Indeks Conference Board najniżej od lutego

29.09.10

Publikowany przez Conference Board indeks zaufania amerykańskich konsumentów we wrześniu nieoczekiwanie spadł do 48,5 pkt, i miał najniższą wartość od lutego br, Dane rozczarowały, Rynkowe prognozy wahały się w przedziale od 48 do 55 pkt,, przy medianie n

Debiutancka kolekcja Nicolasa Ghesquière'a dla domu mody Louis Vuitton. Miniony tydzień na rynku złotego charakteryzował się stabilnością notowań polskiej waluty, Na początku tygodnia złoty po raz kolejny zdołał umocnić się poniżej poziomu 4,0000 PLN za EUR, Tym razem jednak nastroje na rynku nie były tak nerwowe, jak ostatni Spotkanie trwało ponad dwie godziny.Czeski parlament nie udzielił wotum zaufania powołanemu przez prezydenta tymczasowemu rządowi ekspertów pod przywództwem Jirzego Rusnoka. Milosz Zeman powołał na premiera swojego sojusznika politycznego po upadku poprzedniego rządu w wyniku afery korupcyjnej. Od początku sprzeciwiały się temu największe partie. Szpital w miejscowości Boras na południowym zachodzie Szwecji poinformował o śmierci kobiety, zarażonej bakterią EHEC. Jest to pierwszy śmiertelny przypadek tej infekcji poza Niemcami, gdzie zmarło już na nią co najmniej 15 osób. Rynki towarowe rozpoczęły 2018 r, mocnym akcentem, jednak wkrótce znalazły się pod silną presją, ponieważ coraz większe napięcia w handlu międzynarodowym zagroziły dalszym spowolnieniem i tak już hamującego tempa wzrostu gospodarczego

Konfrontując bezprecedensowe w historii gospodarek problemy dotykające trwałości całych, bytów państwowych z katatonicznym optymizmem płynącym z giełd nasuwa się diagnoza swoistej finansowej schizofrenii, W mojej ocenie zapanowało globalne rozdwojenie jaź

Manchester United kolejny raz w tym sezonie traci punkty na swoim stadionie. Tym razem Czerwonym Diabłom przeciwstawiło się Swansea i Łukasz Fabiański. Było 1:1.

Od dziś obowiązują amerykańskie cła na chińskie produkty, Dopiero teraz zobaczymy jaka jest rzeczywista pozycja i strategia obu stron handlowego sporu i czy będzie on eskalował do wojen handlowych Duchowy przywódca Tybetańczyków Dalajlama XIV otrzymał w poniedziałek nagrodę Templetona wartą 1,7 mln dol., przyznawaną za ukazywanie więzi między nauką a religią. Dalajlama odebrał ją w poniedziałek w londyńskiej katedrze św. Pawła i poinformował o przekazaniu na cele charytatywne. W Niemczech kolejna odsłona afery.Po tragedii do Prawa i Sprawiedliwości chce wstąpić kilka razy więcej osób niż przed żałobą narodową. Dr Rafał Chwedoruk, politolog z UW mówi, że emocje, symbole i patos silnie przemawiają do konserwatywnej części społeczeństwa. Poza tym tragedia wykreowała nowy obraz liderów PiS.

Dyskusja wokół uchwały Sądu Najwyższego. Wieżowiec One WTC, powstający na miejscu dwóch wież zniszczonych w zamachu 11 września 2001 r., góruje już nad Manhattanem. Dosłownie. "W poniedziałek, 30 kwietnia wysokością zdeklasował Empire State Building" - napisał Piotr Sobilo, który zamieścił w Kontakcie Meteo najnowsze zdjęcia i nagrania z placu budowy.

RSS

"Do tej pory walczyłem słowem na moich płytach, ale to już za mało"

29.11.15

Liroy w rozmowie z Katarzyną Zdanowicz.

RSS

Ściąga od ministra

22.07.11

Krzysztof Kwiatkowski wysłał do posłów PO i PSL pismo wskazujące, jak komentować spot PiS krytykujący rząd - informuje "Rzeczpospolita".

RSS

Białoruska opozycja obchodzi Dziady

01.11.10

Ponad tysiąc osób uczestniczyło w niedzielę w Mińsku w opozycyjnych obchodach święta Dziadów i mityngu na uroczysku Kuropaty, gdzie spoczywają dziesiątki tysięcy ofiar represji stalinowskich, w tym Polacy.

RSS

Żołnierka zaprosiła na randkę Justina Timberlake'a. Przez sieć

15.07.11

Po tym jak służący w Afganistanie sierżant Scott Moore nagrał i wrzucił na YouTube film, na którym poprosił aktorkę Milę Kunis, aby towarzyszyła mu na Balu Korpusu Marines, a ona się zgodziła, inni także postanowili spróbować szczęścia. I tak do sieci trafił kolejny film, tym razem nagrany przez kapral Kelsey De Santis, jedyną kobietę służącą w bazie Korpusu Piechoty Morskiej w Quantico, która zapragnęła iść na bal za słynnym piosenkarzem i aktorem Justinem Timberlake'm u boku.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Ciąg dalszy znanej sytuacji

01.12.16

Media donoszą w ostatnich godzinach, że Iran nie ma zamiaru ścinać produkcji ropy w ramach porozumienia w obrębie OPEC, Tak miał powiedzieć minister Bijan Namdar Zanganeh, który jeszcze parę dni temu zapewniał o swoim optymizmie w kwestii ,,,

RSS

Dwaj Rosjanie podejrzani o zjedzenie przyjaciela

08.12.12

Zgubili się na Syberii na trzy miesiące.

RSS

Duża sieć tnie prędkość internetu. Rzecznik komentuje, w internecie burza

08.06.17

To już drugie cięcie dla klientów tej sieci w ostatnich 6 miesiącach.

RSS

Absolutny brak realizmu

08.03.10

Jarosław Kaczyński osiągnął oszałamiający sukces na poznańskim Kongresie swojej partii. W demokratycznym akcie wyborczym, którego był jedynym uczestnikiem, został znów wybrany na prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Osiągnął wynik 999 głosów "za", na 1064 oddanych. To wielka radość dla Prezesa, no, może zmącona tylko 51. głosami niedowiarków, że Wielki Strateg z Żoliborza znów poprowadzi hufce do kolejnego wielkiego zwycięstwa...

RSS

1000 złotych i 11 punktów za slalom Modlińską

01.03.11

1000 złotych mandatu i 11 punktów karnych zebrała rekordzistka za rajd po ulicy Modlińskiej. Dzień wcześniej w tym samym miejscu w tragicznym wypadku zginęła jedna osoba, a trzy w ciężkim stanie trafiły do szpitala.

RSS

Ali pożegnał Fraziera. To on go pierwszy pokonał

15.11.11

Był wielebny Jesse Jackson, nie zabrakło Muhammada Ali. Wielcy boksu, i nie tylko, zebrali się w poniedziałek w Filadelfii, by pożegnać Joe Fraziera. Wybitny bokser, pierwszy któremu udało się pokonać Aliego, zmarł 7 listopada. Miał 67 lat.

RSS

Niepracująca gospodyni zarobiła 830 tys. euro? Nowe rewelacje mediów ws. żony Fillona

01.02.17

Agenci francuskiego biura antykorupcyjnego OCLCIFF weszli we wtorek do biur niższej izby parlamentu.

RSS

Apple zapłaci 13 mld euro zaległych podatków

01.09.16

Akcje giganta technologicznego Apple Inc, tracą już prawie 2 proc, na przedsesyjnym handlu na nowojorskiej giełdzie kontraktów po tym jak Komisja Europejska uznała, iż koncern musi zapłacić 13 mld euro plus odsetki zaległych podatków,

RSS

Wraca "Nie dla prezydentury Komorowskiego": Facebook się broni: To nie była cenzura

15.05.10

To nie miała być cenzura - zapewnia Facebook, który przywrócił stronę "Nie dla prezydentury Komorowskiego". Z popularnego portalu społecznościowego zniknęła ona w nocy z poniedziałku na wtorek. W sieci natychmiast pojawiły się domysły, czy powodem jej zablokowania był błąd, czy też coś zupełnie innego.

RSS

"Twarz z lat 80. nie może rozwiązać problemów następnych pięciu lat"

01.06.14

Londyn ostrzega, że nie może gwarantować dalszego członkostwa w UE, jeśli Juncker zostanie szefem KE.

RSS

Zakup plotek rozpoczęty

29.11.11

Lepszy sentyment sprzyja bykom Dzisiejsze rozpoczęcie tygodnia na rynku eurodolara jest pierwszym w listopadzie, które ma spore szanse na zamkniecie się na korzyść wspólnej waluty, Od rana dzięki lepszym nastrojom euro zyskuje na wartości,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny