Nepalczyk najniższym człowiekiem na świecie

15.10.10

Osiemnastoletni Nepalczyk Khagendra Thapa Magar od dziś jest oficjalnie najniższym człowiekiem na świecie. Ekipa z Księgi rekordów Guinnessa przyznała mu ten tytuł w w dniu urodzin. Mierzący 67,08 cm Thapa dostał też wielki urodzinowy tort.

Minister spraw zagranicznych Syrii Walid el-Mu'allim obiecał przeprowadzenie w kraju do końca roku "wolnych i uczciwych" wyborów. Szef dyplomacji przemawiał w sobotę na spotkaniu z zagranicznymi ambasadorami akredytowanymi w Damaszku. Wybierz wideo tygodnia. Dwie nastolatki z Austrii, które miały przyłączyć się do dżihadystów w Syrii, po powrocie do kraju mogą stanąć przed sądem. Dziewczyny uciekły z domu i są poszukiwane przez Interpol, ale - jak informowały ich rodziny - chcą wrócić do Austrii. Tu jednak za wspieranie organizacji terrorystycznej może im grozić nawet do pięciu lat więzienia.         Kolejne kąpieliska na Bałtyku są zamykane. Nie można kapać się w morzu Gąskach koło Sarbinowa. Sanepid wydał całkowity zakaz aż do odwołania. Przyczyną są bakterie salmonelii, których liczba rośnie.  
        Także Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sławnie zakazał kąpieli w Bałtyku na plażach w Darłowie. Powodem jest zanieczyszczenie wody morskiej bakteriami coli. Zakaz obejmuje zarówno plażę wschodnią, jak i zachodnią. Wprowadzony został
do odwołania. Jutro mają być znane wyniki badań kolejnych próbek wody.
         Zakażenie salmonellą może wywołać biegunkę, wysoką temperaturę i odwodnienie.

Zaoczny wyrok na działaczkę na rzecz praw człowieka w Kuwejcie. Dlaczego Germanwings nie wiedziały o zdrowotnych problemach pilota? To efekt bardzo restrykcyjnej w Niemczech ochrony prywatności.

Producent nie wytrzymał i na miesiąc przed Paris Motor Show postanowił pokazać światu prototyp CXperience.

Piłkarze ręczni Vive Targi Kielce pokonali Orlen Wisłę Płock 28:27 w finale Pucharu Polski w Legionowie. Podopieczni Bogdana Wenty obronili tym samym trofeum, zdobywając je przy tym po raz dziesiąty. Wtorek był dniem poprzedzającym decyzję Fed, więc rynki amerykańskie z założenia powinny wejść w stan wyczekiwania, W niczym nie zmieniły nastrojów publikowane we wtorek (słabe) dane makro

W tym roku festiwal będzie inny, bo został uznany przez policję za imprezę podwyższonego ryzyka. Brak głównych rozgrywających, czyli inwestorów z Londynu i Nowego Jorku, sprawił, iż dzisiejszą sesję można uznać za niebyłą, a do reakcji rynków na pewne kwestie, lepiej podejść z pewnym dystansem, Mam tu na myśli zignorowanie piątkowych informacji o obn Szef MSZ po spotkaniu z dyrektorem Center for European Political Analysis.We wtorek na porannym fixingu London Bullion Market cena złota wyniosła 1253,25 USD za uncję i była wyższa od wczorajszego zamknięcia o 0,76%, We wrześniu na rynku złota mija pierwsza rocznica bitwy stoczonej między popytem i podażą na poziomie 1018 USD,        Prezydent Stanów Zjednoczonych twierdzi, że wyciek ropy w Zatoce Meksykańskiej zmieni psychikę Amerykanów w podobny sposób, jak zamachy z 11 września. Dziś Barack Obama po raz czwarty uda się w rejon największej katastrofy ekologicznej w historii Stanów Zjednoczonych.
       W wywiadzie dla portalu internetowego "Politico" Barack Obama wyraził przekonanie, że wyciek ropy w Zatoce Meksykańskiej na wiele lat zmieni sposób myślenia Amerykanów. "Tak jak 11 września zmienił naszą politykę zagraniczną oraz podejście do bezpieczeństwa, tak obecna katastrofa ekologiczna wpłynie na nasz stosunek do środowiska naturalnego i źródeł energii" - powiedział Barack Obama. Obiecał, że resztę swojej prezydentury poświęci na walkę o stworzenie nowej polityki energetycznej.
       Prezydent Stanów Zjednoczonych po raz kolejny udaje się w rejon Zatoki Meksykańskiej. Podczas podróży odwiedzi trzy stany - Alabamę, Mississippi i Florydę. Jutro Obama wygłosi orędzie do narodu, w którym poinformuje o tym, co jego rząd robi i co zamierza robić w sprawie katastrofy ekologicznej na południu kraju.
       Według najnowszych szacunków z uszkodzonego szybu naftowego wydobywa się do 40 tysięcy baryłek ropy dziennie. Na razie koncernowi BP udaje się przechwytywać 15 tysięcy baryłek dziennie. Całkowite zablokowanie wycieku może zająć kilka miesięcy.
 
Ruch korekcyjny zapoczątkowany w piątek uległ wyczerpaniu, Wskazywał na to jeszcze wczoraj, zdecydowanie niższy wolumen obrotu, choć wymiana była na poprzednich sesjach zakłócona spotęgowanym obrotem na PZU i Pekao po informacji o odkupieniu,,,

RSS

Okrzyknięty bohaterem, gdy ruszył w pościg za przestępcą. Teraz sam potrzebuje pomocy

22.02.17

Krystian Jabłoński po wypadku ma uszkodzony rdzeń kręgowy.

RSS

"Kapucynka Lucjan groził panu inspektorowi"

01.04.17

Kontrola w poznańskim zoo. ["Fakty" TVN]

RSS

Dobre wieści z USA. Jest więcej miejsc pracy

08.03.14

Gospodarka USA utworzyła w lutym 175 tys. nowych miejsc pracy. To więcej niż oczekiwano. Ale stopa bezrobocia za oceanem minimalnie wzrosła.

RSS

Matiz zmiażdżony w starciu z ciężarówką

29.11.12

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Niespotykanie pogodny człowiek

29.07.11

Po sześciu latach z ramówki TVN znika „Szymon Majewski show”. Żarty się skończyły, jak mawiał Ędward Ącki? Nic podobnego.
Szymon Majewski

RSS

Putin uspokaja Łukaszenkę: spory są "czymś naturalnym"

01.03.17

Rosja jest zainteresowana, by wspierać białoruską gospodarkę – oświadczył prezydent Władimir Putin. Wyraził przekonanie, że Moskwa i Mińsk zdołają się porozumieć w spornych kwestiach.

RSS

Długi tydzień na rynku walutowym nerwowo dobiega końca?

15.07.13

W nocy mieliśmy bardzo niewiele wiadomości, gdyż rynek nadal próbuje przetrawić zachowanie cen z ostatnich 48 godzin, Osobiście zadziwia mnie, że nawet w tak spokojnych warunkach, jak ostatniej nocy, wszyscy mówią o tym, jak świetne wyniki ,,,

RSS

Co piąta karta w zbliżeniowej technologii

29.07.11

Według szacunków Open Finance liczba kart zbliżeniowych w portfelach Polaków przekroczyła już 6,5 mln, Z tego 90 proc, przypada na zaledwie pięć banków, Od połowy stycznia br, liczba zbliżeniowych kart płatniczych wzrosła o 4,22 mln (+179 proc,) i przekr

RSS

Konto w grze internetowej motywem napadu

29.05.10

Chęć przejęcia kontroli nad postaciami gry internetowej była powodem napadu na 21-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej. Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Katowic, którzy zmusili mężczyznę do podania hasła jego prywatnego konta w grze "Tibia".

RSS

Wiemy, kto z kim zagra w eliminacjach: Losowanie Euro 2012. Tusk wita po angielsku

08.02.10

W trakcie eliminacyjnego losowania grup piłkarskich przed Euro 2012 los zdecydował, że przeciw sobie staną silne drużyny. Emocji podczas warszawskiej uroczystości było co niemiara. A o międzynarodowej randze wydarzenia świadczy to, że Donald Tusk mówił tylko po angielsku.

RSS

Dzwoni kobieta: proszę wyważyć drzwi, czegoś się napaliliśmy. Mężczyzna bez kontaktu, w domu dzieci

15.04.15

Po pomoc dzwoniła 24-letnia kobieta, która wraz z konkubentem opiekowała się dwójką swoich dzieci.

RSS

"Banany są za krzywe, ślimak to ryba, teraz im kiełbacha nie pasuje"

08.01.14

Internauci o propozycji UE zmiany przepisów dotyczących wędzenia wędlin.

RSS

Spokojny finał dobrego tygodnia

22.01.12

Piątkowe notowania na na Giełdzie Papierów Wartościowych skończyły się zwyżkami pierwszoplanowych indeksów, Szeroki WIG, jaki WIG20 zyskały znacząco na wartości dzięki atakowi popytu w finale sesji,,,

RSS

"Moja miłość". Oto ukochana Bartosza Kapustki

15.06.16

Ostatnio pojawiła się na jednym z meczów z innymi polskimi WAGs.

RSS

Renata Mauer: Do złota zabrakło milimetra

29.07.12

- Możemy być z Sylwii bardzo dumni - komentowała na gorąco występ swojej następczyni szczęśliwa Renata Mauer-Różańska.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny