"Nikt już tak w Polsce nie mówi, jak Jarosław Kaczyński"

08.09.10

- Jarosław Kaczyński mówi językiem przeszłości. W Polsce już nikt tak nie mówi - stwierdził w "Kropce nad i" marszałek Grzegorz Schetyna. Jego zdaniem, zaostrzenie retoryki po wyborach przez prezesa PiS, wynika z "chęci nadrobienia straconego czasu kampanii, kiedy mówił językiem współpracy". Schetyna mówił też o przyszłych wyborach parlamentarnych - według niego powinny się odbyć jesienią 2011 r.

Syryjskie siły bezpieczeństwa zastrzeliły w piątek pięciu cywilów w trakcie tłumienia demonstracji przeciwko autokratycznym rządom prezydenta Baszara el-Asada - poinformowali świadkowie wydarzeń. Patrick Kluivert został zatrudniony przez mistrza Francji. Były reprezentant Holandii zajmie w PSG stanowisko kierownicze. Będzie dyrektorem piłkarskim.

Producenci tradycyjnie wytwarzanych wędlin i wędzonek zabiegają o wpisanie swoich specjałów na Listę Produktów Tradycyjnych.Na parkietach giełdowych Starego Kontynentu widoczne były dziś spore spadki z uwagi na powrót niepokojów na europejską scenę polityczną, O dziwo na warszawskim parkiecie dominuje spory optymizm ? sam WIG20 zaatakował psychologiczny poziom ,,, Mogliśmy też stracić gola. Łodzie podwodne chce budować w Polsce francuski państwowy koncern zbrojeniowy DCNS. Miejsce produkcji: upadająca Stocznia Marynarki Wojennej w Gdyni. Ale trwające od kilku miesięcy poufne rozmowy między władzami obu krajów stanęły w miejscu. Zdaniem MON Paryż stawia zbyt wygórowane warunki.

Jest gorzko, bo po tylko ósmym miejscu na mistrzostwach świata gorzko być musiało. - Daliśmy "kichę" i wynik jest dla nas niesatysfakcjonujący - podsumował trener Bogdan Wenta. - Nieraz już wychodziliśmy z głębokiej studni. Teraz jesteśmy bardzo głęboko, ale wierzę, że spokojnie z niej wyjdziemy - uspokaja Bartosz Jurecki.

Wczoraj notowania większości towarów zakończyły sesję na minusie, Indeks CRB zanotował spadek o 1,23% do poziomu 313,91 pkt, Stronie podażowej siły dodał wzrost wartości dolara #8211; po trzech sesjach dynamicznych zniżek, wczoraj US Dollar Index ,,, Tu nikt nie zawinił - stwierdziła prokuratura badająca sprawę śmierci mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem Kamili Skolimowskiej. Jak dowiaduje się Radio ZET, śledczy uznali, że nie doszło do zaniedbania osób trzecich.

Złoty pod wpływem notowań EUR/USD, realizacja zysków na europejskich parkietach oraz wzrostowe odbicie na ropie, Tak mniej-więcej prezentuje się sytuacja na rynkach finansowych we wtorkowe popołudnie, Apel o "powstrzymanie się przed wypowiedziami do mediów i jakimkolwiek kreowaniem polityki wizerunkowej". W wtorek przed południem w warszawskim kościele św. Anny rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe szefa Kancelarii Prezydenta Władysława Stasiaka. Podczas mszy świętej sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski biskup Stanisław Budzik powiedział, że Władysław Stasiak "żył Ewangelią błogosławieństw".Relacja Polki ze Sztokholmu. Moussa Oukabir zginął zastrzelony przez policję w Cambrils. Kartki na mięso wprowadzono dokładnie 35 lat temu. Reglamentacja trwała przez 8 lat.

RSS

"Puls Biznesu": Polityk obiecuje, biznes wie swoje

01.10.11

Mimo zapewnień głównych partii, przedsiębiorcy boją się, że po wyborach nowy rząd - niezależnie od tego, które ugrupowania go stworzą - podniesie im podatki i opłaty związane z prowadzeniem działalności - informuje "Puls Biznesu".

RSS

Harris: Trump poruszył każdy temat, jaki jest istotny dla Polski

08.07.17

Dyrektor wykonawczy Komitetu Żydów Amerykańskich rozmawiał z Jackiem Stawiskim w kuluarach Global Forum 2017.

RSS

Fortuna oczarowany Polakami. "Wierzyłem w chłopaków. Taki wynik buduje"

01.03.15

RSS

Rośnie inflacja, rosną świadczenia: Emeryci dostaną więcej. Zobacz, o ile

22.01.10

Rośnie inflacja, a to dobre wieści dla emerytów i rencistów - dzięki temu dostaną wyższe emerytury. Wzrost świadczeń wcale nie będzie taki mały, bo pójdą one w górę aż o prawie 5 procent. Zobacz, ile dostaną w marcu emeryci i renciści.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Ugoda z kontrahentem - problem z rozliczeniem kosztów

08.06.11

Często w sprawach spornych przedsiębiorcy chcąc szybko i polubownie rozstrzygnąć spór, zawierają ugodę z kontrahentami. Ugoda jest zawierana, gdy obie strony sporu są gotowe poczynić ustępstwa. W takich przypadkach praktykuje się zawieranie ugody sądowej lub ugody pozasądowej, która faktycznie jest umową zawartą między stronami.

RSS

Czy stolica odeprze atak żywiołu?: Fala powodziowa dociera do Warszawy

22.05.10

Zobaczymy taki poziom Wisły w Warszawie, jakiego nie widział nikt z żyjących - zapowiadał wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. Według prognoz rzeka podniesie się do poziomu niemal 8 metrów i zabraknie jej 20 centymetrów, by przelać się przez wały. A wtedy stolica utonęłaby.

RSS

Niemiecki dziennik: Putin rozmieścił rakiety w pobliżu granicy z Polską

15.12.13

Iskandery przystosowane są do przenoszenia głowic atomowych - podał w sobotę niemiecki tabloid "Bild".

RSS

Słowa Tricheta wspierają wspólną walutę

29.03.11

Początkowa próba kontynuacji odrabiania piątkowych strat zapoczątkowanych w sesji azjatyckiej niezbyt udała się kupującym w Europie, Kurs eurodolara po porannym kilkukrotnym przetestowaniu poziomu 1,4080 w dalszej części dnia począł osuwać się coraz niżej

RSS

Balcerowicz: można wygrać wybory przedstawiając sytuację uczciwie

15.04.11

Nie jestem naiwny - mówi profesor Leszek Balcerowicz stwierdzając tym samym, że nie wierzy, że wybory można wygrać "mówiąc całą prawdę".
(fot. Wprost)

RSS

Pospieszalski: pozwalam ludziom wyrażać wątpliwości

15.01.11

Daje prawo ludziom, aby wypowiedzieli swoje wątpliwości i upominali się o rzetelne śledztwo. Tak pojmuję misję telewizji publicznej i również moją rolę. Ja nie wiem, czy to był zamach. Ale wiem, że to, co poprzedzało wyjazd prezydenta Kaczyńskiego, i to, co dzieje się od 10 kwietnia w sprawie śledztwa, to jest zamach na polską państwowość - tak w rozmowie ze Zbigniewem Hołdysem o swojej dziennikarskiej misji mówi Jan Pospieszalski.
Jan Pospieszalski

RSS

Skazani na nepotyzm?

29.01.11

W Stanach Zjednoczonych i w Europie Zachodniej znajomości ze studiów są kapitałem na całe życie. Przynależność do konkretnej korporacji lub bractwa studenckiego, może automatycznie otworzyć przed absolwentem ścieżkę kariery. Studenci Oxfordu, Cambridge, czy francuskiej ENA wspierają się i pomagają sobie na kolejnych szczeblach kariery – często zupełnie niezależnie od przynależności partyjnej.

RSS

Nowości z Indii nad Wisłą: Najtańsze auto świata kupisz w Polsce!

22.03.10

Niemożliwe? A jednak! Tata nano, obwołane najtańszym autem pod słońcem, po raz pierwszy atakuje Polskę. Niedrogi pojazd w wersji napędzanej silnikiem spalinowym kupisz w salonach sprzedaży uzbrojony w ABS i poduszki powietrzne. Producent wprowadza też nad Wisłę trzy inne nowe auta.

RSS

Dziwne zachowania mundialowej piłki: Jabulani pod lupą NASA. Szokujące wyniki

08.07.10

O tym, co potrafi wyczyniać mundialowa piłka Jabulani, przekonało się już kilku bramkarzy. O nietypowych zachowaniach futbolówki w trakcie lotu ku bramce zrobiło się na tyle głośno, że sprawą postanowili zająć się naukowcy z... NASA. I doszli do zaskakujących wniosków.

RSS

Krajowa "jedynka" zablokowana: Kierowcy grzęzną w ogromnych korkach

08.05.10

Litewski tir zablokował jedną z najważniejszych tras w Polsce. Wielki samochód stanął w poprzek drogi i przewrócił. W wypadku zginęła jedna osoba. Ogromne korki tworzą się na Górnym Śląsku, bo wszystko wydarzyło się w Tychach, na krajowej "jedynce".

RSS

Alesiowi Bialackiemu przedstawiono zarzuty

15.08.11

Zarzuty zatajenia dochodów w szczególnie dużej wysokości oficjalnie przedstawiły w piątek białoruskie służby Alesiowi Bialackiemu, szefowi Centrum Obrony Praw Człowieka "Wiasna". Jego współpracownicy uznali zarzuty za "kontynuację represji politycznych".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny