Koniec świata szwoleżerów

15.09.10

PiS już nie istnieje. Na pozór wprawdzie nic się nie zmieniło – z Elżbietą Jakubiak czy bez niej, partia wciąż jest główną siłą opozycyjną. Mariusz Błaszczak wciąż będzie zapraszany do wszystkich mediów, a każde słowo Jarosława Kaczyńskiego będzie odmieniane przez wszystkie przypadki. Ale coś się jednak zmieniło.

Komentuje Jakub Tomaszewski, redaktor rynkowy tvn24bis.pl. Ale to nie jedyne drogowe prace w stolicy. Za nami emocjonujący dzień na rynkach finansowych, Emocje dostarczyli przede wszystkim bankierzy centralni, Wczoraj wieczorem gołębio wypadł komunikat amerykańskiego FEDu, z kolei dziś podczas sesji azjatyckiej nieoczekiwanie jastrzębio ,,,Oficjalnie Pjongjang groźbami ze strony Pekinu się nie przejmuje. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS. Prezydent USA Donald Trump uda się na szczyt najbogatszych państw świata G20. Poinformował o tym Biały Dom. Pojawiają się kolejne sygnały niepomyślne dla prezydenta.

Już powstały dziesiątki internetowych memów, a minister musi przygotować się na całą falę mniej i bardziej bolesnych żartów. ("Fakty" TVN)

W portfelu były pieniądze i dokumenty. Cała Anglia kibicowała małemu Bradowi w nierównej walce z rakiem.

We wtorek pokazaliśmy, jak policjant na służbie mknie na motorze 200km/h. - Nie było podstaw do tak szybkiej jazdy - mówi tvn24.pl rzecznik opolskiej policji nadkom. Maciej Milewski. Teraz z nieuzasadnionego przekroczenia prędkości policjant będzie musiał się tłumaczyć przed komendantem. Nie jest trudno zgadnąć, że w poniedziałek duża część inwestorów z warszawskiego parkietu skorzystała z atrakcyjnego układu kalendarza i oddała się zajęciom nie związanym z rynkiem, Zalało Brzeziny, 15 km od Łodzi i Częstochowę.Bank Kanady utrzymał dzisiaj stopy procentowe na poziomie 0,50 proc, Jednocześnie obniżył prognoz wzrostu PKB na lata 2016-17 odpowiednio do 2,0 proc, i 2,5 proc, z 2,3 proc, i 2,6 proc, To jednak bardziej efekt spodziewanego dalszego pogorszenia,,, Niemiecki komisarz Guenther Oettinger zastąpi tymczasowo wiceszefową Komisji Europejskiej odpowiedzialną za unijny budżet Kristalinę Georgijewą - poinformował w środę rzecznik KE Margaritis Schinas. Bułgarka kandyduje na sekretarza generalnego ONZ. - Zauważyliśmy światową koniunkturę na zainteresowanie winylami. Widząc trend światowy zaczęliśmy się rozglądać - mówią pracownicy wytwórni, która zajmuje się produkcją czarnych płyt. Do ich fabryki w Warszawie zajrzała kamera "Wstajesz i wiesz" TVN24.

RSS

"Sprawa Brunona K. pokazuje, że wezwanie Breivika zostało usłyszane"

01.12.12

RSS

Owczy pęd na dolarze

22.11.16

USA: Zdaniem szefowej FED przemawiającej wczoraj przed Połączoną Komisją Gospodarczą Kongresu, zbytnie zwlekanie z podwyżkami stóp procentowych byłoby nazbyt ryzykowne, Wprawdzie Yellen wyrażała się dość optymistycznie nt, gospodarki, ,,,

RSS

Przetrącony rynek

22.05.17

Rynki w piątek są spokojniejsze, ale powody do niepokoju nie zniknęły na dobre, Inwestorzy siedzą jak na szpilkach obawiając się kolejnych taśm, zapisków, tweetów i stenogramów z Waszyngtonu, W międzyczasie gospodarka USA przypomina, że ,,,

RSS

Włoskie media: Możliwa rychła dymisja Berlusconiego

08.11.11

Możliwa jest rychła dymisja premiera Włoch Silvio Berlusconiego - ogłosił w poniedziałek dobrze zazwyczaj poinformowany prawicowy dziennikarz Giuliano Ferrara, redaktor naczelny prorządowego dziennika "Il Foglio".

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Oliwa czy woda?

15.02.18

Dzisiejszy odczyt CPI z USA może być przełomowy dla nastrojów rynkowych, gdyż obawy o przyspieszenie inflacji stały się podstawą do paniki rynkowej na początku miesiąca, Rynek akcji wciąż będzie rozgrywającym i nadającym ton,,,

RSS

40 tureckich wojskowych "poprosiło o azyl w Niemczech"

29.01.17

Około 40 tureckich wojskowych, w większości wysokich rangą oficerów, stacjonujących w bazach NATO na terenie Niemiec poprosiło o azyl polityczny - podały "Der Spiegel" i telewizja publiczna ARD. Berlin sygnalizuje, że nie wyda ich władzom w Ankarze.

RSS

Sztuczki starsze niż internet, ale działają. Tysiące Polaków tracą pieniądze

15.09.13

Jak się ustrzec przed najpopularniejszymi internetowymi oszustwami?

RSS

Kreml "preferował wybór Trumpa" i wpływał na wybory

08.01.17

"Z dużą pewnością oceniamy", że prezydent Rosji Władimir Putin zlecił przeprowadzenie kampanii mającej na celu wywarcie wpływu na amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku - głosi upubliczniony w piątek najnowszy raport służb wywiadowczych USA.

RSS

11 goli i hat trick na otwarcie stadionu Legii

08.08.10

Legia Warszawa przegrała z Arsenalem Londyn 5:6. Choć był moment, kiedy stołeczny klub prowadził 3:0, to Kanonierzy szybko przypomnieli legionistom o swojej klasie. Swoją klasę pokazał też Artur Jędrzejczyk. To jednak nie wystarczyło na Kanonierów.

RSS

Przerwanie ciągu wzrostów wartości USD

15.02.19

Stany Zjednoczone/Chiny: Prezydent USA, Donald Trump, zasugerował, że osiągnięcie porozumienia handlowego z Chinami jest możliwe już niebawem, Jednocześnie zaznaczył on, że obie strony nie przywiązują się zbytnio do deadlinu ustalonego,,,

RSS

Byki dolarowe potrzebują mocnego odczytu sprzedaży detalicznej

15.04.15

W nocy rajd JPY przyspieszył po wczorajszych uwagach doradcy premiera Shinzo Abe sugerujących, że poziom 120 w parze USD/JPY jest zbyt niski i że bardziej zgodny z parytetem siły nabywczej byłby poziom 105,

RSS

Kredyt hipoteczny, a marża

15.09.14

Jednym z kluczowych parametrów, który warto przeanalizować starając się o kredyt hipoteczny jest marża, Jej wysokość decyduje o całkowitym koszcie zobowiązania, Kredytobiorcy często zapominają o tym dodatkowym koszcie, sugerując się ,,,

RSS

Tomaszewski konsultantem SB? IPN: Zbadamy to

01.11.11

Oświadczenia lustracyjne posłów elektów, w tym oświadczenie Jana Tomaszewskiego, będą badane przez prokuratorów IPN - podkreślił rzecznik Instytutu Pamięci Narodowej Andrzej Arseniuk. Tygodnik "Newsweek" twierdzi, że legendarny polski bramkarz został wpisany do akt SB jako konsultant o pseudonimie Alex.

RSS

Francja tnie zasiłki rodzinne. "To krok bez precedensu"

29.10.14

Oszczędności mają pomóc obniżyć deficyt budżetowy.

RSS

Apel dawnych liderów: Niech uroczystości organizuje rząd

01.09.10

Przywódcy historycznej Solidarności zaapelowali do władz państwowych o wzięcie odpowiedzialności za organizację obchodów Sierpnia '80. "Od dwudziestu lat rocznice służą do zabijania tradycji i pamięci o tamtych czasach" - napisali w oświadczeniu m.in. Bogdan Borusewicz, Bogdan Lis i Lech Wałęsa.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny