Huebner: nie można przejść obojętnie wobec dyskryminacji

15.10.10

Prof. Danuta Hubner została zaproszona do Grupy Osób Wybitnych, powstałej przy Radzie Europy, kierowanej przez byłego ministra spraw zagranicznych Niemiec, Joschkę Fischera. W składzie dziewięcioosobowej grupy są też m.in. brytyjski historyk Timothy Garton Ash i były szef unijnej dyplomacji, Javier Solana. W najbliższy piątek odbędzie się pierwsze spotkanie Grupy, a owocem jej pracy ma być raport, poświęcony kwestiom dyskryminacji, nietolerancji, ale też wielokulturowości.
Danuta Huebner (fot. Wprost)

Według ujawnionego wczoraj wieczorem zapisu video z przesłuchania byłego już szefa FBI Jamesa Comey?a z Senacie, jakie miało miejsce 3 maja, nie dochodziło do jakichkolwiek prób politycznego wpływania na pracę agencji ze strony ,,, WŁOCHY / BUDŻET / KOMISJA EUROPEJSKA: KE potwierdziła, że wysłała wczoraj list do władz w Rzymie informując o możliwości podjęcia decyzji nt, procedury dyscyplinarnej w kontekście naruszenia reguł budżetowych, Tymczasem La Stampa ,,, Wzrostowa korekta na EUR/USD ostatecznie się zakończyła, Euro upadło po trzech potężnych ciosach zadanych przez podaż, na które zdołało odpowiedzieć tylko jednym uderzeniem,To może w końcu powiedzmy sobie szczerze. W sprawie pomnika poświęconego ofiarom smoleńskiej tragedii żadnego kompromisu nie będzie. Nie będzie, bo nie może być.
whitesmokestudio.com Typowo zimowe warunki turystyczne panują w wyższych partiach Tatr. W czwartek rano na Kasprowym Wierchu leżał jeden metr śniegu. Śniegu w Tatrach jak na tę porę roku jest niewiele, są jednak miejsca, gdzie utworzyły się spore zaspy. Prezydent USA zdecydowanie broni praktyki zbierania danych z serwerów firm internetowych.

      Polska zwiększy swoją pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi na Haiti. Poinformował o tym rzecznik MSZ Piotr Paszkowski.
      Wczoraj MSZ zadeklarowało, że nasz kraj przeznaczy 50 tysięcy dolarów na pomoc ofiarom kataklizmu. Pieniądze te trafią na Haiti za pośrednictwem Czerwonego Krzyża. Rzecznik MSZ potwierdził, że Polska przeznaczy kolejną pulę pieniędzy na późniejszą pomoc dla poszkodowanych.
      "Dzisiaj zapadła decyzja o zarezerwowaniu dalszych 100 tysięcy dolarów na pomoc w odbudowie kraju. Te pieniądze będą przeznaczone na dofinansowanie projektów, wtedy gdy tego rodzaju programy zostaną uruchomione. Koordynatorem tych programów będzie polska ambasada w Bogocie" - dodał Paszkowski.
      Najprawdopodobniej jutro na Haiti poleci samolot rządowy, który zawiezie na miejsce grupę strażaków-ratowników. Razem z nimi na miejsce poleci pomoc humanitarna, którą udało się do tej pory zebrać.
      Zbiórkę na rzecz ofiar kataklizmu prowadzą m.in. Caritas i UNICEF.


Amerykańscy synoptycy obawiają się tegorocznego lata. Była jedną z najbardziej znanych aktorek swoich czasów, równie mocno podziwianą za role, jak i za styl.

Kończący się tydzień, który z uwagi na wczorajsze Święto Dziękczynienia w USA, był tygodniem dość nietypowym, nie przyniósł zwrotu na rynkach finansowych, "Pani Marta Kaczyńska chce być zaangażowana w tę kampanię" - ujawnia Joanna Kluzik-Rostkowska, szefowa sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego. Nie jest więc wykluczone, że córka tragicznie zmarłej Pierwszej Pary oficjalnie poprze stryja w zbliżających się wyborach. Najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu Ali Chamenei wysłał do prezydenta USA Baracka Obamy tajny list, będący odpowiedzią na wcześniejsze pismo amerykańskiego przywódcy dot. rozmów nuklearnych z Iranem i możliwej współpracy w walce z Państwem Islamskim.W ostatnich dniach, w szczególności wczoraj i przedwczoraj, pojawiło się kilka komunikatów czy też, ogólnie rzecz biorąc, wiadomości ? które miały pewien wpływ na eurodolara, Inna rzecz, że w jakimś sensie doniesienia te wzajemnie ,,, Pomimo bardzo słabych wskaźników PMI w europejskim przemyśle (spadek w strefie euro z 47,6 pkt, do 46,4 pkt,, w Niemczech najniższe poziomy od 2012 roku), europejskie indeksy zdołały zakończyć dzień neutralnie, Na wyraźnym minusie (-0,7%),,, Lepsze dane z USA Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej przebiegała nam pod dyktando małej zmienności kursu powyżej poziomu 1,36,

RSS

Komiks zamiast relacji sprawcy kolizji. Internet pokochał to oświadczenie

08.03.17

Zamiast standardowej relacji z miejsca kolizji, komiks, którego bohaterami są seat i toyota.

RSS

Inwestorzy żądają wyższych premii w przypadku Włoch

15.07.11

Nie można powiedzieć, że aukcja włoskich obligacji była udana, Wprawdzie udało się sprzedać papiery (nawet z nawiązką, bo za 4,968 mld EUR), ale zainteresowanie nimi było mniejsze, a inwestorzy żądali wyższych premii, I tak rentowność 15-letnich obligacji

RSS

Limitowana wersja Renault: Oto auto, które nazywa się..."Kubica"

08.07.10

Mało kto może poszczycić się tym, że eksluzywna, limitowana wersja samochodów, jest sygnowana jego nazwiskiem. A Robert Kubica może! Francuski producent aut wprowadza właśnie na rynek Renault Megane Coupe GT ROBERT KUBICA. Powstanie tylko 30 takich aut i będą one dostępne tylko w Polsce! Za ile?

RSS

Ograli kasyno, bo nosili specjalne szkła kontaktowe

15.10.11

Dwie wizyty w kasynie i w sumie 62 tys. euro wygranej. Niesamowite szczęście i umiejętności gry w pokera? Trzej Włosi znaleźli inny sposób: znaki na kartach, widoczne tylko dzięki specjalnym szkłom kontaktowym.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Katar uznał Narodową Radę Libijską

29.03.11

Rząd Kataru uznał dzisiaj Narodową Radę Libijską, czyli władze powstańcze z siedzibą w Bengazi, za jedynego prawowitego przedstawiciela narodu libijskiego - poinformowała katarska agencja informacyjna QNA.

RSS

Najszybszy pociąg świata wyjechał na tory

22.09.17

Niewiarygodna prędkość.

RSS

W starciu euro z dolarem więcej klinczu, niż uderzeń

22.08.10

Po znaczącym osłabieniu euro wobec dolara w poprzednim tygodniu, ostatnie dni przyniosły zahamowanie tej tendencji i względne uspokojenie się sytuacji, Co prawda, z krótkoterminowego punktu widzenia w trakcie kolejnych dni można było obserwować kilka siln

RSS

Jeden na trzech znów chce wyjechać za pracą: Emigranci wrócili. Ale nie zostaną

22.06.10

Małgorzata Wierzbicka z Olsztyna przez dwa lata pracowała jako opiekunka osób starszych w Londynie. Do Polski wróciła kilka miesięcy temu. "Kurs funta bardzo spadł i wydawało mi się, że już nie opłaca się tam pracować. Teraz jednak widzę, że jednak tutaj jest jeszcze gorzej" - mówi. Na Wyspy wraca w przyszłym tygodniu. Nie ona jedna.

RSS

Mąż Julii Tymoszenko prosi o azyl w Czechach

08.01.12

Mąż byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko poprosił o azyl w Czechach - informuje dziennik Pravo.

RSS

IV wojna Formuły 1, czyli kto z Red Bulla kłamie?

01.06.10

Zawsze prosimy naszych kierowców, aby zostawiali sobie miejsce, a żaden z nich nie ustąpił - tak Christian Horner, geniusz deski kreślarskiej i szef Red Bulla skomentował zderzenie swoich kierowców podczas GP Turcji. Mark Webber i Sebastian Vettel zrzucają winę na siebie. Czy tak właśnie zaczyna się czwarta już "wojna" pomiędzy kierowcami jednej stajni. Portal tvn24.pl przypomina poprzednie.

RSS

Ile wysyłamy SMS-ów, ile płacimy za telefon: Oto telefoniczne sekrety Polaków

15.02.10

Polacy są wierni jednemu operatorowi komórkowemu i do zmian nie przekonuje ich nawet możliwość przeniesienia swojego numeru do innej sieci. Coraz więcej osób rezygnuje jednak z telefonu stacjonarnego - wynika z raportu PBS DGA dla Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

RSS

Człowiek ma nową broń przeciw gruźlicy

22.03.10

Naukowcy opracowali dwie nowe metody walki z gruźlicą - jedną z najbardziej śmiertelnych chorób na świecie. Eksperci z amerykańsko-izraleskiego uniwersytetu Jesziwa w Nowym Jorku piszą o swych osiągnięciach w internetowym wydaniu tygodnika "Nature".

RSS

Toksyczne opcje wróciły

15.04.16

Włochy tworzą fundusz wsparcia dla instytucji finansowych, W Grecji trwa ocena pakietu reform, W Polsce wciąż deflacja, już niemal 1%, Na rynku znów pojawiły się opcje walutowe, 2008 rok nie nauczył nas wiele,

RSS

Nowe ustalenia w sprawie śmierci Księżnej Diany

01.06.17

"Limuzyna była wrakiem".

RSS

UE uchyla drzwi dla Gruzinów i Ukraińców. Bez wiz od 2016 roku?

22.05.15

Dowiedziała się PAP z unijnych źródeł dyplomatycznych.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny