Policjanci oskarżeni o gwałt w agencji towarzyskiej

01.10.10

Dwóch płockich policjantów usłyszało zarzuty gwałtów ze szczególnym okrucieństwem, do których dochodziło w agencji towarzyskiej. Grozi za to od 5 do 15 lat pozbawienia wolności.

Według opublikowanych dziś danych Głównego Urzędu Statystycznego wzrost PKB w Polsce w 2016 roku wyniósł 2,8%, Oznacza to pogorszenie względem poprzednich lat, ale dane są lepsze od oczekiwań rynku na poziomie 2,7%, Jednocześnie oznacza ,,, Obserwowane od wczoraj wzrosty rentowności hiszpańskich i włoskich obligacji, to negatywny sygnał, który może zachwiać pozycją wspólnej waluty, Zwłaszcza, że zaczynają wracać pytania o gospodarcze perspektywy dla peryferiów,Poranny, czwartkowy handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie mocniejszego dolara po posiedzeniu FED, W konsekwencji możemy mówić o lekkiej presji podażowej na walutach EM, w tym PLN, Złoty wyceniany jest następująco: 4,2790 PLN za euro,,, Platforma Obywatelska wskazała już wszystkich kandydatów do Sejmu i Senatu w województwie lubuskim. Ostatnią niewiadomą była kandydatura na senatora z okręgu gorzowskiego. Rekomendację zarządu partii otrzymała wojewoda lubuska Helena Hatka. Europejskie indeksy giełdowe zyskują na wartości wsparte przez silne odreagowanie wcześniejszych spadków na Deutsche Banku, Bank zgodził się na sprzedaż należącej do niego brytyjskiej firmy ubezpieczeniowej Abbey Life Insurance Co, ,,,

Rozgrywki Premier League dojechały do mety. Z przytupem, w ostatniej kolejce nastrzelano aż 37 goli. Obyło się bez większych niespodzianek. Najwięksi solidarnie powygrywali.

Serb Novak Djoković wygrał pokazowy turniej tenisowy w Abu Zabi. Serb, który jest wiceliderem rankingu ATP World Tour, pokonał w finale Hiszpana Davida Ferrera 7:5, 6:2. Trzecie miejsce zajął pierwszy na światowej liście Rafael Nadal. Druga połowa ubiegłego roku, z powodu silnych spadków na giełdzie i sporej fali odkupień nie była dobrym okresem do inwestowania na rynkach akcji, W tym trudnym okresie fundusze inwestycyjne zainwestowały 0,5 mld złotych swoich aktywów w akcje debiutantów

Opóźnienia pociągów, zdenerwowani pasażerowie, lód w wagonach - tak wyglądają polskie koleje zimą. Niewiele lepiej jest jednak latem. Wystarczy, że temperatura wzrośnie powyżej 30 st., a pociągi muszą zwalniać nawet do 20 km/h. Wychodzi na to, że kolej najlepiej funkcjonuje wiosną i jesienią.
Prawdopodobnie nadmierna prędkość była przyczyną kolizji. Miniony tydzień przyniósł zaskakujące wydarzenia, a WIG na zamknięciu w piątek przyjął wartość (40 910 pkt -1,86% t/t), Pierwsze niepokojące dane makro napłynęły w poniedziałek, mianowicie: sprzedaż detaliczna w Niemczech we wrześniu wzrosła jedynie o 0,3Podczas czwartkowej sesji rynki pozostawały pod wpływem komunikatów głównych banków centralnych, Obserwowany był spadek apetytu na bardziej ryzykowne aktywa, Eurodolar kontynuował wzrosty w dniu wczorajszym, Teatry chcą od resortu kultury rekompensat za przerwę podczas żałoby. I nie chodzi tylko o państwowe sceny, którym nierzadko trudno związać koniec z końcem. Chodzi o inicjatywy prywatne. Małgorzata Potocka twierdzi, że żałoba kosztowała ją 200 tys., a Krystyna Janda mówi o 130 tys. straty. Dziś, w 30 dniu po tragedii, modlimy się za prezydenta, jego małżonkę i 94 Polek i Polaków, którzy 10 kwietnia zakończyli swe ziemskie życie - powiedział podczas mszy św. w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz.

RSS

Horror w warszawskim ogrodzie: Odwiedzają zoo. Dają zwierzętom żyletki

08.06.10

Kradną co się da: papier toaletowy, kostki zapachowe, suszarki do rąk. Nie odpuścili nawet pojemnikowi z karmą dla ryb. To wszystko dzieje się w warszawskim zoo, a lista grzechów odwiedzających ogród jest długa. Te najgorsze to podrzucanie zwierzętom jedzenia z żyletkami i gwoździami.

RSS

Kurs EUR/USD ponad istotnym oporem

15.09.10

W godzinach porannych w notowaniach EUR/USD obserwowaliśmy nieudaną próbę pokonania kluczowego oporu na poziomie 1,2920, Zaowocowała ona odreagowaniem w okolice 1,2830, Dość szybko jednak nastąpił powrót do wzrostu i kolejny test wskazanej bariery, Wartoś

RSS

Prezes Kasy Krajowej SKOK: sytuacja nie jest tak zła

29.07.15

Sytuacja Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych nie jest tak zła, jak wynika z informacji prezentowanych podczas obrad sejmowej komisji finansów - poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej prezes Kasy Krajowej SKOK Rafał Matusiak.

RSS

Finansowe korzyści z zatrudniania bezrobotnych

01.06.11

Zatrudnienie bezrobotnego może oznaczać dla przedsiębiorcy wymierne korzyści finansowe. Specjalna oferta urzędów pracy dotyczy tych bezrobotnych, którzy znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy, są to np. osoby po 50. roku życia. Dlatego planując wzrost zatrudnienia w firmie, warto poszukać pracowników wśród zarejestrowanych osób bezrobotnych.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Steinbach opuszcza CDU. Poparła AfD

15.01.17

W ten sposób chce zaprotestować przeciwko polityce migracyjnej kanclerz Angeli Merkel.

RSS

Koniec roku pod znakiem umocnienia franka

01.01.11

Mijający tydzień na rynku złotego upływał w świątecznej atmosferze, przy niewielkiej płynności kurs EUR/PLN podlegał kilkugroszowym wahaniom, które jednak nie miały fundamentalnego uzasadnienia, Mała płynność powoduje jednak, iż nawet niewielkie transakcj

RSS

Niemcy "kupili" polski dług. 300 mln euro od ubezpieczycieli

15.02.14

Ministerstwo Finansów wyemitowało 20-letnie obligacje imienne.

RSS

Putin żąda od Ameryki gwarancji w sprawie tarczy

08.05.12

Nowo zaprzysiężony prezydent Rosji Władimir Putin, zaledwie kilka godzin po ceremonii Kremlu wydał dekret ws. polityki zagranicznej, w którym żąda od USA trwałych gwarancji, że tarcza antyrakietowa nie będzie skierowana przeciwko Moskwie.

RSS

"Powiedzieli, że mnie zabiją"

08.06.10

Strzelali plastikowymi kulami prosto w twarz mojej koleżanki. Powiedzieli, że mnie zabiją - takie wspomnienia z wyprawy w pokojowym konwoju do Strefy Gazy przywiozła polsko-brytyjska dziennikarka i aktywistka Ewa Jasiewicz. W ubiegłym tygodniu izraelskie siły zaatakowały statki z pomocą humanitarną dla Strefy Gazy.

RSS

Upamiętnili ofiary Wielkiego Głodu

29.11.15

Na Ukrainie obchodzono w sobotę Dzień Pamięci Ofiar Wielkiego Głodu z lat 1932-33, który uznawany jest za największą tragedię mieszkańców tego kraju. Według historyków sztucznie wywołana w czasach stalinowskich klęska głodu pochłonęła życie około 4 mln osób.

RSS

Brodka: nie podoba mi się życie w kraju zakazów

01.05.16

Monika Brodka o pierwszych muzycznych doznaniach i... polityce.

RSS

PLN bez większych zmian, inwestorzy śledzą zachowanie dolara

15.05.18

Początek nowego tygodnia handlu na rynku FX nie przynosi większych zmian na wycenie złotego, Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2643 PLN za euro, 3,5674 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5656 PLN względem franka szwajcarskiego oraz ,,,

RSS

PiS - nadzieja w rozpadzie

01.11.11

W ostatnim czasie doszedłem do wniosku, że to co się dzieje w PiS nie ma znaczenia dla Polski i jej przyszłości. Dlaczego? To proste. PiS, mimo 30 procent zdobytych głosów, nie ma w nowym parlamencie praktycznie żadnych możliwości działania. Kaczyński zaprowadził swoją partię na polityczne manowce, umożliwiając Donaldowi Tuskowi zdobycie pozycji hegemona, jakiego w Polsce po roku 1989 nie było.

RSS

Współpraca Nowoczesnej i PO? Petru: muszą przeprosić za aferę reprywatyzacyjną

08.06.17

Ryszard Petru w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS.

RSS

Wypadek na kolejce górskiej, pasażerowie w szpitalu

22.08.17

"Popełniono błąd w ocenie sytuacji".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny