Chcieli napisać do dilera, sms trafił do policjanta

08.09.10

Wysłanie jednego sms-a kosztowało wiele nerwów nastolatków z miejscowości Helena w amerykańskim stanie Montana. Dwóch chłopców chciało wysłać wiadomość do dilera narkotyków. Przy wybieraniu numeru jednak się pomylili i smsa wysłali do biura lokalnego szeryfa. Policjant na wiadomość odpisał.

Grzegorz Schetyna w "Faktach po Faktach". Konkursy i promocje pomagają budować markę i pozyskiwać nowych klientów, dlatego firmy coraz chętniej z nich korzystają. Muszą jednak pamiętać o obowiązkach podatkowych, jakie się z takimi akcjami wiążą. Wątpliwości przedsiębiorców dotyczą m.in. możliwości zaliczenia kosztów z tym związanych do kosztów uzyskania przychodu. W określonych przypadkach podatnicy mogą też zostać zobligowani do odprowadzenia 10-procentowego podatku od nagród. Wypadek w Głogowie (woj. dolnośląskie).Waldemar Pawlak nie poprze Bronisława Komorowskiego przed drugą turą – wynika z informacji „Wprost”. Platforma nie daje jednak za wygraną. Otoczenie Donalda Tuska od kilku tygodni konsekwentnie zabiega o względy lidera Ludowców.
fot. Wprost Dwa reaktory w elektrowni jądrowej w Oskarshamn na południu Szwecji zostaną przedterminowo wyłączone z powodów ekonomicznych - podał w środę właściciel elektrowni koncern E.ON. LOT znalazł się na 10. miejscu w rankingu najbardziej punktualnych linii lotniczych świata.

EUR/USD na niespełna dwuletnich szczytach po wczorajszym posiedzeniu EBC oraz doniesieniach agencji Bloomberg o sytuacji w USA, Złoty traci nie tylko do euro, Polska waluta jest najsłabsza do forinta od 4 miesięcy, co może sugerować, że PLN ,,,

Catherine Ashton, szefowa dyplomacji Unii Europejskiej przybyła w sobotę do Teheranu. To pierwsza wizyta tak wysokiego szczebla od 2008 roku - poinformowały lokalne media. Na Wall Street otwarcie było słabe i pociągnęło dalej w dół indeksy w Europie, Pretekstem do spadków jest najnowszy raport MFW na temat globalnej gospodarki, gdzie zrewidowano w dół prognozy dla części krajów,

Rynki pozostają w fazie wyczekiwania na piątkowy raport z amerykańskiego rynku pracy, Zgodnie z konsensusem rynkowym oczekiwany jest wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym o 180 tys, w sierpniu wobec wzrostu o 255 tys, w poprzednim okresie,,, Kolejny czwartek przynosi aż trzy istotne decyzje banków centralnych, Co prawda tym razem nie ma ani tak nieprzewidywalnej decyzji jak Banku Turcji, ani tak dużego kalibru jak EBC, jednak posiedzenia będą z pewnością ciekawe, Nas interesuje ,,, - Utrata własnej waluty stworzyłaby ryzyko dla gospodarki - mówił w programie "Horyzont" Stefan Kawalec, były wiceminister finansów.Dziś rano o parametrach polityki pieniężnej decydował Bank Japonii, natomiast w kolejnych godzinach poznamy decyzję Banku Anglii, Zgodnie z konsensusem rynkowym japoński bank centralny nie zmienił stóp procentowych i utrzymał główną,,, Derby Rzymu, pierwszy raz od ponad czterech lat, dla Lazio. Roma Szczęsnego upokorzona, przegrała 1:3. Nie wykorzystała potknięcia Juventusu. Filmik promujący polską prezydencję raczej się podoba – 35 proc. głosujących w sondzie tvn24.pl uznało, że "trafia w sedno", a 26 proc. – że przynajmniej dobrze się ogląda. Gorzej było z oceną przesłania. - Polska przyczyną rozpadu Unii? – pytają internauci.

RSS

Tusk: Dzięki PO Polska nie utonie w jazgocie konfliktów

29.07.11

- Platforma jest szansą, jest gwarancją na to, by następne cztery lata w Polsce były latami możliwie zgodnej, harmonijnej budowy lepszej przyszłości dla Polaków. Platforma jest gwarancją, że Polska w najbliższej przyszłości nie utonie w jazgocie konfliktów, pretensji i roszczeń - powiedział premier podczas posiedzenia Rady Krajowej PO.

RSS

Wysłał je Lech Kaczyński: Miedwiediew zaproszony do Auschwitz

08.01.10

Prezydent nie zapomina, kto wyzwolił niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz. Na 65. rocznicę uwolnienia więźniów przez Armię Czerwoną Lech Kaczyński zaprosił prezydenta Rosji. Nie wiadomo jednak, czy Dmitrij Miedwiediew przejdzie już pod odzyskanym przez policję napisem z bramy.

RSS

Ostateczny koniec kary śmierci w Polsce

29.08.13

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę.

RSS

Jak ssakom udaje się godzinami wytrzymać bez oddechu?

15.06.13

Naukowcy twierdzą, że rozwiązali największą tajemnicę ssaków morskich.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Niewidzialny

29.11.10

Nie ma go w mediach, nie udziela wywiadów, ale w PiS wszyscy wiedzą, że jest pierwszy po wodzu. Adam Lipiński tylko raz wyszedł z cienia. W pokoju Renaty Beger

RSS

Czy włoski polityczny pat wpłynie na rynek walut?

01.04.13

Poranna część sesji przynosi lekki wzrost wartości głównej pary walutowej, Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,2818, Dzisiejsza sesja z racji dnia przedświątecznego będzie cechowała się zmniejszoną aktywnością, a uwaga inwestorów ,,,

RSS

Źle ułożone listy pogrążyły PiS?

15.10.11

Prawo i Sprawiedliwość mogło mieć większe poparcie, a nawet wygrać z PO, gdyby jego listy były lepiej ułożone – przekonują politycy partii Jarosława Kaczyńskiego.
(fot. FORUM)

RSS

Delikatny plus dla styczniowego scenariusza QE3

08.12.13

Przedstawiciele FED nie mogą już tak łatwo tłumaczyć się z braku decyzji ws, redukcji QE3, Dane, jakie napływają z amerykańskiej gospodarki wskazują na konsekwentną poprawę sytuacji,

RSS

Ofiar może być znacznie więcej niż 100 tysięcy: Haiti umiera z zimna i pragnienia

15.01.10

Mówi się o 100 tysiącach ofiar trzęsienia ziemi w Haiti, ale prawda może być jeszcze boleśniejsza. Haitańczycy umierają nie tylko od ran, lecz także z pragnienia. Duża część kraju nie ma wody. Mało tego, bezdomni łapią infekcje w zimne noce, więc tylko czekać, jak zaczną umierać.

RSS

Legia znowu wygrywa po kontrowersyjnym golu

01.06.15

Mistrzowie Polski nie pokazali na własnym boisku porywającej piłki.

RSS

Najmłodsi nie są świadomi zagrożeń: Czy twoje dziecko jest bezpieczne w sieci?

15.02.10

Choć dzieci korzystają z internetu głównie w celach rozrywkowych, jednak wcale to nie oznacza, że są w nim bezpieczniejsze niż dorośli. "Często same doprowadzają do tego, że spotykają je w sieci poważne nieprzyjemności" - ostrzega Łukasz Wojtasik z Fundacji Dzieci Niczyje.

RSS

Optymizmu nie starczyło na długo

29.05.10

Okazuje się, że jeżeli za danym ruchem nie stoją mocniejsze przesłanki, to jednocześnie nie może być on zbyt trwały, Niepokój o perspektywy strefy euro nadal jest wciąż duży i duże fundusze zdają się wykorzystywać każdą okazję do gry zgodnie ze średnioter

RSS

Prof. Bugaj: to, co robi PiS, niektórym się podoba. Rokita: skupili się na "deplatformizacji"

01.01.16

W programie "Fakty po Faktach" podsumowanie 2015 roku i polityczne prognozy na najbliższe miesiące.

RSS

Najazd hiszpańskich Supermanów

15.06.12

RSS

Gdzie czeka list od fiskusa?

22.11.10

Czy decyzję organu podatkowego uważa się za doręczoną w przypadku, gdy na druku awiza nie odnotowano, gdzie została pozostawiona przesyłka?

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny