Indeks Conference Board najniżej od lutego

29.09.10

Publikowany przez Conference Board indeks zaufania amerykańskich konsumentów we wrześniu nieoczekiwanie spadł do 48,5 pkt, i miał najniższą wartość od lutego br, Dane rozczarowały, Rynkowe prognozy wahały się w przedziale od 48 do 55 pkt,, przy medianie n

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego udostępniło system, który pozwoli śledzić losy absolwentów uczelni. Kolejny dzień to utrzymywanie się notowań EUR/PLN w wąskim zakresie zmian, który zmusza kurs tej pary do oscylacji wokół poziomu 4,0600, Bliskość dolnej bariery konsolidacji (4,0500) oznacza, że już wkrótce może dojść do ataku na ostatnie minima,Rodziny zmarłych, przedstawiciele władz państwowych i duchowni witają na warszawskim Okęciu samolot, który przywiózł z Moskwy trumny z ciałami ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.
Wśród zgromadzonych na płycie lotniska są pełniący obowiązki głowy państwa marszałek Bronisław Komorowski, premier Donald Tusk, ministrowie, posłowie. Przed nimi czekają stojaki, na których układane są trumny.
W uroczystym powitaniu na polskiej ziemi zmarłych w katastrofie w Rosji asystują żołnierze. Z samolotu wynoszą kolejne trumny.
Po ceremonii wojskowej trumny zostaną przewiezione ulicami Żwirki i Wigury i Trasą Łazienkowską do Hali Torwar, gdzie będzie można oddać hołd tragicznie zmarłym. Część rodzin zabierze trumny z ciałami swoich bliskich od razu na miejsca pochówku.
Na pokładzie są trumny z ciałami m.in. szefa Narodowego Banku Polskiego Sławomira Skrzypka, Pawła Wypycha i Władysława Stasiaka z Kancelarii Prezydenta, wicemarszałków Sejmu Jerzego Szmajdzińskiego i Krzysztofa Putry, a także wiceministra kultury Tomasza Merty, szefa PKOL-u Piotra Nurowskiego, dyrektora protokółu dyplomatycznego MSZ Mariusza Kazany , ewangelickiego ordynariusza polowego WP księdza Adama Pilcha, rektora UKSW księdza Ryszarda Rumianka oraz księdza podpułkownika Jana Osińskiego.
Broń jądrową. Wydarzeniem dzisiejszego dnia będzie wystąpienie Jerome Powella przed Komisją ds, Usług Finansowych Izby Reprezentantów, Po raz pierwszy jako szef Fed Powell przedstawił półroczny raport na temat stanu amerykańskiej gospodarki, Przede ,,,

Były już trener Legii Jan Urban kilkanaście godzin po zwolnieniu ze stołecznego klubu odebrał telefon ze wstępnym zapytaniem z łódzkiego Widzewa, najgorszej drużyny pierwszej części sezonu.

Wall Street często dopiero na następny dzień po zakończeniu posiedzenie FOMC pokazuje jak naprawdę odebrała jego wynik, Dwie godziny tuż po opublikowaniu komunikatu to czasem dla inwestorów za mało, Dlatego czwartkowa sesja była dość istotna Zorientowali się, że płacz dochodzi spod ziemi.

Eksperci komentowali w TVN24 drugi dzień wizyty Franciszka w Polsce. Poszczególne gazety, portale internetowe, stacje telewizyjne i radiowe mają swoje ulubione ośrodki badania opinii publicznej, zwane w skrócie "sondażowniami". W zależności od potrzeb zamawiane są w nich badania, na określony temat, w określonym czasie. Wyniki są przedstawiane z reguły w aurze niezależnych badań naukowych, a potem są komentowane szeroko przez inne stacje, gazety, portale, aż do momentu, kiedy nie pojawi się następny sondaż, na temat podobny... i tak się kręci.Informację otrzymaliśmy na Kontakt 24. Z interesującym ruchem w górę mamy do czynienia na parze EURCHF, gdzie po ponad miesięcznym marazmie przewagę zyskują kupujący, Od wczorajszego wieczoru euro zyskało względem franka prawie 50 pipsów, umacniając się z poziomu 1,2055 do 1,2105, Osłabienie f Andrzej Wajda nie krył, kogo popiera w wyborach prezydenckich. Jego faworytem był Bronisław Komorowski. Wajda nawet mówił, że "te wybory to wojna domowa". Jednak nawet po wygranej marszałka reżyser nie wyzbył się emocji. "Kaczyński pozostaje niebezpieczny" - ostrzegał we Włoszech.

RSS

Partia Janukowycza wręczała hojne łapówki

29.05.16

Miliony dolarów w gotówce.

RSS

MVP ma nowego trenera. Prosto z "uniwerku"

01.05.15

Stacja ESPN poinformowała, że Billy Donovan zgodził się zostać trenerem występujących w lidze NBA koszykarzy Oklahoma City Thunder. Na stanowisku zastąpi zwolnionego w ubiegłym tygodniu Scotta Brooksa.

RSS

Ciąg dalszy odbicia na GPW, złoty stabilny

29.08.15

Piątkowy poranek przynosi kontynuację wzrostowego odbicia na warszawskiej giełdzie oraz stabilizację notowań złotego w relacji do głównych walut, Oba rynki, pomimo zaplanowanej publikacji danych o PKB, będą przede wszystkim reagować na ,,,

RSS

Rynki coraz bardziej nerwowe

29.07.11

Środowa sesja przyniosła dalsze pogorszenie nastrojów na rynkach akcji, Europejskie indeksy akcji spadały o 1,1-1,4%, natomiast amerykańskie indeksy akcji zanotowały spadki rzędu 1,6-2,7%, Inwestorom oprócz zmartwienia z limitem zadłużenia USA oraz rozcz

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Uciekając, potrącił dwóch policjantów

29.11.12

Kierowca miał przy sobie środki odurzające.

RSS

Słabsze dane z przemysłu nie popsuły inwestorom świątecznych humorów

22.04.14

Słabsze dane z przemysłu nie popsuły inwestorom świątecznych humorów, Kurs EUR/PLN stabilny, ale brak pewności ja

RSS

Odnalazł się 176-letni "Pan Tadeusz": Unikatowy Mickiewicz odzyskany po latach

22.02.10

Skradzione przed 27 laty paryskie wydanie "Pana Tadeusza" z 1834 roku odzyskała łódzka policja. Wystawiony na internetowej aukcji rarytas przechwycono niemal w ostatniej chwili. Książka czekała na amatora białych kruków z Katowic, który miał za nią zapłacić 10 tysięcy złotych.

RSS

Wspominali Politkowską w 6. rocznicę morderstwa

08.10.12

Około 200 osób zebrało się w niedzielę na placu Aleksandra Puszkina w Moskwie, aby uczcić pamięć zamordowanej sześć lat temu w stolicy Rosji dziennikarki niezależnej "Nowej Gaziety", Anny Politkowskiej.

RSS

Początek dużych inwestycji: Leki na receptę kupisz w supermarkecie

08.05.10

Supermarkety Tesco zamierzają zgarnąć kawałek farmaceutycznego tortu i otworzyć sieć własnych aptek. Leki na receptę wkrótce będzie można kupić bez wychodzenia poza bramki supermarketu. Eksperci są zgodni: to dopiero początek dużych inwestycji w tej branży.

RSS

Słabe dane ciążą złotemu

29.04.13

Miniony tydzień przyniósł wyraźne osłabienie złotego wobec głównych walut, Polskiej waluty nie wspierały czynniki fundamentalne, Sprzedaż detaliczna spada wyraźnie w relacji rocznej a GUS zrewidował wzrost PKB za 2012r, Dodatkowo ,,,

RSS

Kulczyk wkracza do Ciechu i zmienia radę nadzorczą

08.07.14

Walne zgromadzenie Ciechu odwołało w poniedziałek dotychczasową radę nadzorczą spółki. W skład nowej rady wszedł m.in. najbogatszy Polak Jan Kulczyk. Kontrolowana przez niego firma KI Chemistry od niedawna ma większość akcji chemicznej grupy.

RSS

Kuba: Dysydent Farinas wyszedł ze szpitala

01.08.10

Kubański dysydent Guillermo Farinas, który przez ponad cztery miesiące prowadził głodówkę na znak solidarności z chorymi więźniami politycznymi, wyszedł ze szpitala.

RSS

Otrzymali tajemniczy sygnał SOS. Szukali rozbitego samolotu

22.01.12

Wczoraj służby ratownicze na całym świecie odebrały sygnał wzywania pomocy z okolic Lęborka. Pochodził z urządzenia, w które są wyposażone m.in. samoloty. Do akcji ratowniczej ruszył śmigłowiec polskiej Marynarki Wojennej. Ratownikom szybko udało się odnaleźć źródło sygnału. Nadajnik spoczywał na jednym z tamtejszych złomowisk.

RSS

Wizyta chińskiego przywódcy pomoże bykom?

08.04.17

Wall Street mogła w czwartek nadal reagować negatywnie na opublikowaną w środę zawartość protokołu z ostatniego posiedzenie FOMC, ale mogła też o tym ?zapomnieć? i skupić się na wizycie przewodniczącego Xi Jinpinga w USA

RSS

Wybrali 12 przysięgłych. Osądzą, czy oskarżeni zabili Niemcowa

29.09.16

Rozprawę w sprawie zabójstwa Borysa Niemcowa, jednego z liderów rosyjskiej opozycji, wyznaczono na 3 października w okręgowym sądzie wojskowym w Moskwie - przekazał w środę adwokat rodziny zabitego, Wadim Prochorow. Prokurator przedstawi na niej akt oskarżenia.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny