Huebner: nie można przejść obojętnie wobec dyskryminacji

15.10.10

Prof. Danuta Hubner została zaproszona do Grupy Osób Wybitnych, powstałej przy Radzie Europy, kierowanej przez byłego ministra spraw zagranicznych Niemiec, Joschkę Fischera. W składzie dziewięcioosobowej grupy są też m.in. brytyjski historyk Timothy Garton Ash i były szef unijnej dyplomacji, Javier Solana. W najbliższy piątek odbędzie się pierwsze spotkanie Grupy, a owocem jej pracy ma być raport, poświęcony kwestiom dyskryminacji, nietolerancji, ale też wielokulturowości.
Danuta Huebner (fot. Wprost)

Tuż przed rozpoczęciem narciarskich mistrzostw świata Justynie Kowalczyk ubyła rywalka w sprincie. Finka Aino-Kaisa Saarinen ogłosiła, że nie chce tracić energii i wystartuje tylko na ulubionych przez siebie dystansach. Umięśniony i wytatuowany funkcjonariusz z Nowego Jorku stał się idolem. Samolot, którego pilotem jest Donald Tusk, wpadł w turbulencje. Premier wciąż kontroluje sytuację, ale coraz więcej ludzi wokół niego zastanawia się, czy po turbulencjach nie zacznie się lot koszący.
(fot. Forum)Ratownikom TOPR nie udało się uratować życia turyście, który najprawdopodobniej zasłabł i osunął się z Przełęczy Buczynowej w Tatrach. Nieprzytomnego 64-latka odnaleźli przypadkowi turyści. Ostatni dzień w roku na rynkach teoretycznie nie wywołuje dużych emocji, Żadne istotne publikacje nie są planowane, a na wielu rynkach handel wręcz nie odbywa się, Jednak dla amerykanów ma on pewne symboliczne znaczenie, Politycy nie porozumieli się na cz Czwartek przynosi kontynuację środowego umocnienia złotego, choć już w mniejszej skali, Notowaniom polskiej waluty pomagają notowania na rynkach giełdowych, tym zaś #8211; kwartalne wyniki spółek, Kolejne amerykańskie (a tak naprawdę często ,,,

Czy zaproszenie Donalda Tuska przez Władimira Putina na rocznicę zbrodni katyńskiej to przełom w stosunkach polsko-rosyjskich? Nic podobnego. "To część misternej gry dyplomatycznej, którą Kreml prowadzi wobec nas na arenie europejskiej" - ostrzega politolog i historyk Antoni Dudek.

Mimo że VAT został podniesiony o jeden procent, to Donald Tusk rozważał dużo ostrzejszą podwyżkę: nawet do 25 proc. Ostatecznie z niej zrezygnował. Zamiast niej zlecił przegląd wszystkich ustaw, które w tej kadencji Sejmu zawetował Lech Kaczyński. Część z nich ma trafić z powrotem do parlamentu już w październiku – wynika z nieoficjalnych ustaleń „Wprost”.
Fot. A. Jagielak /Wprost W "Faktach po Faktach" w TVN24 dyskusja o bolączkach polskiej służby zdrowia.

Katowice i Wyższa Szkoła Techniczna były przez dwa dni polską stolicą samochodów elektrycznych. Odbyła się ta międzynarodowa konferencja, poświęcona elektro mobilności. Eksperci twierdzą, że czy nam się to podoba, czy nie, pojazdy przyszłości będą zasilane prądem i koniec. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo. Chodzą do najdroższych szkół, ciuchy kupują w Paryżu, imprezy organizują w modnych klubach. Pozycję wśród kolegów budują za pomocą rodzicielskich portfeli. Dzisiejsza bananowa młodzież tworzy elity, do których zwykli uczniowie nie mają wstępu.
(Ilustracja: Arobal) Na czwartkowe posiedzenie komisji weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji wezwana została między innymi Hanna Gronkiewicz-Waltz.Czy można zostać prezesem spółki z pensją 2000 złotych? Można, o ile perfekcyjnie zna się np. język wietnamski. Podobnych ogłoszeń bardzo dużo pojawia się na stronach internetowych urzędów pracy. Są metodą na legalizację pracy cudzoziemców spoza Unii Europejskiej. Szorstkie przyjęcie premiera Donalda Tuska na inauguracyjnym meczu na gdańskiej PGE Arenie. Kibice Lechii wywiesili transparent skierowany do szefa rządu. Ten wielokrotnie określał siebie jako kibica biało-zielonych. Nawałka ma pomysł na kadrę.

RSS

"Nokaut", "demonstracja siły". Skandynawowie zachwyceni Kowalczyk

08.12.13

"Zimowe igrzyska olimpijskie rozpoczynają się za 62 dni, ale w sobotę Bjoergen i Johaug usłyszały dźwięk strasznego budzika" - napisał dziennik Nettavisien. Skandynawskie media po sobotnich zawodach Pucharu Świata są zachwycone postawą Justyny Kowalczyk i podkreślają słabą formę Norweżek.

RSS

"Hilsenleaks" niekoniecznie wpłynie na spadek dolara

29.07.13

Wczoraj wieczorem rynek walutowy odnotował wstrząs i dolar osiągnął nowy dołek po kolejnym przecieku w ramach tzw, ?Hilsenleaks? dotyczącego prawdopodobnych działań FOMC i ich braku ogłoszonych na posiedzeniu w przyszłym tygodniu,

RSS

Jedyna kobieta zamordowana w Katyniu była pilotką

08.04.10

W Katyniu zamordowaną tylko jedną kobietę. To pilotka Janina Lewandowska. Jej czaszka pochowana została na cmentarzu w Lusowie w Wielkopolsce.

RSS

"Europa przeszła największy w swojej historii kryzys, a wyborcy wydali werdykt"

01.06.14

Program "Tu Europa".

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

PJN: Kupimy Rostowskiemu bilet w jedną stronę

15.09.11

Jeśli minister finansów Jacek Rostowski chce wyjechać z Polski, kupimy mu bilet w jedną stronę - tak politycy PJN komentują słowa Rostowskiego, które padły w środę w Strasburgu.

RSS

Doskonali aktorzy, rewelacyjny montaż: Świetny polski horror! Zobacz zwiastun

15.03.10

Ta produkcja miałaby szansę zawalczyć o Oscara. Świetni aktorzy, rewelacyjne ujęcia, klimat rodem z najlepszych filmów grozy. Do tego jest do bólu realna - opowiada o horrorze, z którym aż za często stykają się młodzi Polacy. Problem w tym, że nigdy nie powstanie. Zobacz, dlaczego.

RSS

Zaczęło się w gminie Wieliszew: Gminy blokują rządowe inwestycje

01.07.10

Autostrady, rurociągi, linie wysokiego napięcia - strategiczne inwestycje rządowe, warte grubo ponad 70 mld zł - mogą być blokowane przez gminy. Lokalne władze znalazły świetną broń - prawo do uchwalania planu zagospodarowania przestrzennego. Autorem niebezpiecznego precedensu stała się niewielka gmina Wieliszew.

RSS

Łamał kosze, teraz złamie przestępców? "Shaq" został policjantem

22.01.15

Legendarny Shaquille O'Neal został policjantem w Doral na Florydzie.

RSS

Synoptycy: śnieżyce sparaliżują kraj: Zimowy horror wraca. Nie wsiadaj do auta

08.02.10

Z Zachodu idzie zimowy niż. Już dał o sobie znać mieszkańcom Wielkopolski i Dolnego Śląska. Gdy pokryje całą Polskę, nadejdą śnieżyce i zawieje, które sparaliżują kraj. Wiatr będzie wiał z prędkością 70 kilometrów na godzinę. Jednak nie to będzie największą udręką Polaków...

RSS

Konflikty przy świątecznym stole. Kto winien?

22.12.13

RSS

Temat podatków zaczyna wspierać dolara, ważne zmiany na wykresach

15.09.17

KOREA PÓŁNOCNA: Reżim nie ustaje w swojej ?agresywnej? retoryce po tym, jak w poniedziałek RB ONZ nałożyła kolejne sankcje ekonomiczne, Dzisiaj rano podano, że ?cztery wyspy z archipelagu Wysp Japońskich powinny zostać zatopione przez ,,,

RSS

Bezsilność Kościoła

08.08.10

Uważni obserwatorzy żenującej awantury o krzyż na Krakowskim Przedmieściu zapewne zauważyli, w jakiej sytuacji znaleźli się duchowni, którzy przyszli z harcerzami, aby zabrać krzyż i umieścić go w pobliskim kościele akademickim, pod wezwaniem Św. Anny.

RSS

Radiowóz potrącił kobietę na przejściu dla pieszych

15.02.12

Radiowóz potrącił kobietę na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu al. Jana Pawła z Grzybowską. Ranna z lekkimi obrażeniami została przewieziona do szpitala. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

RSS

Dzień bez zaciskania pasa, na giełdach spokojnie

15.11.12

W środę protesty przeciw polityce oszczędności odbyły się nie tylko w krajach PIIGS, ale także we Francji, Niemczech i Szwajcarii, Inwestorzy starali się tego nie dostrzegać,

RSS

Pięć okrętów NATO wpłynie do portu w Gdańsku

15.03.10

Pięć okrętów ze Stałego Zespołu Obrony Przeciwminowej NATO (SNMCMG-1) wpłynie w sobotę do gdańskiego portu. Wizyta związana jest z manewrami przeciwminowymi na Bałtyku, które rozpoczną się w poniedziałek.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny