Brak publikacji i konsolidacja EURUSD

01.10.10

Ubogi kalendarz publikacji fundamentalnych i wynikająca z tego niska zmienność - tak wyglądał wczorajszy dzień na rynku walutowym, Szczególny deficyt istotnych danych wystąpił w USA, Jedyną, wartą uwagi publikacją, był cotygodniowy raport o zmianie zapasó

Stan rynku: Na dzień 5 lipca wartość całego rynku Catalyst wyniosła 556,57 mld zł, w tym 514,61 mld zł stanowiły obligacje skarbowe, Policja zatrzymała przedstawiciela komitetu inicjatywy ustawodawczej "Wolne Konopie" Tomasza Obarę, który w biurze podawczym Kancelarii Sejmu chciał zostawić dla marszałka Grzegorza Schetyny placek z liściem konopi. Janusz Palikot zaprasza Joannę Kluzik-Rostkowską do swojej partii. Dawna polityczna przeciwniczka z PiS jest mile widziana, bo - jak zaznaczył polityk - "jest osobą antykościelną, wrażliwą społecznie i przez lata zajmującą się pozycją kobiet w życiu publicznym".Eksperci monitorujący sytuację hydrologiczną w kraju ostrzegają. Francuska policja będzie używała do obserwacji dronów - zdalnie sterowanych statków latających mogących z powietrza filmować wydarzenia na ziemi. Wyposażenie policji w te urządzenia ma kosztować ponad 100 mln euro, ale projekt wywołuje liczne kontrowersje. Ostatnia sesja w tym tygodniu przynosi kontynuację zniżek głównych indeksów na warszawskiej GPW, Gorsze nastroje na krajowym parkiecie to efekt negatywnego sentymentu Nan globalnych rynkach akcji, Indeks WIG20 o godzinie 11,15 tracił 0,5% i wynosił 2351pkMa małą pojemność, ale mnóstwo mocy. Co ważne, pali niezwykle mało benzyny dzięki rewolucyjnej technologii, która jest jego asem, a która w przyszłości zostanie zastosowana - uwaga! - także do silnika Diesla. Czyj to wynalazek? Który producent zaskoczył świat? Zdziwisz się... Mężczyzna został przewieziony z Wrześni. Jest na OIOM-ie.

Sprawa zniszczenia podpisów zebranych pod wnioskiem o referendum w ramach akcji „4 x Tak” trafi do prokuratury i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka – ustalił „Wprost”. Zawiadomienie i skargę w tej sprawie złoży Stowarzyszenie na rzecz Zmiany Systemu Wyborczego „Jednomandatowe Okręgi Wyborcze”.
Liderzy PO prezentują zebrane w akcji W piątek wspólna waluta straciła na wartości w reakcji na słowa Mario Draghiego, prezesa Europejskiego Banku Centralnego (ECB), którzy przypomniał inwestorom o możliwości poluzowanie polityki monetarnej w strefie euro w przyszłym miesiącu, Syn pakistańskiego kierowcy autobusu i krawcowej, który wychowywał się na londyńskim osiedlu, teraz będzie kierował centrum finansowym Europy. I jak wskazuje CNN Money, Sadiq Khan ma na to konkretny plan, wskazując przy tym na trzy priorytety: walkę z kryzysem mieszkaniowym, drogim transportem miejskim oraz rosnąca przepaścią między bogatymi i biednymi.Elitarny sport nie tylko dla biznesmenów. Pola golfowe to już nie tylko miejsca spotkań grubych ryb. Za naukę i kupno sprzętu wydamy podobną kwotę jak za kurs kitesurfingu. Wczoraj wieczorem rynek walutowy odnotował wstrząs i dolar osiągnął nowy dołek po kolejnym przecieku w ramach tzw, ?Hilsenleaks? dotyczącego prawdopodobnych działań FOMC i ich braku ogłoszonych na posiedzeniu w przyszłym tygodniu, Gen. Franciszek Gągor, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, został pochowany na cmentarzu wojskowym na warszawskich Powązkach.

RSS

Podatki bez wsparcia dla dolara

22.12.17

USA / PODATKI: Izba Reprezentantów przegłosowała wczoraj wieczorem głosami 227 do 203 (wszyscy Demokraci byli przeciw) jednolitą wersję ustawy podatkowej, Niemniej okazało się, że głosowanie zostanie powtórzone dzisiaj wieczorem po tym,,,

RSS

Komentarz Tomasza Wróblewskiego: "Dziwna debata Komorowskiego z Sikorskim"

22.03.10

Jest debata i jej nie ma. Debatuje dwóch kandydatów, którym różnić się zakazano. Odpytuje poseł, dziennikarze nie mogą zadać pytania - Tomasz Wróblewski, redaktor naczelny "DGP" krytycznie ocenia pomysł na pojedynek Bronisława Komorowskiego z Radosławem Sikorskim.

RSS

"Kuloodporny eurodolar" - do czasu?

01.05.12

Gdyby w oderwaniu od realiów rynkowych przedstawić informacje dotyczące Strefy Euro z minionego tygodnia to z całą pewnością można by stwierdzić, iż wspólna waluta zaliczyłaby znaczącą przecenę, Wpierw MFW zakomunikował, że hiszpańskie banki,,,

RSS

W Łodzi wygrała kandydatka Platformy. Będzie II tura

22.11.10

W Łodzi wygrała Hanna Zdanowska (PO), która w drugiej turze zmierzy się z popieranym przez SLD Dariuszem Jońskim – wynika z sondażu TNS OBOP dla TVP.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

On ma zastąpić Edmunda Klicha

15.02.12

W środę minister transportu ogłosi, kto pokieruje Państwową Komisją Badania Wypadków Lotniczych. Jak ustalił portal tvn24.pl byłego polskiego akredytowanego przy MAK płk. Edmunda Klicha zastąpi w fotelu przewodniczącego Maciej Lasek. Według naszych informacji jego kandydaturę Sławomir Nowak zaakceptował we wtorek.

RSS

Ślub w szafie - dlaczego polscy geje się żenią

22.08.10

Mają dość pytań, kiedy się ożenią i będą mieć dzieci. Ze strachu przed ujawnieniem polscy geje szukają gorączkowo partnerki, by stworzyć z nią pozory normalnego związku. Niektórzy są gotowi nawet się ożenić.
fot. Wprost

RSS

Nikt nie chce szefować SLD. "Kwaśniewski też nie"

22.10.11

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski spotkał się w piątek z szefem klubu SLD Leszkiem Millerem i wiceszefem Ryszardem Kaliszem. - Rozmawialiśmy, co możemy wspólnie zrobić dla SLD - powiedział Miller. Jak podkreślił, Sojusz będzie korzystał z opinii Kwaśniewskiego.

RSS

Budowa na dawnym cmentarzu. Inwestor kopał w ziemi pełnej ludzkich szczątków

08.08.15

Budowa została wstrzymana.

RSS

Rynek wątpi we wrześniowy termin podwyżki stóp

01.08.15

Teoretycznie kwartalne dane nt, kosztów pracy mają małe znaczenie, Ale nie tym razem ? mizerny wzrost o 0,2 proc, k/k musiał zostać zauważony, bo przecież FED wskazał w ostatnim komunikacie na ?solidną? poprawę na rynku pracy,

RSS

Wall Street powraca na lekkim plusie

01.11.12

WYDARZENIE DNIA Wznowienie handlu za oceanem nie ożywiło europejskich parkietów, a lekkie zwyżki w Nowym Jorku nie poprawiły nastrojów inwestorów na naszym kontynencie, Bykom nie sprzyjały dane makroekonomiczne,

RSS

Nowy szef Biura donosi do prokuratury: Tak CBA wyłudzało zgody na podsłuchy?

15.05.10

Jak załatwić zgodę sądu na założenie podsłuchu niewygodnej osobie? Odpowiednio sformułować wniosek, a tożsamość podsłuchiwanego będzie znana tylko tym, którzy go usłyszą. Tę sztuczkę miało wykorzystywać CBA pod rządami Mariusza Kamińskiego. Nowy szef Biura doniósł na poprzednika do prokuratury - podaje Radio ZET.

RSS

Kiepskie wieści z Polski, dobre z Wysp

19.08.16

Bezrobocie we Francji za II kw, to 9,9 proc, - to dobry wynik, bo poprzednio było 10,2 proc,, a prognoza nowych wyników ustawiona była na poziomie 10,1 proc, Sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii zaskoczyła nader pozytywnie: +1,4 proc, m/m,,,

RSS

Sprawa Ewy Tylman. Partner Adama Z. zeznał, że był zastraszany przez policję

22.02.17

- To były kapitalne zeznania - kwituje obrońca oskarżonego.

RSS

Drony USA wywołały "ciężki ostrzał przeciwlotniczy" nad Bengazi

15.09.12

Przez dziesięć godzin był zamknięty port lotniczy w Bengazi.

RSS

Litwa: Główny podejrzany w sprawie pedofilii nie żyje

15.06.10

Ciało głównego podejrzanego w aferze pedofilskiej na Litwie Andriusa Usasa zostało znalezione w niedzielę. Jak poinformował pełniący obowiązki prokuratora generalnego Raimondas Petrauskas, trwa ustalanie przyczyn śmierci.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny