Huebner: nie można przejść obojętnie wobec dyskryminacji

15.10.10

Prof. Danuta Hubner została zaproszona do Grupy Osób Wybitnych, powstałej przy Radzie Europy, kierowanej przez byłego ministra spraw zagranicznych Niemiec, Joschkę Fischera. W składzie dziewięcioosobowej grupy są też m.in. brytyjski historyk Timothy Garton Ash i były szef unijnej dyplomacji, Javier Solana. W najbliższy piątek odbędzie się pierwsze spotkanie Grupy, a owocem jej pracy ma być raport, poświęcony kwestiom dyskryminacji, nietolerancji, ale też wielokulturowości.
Danuta Huebner (fot. Wprost)

Ukradła krem za ponad 1,6 tysiąca złotych. Dziennikarzom tłumaczyła, że zabrała go przez roztargnienie. Względnie szybki wzrost PKB w Niemczech wspiera ożywienie w strefie euro, Popołudniowe odczyty z USA powinny być neutralne, Niezależnie od decyzji Moody?s złoty prawdopodobnie pozostanie względnie stabilny, EUR/PLN blisko granicy 4,22, a frank,,, W poniedziałek złoty odreagował wobec euro, jednak osłabł wobec dolara - ocenili analitycy. Ok. godz. 17.00 euro kosztowało 4,41 zł, dolar 4,11 zł, frank szwajcarski 4,12 zł, a funt 5,13 zł.W czwartek mieliśmy do czynienia ze stabilizacją bazowych rynków długu, Brak publikacji ważniejszych danych (mieszane dane o nastrojach w Eurostrefie zwykle nie były brane do serca przez inwestorów) wpływał stabilizująco na wycenę długu w ,,, Sejm zajmuje się poprawkami Senatu pozytywnie zaopiniowanymi przez sejmową komisję sprawiedliwości i praw człowieka. Przed godz. 24 posłowie rozpoczęli dyskusję w parlamencie. Uważa dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek.

Blackout na Centralnym obnażył słabość PKP, ale dał kolejom szanse, by po szkodzie zmądrzały. Straż pożarna wytknęła im szereg błędów i wskazała co trzeba poprawić. PKP właśnie odpowiedziały na zarzuty i wiele wskazuje na to, że w pełni tej szansy nie wykorzystają. Z alarmującego raportu wyciągnęły skąpe wnioski.

"Jedynka" z listy PO o swojej przemianie w "Piaskiem po oczach". Górnicy z kopalni w Azadszar w irańskiej prowincji Golestan, gdzie w środę doszło do wybuchu, w którym zginęło najpewniej 35 osób, protestowali w niedzielę przeciwko wizycie na miejscu prezydenta Iranu Hasana Rowhaniego. Zaatakowany został jego samochód.

Należałoby zastanowić się nad kondycją całej strefy euro #8211; zarówno jej charakteru politycznego, jak samej prezentacji problemów, Można się spodziewać, że kryzys spowoduje, że przez wiele lat czeka nas dyskusja nt, sposobu jego zażegnania, w co ,,, Szwajcarski linoskoczek Freddy Nock pobił rekord Guinessa w kategorii "najdłuższy i najwyższy spacer po linie bez tyczki balansującej". Mężczyzna przeszedł kilometr po grubej na pięć centymetrów linie nośnej kolejki górskiej jadącej na szczyt Zugspitze. Pokonanie całej trasy wyciągu nad przepaścią zajęło mu godzinę i 20 minut. - Nie interesuje mnie czerwony dywan, dlatego projektuję wygodne ubrania na co dzień - zdradził Robert Kupisz po pokazie swojej najnowszej kolekcji "Fair Play".Dantejskie sceny w ukraińskim parlamencie. W kłębach dymu leciały jajka w kierunku przewodniczącego Rady Najwyższej, a deputowani walczyli ze sobą na pięści. Gdy parlament ratyfikował umowę o przedłużeniu terminu stacjonowania rosyjskiej Floty Czarnomorskiej na Krymie, rozpętała się awantura. Lokatorzy bloku, w którym wczoraj rano eksplodował gaz, w południe zaczęli wracać do swoich mieszkań. "Specjaliści z nadzoru budowlanego orzekli, że konstrukcja budynku nie została naruszona" - poinformowała rzeczniczka prezydenta Szczecina Celina Skrobisz.

RSS

GPW w opozycji do słabego otoczenia

22.08.15

Wczorajsza sesja była na GPW bardzo udana i ważne było, aby nie przekreślić jej dorobku, Tak też się dzisiaj stało, a środowisko ku temu było wyjątkowo niekorzystne, więc rodzimemu rynkowi należą się duże słowa uznania za ,,,

RSS

IPN oskarża: Były esbek znęcał się. Stanie przed sądem

22.06.10

Choć od 1982 roku minęło już 18 lat, Andrzej S.-B. nie może spać spokojnie. Był wtedy esbekiem znęcającym się nad działaczami demokratycznej opozycji. I po tylu latach stanie przed sądem. Instytut Pamięci Narodowej oskarża byłego funkcjonariusza bezpieki z Grudziądza.

RSS

Prezes PiS o przewadze w sondażu: Coś się w społeczeństwie zmienia

08.10.12

Jarosław Kaczyński ocenił wyniki badania, dającego jego partii 39 proc.

RSS

"Uzbrojeni ludzie" przejęli ukraiński posterunek

08.03.14

Najnowsze informacje z Krymu.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Decyzja w sprawie OFE bez wpływu na rynek

01.01.11

Wraz ze zbliżającym się końcem roku aktywność na rynkach zamiera, Dzisiaj sesja na GPW będzie skrócona, a za naszą zachodnią granicą w ogóle się one nie odbędzie, Wczoraj nieliczni inwestorzy obecni na rynku postanowili zrealizować spore tegoroczne zyski,

RSS

Rosja chce pozbyć się Snowdena? Szef komisji Dumy: powinien skorzystać z propozycji Wenezueli

08.07.13

Wpływowy szef komisji spraw międzynarodowych rosyjskiej Dumy Aleksiej Puszkow zachęca Edwarda Snowdena, aby ten przyjął ofertę azylu w Wenezueli.

RSS

Prokurator z przeszłością w CBA nadzoruje śledztwo dotyczące interesów żony agenta Tomka

08.06.16

Wynika z ustaleń portalu tvn24.pl.

RSS

Trudna przeprawa Rosjan i Czechów, kanonada Kanady. Znamy półfinalistów MŚ

15.05.15

Znamy już najlepszą czwórkę tegorocznych hokejowych Mistrzostw Świata Elity. O awans do ostatniej chwili niemal do samego końca walczyć musieli Rosjanie i Czesi, za to Kanadyjczycy praktycznie od początku swojego meczu wiedzieli, że wygrają.

RSS

Ulice Moskwy bez Stalina. Dzięki Polsce

01.05.10

Dziennik "Wiedomosti" uważa, że rezygnacja władz Moskwy z eksponowania na ulicach stolicy podczas obchodów 65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami billboardów z wizerunkiem Józefa Stalina jest również konsekwencją zmian w polityce Rosji wobec Polski.

RSS

EURPLN – przełamany trend rosnący

01.12.11

Skoordynowana akcja głównych banków centralnych świata połączona z interwencją naszych instytucji finansowych spowodowała, że złoty gwałtownie się umocnił, Trend rosnący na parze EURPLN został przełamany,

RSS

Katastrofa awionetki w Bielsku-Białej. Dwie osoby zginęły w płomieniach

01.06.14

Samolot był zamówiony na piknik integracyjny.

RSS

Kto zarobił krocie w 2009 roku: Kryzys nie zjadł pensji bankierów

08.04.10

Zarobki szefów banków wzbudzają ogromne emocje ze względu na ich wysokość. W ubiegłym roku konto rekordzisty zasiliło grubo ponad 8 milionów złotych. Inni też nie mogli narzekać na wielomilionowe stawki. Sprawdź, kto w 2009 roku zarobił w Polsce najwięcej.

RSS

Zabił Portugalczyka, bo ten uwiódł mu żonę?

01.03.12

Zarzut zabójstwa usłyszał 44-letni Mirosław F., podejrzany o zastrzelenie Portugalczyka, Pedra F., a następnie spalenie jego zwłok oraz samochodu. Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem w Krakowie. Mężczyzna zeznał, że zabił i spalił ciało ofiary, bo podejrzewał Portugalczyka o romans z żoną.

RSS

Obama proponuje nowy podatek

15.01.10

      Prezydent USA Barack Obama zaproponował wprowadzenie nowego podatku dla instytucji finansowych, które zostały uratowane dzięki pieniądzom podatników. Jednocześnie wezwał do cofnięcia decyzji o premiach dla kadry zarządzającej amerykańskimi bankami. Określił przy tym hojne nagrody, jakimi obdzielili się finansiści z Wall Street mianem "nieprzyzwoitych".
      Barack Obama zapowiedział, że jest zdeterminowany odzyskać od banków całą sumę pieniędzy - 700 miliardów dolarów przeznaczonych na ich ratowanie, gdy wybuchł kryzys.
      Według amerykańskiego prezydenta nowy podatek, który ma objąć instytucje finansowe z aktywami przekraczającymi 50 miliardów dolarów, może przynieść 90 miliardów dodatkowych dochodów.
      Przeciwko pomysłom Obamy już protestują bankierzy. Ostrzegają, że wprowadzenie podatku stłumi odradzający się wzrost gospodarczy.

RSS

Sienkiewicz przejął druk pieniędzy, o czym rozmawiał z Belką

01.07.14

Minister spraw wewnętrznych domknął właśnie plan przejęcia kontroli nad strategiczną spółką - Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych, dokonując zmian w jej zarządzie - dowiedział się portal tvn24.pl.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny