Nepalczyk najniższym człowiekiem na świecie

15.10.10

Osiemnastoletni Nepalczyk Khagendra Thapa Magar od dziś jest oficjalnie najniższym człowiekiem na świecie. Ekipa z Księgi rekordów Guinnessa przyznała mu ten tytuł w w dniu urodzin. Mierzący 67,08 cm Thapa dostał też wielki urodzinowy tort.

Po nocnym spadku EUR/USD z poziomu 1,2875, od sześciu godzin kurs tej pary konsoliduje się w pobliżu poziomu 1,28 dolara, Po wczorajszym nieudanym ataku na strefę oporu zlokalizowaną wokół poziomu 1,29 dolara, dalsze spadki wydają się jedynie kwestią czas Z pierwszego dnia mistrzostw świata w lotach w czeskim Harrachovie najbardziej zadowolony może być fenomenalny ostatnio Severin Freund. Niemiec oddał dwa najdłuższe skoki i prowadzi na półmetku rywalizacji ze sporą przewagą nad konkurencją. Kamil Stoch jest piąty. Umierała przez wiele godzin. Jeden ze sprawców został skazany. Pozostali byli nieuchwytni. Do teraz.Jan Paweł II chciał wiedzieć, kto wydał na niego wyrok śmierci. O możliwych zleceniodawcach zamachu dokonanego przez Alego Agcę rozmawiał z samym Michaiłem Gorbaczowem, a także z Wojciechem Jaruzelskim. O tym, co od nich usłyszał, napisał w swej książce człowiek, który wie wszystko o procesie beatyfikacji papieża Polaka. W piątek szczypiorniści Bogdana Wenty zbierali siły przed sobotnim meczem z Danią. Trenowali po południu - wcześniej przenieśli się z Goeteborga do Malmoe. Jak zdradził lekarz kadry Maciej Nowak, masażyści mają ręce pełne roboty. Premier Węgier Viktor Orban powiedział, że jego rząd będzie rozmawiał na temat redukcji węgierskiego budżetu z Unią Europejską. Orban nie widzi natomiast potrzeby negocjacji z Międzynarodowym Funduszem Walutowym.
Przebywający w Berlinie węgierski premier przypomniał, że porozumienie Budapesztu z Międzynarodowym Funduszem Walutowym podpisane w 2008 roku wygasa w październiku tego roku. Dlatego, jego zdaniem, negocjowanie długofalowych kwestii z Funduszem jest bezzasadne.
„O tym, w jaki sposób zredukować deficyt budżetowy z 3,8 procent Produktu Krajowego Brutto do poziomu poniżej 3 procent musimy rozmawiać nie z Funduszem, ale z Unią Europejską. I będziemy to robić” - powiedział Orban na wspólnej konferencji prasowej z kanclerz Angelą Merkel. Zapewnił, że węgierski rząd przygotuje przyszłoroczny budżet w porozumieniu z Brukselą.
Unia i Międzynarodowy Fundusz Walutowy zawiesiły w minioną sobotę negocjacje z Węgrami na temat wypłaty kolejnej transzy pomocy w wysokości ponad 20 miliardów euro. Fundusz nie chce zaakceptować węgierskiego deficytu na poziomie 3,8 procent PKB i domaga się od Budapesztu bardziej zdecydowanych działań na rzecz konsolidacji budżetu.


Mówił w "Faktach po Faktach" Waldemar Pawlak.

Zagapił się, i dlatego wjechał w rowerzystę. A dlaczego uciekł z miejsca zdarzenia? Na 2,5 roku pozbawienia wolności skazał sąd w Rzeszowie znanego boksera Dawida "Cygana" Kosteckiego. Uznano go winnym kierowania grupą przestępczą. Pięściarz zapewnia, że jest niewinny. - Sąd był pod naciskiem - wypalił po wyjściu z sali sądowej i zapowiedział apelację.

Jak podał GUS, we wrześniu towary i usługi potaniały o 0,5 proc. w stosunku do ubiegłego roku. To kolejny z rzędu miesiąc, gdy występuje deflacja. Stan ten trwa w Polsce od ponad dwóch lat. Tanieje większość dóbr, w sierpniu zdrożały za to m.in. lekarstwa, usługi medyczne i turystyczne. Mirosław Drzewiecki, Zbigniew Chlebowski i Tomasz Misiak, zesłani na margines platformy za swe hazardowo-biznesowe ekscesy, chcą wrócić do gry. I to wkrótce. I wrócą, jeśli tylko pozwoli im na to Donald Tusk.
fot. Wprost W czwartek notowania ropy naftowej mocno spadły ? ceny zarówno europejskiego surowca gatunku Brent, jak i amerykańskiej ropy typu WTI, zniżkowały o ponad 3%, Cena amerykańskiej ropy WTI zakończyła czwartkową sesję poniżej poziomu 42 USD ,,,Idzie wiosna, ale czy towarzyszy jej jakiś przełom na wykresach, w porównaniu z tym, co mogliśmy obserwować pod koniec ubiegłego tygodnia? Raczej nie, Na razie EUR/USD lokuje się przy 1,1275 i zakres wahań jest umiarkowany, W czerwcu z kilkunastu głównych towarów podrożała tylko pszenica, soja i pallad, czyli surowce o neutralnym wpływie na waluty gospodarek wschodzących, Jakby tego było mało z Polski, Rosji i RPA napływają informacje dodatkowo studzące ,,, Już kilkadziesiąt osób mieszkających w Sandomierzu przyłączyło się do zbiorowego pozwu przeciw Skarbowi Państwa. Wszyscy oni są powodzianami i chcą odszkodowania od gabinetu Donalda Tuska. Oskarżają, że do tej pory rząd nie zaoferował im żadnej pomocy.

RSS

Turysta z Niemiec oddał nieznane zdjęcia Gdańska

01.08.13

"To cenny dar".

RSS

Język polski w szkockich szkołach?

19.08.16

Język polski może być wkrótce nauczany w szkockich szkołach w ramach polityki, której przyjęcie rozważa lokalny rząd w celu zapewnienia obywateli Unii Europejskiej, w tym Polaków, że pomimo decyzji o Brexicie wciąż są mile widziani - poinformował "The Herald".

RSS

Chopin aresztowany

08.12.10

Żaglowiec "Fryderyk Chopin" został aresztowany. Holownik, który dotransportował w październiku uszkodzony statek do wybrzeży brytyjskich, domaga się zapłaty - 300 tys. dolarów. - "Fryderyk Chopin" został zatrzymany w ramach poręczenia majątkowego - powiedział tvn24.pl Dariusz Czajka, armator żaglowca.

RSS

Tydzień pod znakiem umocnienia złotego

22.01.12

Poprzedni tydzień stał pod znakiem poprawy nastrojów na rynkach finansowych - wzrastały zarówno giełdowe indeksy i drożały surowce przemysłowe, Na rynku walutowym pozytywniejszy sentyment objawił się deprecjacją dolara amerykańskiego względem większości,,

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Marszałek Sejmu otrzymał prezent od klubu PiS

29.09.10

Klub Prawa i Sprawiedliwości przekazał dziś marszałkowi Sejmu Grzegorzowi Schetynie pakiet 64 projektów ustaw. To odpowiedź na ofensywę legislacyjną Platformy Obywatelskiej.

RSS

Polak zginął pod lawiną

22.02.10

Polski turysta, którego przysypała lawina we włoskich Dolomitach, zmarł po przewiezieniu do szpitala. Przyczyną śmierci było wychłodzenie organizmu

RSS

Zamiana kolejności paliw na pylonach

08.11.12

Spadki cenowe, jakie obserwowaliśmy w ubiegłym tygodniu, nie skończyły się i również dziś informujemy, że średnie detaliczne ceny paliw obniżają się i są coraz bardziej atrakcyjne, Co ważne #8211; od dawna nie widzieliśmy na stacjach diesla ,,,

RSS

"W realu" gra od roku. Polak najlepszy z 1030

15.01.14

Turniej na Paradise Island.

RSS

Przedsmak Grexitu

08.07.15

Dzisiejsza sesja zaczęła się od umiarkowanego wzrostu, ale tym niewielkim plusem cieszyliśmy się zaledwie 2 godziny, Potem wykres się osuwał, a po 15:30 dosłownie się zawalił, Była to reakcja na mocną przecenę po otwarciu w USA z ,,,

RSS

MSW Rosji oburzone: "Zarzuty wobec milicjantów to bluźnierstwo"

08.06.10

Ostra reakcja rosyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych na słowa rzecznika polskiego rządu. Paweł Graś powiedział, że to milicjanci OMON-u okradli konto Andrzeja Przewoźnika. Rosjanie nazywają te zarzuty bluźnierstwem i cynizmem. I zapewniają, że żaden milicjant nie maczał w tym palców.

RSS

Dziś o stopach decyduje NBP i Bank Kanady

08.09.17

Podczas środowej sesji rynki będą zainteresowane przede wszystkim sierpniowym odczytem indeksu ISM z sektora usługowego w USA, Konsensus rynkowy zakłada, że w poprzednim miesiącu nastąpił wzrost tego wskaźnika do 55,8 pkt, wobec 53,9 pkt, w ,,,

RSS

Pomoc dla ZSRR dotarła po ponad 70 latach. Czołgi na powierzchni

15.07.17

Rosyjska flota wydobyła na powierzchnię kolejne amerykańskie czołgi M4 Sherman, które zatonęły 72 lata temu wraz z przewożącym je statkiem.

RSS

Po obradach zarządu PO. "Żadnych zmian wśród liderów list"

29.08.15

Szef sztabu wyborczego PO Marcin Kierwiński poinformował, że zdecydowano się jedynie na "techniczne uzupełnienia".

RSS

Wątpliowości budzi nawet konsensus

29.10.16

Dane napływające z amerykańskiej gospodarki potwierdzają przyspieszenie wzrostu w trzecim kwartale, Następuje ono po rozczarowującej pierwszej połowie roku stojącej pod znakiem anemicznej ekspansji, Przypomnijmy, że tempo wzrostu uplasowało ,,,

RSS

Zginęły cztery osoby: Tragedia podczas rozbiórki komina

01.07.10

Czterej robotnicy zginęli podczas prac przy rozbiórce kilkudziesięciometrowego komina przemysłowego na terenie zakładów azotowych w Chorzowie. Pod pracownikami zawaliło się rusztowanie, na którym stali. Ofiary to mężczyźni w wieku 21, 23, 30 i 56 lat.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny