"Bartuś próbował się ratować. Znalazłam go na podłodze"

29.10.10

- Nie było mnie tylko pięć minut. Dzieci spały, nie miały nic w rączkach, niemożliwe, żeby cokolwiek zrobiły! - mówi zrozpaczona matka dwójki dzieci, które zostały dzisiaj poparzone w pożarze samochodu w Skierniewicach. Chłopcy trafili do szpitala. Są w ciężkim stanie.

Koncerny hutnicze wezwały do nie obciążania ich kosztami dalszej redukcji emisji. Szef FED podczas dzisiejszego wystąpienia w Jackson Hole może szerzej omówić dostępny wachlarz instrumentów, które bank centralny może użyć w walce z kryzysem, Czy przedstawi więcej szczegółów, jak mógłby wyglądać program QE3? Trudno powiedzieć, Niemniej Mimo tego wpływy podatkowe w tym roku będą rekordowe.CIA ma swój oficjalny profil na Twitterze, a jej pierwsza wiadomość zrobiła furorę. Wystarczyło kilka godzin, by wpis agencji podało dalej niemal 180 tys. osób. Trafił do firmy wędliniarskiej. Po wydarzeniach z ostatnich dwóch tygodni inwestorzy na rynku walutowym w końcu będą mogli złapać chwilę wytchnienia, Świąteczny tydzień zapowiada się na znacznie spokojniejszy niż poprzednie, niemniej jednak nie oznacza to, iż należy ,,,

Słabszy niż przed rokiem wzrost gospodarczy, najniższe od 25 lat bezrobocie, najdroższy od 14 lat dolar - to niektóre z danych charakteryzujących stan naszej gospodarki na koniec 2016 r., zebrane przez Gerda Broker.

Jest "dalekowzrocznym i mądrym politykiem". Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz resort rozwoju uzgodniły projekt uchwały w sprawie budowy portu.

Na początku czwartego kwartału ewentualne przełamanie stanu zawieszenia zależy od tego, czy rynki będą ogólnie nastawione na powrót do średniej ? tzn, na to, że ostatnie zmiany najprawdopodobniej zostaną zniwelowane, Oznaczałoby to, że ,,,       Adam Małysz zajął drugie miejsce w ostatnim w tym sezonie konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich, który odbył się w Oslo. Polak w drugiej serii skoczył 136,5 m i awansował z 13. na drugą pozycję.
       Zawody wygrał zdobywca Pucharu Świata Szwajcar Simon Ammann. Trzecie miejsce zajął Austriak Andreas Kofler.
        Po pierwszej serii wydawało się, że Adam Małysz nie stanie na podium na zakończenie sezonu. Polak zajmował dopiero 13. miejsce po skoku na odległość 128,5 m. Prowadził Ammann, który skoczył 135,5 m, a drugi był Kofler, który poszybował aż 139,5 metrów.
        W drugiej serii Adam Małysz pokazał wielką klasę, którą w tym sezonie już nie raz zaskakiwał konkurentów. Skoczył 136,5 m i czekał, co pokażą jego rywale. Tymczasem kolejni zawodnicy uzyskiwali o wiele krótsze odległości i Małysz po każdym skoku piął się w górę w klasyfikacji konkursu.
        Gdy do skoku szykował się Ammann, Małysz nadal prowadził. Drugi skok zepsuł nawet Kofler, który zaliczył 116 metrów i spadł za polskiego zawodnika.
        Zdobywca Pucharu Świata nie skoczył wprawdzie tak daleko jak Małysz, ale uzyskał 124,5 m i to wystarczyło, aby wygrać po raz kolejny w rym sezonie. Natomiast Adam Małysz zakończył konkurs na drugiej pozycji.
       W końcowej klasyfikaji Pucharu Świata Polak zajął piąte miejsce z dorobkiem 842 punktów. Kryształową Kulę już wcześniej zapewnił sobie Ammann. Drugie miejsce zajął Austriak Gregor Schlierenzauer, a trzecie jego rodak Thomas Morgenstern. Polaka wyprzedził jeszcze jeden reprezentant Austrii Andreas Kofler.
        Małysz zajął drugie miejsce w Turnieju Nordyckim, w którym także triumfował Ammann.
       22. miejsce w Oslo zajął Kamil Stoch, który skakał 123 i 122 metry. 26. pozycję zajął Stefan Hula, który miał 123,5 oraz 117,5 m, a na 28. pozycji zawody zakończył Łukasz Rutkowski po skokach na odległość 128 i 105 metrów.
        Przed skoczkami teraz ostatnie już w tym sezonie zawody - mistrzostwa świata w lotach. W przyszły weekend o medale  walczyć będą w Planicy.
Wielka Brytania jest zdecydowana opuścić UE - potwierdziła rzeczniczka brytyjskiej premier.Do zderzenia karetki pogotowia z mazdą doszło w miejscowości Ostrowsko (woj. małopolskie). Pięć osób, z czego jedna z ciężkimi obrażeniami, trafiło do szpitala. Przeprowadzona po pierwszym kwartale 2011 roku analiza polskiej gospodarki potwierdziła zakładane prognozy, Nadal kluczowym elementem napędzającym gospodarkę jest popyt wewnętrzny, W pierwszym kwartale bieżącego roku w porównaniu do I kwartału ,,, Pies przez dziewięć lat pomagał funkcjonariuszom.

RSS

Emerytury, kwota wolna, mieszkania... Kolejne obietnice prezydenta

29.04.16

Andrzej Duda zapowiada, że nie spocznie na 500 plus.

RSS

Pogrzeb prezesa Federacji Rodzin Katyńskich

22.04.10

Prezes Federacji Rodzin Katyńskich Andrzej Sariusz-Skąpski, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem, spoczął na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. - Uderzyli w ziemię zła, aby stała się ziemią dobra - mówił ks. Tomasz Boroń w homilii podczas mszy pogrzebowej.

RSS

Decyzja MAS przyczyną obaw?

15.04.16

Decyzja władz monetarnych z Singapuru powoduje większe zaniepokojenie w gospodarkach azjatyckich? IEA o bilansowaniu się podaży i popytu na ropę naftową, Dane z USA, Złoty wyraźnie słabszy do większości walut przed południem,

RSS

Kosaczow: Sikorski nie miał zastrzeżeń do śledztwa

29.05.10

Szef komisji SZ rosyjskiej Dumy Konstantin Kosaczow powiedział w piątek, że z reakcji strony polskiej, w tym szefa MSZ Radosława Sikorskiego, odczytuje, że strona polska nie ma zastrzeżeń do przebiegu rosyjskiego śledztwa w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Schłodzenie koniunktury

29.03.18

Podczas wtorkowej sesji eurodolar ustanowił nowe marcowe maksimum lokalne po wczorajszych silnych wzrostach, Wsparciem dla waluty europejskiej okazały się słowa Jensa Weidmann?a ? prezesa Bundesbanku ?który stwierdził, że w średnim ,,,

RSS

Ile możemy zapłacić za Igrzyska? Wniosek Krakowa wyciekł do internetu

22.03.14

Przedstawia Polskę jako kraj dobrze przygotowany do Igrzysk.

RSS

Chciał wysadzić bank federalny. "Przyznaję się, głęboko żałuję"

08.02.13

Obywatel Bangladeszu przyznał się przed amerykańskim sądem do usiłowania zamachu na oddział Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku. Za próbę wysadzenia w powietrze części amerykańskiego banku centralnego grozi mu dożywocie.

RSS

Chiński piasek w tryby dolara

08.01.17

Euforyczny start roku w wykonaniu USD już zdążył się przeobrazić w problemy z utrzymaniem rajdu i nawet jastrzębEuforyczny start roku w wykonaniu USD już zdążył się przeobrazić w problemy z utrzymaniem rajdu i nawet jastrzębi wydźwięk ,,,

RSS

Dowiedz się co jeść, by uniknąć problemów z erekcją

22.01.16

Dla mężczyzn bojących się, że z wiekiem będą mieli problemy w sypialni, naukowcy mają smaczne pocieszenie.

RSS

Całą noc na jałowym biegu. "Wiemy, co robimy"

08.02.12

W zajezdni Ostrobramska silniki autobusów pracują całą noc. Mieszkańcy mają dość klekotu, kierowcy mówią, że to strata pieniędzy i zły serwis. – Wiemy, co robimy – uspokaja MZA.

RSS

Biegły wydał opinię: Wiedzą, jaka była pogoda przed katastrofą

22.06.10

To nie były dobre warunki do tego, by lądować - tak biegły ocenił pogodę w Smoleńsku tuż przed katastrofą prezydenckiego tupolewa. Prokuratura Generalna dostała już opinię klimatologa, który zrekonstruował warunki pogodowe, jakie samolot zastał nad lotniskiem.

RSS

Zwiększona zmienność na rynkach przed jutrzejszą publikacją raportu NFP

22.10.13

Euro (EUR) kontynuuje rajd z wcześniejszych dni, osiągając dwuletnie maksimum na poziomie 1,3703 wobec dolara amerykańskiego (USD), Wartość wspólnej waluty wzrosła po tym jak amerykańska agencja ratingowa Fitch umieściła USA na negatywnej ,,,

RSS

W Nepalu trwa wyścig z czasem. W czerwcu nadejdzie monsun

29.05.15

Minął miesiąc od tragicznego w skutkach trzęsienia ziemi w Nepalu. Mieszkańcy zaczynają odbudowywać swoje domy. Zwłaszcza, że już w czerwcu nadejdzie pora monsunowa.

RSS

Będą nowe normy jakości węgla. Mają ograniczyć import surowca

15.10.14

Ustawa umożliwia też wyasygnowanie 280 mln zł dla kopalni Kazimierz-Juliusz.

RSS

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy

22.10.15

Rozregulowanie rynków finansowych trwa z korelacjami słabszymi niż zwykle, Większość rynków ugrzęzła w konsolidacji, czekając na coś większego, za czym można podążyć, Wygląda jednak, że niecierpliwość uderza w niektóre segmenty, ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny