednak zrezygnować, bo za pierwszym razem jej ekipa pomyliła trasę. Na drugą próbę mogło już jej nie starczyć sił. Aleksandra Dzik zapowiedziała, że w przyszły roku podejmie kolejną próbę zdobycia Nanga Parbat.
Prezes Polskiego Związku Alpinizmu Janusz Onyszkiewicz zapowiedział, że ta wyprawa będzie początkiem całej serii wypraw polskich alpinistów w Himalaje. Celem jest dokończenie zdobywania zimą wszystkich ośmiotysięczników. Do zdobycia zostały jeszcze K2, dwa Gaszerbrumy oraz Nanga Parbat.


Problem z rozmiarem przyrodzenia? Powinno być bardziej widoczne spod ubrania? Na rynek trafiło właśnie rozwiązanie takich problemów. To majtki z odpowiednią wkładką, mającą oszukać osoby trzecie i własne ego.

Adam Małysz gotowy do odlotu: w niedzielę najlepszy w historii polski skoczek narciarski złożył ślubowanie przed IO w Vancouver. - Wiem, że tysiące moich fanów będzie oglądać konkursy skoków narciarskich w kraju. Więc proszę, by mocno dmuchali w telewizor - powiedział. Status quo na szczycie tabeli Premier League zostało zachowane. W hitowym starciu 23. kolejki liderująca Chelsea zremisowała w Londynie z Manchesterem City 1:1, dzięki czemu wciąż ma pięć punktów przewagi nad swoim najgroźniejszym rywalem w walce o tytuł.

Dzień na giełdach minął dziś pod znakiem oczekiwania na dane z amerykańskiego rynku pracy, Inwestorzy już od początku dnia nie potrafili obrać zdecydowanego kierunku, przez co notowania przypominały dziś istną sinusoidę, Jarosław Kaczyński przemówił. Wprawdzie z "puszki", nie live, znów bez możliwości konfrontacji z nim mediów, ale było to jego pierwsze wystąpienie wyborcze. Przygotowane zresztą merytorycznie na wysokim poziomie. To jest jeden z najlepszych materiałów, jaki został przedstawiony w ostatnich latach. Bohater afery hazardowej, poseł PO Zbigniew Chlebowski, na dwa miesiące zaszył się w domu i nie wychodził do pracy. Mimo to, jak pisze "Fakt", wyciągnął ręce po pieniądze podatników i zainkasował dwie pensje - 25 tysięcy złotych. Sam też wypisał sobie dwumiesięczne zwolnienie.3 sierpnia (niedziela) o godzinie 13.00 i 20.15. Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej będą oglądać prezentację raportu komisji szefa MSWiA Jerzego Millera w osobnym pomieszczeniu, bez udziału mediów, później członkowie komisji będą do ich dyspozycji - zapewnił w czwartek rzecznik rządu Paweł Graś. W zeszłym roku na czas kampanii prezydenckiej Jarosław Kaczyński zafundował sobie leki uspokajające. W tym roku na czas kampanii wyborczej zafundował z kolei społeczeństwu środki nasenne. Działają. I to jak!


RSS

Czy EBC zawalczy w wojnie gołębi?

08.06.19

Wprawdzie obecny tydzień rozpoczął się w minorowych nastrojach, ale wystarczyło parę słów J,Powella, by całkowicie zmienić nastawienie na globalnych rynkach, Wczorajsza sesja w Europie zakończyła się lekkimi wzrostami na wszystkich ,,,

RSS

Otwarte drzwi, kogut, złoty zegar. "Przesycone symbolizmem" oficjalne zdjęcie Macrona

01.07.17

Przeanalizował je "Financial Times".

RSS

Dolar mocniejszy, ale nadal pozostają znaki zapytania

15.11.14

Lepsze dane nt, sprzedaży detalicznej z USA w październiku (wzrost o 0,3 proc, m/m, także po odjęciu wolumenu samochodów) dał pretekst do umocnienia się dolara po godz, 14:30, W efekcie doszło do chwilowego naruszenia zeszłotygodniowego ,,,

RSS

Wpadka dziennikarki TVP Info: Zdyszana reporterka nadaje z Sejmu

29.01.10

Była tak zdyszana, bo biegła po schodach? Może zbytnio udzieliły się jej emocje? A może chodziło o coś jeszcze innego... Dość nietypową relację z obrad naciskowej komisji śledczej nadała dziennikarka TVP Info. Łamiącym się głosem, tłumiąc przyspieszony oddech, opowiadała o laptopie Jerzego Engelkinga. Posłuchaj!

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

"Sprawa Kalemby to zasłona dymna"

01.08.12

- Zamieszanie związane z synem ministra Stanisława Kalemby to zasłona dymna dla premiera - powiedział w "Faktach po Faktach" Marek Jurek.

RSS

Nowy historyczny rekord na Wall Street

08.08.16

Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła wzrosty i nowy historyczny rekord indeksu S&P. Dobre nastroje miały źródło w lepszych od oczekiwań danych z rynku pracy w USA za lipiec. Po publikacji raportu z rynku pracy w USA wyraźnie umacniał się dolar.

RSS

Katarzyna W. nie przyszła na konfrontację

29.08.12

RSS

Nie ma mocnych na dolara

15.03.15

Główna przyczyną silnej aprecjacji dolara w ostatnich dniach pozostają oczekiwania rynku co do bardziej jastrzębiego komunikatu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku w przyszłym tygodniu,

RSS

Kursy przygotowujący do matury oraz kursy uniwersytetu trzeciego wieku z VAT

01.07.11

Przedsiębiorcy organizujący kursy wyrównawcze przygotowujące do matury oraz kursy uniwersytetu trzeciego wieku w związku za zmianami w ustawie o VAT obowiązującymi od początku roku mają wątpliwości czy ze względu na to, że nie są jednostkami objętymi system oświaty, mogą jednak korzystać ze zwolnienia VAT.

RSS

Radość w Celticu. "Cieszymy się, że dostaliśmy jeszcze jedną szansę"

15.08.14

Szkoci awansowali do IV fazy kwalifikacji Ligi Mistrzów, choć na boisku ulegli mistrzom Polski 1:6.

RSS

Wzrost inflacji w Polsce będzie przejściowy

15.02.17

Jeszcze w październiku notowaliśmy w Polsce spadek wskaźnika cen konsumpcyjnych w ujęciu rocznym, W listopadzie pojawił się śladowy wzrost, który zakończył jednak 28-miesięczny okres deflacji w naszym kraju, W grudniu inflacja przyspieszyła,,,

RSS

Posiadłości tylko dla miliarderów. Zobacz pięć najdroższych nieruchomości świata

22.11.15

W Polsce najdroższe nieruchomości wyceniane są na około 20 mln złotych. Tymczasem na Zachodzie najwyższa półka cenowa jest przynajmniej kilkadziesiąt razy wyżej.

RSS

Bramkarz stał i patrzył. Kuriozalne wyrównanie

15.12.13

Korona Kielce - Podbeskidzie Bielsko - Biała 1:1. Błyskawiczne wyrównanie gości. Pytanie "za sto punktów" - co robił Zbigniew Małkowski?

RSS

Stawarczyk trafił z drugiego piętra

08.04.14

Ruch - Korona 1:0. Piotr Stawarczyk ma 193 centymetry wzrostu. Gdy dobrze wyskoczy, to właściwie główki wygrać z nim się nie da. Poczuli to w Chorzowie zawodnicy Korony, którzy przy jednym z rzutów rożnych mogli go co najwyżej poklepać czołem po klatce piersiowej.

RSS

Miasto kieszonkowe, sumienie kryształowe

08.02.11

Obywatele Żnina czują moralne oburzenie. Zorganizowali nawet marsz milczenia. Wiedzą swoje: ojciec bydlak zamordował dwuletnią Wiktorię. Pytań o własną winę raczej sobie nie zadają.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny