Huebner: nie można przejść obojętnie wobec dyskryminacji

15.10.10

Prof. Danuta Hubner została zaproszona do Grupy Osób Wybitnych, powstałej przy Radzie Europy, kierowanej przez byłego ministra spraw zagranicznych Niemiec, Joschkę Fischera. W składzie dziewięcioosobowej grupy są też m.in. brytyjski historyk Timothy Garton Ash i były szef unijnej dyplomacji, Javier Solana. W najbliższy piątek odbędzie się pierwsze spotkanie Grupy, a owocem jej pracy ma być raport, poświęcony kwestiom dyskryminacji, nietolerancji, ale też wielokulturowości.
Danuta Huebner (fot. Wprost)

Policja ustaliła tożsamość mężczyzny, którego ciało znaleziono w walizce, wyłowionej z rzeki w Gliwicach. To samotny 77-latek, Helmut K. Zatrzymanemu w tej sprawie 57-latkowi prokuratura postawiła dzisiaj zarzut zabójstwa i zbezczeszczenia zwłok.

Renowacja mogił i nawierzchni alejek, remont muru. Jedna osoba zginęła i jedna została ranna w nocy z czwartku na piątek w izraelskim ataku na Strefę Gazy - poinformowały palestyńska służba zdrowia i rządzące w regionie radykalne ugrupowanie Hamas.Jeśli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie porozumie się z firmą Covec, to chiński fragment A2 zostanie podzielony ma mniejsze odcinki a ich nowi wykonawcy zostaną wyłonieni bez przetargu, w ramach specjalnego trybu ustawy o zamówieniach publicznych – nieoficjalnie dowiedział się „Wprost”.
Fot. Wikipedia Czwartkowe załamanie nastrojów na rynkach akcji i związana z tym panika, szczególnie nie zaszkodziła złotemu, Kończy on tydzień mocniejszy do dolara i szwajcarskiego franka oraz nieco słabszy do euro, Polskiej walucie nie zaszkodziły również, opublikowane
Jeśli Kurii nie uda się skontaktować z ks. Lemańskim, treść pism z Watykanu zostanie ujawniona w poniedziałek w południe.

Czy dobry znajomy czołowych polityków Platformy Obywatelskiej Andrzej Długosz mógł przygotowywać do przesłuchania Ryszarda Sobiesiaka? Takie pytanie – według „Wprost” - usłyszy w czwartek Marcin Rosół.
Ryszard Sobiesiak (fot. Adam Chełstowski/FORUM)

Premier Donald Tusk poinformował o powołaniu Adama Jassera na pełnomocnika szefa rządu do walki ze zbędną biurokracją. Do jego zadań będzie należało monitorowanie projektów ustaw trafiających pod obrady rządu pod kątem spełniania wymogów deregulacji. Spotkanie opłatkowe w Senacie.

O potencjalnym niebezpieczeństwie tego zdarzenia rozmawiał z redakcją tvnmeteo.pl astrofizyk Arkadiusz Olech. Ponad 150 bojowników powiązanej z Al-Kaidą organizacji islamistycznej Al-Szabab zginęło - poinformował Pentagon. 4 rannych i 6 staranowanych samochodów - tak w liczbach wyglądał wypadek, do którego doszło w piątek na trasie Kraków–Kielce. Rozpędzony tir wjechał w stojące w korku samochody. 4 osoby, w tym dziecko, zostały lekko ranne. Mogło być znacznie gorzej, gdyby nie zimna krew kierowcy busa przewożącego 16 osób, który zjechał do rowu unikając zderzenia z nadjeżdżającą z tyłu ciężarówką.Samolot Air Force One odleciał do USA - niespełna dobowa wizyta Baracka Obamy w Polsce dobiegła końca. Konkretów przyniosła niewiele: jest wśród nich zapowiedź złagodzenia obowiązku wizowego, jesiennego polsko-amerykańskiego szczytu przedsiębiorców i "potwierdzenie gotowości sfinalizowania" obecności oddziałów amerykańskich w Polsce. Wiele krajów arabskich, łącznie z Arabią Saudyjską, potępiło zamach w Nicei, w którym zginęły 84 osoby. Najwyższy autorytet sunnitów, uniwersytet Al-Azhar w Kairze, zaapelował o jedność w obliczu terroryzmu. Frank szwajcarski od kilku ostatnich sesji należy do najgorzej zachowujących się walut na świecie, W zasadzie ciężko wytłumaczyć ten ruch, choć pojawiają się głosy, że deprecjacja franka była po prostu bombą z opóźnionym zapalnikiem, ,,,

RSS

W poszukiwaniu straconych standardów

08.03.11

Mój pogląd na temat TVP, a szerzej mediów publicznych w Polsce jest od dawna ustalony - uważam, że instytucję medialną, spełniającą tylko od czasu do czasu rolę telewizji, zarejestrowaną w Warszawie, przy ulicy Woronicza 17, powinno się zamknąć, a zarząd, radę nadzorczą i szefostwo kilkudziesięciu związków zawodowych wyrzucić za bramę z dożywotnim zakazem wejścia.

RSS

17-letnia dziewczyna zmarła po usunięciu wyrostka

29.12.12

Prokuratura bada, czy doszło do błędu lekarskiego.

RSS

"Próbki z pasa wykazały obecność TNT, czyli popularnego trotylu"

01.11.12

Badania części garsonki zmarłej w katastrofie smoleńskiej Ewy Bąkowskiej przeprowadzono w jednym z laboratoriów w USA.

RSS

Juventus nie do zatrzymania. Gromi Lazio po raz drugi

01.09.13

Piłkarze Lazio Rzym, rywala Legii w fazie grupowej Ligi Europy, mogą nabawić się kompleksu Juventusu Turyn. "Stara Dama" rozgromiła rzymian drugi raz w ciągu kilkunastu dni. Tym razem w meczu drugiej kolejki Serie A.

RSS

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

"Grosik" nie strzelił karnego, ale Rennes wyszarpało wygraną

01.10.16

Całe spotkanie przeciwko Guingamp rozegrał Kamil Grosicki.

RSS

Stephen King dziękuje, Lady Gaga we łzach po przemowie Michelle Obamy

15.10.16

Głośne przemówienie Pierwszej Damy.

RSS

Licytacja w Janowie Podlaskim przyniosła mniej niż zakładano. "Wielka smuta"

15.08.16

Na sprzedaż wystawiono 31 koni.

RSS

Skandal z nominacją do Oscara

01.02.14

"Namawiał do głosowania na swoją piosenkę".

RSS

Włoski żyd utknął na noc w Auschwitz. Alarm ściągnął policję. "Wstyd"

29.01.15

Polska ambasada "ubolewa" i wyjaśnia.

RSS

Giełdy reagują tak jakby już wszystko było przesądzone?

22.06.16

Poniedziałek w USA i w Europie był dniem bez publikacji istotnych danych makro, One i tak od dawna niespecjalnie wpływają na nastroje, ale na parę dni przed referendum w UK taki brak danych zwiększał zmienność, Nastroje na Wall Street ,,,

RSS

Komornik pomagał ludziom. Został ukarany

08.03.13

Działalność Jarosława Świeczkowskiego nie spodobała się jego zwierzchnikom.

RSS

Wielka kumulacja rozbita. Padła jedna "szóstka"

08.06.15

Jakie liczby trzeba było skreślić, by zostać milionerem?

RSS

Dotychczasowy został zalany: Powodzianie głosują w przeniesionym lokalu

08.07.10

Mieszkańcy Świniar i okolic (Mazowieckie) głosują w niedzielnej, drugiej turze wyborów prezydenckich, w lokalu obwodowej komisji wyborczej przeniesionej do pobliskiego Juliszewa.

RSS

Prognoza pogody na wtorek: słonecznie, choć chłodno. Przelotnie popada na północy

01.10.13

Będzie chłodno.

RSS

Pobita 5-miesięczna dziewczynka

22.06.14

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny