Bójka na pokładzie. Samolot LOT musiał zawrócić na Okęcie

29.09.10

Agresywny pasażer zmusił do lądowania samolot PLL LOT relacji Warszawa-Chicago. Informację o krążącym nad Grudziądzem samolocie dostaliśmy od internauty @Sławomira.

Reprezentanci Polski: Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak oraz Andrzej Wrona wspierają dobrym słowem ciężko kontuzjowanego Michała Żyrę. "Głowa do góry i wracaj szybko!" napisał na portalu społecznościowym "Lewy". Szef Rady Europejskiej w liście do 27 szefów państw i rządów UE. Wyprowadzenie polskich wojsk z Iraku, zniesienie przymusowego poboru do wojska, rozpoczęcie działań na rzecz uzawodowienia armii, Orliki - to według premiera Donalda Tuska zobowiązania, które rząd zrealizował.Grzegorz Krychowiak był jedynym Polakiem, który w środę zagrał w Lidze Mistrzów. Wraz ze swoją Sevillą nie będzie jednak miło wspominał wycieczki do Turynu, gdzie Juventus wygrał 2:0. Spod topora udało się za to uciec Manchesterowi United i Manchesterowi City. Mario Draghi nie zawiódł oczekiwań tych uczestników rynku, którzy liczyli na większą zmienność na eurodolarze podczas konferencji prasowej, Wczorajsze posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego nie wniosło nowych informacji nt, perspektyw ,,, Unijni negocjatorzy prowadzący rozmowy w sprawie brexitu spotkali się w poniedziałek po południu ze swoimi brytyjskimi odpowiednikami z Brukseli, by ruszyć do przodu z negocjacjami. Atmosfera między obiema stronami nie jest najlepsza.

Pytanie na ile inwestorzy będą chcieli wykorzystać fakt wieczornego wystąpienia Mario Draghiego przed Komisją ds, Gospodarczych i Polityki Monetarnej Parlamentu Europejskiego, do rozegrania większego ruchu na euro, Wystąpienie zacznie się o ,,,

Dziecko pokonane przez Naegleria fowleri. Rząd Irlandii oszczędza nawet na podróżach służbowych ministrów. Premier Enda Kenny zakwestionował plany podróży rządowym samolotem szefa resortu sprawiedliwości Alana Shattera. Chcąc nie chcąc musiał on wrócić z Gdańska do Dublina tanimi liniami Ryanair.

Taka była feta z okazji 100 dni rządu, a teraz nic, ani widu, ani słychu. To podpowiadam: jest się z czego cieszyć i co celebrować. To już 1000 dni rządu!
Tomasz Lis W poniedziałek złoty ponownie był słabszy #8211; notowania euro wróciły w okolice 4,04 zł, a franka do 3,12 zł, Poniżej poziomu 2,90 zł pozostał dolar, co jest głównie wynikiem wysokich notowań EUR/USD #8211; 1,3960, Widać, że informacje o ,,, Na rynku walutowym głównymi bohaterami w tym tygodniu są: dolar oraz jen, Dzisiaj wieczorem czeka nas publikacja minutes z ostatniego posiedzenia FOMC, co może nadać nową dynamikę dla notowań nie tylko amerykańskiej waluty, ale również ,,,Kapustka nie załapał się nawet na ławkę. - Nie jesteśmy rozłamowcami. Z PiS wyrzucił mnie Komitet Polityczny partii, w którego skład wchodzą przedstawiciele władz PiS - podkreśliła w rozmowie z "Wprost24" Elżbieta Jakubiak. Była posłanka PiS nie chciała przesądzać, czy do stowarzyszenia "Polska jest najważniejsza" dołączy były wiceprezes PiS Ludwik Dorn. Zaznaczyła także, że jest otwarta na rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim. - To byłaby trudna rozmowa - przyznała.
Elżbieta Jakubiak (fot. FORUM) EUROSTREFA / WŁOCHY: Dzisiaj liderzy Ruchu 5 Gwiazd, oraz Ligi Północnej mają spotkać się z prezydentem Sergio Mattarellą, który ma mianować kandydata na premiera, Wtedy, jeżeli wszystko pójdzie dobrze to parlament powinien przegłosować ,,,

RSS

"Broń osiągnęła swój zamierzony cel". Amerykanie tłumaczą, czemu użyli superbomby

15.04.17

Oświadczenie dowódcy wojsk USA w Afganistanie generała Johna Nicholsona.

RSS

Warszawiacy zapłacą więcej za śmieci

08.03.13

Decyzję po wielogodzinnej i burzliwej debacie podjęli radni.

RSS

Szanse Donalda Tuska na reelekcję "maleją z każdą godziną"

08.03.17

Ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Zbigniew Girzyński. Dyskutował z nim politolog i były eurodeputowany Marek Migalski.

RSS

Złoty dalej w dół

01.08.14

Środa była kolejnym już dniem, kiedy to mocny dolar ciągnął Europę - w tym szczególnie rynki rozwijające się - w dół, Inwestorzy czując stabilizację na rynkach, zainteresowali się ropą naftową,

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Budują stumetrowy wiatrak przy lotnisku. "Katastrofa jest kwestią czasu"

08.05.14

Piloci ostrzegają i proszą o pomoc wojewodę i prokuratorów: - Zdrowy rozsądek musi wygrać z mało precyzyjną interpretacją prawa.

RSS

Angielska robota. Koniec gigantycznej budowy tunelu pod miastem

08.06.15

Astronomiczny koszt i wielkie wyzwanie inżynieryjno-budowlane. MateriałÂ "Faktów" TVN.

RSS

Setki milionów strat: Kolejarze szacują straty po powodzi

22.06.10

Nawet 300 mln zł mogą sięgnąć straty spowodowane przez powódź w infrastrukturze kolejowej - poinformował we wtorek rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe Krzysztof Łańcucki. Łącznie na skutek powodzi dla ruchu pociągów zamknięto 148 km torów.

RSS

Nagrał urzędnika bijącego kierowcę, trafił do aresztu

22.07.13

System sprawiedliwości w Zjednoczonych Emiratach Arabskich znów wywołał lawinę komentarzy w internecie.

RSS

Kobieta z dwójką dzieci w szpitalu po awarii piecyka gazowego

15.04.15

RSS

Wicepremier porównał legendę "Solidarności" do Myszki Miki. Wałęsa odpowiada

08.09.17

"Nie wiem jak on się stał ministrem".

RSS

Amerykańska ropa coraz tańsza

15.03.15

Podczas wczorajszej sesji na rynkach towarowych już po raz kolejny dominowała strona podażowa, Indeks CRB zanotował spadek o 0,57% do poziomu 214,66 pkt,

RSS

Koniec z wypadkami? Fiński mistrz WRC wziął się za Kubicę

01.02.14

Rajdowy mistrz świata Fin Marcus Groenholm w piątek pomagał Robertowi Kubicy (Ford Fiesta WRC) w testach, jakie były kierowca Formuły 1 z pilotem Maciejem Szczepaniakiem przeprowadził na trasach Rajdu Szwecji, drugiej rundy mistrzostw globu.

RSS

Tusk: Proponuję 10 km. O 7 rano w Łazienkach

15.05.11

- Od paru dni dwóch polityków, Grzegorz Napieralski i Marek Wikiński, uporczywie wmawia mi, że jestem zmęczony. Panowie, sprawdźmy kto jest zmęczony, a kto jest w formie. Zapraszam Was do wspólnego biegu. Proponuję 10 kilometrów, najlepiej o siódmej rano w Łazienkach w Warszawie - takie wyzwanie na Facebooku ogłosił Donald Tusk. To reakcja na słowa polityków SLD, że "premier jest zmęczony i wypalony". Politycy SLD odpowiadają ze śmiertelną powagą.

RSS

Dudley gołębi

22.05.14

Nadal w okolicach 1,3700 na EUR/USD, Kolejne wypowiedzi przedstawicieli Rezerwy Federalnej, Spadki wartości dolara australijskiego Dane o produkcji zgodne z oczekiwaniami, Złoty pozostaje w wąskim przedziale wahań,

RSS

Bez Wisłostrady do piątku. Utrudnienia

15.08.12

Osunęła się ziemia na budowie stacji Powiśle w Warszawie.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny