Brazylia stawia na kobiety i lewicę

22.08.10

Największy katolicki kraj świata w październikowych wyborach prezydenckich postawi na lewicę i na kobietę - wynika z ostatnich sondaży. Dilma Rousseff może liczyć na głosy prawie połowy Brazylijczyków, podczas gdy jej główny rywal - na jedną trzecią. Pierwszą trójkę kandydatów zamyka również kobieta.

To prom, który w Gdańsku będzie remontowany. Mianem "masakry" określił prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas dzisiejszy atak izraelskiej marynarki wojennej na konwój sześciu statków z pomocą dla Strefy Gazy. W incydencie, według armii Izraela, zginęło co najmniej 10 propalestyńskich aktywistów. Weekend nie przyniósł wystarczającej liczby odpowiedzi dla wszystkich pytań dotyczących tego, gdzie zaprowadzi nas wynik brytyjskiego referendum o członkostwie w UE, Awersja do ryzyka dominuje na rynkach finansowych, ale bez załączenia trybu ,,,48 proc. Polaków uważa, że PZPN należy rozwiązać, nawet jeśli z tego powodu doszłoby do wykluczenia polskich drużyn z rozgrywek - wynika z sondażu dla "Faktów" TVN. Wszystkie nasze nadzieje upadły, chyba trzeba się z tym pogodzić - powiedziała Danuta Cieplińska-Olewnik, po tym gdy dowiedziała się, że ekshumowane zwłoki to ciało jej brata. Zapowiedziała, że teraz być może uda się dowiedzieć więcej o okolicznościach śmierci Krzysztofa Olewnika. Wczorajszą sesję giełdy na Wall Street zakończyły na plusie, Indeks Dow Jones wzrósł o 0,81%, SP 500 o 0,66%, a technologiczny Nasdaq zyskał 0,69%, Nastroje wśród inwestorów zostały wsparte m,in, przez lepszy od prognoz odczyt indeksu Fed z Filadelfii, J

Władze Stuttgartu będą mogły od 2018 roku zakazać pojazdom z silnikiem Diesla niespełniającym najwyższych norm emisji spalin wjazdu do śródmieścia - postanowił we wtorek rząd kraju związkowego Badenia-Wirtembergia. Zakaz ma obowiązywać w przypadku smogu.

Drugi funkcjonariusz jest w stanie ciężkim. Jeden z najważniejszych festiwali filmowych nie może obyć się bez wielkich nazwisk, blichtru i świateł reflektorów. Gwiazdy światowego kina w sukniach od znanych projektantów dwoiły się i troiły, by dobrze wypaść na czerwonym dywanie. Komu się to udało? Oto najwspanialsze kreacje pierwszego dnia festiwalu w Cannes.

"To cud, że nic się nie stało". Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji PLN po wczorajszej spadkowej sesji na większości polskich aktywów, Złoty wyceniany jest wobec zagranicznych walut następująco: 4,3026 PLN za euro, 3,8357 PLN wobec dolara,,, Już dziś rozpoczyna się najbardziej wyczekiwane wydarzenie tego lata, Na konferencji w urokliwym resorcie Śnieżnego Króla spotkają się najważniejsze postacie rynków finansowych, Na dzień przed kluczowym wystąpieniem szefowej Fed, rynki ,,,Wprawdzie cały czas wspomina się o dzielących różnicach, to jednak widać, że obie strony wykazują wolę do znalezienia kompromisu, Mowa tu o negocjacjach pomiędzy Grecją, a Eurogrupą, czyli przedstawicielami ministrów finansów państw ,,, Piłkarze Górnika i Cracovii uczcili pamięć pierwszego premiera III RP.

RSS

Nowe dowody na tajne loty CIA do Polski

01.08.10

Między grudniem 2002 r. a lipcem 2003 r. specjalne samoloty obsługiwane przez CIA przetransportowały na Mazury 20 osób - wynika z dokumentu przekazanego przez Straż Graniczną Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. O nowych faktach ws. tajnych lotów CIA czytamy w dzisiejszej "Rzeczpospolitej".

RSS

Ukradł w Niemczech, gnał przez Polkowice

01.02.12

Po pościgu na ulicach Polkowic dolnośląscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który mając na liczniku prawie 190 km/h gnał po krajowej "trójce". Wkrótce okazało się, że audi, którym jechał, zostało skradzione. Drogowy pirat trafił już do aresztu.

RSS

"Bieńkowska miała chronić Tuska, a to premier chroni ją

22.01.14

Adam Hofman i Iwona Śledzińska-Katarasińska w "Kropce nad i".

RSS

Niepotrzebne im auto czy mieszkanie. To nowe wyzwanie dla banków

15.06.16

Chodzi o tzw. millenialsów.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Tydzień rozpoczyna się dopiero teraz

22.02.17

Za nami ospały start tygodnia przez święto w USA przy totalnym braku bodźców do handlu, Rynek walutowy pozostaje w dryfie, szanując krańcowe techniczne bariery, Wtorek przynosi wzmocnienie USD przy jastrzębich komentarzach,,,

RSS

Anna Komorowska na Monte Cassino

22.05.11

Pierwsza dama Anna Komorowska uda się jutro na Monte Cassino, gdzie weźmie udział w uroczystości złożenia urny z prochami Ireny Anders, wdowy po gen. Władysławie Andersie, w grobie jej męża na Polskim Cmentarzu Wojennym.

RSS

"Nie może być tak, że premier jedzie pociągiem, a za nią leci samolot. Za nasze pieniądze"

15.08.15

Mówił w "Tak jest" szef sztabu wyborczego PiS Stanisław Karczewski.

RSS

PO do PiS: Urządziliście sobie skok przez płotki

15.04.11

"Fakty" pokazały nowe zdjęcia z wydarzeń sprzed Pałacu Prezydenckiego z 10 kwietnia. Na filmie nakręconym zza barierek widać zachowanie polityków Prawa i Sprawiedliwości, policji i Biura Ochrony Rządu. Także kulminacyjny moment przepychanki.

RSS

Ciasna obrączka i fikołki kościelnego

01.05.11

Co powiedział Harry Williamowi, gdy Kate zbliżała się do ołtarza? Co zrobił kościelny w Opactwie Westminsterskim po skończonej ceremonii? Jak policjanci rozbawiali tłumy i dlaczego grawitacja pokonała księcia Filipa? Zobaczcie momenty, które mogliście przegapić, śledząc uroczystości ślubne Williama i Kate.

RSS

To już koniec. Niczego nie kupisz na Stadionie X-lecia

01.08.10

Sobota to ostatni dzień handlu wokół warszawskiego Stadionu Dziesięciolecia. O północy słynny Jarmark Europa (największe targowisko w Europie) przestanie istnieć. Teraz w tym miejscu powstaje nowy Stadion Narodowy, na którym w 2012 odbędą się mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Kupcy nie mają wyjścia - muszą opuścić stadion.

RSS

Dalsze umocnienie dolara na rynkach światowych

22.03.10

Permanentny brak jasnego stanowiska wobec pomocy dla Grecji, zaskakująco dobre dane z Kanady nt, inflacji i sprzedaży detalicznej, a także spekulacje, jakoby FED mógł zdecydować się na podwyżkę stopy dyskontowej w najbliższym czasie, były głównymi warunku

RSS

Jeden za nami, cztery przed nami

15.12.17

Podwójne rozczarowanie (CPI i Fed) osłabia dolara, co może być ostatnim zrywem zmienności przed końcem roku, Mimo wszystko maraton banków centralnych dopiero się rozpoczyna, a Europa Zachodnia oferuje dziś aż cztery decyzje, Główna uwaga ,,,

RSS

Sesja uboga w wydarzenia

08.04.14

Dzisiejsza, poniedziałkowa sesja była ? tak jak zapowiadaliśmy ? pozbawiona bardziej znaczących czy dramatycznych wydarzeń, W kalendarium makroekonomicznym rankiem poznaliśmy dynamikę (lutową) produkcji przemysłowej w Niemczech, która ,,,

RSS

Frank coraz mocniejszy

01.09.11

Proces aprecjacji franka do głównych walut przyspieszył, Przed godziną 15:00 kurs EUR/CHF wyznaczył nowe dzienne minimum na poziomie 1,1563, a USD/CHF na 0,8007, Umocnienie franka mogła przyspieszyć wypowiedź przedstawiciela szwajcarskiego rządu, że trzeb

RSS

Flaga wzrostowa na EUR/USD

01.05.12

Widoczna na wykresach H1 i H4 flaga wzrostowa premiuje tych, którzy zajęli długie pozycje i ryzyko dalszych wzrostów EUR/USD z godziny na godzinę rośnie, Nie można jednak zapominać, że już powrót poniżej 1,3200 może zanegować tą formację,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny