"Nikt już tak w Polsce nie mówi, jak Jarosław Kaczyński"

08.09.10

- Jarosław Kaczyński mówi językiem przeszłości. W Polsce już nikt tak nie mówi - stwierdził w "Kropce nad i" marszałek Grzegorz Schetyna. Jego zdaniem, zaostrzenie retoryki po wyborach przez prezesa PiS, wynika z "chęci nadrobienia straconego czasu kampanii, kiedy mówił językiem współpracy". Schetyna mówił też o przyszłych wyborach parlamentarnych - według niego powinny się odbyć jesienią 2011 r.

Ekspulsje polityczne w Prawie i Sprawiedliwości jeszcze się nie zakończyły. Grupa polityków PiS robi wszystko, aby Jarosława Kaczyńskiego sprowokować, ale jednocześnie nie zamierzają oni samodzielnie opuścić partii. Taka taktyka ma na celu snucie przez media niekończących się spekulacji na zasadzie „wyjdą – nie wyjdąâ€ i podtrzymywanie zainteresowania środowiskiem, które już wkrótce, najprawdopodobniej, założy nowe ugrupowanie polityczne. Jednocześnie gdzieś na marginesie walki o PiS-owski rząd dusz rozpoczyna się również walka o prawo do realizacji „testamentu politycznego” prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jarosław Kaczyński zarzucił dziennikarce, że razem z mężem Radosławem Sikorskim, byłym szefem MSZ, dyktuje "New York Times", jak pisać o PiS i polskim rządzie. Ciężka akcja ratowników.Tunezyjska giełda zawiesiła dzisiaj działalność po tym, gdy ustąpił ze stanowiska minister do spraw planowania i współpracy międzynarodowej Mohammed Nuri Dżuini. Ukraińskie siły zbrojne są gotowe odeprzeć atak. Podwyższona zmienność na rynkach surowcowych odbija się dużymi wahaniami na rynku walutowym, gdzie prym wiedzie dostosowywanie pozycji, Dolarowi amerykańskiemu szkodzą drożejące ropa naftowa i miedź, podczas gdy euro pozostaje pod wpływem ,,,

Złoty zyskał w poniedziałek na wartości na fali poprawy nastrojów na rynkach finansowych, co wpłynęło na wzrost apetytu na ryzyko, O godzinie 18:46 kurs USD/PLN testował poziom 3,3081 zł, a EUR/PLN 4,0631 zł, W piątek pod koniec handlu kursy te kształtowa

Czwartkowy handel na giełdzie w Warszawie przyniósł ostatecznie spadek głównego indeksu, WIG20, o 0,54%, Obroty na szerokim rynku wyniosły ponad 650 mln z czego aż 580 przypadło na 20 największych spółek, Indeksy mWIG40 (-0,05%) oraz ,,, Napadł na administratora, podrzuca mieszkańcom fekalia pod drzwi, obrzuca ich wyzwiskami i groźbami. Policja interweniowała w jego sprawie już ponad 50 razy, ale na razie ani ona, ani sąd nie potrafią pomóc mieszkańcom. - W końcu coś złego się stanie, dojdzie do rękoczynów - ostrzegają.

Najlepszym z Polaków był Kamil Stoch. Po nagłośnieniu sprawy w mediach sami zgłosili się na policję. Tragicznie zakończyła się nocna ucieczka młodych ludzi samochodem przed policją w Łodzi. Golf, którym jechała trzech młodych mieszkańców Zgierza, wpadł w poślizg i uderzył w latarnię.Rosyjskie linie lotnicze Aerofłot domagają się od Boeinga 100 mln dolarów. Pieniądze mają być odszkodowaniem za opóźnienie dostawy 22 zamówionych Boeingów 787 Dreamliner. Wstępnie zakładano, że samoloty zaczną docierać do Rosjan od 2014 roku, jednak ze względu na problemy z najnowszym dziełem Amerykanów Dreamlinery polecą do Rosji najwcześniej w 2016. Kilka tysięcy Libijczyków zebrało się w Bejrucie w piątą rocznicę śmierci premiera Rafika Haririego. Szef rządu zginął w zamachu bombowym w połowie lutego 2005 roku. W wybuchu wraz z nim śmierć poniosło jeszcze dwadzieścia osób.
Jako winnych dokonania zabójstwa wskazywano były syryjskie siły specjalne. Masowe protesty w Libanie doprowadziły wówczas do wycofania przez Syrię wojsk z Libanu. Okupacja trwała 29 lat.
Syn Haririego, który obecnie pełni funkcję premiera, wezwał trybunał ONZ - powołany do przeprowadzenia śledztwa w sprawie zamachu - do podjęcia energiczniejszych działań i postawienia winnych przed sądem.
Młodzi badacze z Politechniki Łódzkiej zdobyli nagrodę w konkursie Student-Wynalazca.

RSS

Chcą odwołania szefa stacji: Słuchacze "Trójki" idą na noże z Sobalą

01.04.10

Panie dyrektorze Sobala, niechże pan ustąpi, z fanatyzmem podobnym naszemu wygrać nie sposób - taki transparent zawisł naprzeciwko wejścia do siedziby radiowej "Trójki". To kolejna odsłona protestu słuchaczy, którzy chcą odwołania szefa stacji Jacka Sobali. Ale to dopiero początek.

RSS

Zmiany w rejestrze PESEL od 2013 r.

29.12.11

Od 1 stycznia 2013 roku zmieni się zakres danych gromadzonych w rejestrze PESEL - zakłada podpisana przez prezydenta nowela ustawy o ewidencji ludności. Ta ustawa zakłada też, że od 2014 r. zniesiony zostanie obowiązek meldunkowy.

RSS

Od bójek do atomowych gróźb. Starcia, przez które Putin nie ma w Chinach przyjaciela

08.03.15

Niemal pół wieku temu na bezludnych ostępach na wschodnich krańcach Azji, w walce o przebieg granicy i w imię mocarstwowych interesów starły się wojska Chin i ZSRR.

RSS

Premier po debacie w Sejmie: Tusk: Genialni nie jesteśmy

22.03.10

Genialni nie jesteśmy. Mam pełną jasność, że nie wszystko wyszło, jak chcieliśmy - wyznał Donald Tusk po sejmowej debacie na temat informacji o dotychczasowej działalności rządu. Dodał też, że rozumie, iż "opozycja jest od tego, żeby krytykować rząd i się spierać".

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Dolar wymazał straty wywołane słowami Trumpa

15.04.17

W raporcie przed południem wskazywaliśmy, że rejon mocnego wsparcia przy 83,50-83,70 pkt, na koszyku BOSSA USD może być wyraźnie broniony, Kolejne godziny pokazały, że dolar odrobił wcześniejsze straty ? w efekcie powróciliśmy w okolice ,,,

RSS

Wrzucił psa do rzeki, zwierzę uratowali wędkarze

08.10.16

Założył psu na pysk kaganiec i przywiązał cegłę.

RSS

WIG20 w dół, ale po dobrym finiszu

01.08.10

WIG20 po raz pierwszy od tygodnia spadał dziś poniżej 2450 pkt po słabszych danych z USA dotyczących PKB, ale dzięki dobrej końcówce ograniczył straty do 0,4 proc, Dwa duże wydarzenia wpływały dziś na nastroje inwestorów w Warszawie, ale ostatecznie najwi

RSS

GPW nadal w dół. Wzrosły obroty

08.05.10

Po spadku o 2,5 proc, na otwarciu WIG20 zdołał ograniczyć stratę o 50 pkt w najwyższym punkcie sesji, Siła odreagowania nie była więc duża, a końcowy fixing wymazał ją zupełnie, Wyraźnie wzrosła skala obrotów, które były dziś najwyższe od połowy marca, a

RSS

Podbicie napięć na linii USA-Chiny, USD/PLN przy oporze

22.05.19

Początek nowego tygodnia na rynku FX nie przynosi istotniejszych ruchów na PLN, pomimo spadkowego sygnału na eurodolarze, Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3022 PLN za euro, 3,8583 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,8161 PLN,,,

RSS

Powiew optymizmu

22.12.11

Wtorkowa sesja przyniosła wyraźną poprawę nastrojów na globalnych rynkach finansowych, Zarówno europejskie, jak i amerykańskie indeksy akcji silnie zwyżkowały, Na rynku walutowym dolar korygował ostatnie umocnienie, euro złapało oddech, a lepszy sentymen

RSS

Przez internet i na własną rękę, ale z ochroną. Zmiana prawa o usługach turystycznych

01.08.17

W przypadku niewypłacalności biuro turystyczne będzie miało obowiązek niezwłocznego poinformowania marszałka województwa o zaistniałej sytuacji i będzie musiało przedstawić dokumentację, niezbędną do zorganizowania powrotu turystów do kraju - proponuje rząd.

RSS

Tragiczny finał akrobacji. Katastrofa na oczach tłumu

22.08.11

Pilot małego dwupłatowego samolotu akrobacyjnego na oczach tłumu wykonywał karkołomne ewolucje. Maszyna celowo wyglądała, jakby była zupełnie poza kontrolą. Podczas jednego z manewrów nastąpiła jednak tragedia. Pilot nie zdołał na czas poderwać maszyny i niemal pionowo wbił się w ziemię przed publicznością. Nie miał szansy przeżyć.

RSS

Czy aplikacja dla samotnych podbije serca internautów?

15.02.15

RSS

Stan wyjątkowy w Turcji. "Europa nie ma żadnego moralnego prawa, aby nas krytykować"

21.07.16

Decyzja wejdzie w życie wraz z publikacją w dzienniku rządowym. Ma pomóc władzom w opanowaniu sytuacji po puczu.

RSS

Rodziła 14 godzin, prosiła o cesarkę, lekarz odmówił. Dziecko nie żyje

01.04.17

Sprawę bada prokuratura.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny