"Nikt już tak w Polsce nie mówi, jak Jarosław Kaczyński"

08.09.10

- Jarosław Kaczyński mówi językiem przeszłości. W Polsce już nikt tak nie mówi - stwierdził w "Kropce nad i" marszałek Grzegorz Schetyna. Jego zdaniem, zaostrzenie retoryki po wyborach przez prezesa PiS, wynika z "chęci nadrobienia straconego czasu kampanii, kiedy mówił językiem współpracy". Schetyna mówił też o przyszłych wyborach parlamentarnych - według niego powinny się odbyć jesienią 2011 r.

Ministrowie spraw zagranicznych państw NATO podejmą w środę decyzję w sprawie zaproszenia Czarnogóry do rozmów o przystąpieniu do Sojuszu - poinformował w poniedziałek w Brukseli sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Brytyjskie media spekulują.

Nasza kamera zdążyła zarejestrować postęp prac na poszczególnych stacjach.Dzisiejsza sesja na rynku złotego rozpoczęła się od lekkiego umocnienia polskiej waluty, Notowania EUR/PLN zeszły w okolice poziomu 4,0100, a kurs USD/PLN zniżkował pod wartość 3,2300, Powodem umocnienia polskiej waluty jest zdecydowana poprawa nastrojów Koniec minionego tygodnia to prawdziwy ukraiński rollercoaster, kiedy czwartkowe zestrzelenie malezyjskiego samolotu najpierw wywołało falę awersji do ryzyka i pokaźną zniżkę cen ryzykownych aktywów, by potem część z nich praktycznie ,,, Autopilot prezydenckiego tupolewa, który rozbił się koło Smoleńska, działał niemal do momentu uderzenia maszyny w ziemię. Według doświadczonych pilotów, załoga Tu-154 popełniła błąd. Bo warunki panujące 10 kwietnia w Smoleńsku nie pozwalały na takie prowadzenie samolotu.

Już we wtorek otwarty zostanie kolejowy tunel pod cieśniną Bosfor.

Prokuratura rejonowa w Mrągowie (Warmińsko-Mazurskie) skierowała we środę do sądu akt oskarżenia przeciw policjantom, którzy podczas interwencji pobili niepełnosprawnego. Oskarżeniem został też objęty dyżurny, który zataił użycie przemocy przed przełożonymi. Prokuratura odmówiła śledztwa wobec szefa MSWiA Jerzego Millera, któremu poseł PiS Antoni Macierewicz zarzucał poświadczenie nieprawdy i działanie na szkodę państwa przy przejmowaniu od Rosjan zapisów czarnych skrzynek Tu-154M. Decyzja jest prawomocna.

- Nie jest wykluczone wprowadzenie wymaganej liczby godzin pracy (tzw. pensum) dla psychologów, pedagogów i logopedów pracujących w szkołach. Chodzi o pomnik przyrody, który w niedzielę został ścięty, do czego nikt nie chce się przyznać. Powódź zmienia nastawienie kupujących nieruchomości, O ile do tej pory niewielu z nich interesowało się możliwością podtopienia czy zalania, to teraz niemal każdy pyta o takie ryzyko #8211; wskazują doświadczenia doradców Home Broker, Część kupujących,,,- Nie znamy oryginału tej wypowiedzi, ale nie wyobrażam sobie, żeby taka wypowiedź mogła paść akurat w momencie, gdy polscy piloci strzegą nieba nad państwami bałtyckimi - powiedział minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski komentując wypowiedź prezydent Litwy Dalii Grybauskaite, która podczas szczytu NATO w Chicago zarzuciła Polsce, że dąży do poprawy stosunków z Rosją kosztem Litwy.
Komplet zwycięstw, komplet punktów i tylko jeden stracony set - to bilans Polaków po pierwszej fazie siatkarskich mistrzostw świata. Początek czwartkowej sesji upływa pod znakiem wstępnych odczytów indeksów aktywności w sektorze przemysłowym i usług w Europie, Dane z Francji pozytywnie zaskoczyły ? wskaźnik PMI dla usług w lutym ponownie zbliżył się w okolicy ,,,

RSS

Petardy, gole i czerwone kartki. Gorący mecz minuta po minucie

08.09.12

Polacy prowadzili, potem gonili wynik i ostatecznie zremisowali 2:2. Obie ekipy kończyły mecz w dzisiątkę, a na gospodarzy zapewne posypią się kary za zachowanie kibiców.

RSS

Apple zapłaci 13 mld euro zaległych podatków

01.09.16

Akcje giganta technologicznego Apple Inc, tracą już prawie 2 proc, na przedsesyjnym handlu na nowojorskiej giełdzie kontraktów po tym jak Komisja Europejska uznała, iż koncern musi zapłacić 13 mld euro plus odsetki zaległych podatków,

RSS

Kierowca wysiadł z auta po awarii. Zginął, gdy uderzył w niego bus

29.12.15

Informację i zdjęcie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

RSS

Mieszkanka domu została ranna: Auto wjechało w dom. Kierowca nie żyje

15.05.10

Samochód osobowy prowadzony przez 22-latka uderzył w dom w okolicach Konina. Kierowca samochodu nie żyje, mieszkanka domu została ranna. Budynek jest zniszczony. O tym czy dom będzie nadawał się do użytku zadecydują urzędnicy nadzoru budowlanego.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Policja pod domem burmistrza. Zgłoszenie, że był pijany

08.11.13

RSS

Zażądał laptopa i specjalnego jedzenia

29.07.11

Zamachowiec Anders Behring Breivik, który przyznał się do przeprowadzenia podwójnego zamachu terrorystycznego w Norwegii, przebywa obecnie w areszcie Ila w miejscowości Sandvika na zachód od Oslo. Jak poinformowała norweska policja, mężczyzna ma pewne życzenia związane z pobytem w tym miejscu.

RSS

RPP jeszcze nie wie co dalej ze stopami procentowymi

15.10.14

Wczorajszy dzień przyniósł lekkie umocnienie złotego, Na rynek trafia za to wiele sprzecznych informacji na temat dalszej decyzji RPP, Są głosy zarówno potwierdzające dalsze obniżki o w sumie 0,5% do końca roku jak i negujące sensowność ,,,

RSS

Radwańska z Kubotem zaczęli amerykański sen

01.09.10

Świetny początek ostatniego wielkoszlemowego turnieju w tym roku w wykonaniu Agnieszki Radwańskiej. Rozstawiona z "dziwiątką" Polka bez problemu ograła Hiszpankę Arantxę Parrę-Santonję i jest w II rundzie. Podobnie jak grający w deblu z Austriakiem Łukasz Kubot.

RSS

Chłopiec ocalały z katastrofy wraca do Holandii

15.05.10

Przedstawiciel MSZ Holandii wyraził nadzieję, że holenderski chłopiec, który jako jedyny przeżył środową katastrofę samolotu na lotnisku w Trypolisie, będzie mógł wrócić do kraju podczas weekendu.

RSS

Zabawa w amerykańskie dane

08.08.15

Dane z amerykańskiego rynku pracy kluczowe dla zachowania dolara w najbliższych dniach, Mimo iż odczyty Departamentu Pracy obarczone są sporym błędem, to i tak rynek będzie reagować głównie na nagłówki agencji informacyjnych,

RSS

Komentarze po wystąpieniu prezesa PiS: "nikczemne", "marnie robi naszemu krajowi"

01.07.13

Komentarze polityków w "Kawie na ławę" w TVN24 do wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego odnośnie pakietu klimatycznego podczas kongresu PiS w Sosnowcu.

RSS

Prezydent o słowach Donalda Tuska: "Jak ktoś chce mu wierzyć, niech wierzy"

29.03.10

Mamy kolejny zgrzyt na linii prezydent-premier. Lech Kaczyński chciałby wiedzieć o zaproszeniu, jakie na waszyngtońską konferencję nuklearną dostał Donald Tusk. A to dlatego, że - jak mówi - zgodnie ze zwyczajem konstytucyjnym w sprawach bezpieczeństwa nasz kraj reprezentuje nie szef rządu, a prezydent.

RSS

Wszystko na sprzedaż

15.04.11

William i Kate szykują się do ślubu, a wszyscy Brytyjczycy już liczą potencjalne zyski.

RSS

"Putin przyznał się, że zbroi rebeliantów". Punkt 2. z Mińska, a w nim jedno słowo

15.02.15

Dowód opublikował na swojej stronie internetowej - zwraca uwagę jeden z liderów opozycji w Rosji.

RSS

Za plecami Palikota

29.09.11

„Zerwę się jeszcze raz. Sieknę w ryj, kogo trza. Jeszcze będą o mnie mówić, będą bać!” – to refren hymnu Ruchu Palikota. Już można się bać. Nie tylko Palikota, ale też Ruchu, który za nim stoi.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny