Letnie chrupanie z Liderem Arturem

22.08.10

Dla wszystkich miłośników wakacyjnych wojaży wybierających się się na letnią wycieczkę, lub przygotowujących się do wielkiego plażowania, firma Lider Artur przygotowała dwie nowe propozycje idealne na upalne dni. Krakersy Fromage spełnią wszystkie oczekiwania, jakie można mieć w stosunku do letniej przekąski!

czytaj dalejUjawnia się kolejny chętny do kupna BZ WBK, i to całkiem polski: to Bank Polskiej Spółdzielczości. To zrzeszenie 259 banków spółdzielczych. I to one miałyby "zrobić zrzutkę", tak aby uzbierać równowartość miliarda euro - ok. 1/4 sumy potrzebnej na zakup BZ WBK od irlandzkiego AIB - donosi "Puls Biznesu". Polacy zaczną płacić kartą w urzędach? Temu ma służyć akcja promocyjna Krajowej Izby Rozliczeniowej. Na razie jednak taką możliwość oferuje... Uczelnie coraz bardziej muszą się wykazywać innowacyjnością. I to nie tylko w naukowych badaniach, ale i w prozaicznym łowieniu kandydatów na studentów. Wśród prywatnych uczelni zaczyna się wręcz wojna o maturzystę. Orężem stały się na przykład gwarancje znalezienia pracy po ukończeniu studiów.Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak skrytykował styczniową podwyżkę stóp procentowych. Zaapelował, aby Rada Polityki Pieniężnej powstrzymała się z decyzjami o kolejnym zaostrzaniu polityki pieniężnej, tak żeby nie zaszkodzić ożywieniu gospodarczemu.

Europol Meble Polska zainwestuje co najmniej 52 miliony złotych w budowę zakładu produkcji mebli tapicerowanych. Zakład powstanie na terenie podstrefy Chodzież, zarządzanej przez Kostrzyńsko – Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Inwestor zadeklarował się jeszcze w lipcu rozpocząć budowę oraz zakończyć ją do 31 grudnia 2013 roku, a także utworzyć minimum 70 nowych miejsc pracy do końca 2015 roku.

czytaj dalej

Piątkowy debiut Facebooka na rynku nowych technologii Nasdaq zakończył się na lekkim plusie. Pod koniec dnia cena akcji tego portalu społecznościowego wyniosła 38,23 dolara. Akcje FB zyskały na zamknięciu 0,6 proc.

Do zestawienia Handel-Net.pl ponownie włączyliśmy delikatesy Delima, które zostały wiceliderem naszego rankingu. Nadal bezkonkurencyjna jest Alma, a różnice pomiędzy pozostałymi sieciami stają się minimalne. finanse.wp.plOpen shoes, Xiao Bian found a familiar N-Durance rubber wear New UGG Boots On Sale Balance 660 V3 of the heel, this carbon rubber wear resistant outsole provides incredible wear resistance, even if you are running in asphalt for several hours, New Balance 660 V3 outsole is still as good as new, I did not see any signs of wear, with the N-Durance rubber wear, you did not worry about wear and tear caused by the sole accident.

czytaj dalej

Świat potrzebował procesorów - i dał zarobić ich największemu producentowi. Koncern Intel w IV kwartale zeszłego roku zarobił 59 centów na każdą akcję. Rok 2010 okazał się rekordowy w historii firmy: sprzedaż wyniosła w 43,6 miliardów dolarów.

Artur – znana marka wyrobów cukierniczych, po raz kolejny zdobyła prestiżową nagrodę. Całkiem niedawno pisaliśmy o wyróżnieniach, jakie otrzymała w plebiscycie Perły Rynku FMCG 2010. Tym razem produkt – kruche ciasteczka ZOO ZDOBIONE został uhonorowany LAUREM KONSUMENTA w kategorii ODKRYCIE ROKU 2010.

czytaj dalej

Państwowy rosyjski bank Sbierbank nie rezygnuje z planów wejścia w sektor bankowy w Polsce i zabiega o spotkania z Komisją Nadzoru Finansowego. Ta czeka na opinię ABW - informuje "Rzeczpospolita". Zapisy na akcje GPW dla inwestorów indywidualnych ruszają w najbliższy poniedziałek i potrwają osiem dni roboczych - do środy 27 października do godziny 23.59. Czy warto próbować kupić akcje Giełdy? Czy to może być dobry interes?- Rząd zajmie się projektem budżetu na 2012 rok i strategią zarządzania długiem w latach 2012-2015 na posiedzeniu 5 maja - wynika z porządku obrad opublikowanego na stronie Kancelarii Premiera. Rząd argumentuje, że chce uchwalić budżet tak wcześnie, aby ustawa nie stała się zakładnikiem wyborczej walki. Marzec tego roku nie był dobrym miesiącem dla ogólnopolskich dzienników. Spadła sprzedaż niemal wszystkim tytułom, a więcej czytelników niż przed rokiem miał tylko "Super Ekspress". Największe straty odnotował "Przegląd Sportowy" - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, publikowanych przez WirtualneMedia.pl.

Wprowadzenie wspólnej europejskiej waluty jest przyczyną sytuacji, w jakiej znalazła się obecnie pogrążona w kryzysie zadłużenia Grecja - ocenił w środę prezydent Czech Vaclav Klaus w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung". finanse.wp.plRSS

while ensuring its breathability and support of excellent

29.01.16

Open shoes, Xiao Bian found a familiar N-Durance rubber wear New UGG Boots On Sale Balance 660 V3 of the heel, this carbon rubber wear resistant outsole provides incredible wear resistance, even if you are running in asphalt for several hours, New Balance 660 V3 outsole is still as good as new, I did not see any signs of wear, with the N-Durance rubber wear, you did not worry about wear and tear caused by the sole accident.

czytaj dalej

RSS

Zakochani w... walentynkach

15.02.10

"Kocham Cię" na misiu, na skarpetach, na wszechobecnych kartkach, a nawet na szczoteczce do zębów. "Kocham cię" czyni cuda - i nie chodzi tu o relacje międzyludzkie. Ten cud zauważają handlowcy, liczący zyski z coraz popularniejszego w Polsce dnia zakochanych.

RSS

Zarząd LOT AMS zwalnia organizatorów strajku

29.03.12

Sześciu organizatorów strajku LOT Aircraft Maintenance Services zostało dziś zwolnionych z pracy - poinformował prezes spółki Janusz Krynicki. - Część organizatorów strajku otrzymała od nas dziś wypowiedzenia umowy o pracę. Myśmy wcześniej apelowali do nich, żeby przerwali ten strajk, mówiąc, że jest on nielegalny - powiedział Krynicki. Według przewodniczącego Związku Zawodowego Naziemnego Personelu Lotniczego Roberta Skalskiego pracę straciło 11 osób wchodzących w skład zarządów dwóch związków działających w spółce - ZZNPL i "Solidarności".

RSS

Kolejny młody emeryt. Dostanie co miesiąc 6000 zł

15.03.12

Kolejny młody emeryt w Polsce. Wojskowy prokurator Mikołaj Przybył, który zasłynął postrzeleniem się w policzek na konferencji prasowej, nie chce już pracować w swoim zawodzie. A że ma 41 lat i prokuratorskie przywileje, może odejść w stan spoczynku z powodu... utraty sił. finanse.wp.pl

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Gigant ma problemy. Benzyny nie będzie!

29.04.11

W związku z brakiem benzyny na krajowym rynku rosyjskie władze postanowiły wstrzymać w maju eksport produktów naftowych - poinformował wiceminister energetyki Siergiej Kudriaszow. Na stacjach wprowadzano ograniczenia w sprzedaży benzyny. finanse.wp.pl

RSS

Zostań milionerem! Weź 5 mln zł na założenie firmy

08.01.13

Ponad 5 mln zł na pożyczki dla osób, które zamierzają założyć własną firmę lub prowadzą już działalność gospodarczą - to główny cel projektu realizowanego przez Tarnobrzeską Agencję Rozwoju Regionalnego. Pieniądze pochodzą z UE oraz budżetu Tarnobrzega. finanse.wp.pl

RSS

brand succeeded in bringing this possibility to life

29.01.16

so as long as the technological construction and features are all innovative in nature, especially at night. The H20 repel mesh is done in an intricate weave pattern to keep water from entering the interior of the shoe, so it is not surprising that is is used in the model. With great grip and durable traction properties, since it is Nike Air Max Classic Bw Womens technically too minimalist to protect the foot from anything.

czytaj dalej

RSS

Wstępny rozruch sortowni w Lubawce

08.10.12

Na terenie byłego składowiska śmieci w Lubawce próbnie uruchomiono kompostownię i jeden z tuneli do kompostowania odpadów. Francuski inżynier szkoli pracowników. W wybudowanej hali montowane są maszyny i urządzenia sortownicze. Prace dobiegają końca. Instalacja będzie w pełni uruchomiona pod koniec listopada.

Dzięki niej rocznie będzie można przetworzyć 40 tysięcy ton odpadów komunalnych, obsłużyć 150 tys. mieszkańców 17 dolnośląskich gmin z powiatów: kamiennogórskiego, wałbrzyskiego, jaworskiego i złotoryjskiego.

czytaj dalej

RSS

Ekspert: luka w systemie. Wystarczy google

15.05.11

Po majowym wycieku danych z serwerów Sony, firma wciąż ma problemy z zabezpieczeniem informacji o swoich klientach. Żeby dostać się do serwerów z systemem identyfikacji wystarczy wyszukiwarka Google.

RSS

Strumyk pieniędzy wciąż ciurka do funduszy

22.12.09

Listopad był jednym z najlepszych miesięcy w 2009 roku pod względem napływu środków do funduszy inwestycyjnych. Klienci wpłacili do TFI o 760 mln zł więcej niż z nich wypłacili - wynika z raportu sporządzonego przez Analizy Online i Izbę Zarządzających Funduszami i Aktywami.

RSS

6 300 metrów kwadratowych dla firmy ASIA w ProLogis Park

22.05.11

ZE SZWECJI DO POLSKI

- 6 300 metrów kwadratowych dla firmy ASIA w ProLogis Park Szczecin –

Warszawa – 16 maja 2011 r. – ProLogis (NYSE: PLD), wiodący globalny dostawca obiektów dystrybucyjnych, poinformował dziś o wynajęciu 6 300 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w ProLogis Park Szczecin firmie ASIA
Sp. z o.o. W transakcji pośredniczyła agencja Jartom.

Firma ASIA Sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem ceramiki ozdobnej marki Pil&RottingÂŽ Sverige AB. W ofercie spółki znajdują się również sprowadzane z Chin, Wietnamu, Tajlandii

czytaj dalej

RSS

Waluty już mają święta

22.12.10

Złoty się umocnił, ale o 1 grosz, a jedyny wart odnotowania ruch na rynku walutowym, to umocnienie franka szwajcarskiego wobec euro. Na rynkach walutowych panuje przedświąteczny nastrój - komentują analitycy. Jedynie jutrzejsze posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej może wzbudzić emocje, ale tylko jeśli RPP niespodziewanie zdecyduje się podnieść stopy procentowe.

RSS

http://blossomsandaccents.com/mk.html 58769

15.07.13

The Genious 5 Pro Road series by SIDI is one of its most ultra tech designs upgraded by the inclusion of Millennium 3 nylon/carbon made sole Among all the running shoes, Asics Gel Kinsei 2 is most popular Wearing the perfect pairs of shoes that go well with the right kind of attire makes a man look more stylish and handsome4 For men the cheap michael kors handbags costume of Aro the Volturi leader is gaining popularity From heeled to flats, from sandals to jellies, black peep toe shoes are available in a fascinating collection of desi

czytaj dalej

RSS

Masz stare auto albo Diesla? Oj, zapłacisz...

15.11.11

Grożą nam kary za łamanie norm jakości powietrza, a rząd chce ograniczenia emisji przez transport - alarmuje "Rzeczpospolita". finanse.wp.pl

RSS

Sposób na zysk! Nie ma ryzyka, a kasa płynie

15.01.13

Zgodnie z przewidywaniami Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe. Ma to pobudzić gospodarkę, ale dla banków jest to pretekst, by obniżyć oprocentowanie depozytów. Wszyscy ci, którzy myślą poważnie o bezpiecznym oszczędzaniu, powinni teraz szybko podjąć decyzję. To idealny moment na założenie dobrze oprocentowanej lokaty, która uchroni nas przed inflacją i niskimi odsetkami. Ale oznacza też zamrożenie kapitału na długie miesiące. finanse.wp.pl

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny