Rwacz nie ma złudzeń

22.10.10

Drzewica od 20 lat na rwanie przyjeżdża. Z busa to i 20 osób potrafiło wysiąść. Z czego oni mają tam żyć? Z tych piasków?
(fot. REUTERS/P.Andrews/FORUM)

Doszło do gwałtownego pogorszenia wskaźników przestępczości. Komunistyczna Partia Białorusi poprze w tegorocznych wyborach prezydenckich obecnego szefa państwa Alaksandra Łukaszenkę. Decyzja taka zapadła na sobotnim zjeździe tego ugrupowania. Polskie Stronnictwo Ludowe nie ukrywa, że nie podoba mu się kandydatura Marka Belki na szefa NBP. Lider ludowców, kandydujący na prezydenta Waldemar Pawlak, podejrzewa, że wysunięcie byłego lewicowego premiera to nie inicjatywa Bronisława Komorowskiego.Oceny sytuacji w budownictwie we wrześniu są gorsze niż te formułowane w sierpniu - wynika z badania Głównego Urzędu Statystycznego. Ponadto, osłabiły się oceny koniunktury w przemyśle. 27-letni policjant, z dwoma promilami alkoholu we krwi, dachował i wpadł do kanału rzeki Kamienna w Jeleniej Górze. Miguel Falasca przestał być trenerem PGE Skry Bełchatów. O rozwiązaniu umowy z hiszpańskim szkoleniowcem poinformował w poniedziałek zarząd klubu. Obowiązki Falaski tymczasowo przejął jego asystent Fabio Storti.

Chińskie parkiety pierwsze zaczęły nurkowanie, Było na tyle poważne, że chińskie władze (w tym Ludowy Bank Chin) podjęły się szeregu działań mających na celu zahamowanie paniki na giełdach w Państwie Środka,

Indeks dolara o włos od kilkunastoletnich szczytów, Wzrost oczekiwań inflacyjnych w USA może być pozytywny dla USD, przynajmniej w perspektywie najbliższych tygodni, Złoty wraz z innymi walutami rynków wschodzących wyraźnie traci na wartości

Wall Street w czwartek mogła zarówno reagować na publikowane dane makro jak i szykować się do piątkowego raportu z rynku pracy, Czwartkowe dane makro mogły nieznacznie wpłynąć na nastroje, chociaż były niejednoznaczne, Bardziej ,,, Rozwój wydarzeń na chińskiej giełdzie budzi coraz większy niepokój wśród inwestorów, których obawy o kondycję gospodarki Państwa Środka z każdym dniem rosną, To była jedna z największych tajemnic upadku III Rzeszy.Jeden z najbardziej znanych dzienników amerykańskich "USA Today" poświęcił Marcinowi Gortatowi z Washington Wizards duży artykuł. "Poza parkietem to najciekawszy człowiek w lidze NBA" - napisano o graczu, który latem zawarł kontrakt życia. Dwie bramki i dwie czerwone kartki. Taki jest bilans sobotnich derbów stolicy, w których mistrz Anglii pokonał zdobywcę pucharu kraju. A wygrała Chelsea z Arsenalem głównie dlatego, że miała w składzie Diego Costę. Trwa dobra passa Lecha Poznań. Mistrzowie Polski wygrali trzeci wyjazdowy mecz z rzędu. Tym razem w Pucharze Polski z Zagłębiem Lubin. Jednobramkową zaliczkę przed ćwierćfinałowym rewanżem przy Bułgarskiej dał Kolejorzowi gol Paulusa Arajuuriego strzelony dziesięć minut przed końcem.

RSS

Podczas ucieczki potrącił policjantów: Wysadzili bankomat i ukradli pieniądze

22.06.10

Bankomat to urządzenie odporne na próby dobrania się do pieniędzy ukrytych wewnątrz. Jednak przed ładunkiem wybuchowym kapituluje. W taki sposób maszynę okradło dwóch mężczyzn. Zostali przyłapani na gorącym uczynku. Jeden złodziej uciekał autem tak, że potrącił policjantów i... kolegę.

RSS

Rosja: Chciano bronić wolności zgromadzeń. I cóż...

01.02.10

Milicja uniemożliwiła w niedzielę opozycji zorganizowanie w Moskwie i Petersburgu manifestacji w obronie prawa do zgromadzeń, zapisanego w artykule 31. konstytucji Federacji Rosyjskiej. W obu miastach doszło do przepychanek.

RSS

Tajna wizyta Asada w Moskwie? Chodzi o rosyjsko-amerykański plan

29.07.16

Pisze portal newsru.com, powołujący się na libańską gazetę "Al-Dżumhurija".

RSS

Skandalista zostaje w kadrze. Trener nie wyrzucił Evry

08.11.13

Selekcjoner reprezentacji Francji Didier Deschamps powołał Patrice'a Evrę na dwumecz przeciwko Ukrainie, który rozstrzygnie, która z tych drużyn awansuje na MŚ w Brazylii. Obrońca Manchesteru United podpadł ostatnio władzom francuskiego związku i kibicom, za niepochlebne słowa w kierunku m.in. Bixente Lizarazu.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Seremet: Protokoły 52 ofiar katastrofy już w Polsce

15.10.10

- Polska prokuratura dostała od rosyjskiej siedem tomów akt dotyczących śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej - powiedział w TVN24 Prokurator Generalny Andrzej Seremet. - Zawierają one protokoły sekcji zwłok 52 ofiar i protokoły z zeznań 40 świadków - dodał.

RSS

Wrocław wygrał batalię z klubami nocnymi

01.12.15

"Naruszenie dobrego imienia i renomy miasta".

RSS

Po co nam taki Sejm?

29.08.11

Poseł – to od dawna już nie brzmi dumnie. Sejm stał się atrapą zdominowaną przez politycznych statystów. Wygląda na to, że niewiele da się z tym zrobić.
(fot. Forum)

RSS

ZEW niepokoju z Niemiec

21.07.16

Publikacje w kalendarium makroekonomicznym mają bardzo różny charakter, To znaczy: mamy tam odczyty, które dość wiarygodnie mierzą autentyczną wartość produkcji czy sprzedaży albo też liczbę czegoś (np, dokonanych transakcji),

RSS

Czy najem nieruchomości jest opodatkowany VAT?

01.09.11

Przedsiębiorcy nabywają nieruchomości nie tylko w celu wykorzystania ich w prowadzonej działalności gospodarczej. Bardzo często liczą na dochody z najmu, które są stałym źródłem przychodów przedsiębiorcy. Należy jednak pamiętać, że najem nieruchomości tylko w nielicznych przypadkach jest zwolniony z VAT.

RSS

Do samego końca dnia

29.03.15

Inwestorzy z Europy uwalnianie myśli od służbowych obowiązków na czas weekendu rozpoczną później niż zwykle, gdyż piątkowe kalendarium zamyka wieczorne wystąpienie prezes Fed Yellen, Poza tym rynek zdaje się otrząsać z wstępnego szoku ,,,

RSS

Real czuje się mocny, transferów nie potrzebuje

01.09.16

Kibice, którzy z niecierpliwością czekają na spektakularne ruchy transferowe w wykonaniu Realu Madryt muszą obejść się smakiem. - Mamy wspaniały skład, który lepszy być już nie może - oznajmił Florentino Perez, prezes Królewskich.

RSS

Ostatni dzień

01.01.16

Rozpoczyna się, licząc według naszego czasu, ostatni dzień roku 2015 ? roku, w którym Rezerwa Federalna zdecydowała się w końcu podwyższyć stopy procentowe, zaś EBC dla odmiany wszczął operację QE, dokonując tym samym poważnego ,,,

RSS

Szef MSW: sprawa ewidentna

01.11.13

RSS

Wypadek w Wielkopolsce: Bus zderzył się z pociągiem. Trzy osoby ranne

08.07.10

Trzy osoby zostały ranne po zderzeniu busa z pociągiem, do którego doszło w miejscowości Grudzielec Nowy (Wielkopolska). Jak informuje policja z Ostrowa Wielkopolskiego, bus wjechał na tory na przejeździe kolejowym i zderzył się z pociągiem relacji Kępno-Poznań.

RSS

Nazwali premier "wstrętną kłamczuchą". Kopacz: niech krzyczą

29.07.15

Odniosła się do poniedziałkowego incydentu z jej udziałem we Wrocławiu.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny