Komorowski: Serca drżą na dźwięk muzyki Chopina

22.10.10

Nagrody główne, specjalne i wyróżnienia wręczyli laureatom XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina m.in. prezydent Bronisław Komorowski, marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, minister kultury Bogdan Zdrojewski.

Tragiczne odkrycie na północy Francji. Zwłoki ośmiorga dzieci znaleziono w dwóch różnych miejscach na terenie jednej posesji w miejscowości Villers-au-Tertre - poinformowały źródła sądowe. Krzyż, jak każda samowolka budowlana, powinien być natychmiast usunięty, a ci, co go tam postawili, ukarani - uważa Joanna Senyszyn. Co do kar, to europosłanka SLD nie jest przesadnie surowa. - Sami się ukarali, robiąc sobie drogę krzyżową i niosąc ten wielki krzyż do Częstochowy - uważa Jak wyglądają perspektywy dla rosyjskiej gospodarki?Komisja Europejska znów podnosi temat nadmiernego deficytu w budżecie Włoch, Osiem państw otrzymało zwolnienie z sankcji na Iran, czyniąc je niemal fikcją, Australia utrzymała stopy procentowe Znaczące spadki wczoraj w USA trochę zaskoczyły, Brakło bowiem informacji dla uzasadnienia takich spadków (DJIA -0,9 proc,), więc powody wyglądają na czysto techniczne, Skoro indeksy zawróciły w piątek, to naturalną konsekwencją podaż ,,, Jedna osoba zginęła w centrum stolicy Liberii, Monrowii, podczas starć, które wybuchły w poniedziałek w siedzibie partii opozycyjnej - podał Reuters. Protest zwolenników kandydata na szefa państwa odbył się w przeddzień drugiej tury wyborów prezydenckich.

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza Lecha Wałęsę na obchody 30-lecia powstania Solidarności. Zdaniem prezesa IPN Janusza Kurtyki, b. prezydent Polski będzie tam mile widzianym gościem.

Lepsze dane nt, sprzedaży detalicznej z USA w październiku (wzrost o 0,3 proc, m/m, także po odjęciu wolumenu samochodów) dał pretekst do umocnienia się dolara po godz, 14:30, W efekcie doszło do chwilowego naruszenia zeszłotygodniowego ,,, Po przedziwnej sesji na warszawskim parkiecie, w której w samej końcówce notowania poszły wyraźnie w dół, nasz rynek przybliżył się do średnioterminowego wsparcia, jakim dla WIG jest bariera 48,4 tys, pkt, Na koniec poniedziałkowej sesji brakowało do niej

Są młode, piękne, wykształcone i zachęcają z wyborczego plakatu, by pójść z nimi i zagłosować na PiS. Nowe „aniołki Kaczyńskiego” przekonują, że „młodzi ludzie są w partii Prawo i Sprawiedliwość. I są z tego dumni”. Młode kobiety łączy chęć zmieniania Polski i podziw dla Jarosława Kaczyńskiego, który „jest prawdziwym mężem stanu”. Ilona Klejnowska, Aleksandra Jankowska, Magdalena Wiciak, Sylwia Ługowska, Anna Schmidt i Magdalena Żuraw tłumaczą „Wprost24” dlaczego zdecydowały się walczyć o mandaty startując z list PiS.
Fot. myPiS.pl         18 gatunków gruzińskiego wina będzie prawnie chronionych w Unii Europejskiej. Porozumienie takie zostało zawarte między Tbilisi a Brukselą po uznaniu przez unijnych ekspertów, że produkcja tych win odpowiada europejskim standardom.
        Tymczasem embargo na wwóz gruzińskich win podtrzymuje Rosja. Moskwa zaapelowała dziś do swoich handlowych partnerów z Unii Celnej o powstrzymanie się od wwozu gruzińskich win i wód mineralnych na terytorium Federacji.
        Rosyjskie służby sanitarne uznały w 2006 roku, że produkowane w Gruzji wina i wody mineralne nie spełniają podstawowych norm. Władze w Tbilisi twierdzą, że była to decyzja polityczna wymierzona w finanse Gruzji. Rosyjskie embargo do dziś nie zostało zniesione. Nie obowiązuje ono jednak na terenie krajów członkowskich Unii Celnej - Białorusi i Kazachstanu. Po otwarciu granic celnych między tymi krajami a Rosją część gruzińskich win i wód mineralnych zaczęła nielegalnie przenikać na rosyjski rynek. Podobne embargo obowiązywało w krajach Unii Europejskiej, ale unijni eksperci uznali, że 18 gatunków wina spełnia już normy wymagane przez Brukselę. Wina te będą prawnie chronione na terytorium Wspólnoty i uzyskają dostęp na jej rynki. Na liście znalazły się między innymi tak znane gatunki jak Hwanczkara, Separawi i Kindzmarauli.
Po incydencie prezydenckiej limuzyny.Tu-154 o numerze bocznym 102 nie zostanie sprzedany do końca trwania śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej - oświadczył minister obrony Tomasz Siemioniak po spotkaniu z prokuratorem generalnym Andrzejem Seremetem. Minister dodał, że przygotowania do sprzedaży zostaną wznowione, "kiedy prokuratura poinformuje, że śledztwo zostało zakończone".

Czy ewentualne odłączenie Szkocji od Zjednoczonego Królestwa pociągnie za sobą negatywne skutki gospodarcze? Koniec tygodnia, miesiąca i kwartału często bywa powodem pozbawionych uzasadnienia wahań rynkowych, Z drugiej strony kalendarz na piątek jest napakowany interesującymi wydarzeniami, które pozwolą ustawić się inwestorom na październik, Po ,,,

RSS

Dolara ciągną rosnące rentowności obligacji

08.10.18

USA / ISM/ FED: Opublikowany wczoraj po południu indeks ISM dla usług za wrzesień przyspieszył do 61,6 pkt, z 58,5 pkt, w sierpniu (szacowano spadek do 58 pkt,), W górę poszły pozostałe subindeksy, w tym zatrudnienia do 62,4 pkt, z 56,7 pkt,

RSS

"Włóczęga, to stan umysłu. Można się włóczyć siedząc w krześle"

22.03.14

Mariusz Wilk będzie gościem Agaty Passent i Filipa Łobodzińskiego w sobotniej "Xięgarni".

RSS

Jean-Claude Juncker kandydatem EPL na szefa KE

08.03.14

Były wieloletni premier Luksemburga Jean-Claude Juncker jest kandydatem Europejskiej Partii Ludowej na nowego szefa Komisji Europejskiej, który zostanie wyłoniony po majowych eurowyborach. Decyzję taką europejscy chadecy podjęli na kongresie wyborczym w Dublinie.

RSS

Gwiazdy, które potrafią się dzielić: Oto najwięksi dobroczyńcy show-biznesu

15.02.10

Honoraria gwiazd przyprawiają o zawrót głowy. Za rolę, oczywiście w Hollywood, dostają czasem kilkanaście milionów dolarów. Jednak nie wszyscy kolekcjonują te pieniądze. Wbrew pozorom gwiazdy, także polskie, potrafią się nimi podzielić. Oto najwięksi dobroczyńcy show-biznesu.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Dolar zaczyna się korygować

22.11.16

USA: W wywiadzie dla niemieckiego Handelsblatt członek FED z St, Louis (James Bullard) wyraził przekonanie, że prezydent Trump utrzyma niezależność banku centralnego, Nie nawiązał do bieżącej sytuacji monetarnej, Z kolei Jerome Powell z ,,,

RSS

Tajlandia od kuchni. Pascal Brodnicki radzi, co warto zjeść

08.05.17

Pascal Brodnicki w programie "Pokaż nam świat" TVN24 BiS.

RSS

Masowe groby na terenach odbitych od IS

08.05.16

Ponad 50 masowych grobów znaleziono dotychczas w Iraku na terenach wyzwolonych spod kontroli dżihadystycznej organizacji, tzw. Państwa Islamskiego (IS) - poinformował specjalny przedstawiciel ONZ Jan Kubis, cytowany w sobotę przez BBC.

RSS

Tydzień pod znakiem konsolidacji notowań EUR/PLN

22.03.10

Miniony tydzień na polskim rynku walutowym upłynął pod znakiem konsolidacji notowań złotego, Kurs EUR/PLN poruszał się w tym czasie w przedziale wahań 3,8600 #8211; 3,9000, Złoty pozostaje stabilny pomimo zdecydowanie pozytywnych nastrojów w ,,,

RSS

Znów ciekawie w USA

08.06.16

Weekendowe referendum w Szwajcarii zgodnie z oczekiwaniami pokazało dojrzałość tamtejszego podejścia do demokracji, Słabe dane z amerykańskiego rynku pracy osłabiają dolara i odsuwają podwyżkę stóp procentowych w czasie,

RSS

Temat podatków zaczyna wspierać dolara, ważne zmiany na wykresach

15.09.17

KOREA PÓŁNOCNA: Reżim nie ustaje w swojej ?agresywnej? retoryce po tym, jak w poniedziałek RB ONZ nałożyła kolejne sankcje ekonomiczne, Dzisiaj rano podano, że ?cztery wyspy z archipelagu Wysp Japońskich powinny zostać zatopione przez ,,,

RSS

Borussia w końcu odbiła się od dna. Bayern triumfuje, "Lewy" marnuje

08.02.15

Borussia w końcu wygrała i to w jakim stylu. W 20. kolejce dortmundczycy pokonali Freiburg 3:0 i nie są już najgorszą ekipą w Bundeslidze. To miano należy teraz do VfB Stutgart, który przegrał u siebie z Bayernem 0:2.

RSS

Sezon na sanki już się skończył. Tak jak dla koroniarza mecz

15.03.14

Siergiej Pylypczyk brutalnym wślizgiem dwiema wyprostowanymi nogami wyciął Łukasza Nawotczyńskiego. Reakcja arbitra mogła był tylko jedna - czerwona kartka.

RSS

Nie miała szans na ucieczkę przed ciężarówką. Zginęła na miejscu

01.09.13

RSS

Nie tylko prawo jazdy i dobre imię: Felicjańska straciła majątek przez alkohol

15.03.10

"Ilona Felicjańska przez swój pijacki wybryk straciła prawo jazdy i dobre imię" - pisze "Fakt". Ale, jak się okazuje, to nie koniec nieszczęść modelki. Bulwarówka ustaliła, że koło nosa przeszedł jej intratny kontrakt od firmy motoryzacyjnej wart 100 tysięcy złotych!

RSS

Pokłóceni o pogrzeb

15.04.10

Trwa spór przeciwników i zwolenników pochowania Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. Demonstracje odbywają się w największych miastach kraju. W samym Krakowie na transparentach jednych manifestantów czytamy: "Czy na pewno godzien królów?", a na innych "Dajcie odpoczywać w pokoju".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny