Chcieli napisać do dilera, sms trafił do policjanta

08.09.10

Wysłanie jednego sms-a kosztowało wiele nerwów nastolatków z miejscowości Helena w amerykańskim stanie Montana. Dwóch chłopców chciało wysłać wiadomość do dilera narkotyków. Przy wybieraniu numeru jednak się pomylili i smsa wysłali do biura lokalnego szeryfa. Policjant na wiadomość odpisał.

Zatrudnienie Adama Darskiego "Nergala" w roli jurora w programie muzycznym TVP nie narusza obowiązującego prawa, a analiza dotychczas wyemitowanych odcinków "The Voice of Poland" nie daje podstaw do interwencji - uznała w środę Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Znana cypryjska prezenterka telewizyjna Elena Skordelli stanęła w poniedziałek przed sądem w Nikozji. Kobieta została oskarżona o dowodzenie zabójstwem medialnego magnata z wyspy. W sprawie oskarżony jest również jej brat. 12-letnia dziewczynka, do mózgu której w lipcu br. dostała się ameba, wraca do zdrowia.Skala opóźnień, zaniechań oraz źle wykonanych inwestycji może zagrażać prawidłowemu przebiegowi Euro 2012 - alarmuje Najwyższa Izba Kontroli. NIK opublikował raport o przygotowaniach Polski do organizacji piłkarskich mistrzostw Europy. Ma wiedzę o modzie, jest wygadany, obyty z kamerami, więc... czemu nie miałby zostać szefem redakcji, piszącej o odzieżowych trendach i urodzie? Jeden z działających na polskim rynku wydawców zaproponował mu taką funkcję. Innymi słowy, Tomasz Jacyków będzie redaktorem naczelnym! W bieżącym tygodniu na rynku ropy naftowej zdecydowanie przeważa strona podażowa, Ceny tego surowca nieprzerwanie spadają już od kilku dni, a wczoraj na tym rynku nastąpiło mocne tąpnięcie, Notowania amerykańskiej ropy WTI w czwartek ,,,

Jacek Sasin (PiS) jest pewien, że na Wawelu pochowany został Lech Kaczyński i jego małżonka Maria. - Nie mam żadnych przesłanek, żeby wątpić - powiedział i podkreślił, że nie wyobraża sobie ekshumacji z sarkofagu wawelskiego. Jarosław Gowin (PO) odnosząc się do wątpliwości Jarosława Kaczyńskiego co do tożsamości ciała przywiezionego w prezydenckiej trumnie stwierdził, że ten "nie jest w stanie otrząsnąć się psychicznie po skutkach tragedii".

Dalszy wzrost napięcia geopolitycznego i domniemane pojawienie się żołnierzy rosyjskich na terytorium Ukrainy spowodowały wyraźną przecenę walut w regionie i zatrzymały wzrostowe odbicie EUR/USD, Opady, chwile ze słońcem.

Białoruscy specjaliści ds. ideologii państwowej sformułowali na konferencji w Mińsku nowy slogan, którym zamierzają się kierować w pracy ideologicznej z ludnością kraju - "Czystość i porządek". Komisja Europejska zamówiła raport, w którym unijne przepisy zostaną przeanalizowane pod kątem wydobycia gazu łupkowego i ogłosi go pod koniec roku. - Chodzi o to, by sprawdzić, czy gaz łupkowy i szkody, jakie może powodować jego wydobycie, są objęte przepisami UE, czy też występuje luka prawna - mówi Marlene Holzner, rzeczniczka komisarza UE ds. energii. Jeśli istniejące prawo nie wystarczy, KE rozważy propozycje specjalnych przepisów. W drugim kwartale nieznacznie rosły ceny mieszkań na rynku pierwotnym, na wtórnym raczej się nie zmieniały - wynika z opublikowanej w poniedziałek przez NBP informacji o cenach mieszkań i sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych.Wydaje się, że scenariusz Grexitu został na ten moment zażegnany, Do jutrzejszego głosowania w greckim parlamencie odnośnie przyjęcia programu pomocowego nie poznamy żadnych nowych faktów, Ma zaledwie 11 lat, ale śpiewa tak, że mogłaby zawstydzić nie jedną gwiazdę. Maddi Jane robi prawdziwią furorę w internecie i ma już rzesze fanów zachwyconych jej głosem. Ten utwór obejrzało już w sieci ponad 600 tys. osób. Czy Maddi ma szansę zostać gwiazdą? Japońscy i amerykańscy inspektorzy badający uszkodzenia akumulatorów w samolotach Boeing 787 Dreamliner nie doszukali się w nich żadnych wad. Uwaga śledczych skupi się teraz na całym systemie elektrycznym związanym z ogniwami.

RSS

Kalisz: jeśli rząd tak sprawny, jak tłumacze...

22.07.11

Raport będzie, jak obiecał w czwartek Donald Tusk, 29 lipca, bo nie dotrzymanie tego terminu kosztowałoby szefa rządu zbyt wysoką cenę polityczną - oceniał w "Faktach po Faktach" w TVN24 Ludwik Dorn, który nie ma wątpliwości, że raport "zmieni oś kampanii wyborczej". Co do tego nie był przekonany natomiast Ryszard Kalisz, który zauważył, że "jeżeli polski rząd jest tak sprawny, jak tłumacze, którzy siedzą nad tymi dokumentami, to woła to o pomstę do nieba".

RSS

Silny wzrost produkcji w Niemczech, będzie więcej dobrych danych?

08.05.10

W marcu produkcja przemysłowa w Niemczech nieoczekiwanie wzrosła o 4 proc, w relacji miesięcznej (dane wyrównane sezonowo), po tym jak w lutym spadła ona po korekcie o 0,2 proc, Dane pozytywnie zaskoczyły, gdyż oczekiwano wzrostu jedynie o 1,7 proc, W rel

RSS

"Nogi dwulatka wisiały w powietrzu". Dziecko na parapecie, ojciec zatrzymany

08.07.14

RSS

Komorowski wziął papier i do Ruskiej Budy

01.07.10

Warto, by każdy, kto 4 lipca będzie poza domem, wziął zaświadczenie i zagłosował - to proste - powiedział kandydat PO na prezydenta Bronisław Komorowski, który dzisiaj pobrał zaświadczenie o prawie do głosowania poza miejscem zameldowania.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Fed zrobił to, czego rynki oczekiwały

15.12.17

Dla Wall Street ważne były w środę dwa czynniki, W środę zakończyło się bowiem posiedzenie FOMC, Było to posiedzenie, po którym odbyła się konferencja prasowa Janet Yellen, szefowej Fed, oraz takie, po którym opublikowano nowe prognozy,,,

RSS

Mistrz armwrestlingu usłyszał zarzuty

22.12.12

RSS

Pił, jadł, spał i nie płacił

15.11.12

RSS

Biblia bestsellerem w najmniej religijnym kraju Europy

08.06.13

W Norwegii, gdzie do kościoła chodzi zaledwie 1 procent ludności, nowe tłumaczenie Biblii jest na szczycie listy bestsellerów.

RSS

Siła trendu bocznego

01.03.15

Czwartkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły kolejną sesję wyciszenia, W przypadku WIG20 handel sprowadził się do sennego dryfu w okolicach 2350 pkt,, który w finale został przykryty odpowiedzią Warszawy na zwyżkę ,,,

RSS

Zwrot VAT w 25-dniowym terminie

15.08.18

Podstawowym terminem zwrotu VAT jest termin 60-dniowy, liczony od dnia złożenia deklaracji VAT. Termin ten może zostać skrócony do 25 dni na wniosek podatnika, o ile spełnione są przesłanki wymienione w art. 87 ust. 6 ustawy o VAT. Ponadto od 1 lipca 2018 r. z uwagi na wprowadzenie mechanizmu podzielonej płatności podatnicy mogą wykazać nadwyżkę VAT naliczonego nad należnym do zwrotu na rachunek VAT w terminie 25 dni.

RSS

"Ulubiony, wymarzony strzał wynagradza wszystko"

22.02.12

- Warunki są dosyć ciężkie, ale gdy po wielu nieprzespanych nocach w końcu zrobi się ten ulubiony, wymarzony strzał, to wynagradza wszystko - mówi Mateusz Piesiak. 15-latek z Wrocławia zdobył pierwsze miejsce w konkursie Young Wildlife Photographer organizowanym przez BBC za zdjęcie ostrygojadów, wykonane na nowojorskiej plaży.

RSS

Polacy na Litwie mają dwa mandaty więcej

29.10.12

Akcja Wyborcza Polaków na Litwie (AWPL) zdobyła dalsze dwa mandaty w drugiej turze wyborów parlamentarnych, która odbyła się w niedzielę - poinformował PAP przewodniczący partii Waldemar Tomaszewski. W sumie AWPL w nowym Sejmie będzie miała osiem mandatów.

RSS

Dlaczego doszło do wypadku?: Cztery przyczyny katastrofy tupolewa

01.05.10

Śledczy po raz pierwszy podali cztery możliwe przyczyny katastrofy prezydenckiego Tu-154 pod Smoleńskiem. Usterki techniczne, zachowanie załogi, zła organizacja i zabezpieczenie lotu oraz "zachowania osób trzecich" - takimi wersjami przyczyn tragedii zajmują się prokuratorzy.

RSS

Sezon na sanki już się skończył. Tak jak dla koroniarza mecz

15.03.14

Siergiej Pylypczyk brutalnym wślizgiem dwiema wyprostowanymi nogami wyciął Łukasza Nawotczyńskiego. Reakcja arbitra mogła był tylko jedna - czerwona kartka.

RSS

Ziobro w sztabie wyborczym PiS

29.06.11

Wiceprezes PiS Zbigniew Ziobro znalazł się ostatecznie w sztabie wyborczym PiS. Sztab jest uzupełniany sukcesywnie - powiedział jego szef Tomasz Poręba.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny