Śmierć w kolekturze. Właściciel ciężko ranny

22.08.10

Policjanci sprawdzają, co stało się w w jednej z kolektur Lotto we Wrześni (woj. wielkopolskie). Znaleziono w niej zakrwawione zwłoki mężczyzny i poważnie rannego właściciela punktu.

Policjanci proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości dwóch kobiet i mężczyzny. Sytuacja jest poważna, bo już teraz w Dudince temperatura wynosi minus 40 stopni, a według prognoz pod koniec tygodnia ma być jeszcze zimniej. W gdańskiej Prokuraturze Apelacyjnej zakończyły się konfrontacje Danuty Olewnik-Cieplińskiej i Klaudiusza Cieplińskiego z pierwszym z ośmiu policjantów, który w 2003 r. odpowiadał za zabezpieczenie przekazania okupu za Krzysztofa Olewnika.Nawet milion dolarów dziennie. Zamknięcie w hotelu, ten sam plan zajęć każdego dnia - monotonia może załamać piłkarza. Nic więc dziwnego, że trenerzy mundialowych ekip mają swoje sposoby na urozmaicenie zawodów. Pomysły są różne - od modlitwy po seks i safari. Oto, jak radzą sobie ci, którzy wciąż walczą o mistrzostwo świata. Prezydent Jemenu Ali Abd Allah Salah, który w piątek został ranny podczas ataku na jego pałac w Sanie, ma poparzone 40 procent ciała i odmę opłucnową - poinformowała we wtorek telewizja CNN, powołując się na przedstawicieli amerykańskich władz.

- W ostatnich dniach wykryto loty, co do których istnieje podejrzenie, że mogły mieć związek z handlem bronią między Białorusią i Libią - ujawnił przedstawiciel programu monitoringu handlu bronią Międzynarodowego Instytutu Badań nad Pokojem (SIPRI) z siedzibą w Sztokholmie.

Ostatnie dwa tygodnie były dla polskiej giełdy bardzo trudne i przykre zarazem, Podczas gdy w USA bite były historyczne rekordy, a w Europie Zachodniej również dominowały zwyżki, u nas to podaż niepodzielnie panowała na parkiecie, Inwestorzy ,,, Według brytyjskiej firmy konsultingowej GFMS, cena złota osiągnie w średnim terminie poziom 1500 dolarów za uncję a nawet 1600 dolarów pod koniec 2011 roku, Znaczący wpływ na wielkość prognozowanych wartości będą miały Chiny, Niskie a nawet ujemne realne

Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbyły się w kontekście oczekiwania na doniesienia z Europejskiego Banku Centralnego, który na 29 lutego zaplanował drugą transzę pożyczek w ramach LTRO, Dla większości inwestorów oczywiste było,,, Polscy policjanci dysponują naprawdę potężnym sprzętem. Feministki chciały zarzucić ją podpaskami, Kościł ekskomunikować. Zadarła z lewicą, z PiS i z własna partią. Tylko dla premiera Ewa Kopacz wciąż jest nietykalna.
Mieszkańców ewakuowano. W zaległym meczu 21. kolejki ekstraklasy Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe Górnik Łęczna 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił bardzo szybko Filip Starzyński.

RSS

Majka wraca do pracy

15.08.16

Zaledwie dziesięć dni po zdobyciu brązowego medalu igrzysk w Rio de Janeiro Rafał Majka do ścigania wróci. Polski kolarz będzie liderem grupy Tinkoff w rozpoczynający się we wtorek Tour du Limousin.

RSS

Ceny ropy naftowej na drodze do najlepszego roku od 2009 r.

01.01.17

Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej upływa spokojnie, Notowania tego surowca pozostają pod presją popytu ? cena amerykańskiej ropy WTI wciąż porusza się w okolicach 54 USD za baryłkę, Od początku tego roku notowania ropy naftowej w ,,,

RSS

Netanjahu w Moskwie. "By nie doszło do nieporozumień" w sprawie Syrii

22.09.15

Składając w poniedziałek wizytę w Moskwie premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył, iż celem jego rozmów z prezydentem Władimirem Putinem jest zapobieżenie zbrojnym starciom izraelsko-rosyjskim na Bliskim Wschodzie.

RSS

Kto zaliczył gafę w Cannes?: Wielkie wpadki na czerwonym dywanie

15.05.10

Wielkie festiwale obfitują w eleganckie kreacje od znanych projektantów. Zwykle nie zabraknie również konfekcyjnych porażek. Nie inaczej jest na festiwalu w Cannes. Kilkoro gości stanowczo nie popisało się dobrym gustem. Oto największe wpadki na czerwonym dywanie.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Ceny ropy idą w górę po spadku produkcji w Stanach Zjednoczonych; złoto szuka wsparcia

01.03.16

Po raz pierwszy od czterech tygodni sektor energetyczny odnotował zysk w ujęciu tygodniowym pomimo spadku cen gazu ziemnego do najnowszego siedemnastoletniego minimum, Cena ropy wzrosła ze względu na spadek produkcji w Stanach Zjednoczonych,,,

RSS

Rynki po południu - rynki łapią oddech

22.01.16

Podczas dzisiejszej sesji wydarzeniem dnia była decyzja Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych (brak zmian) oraz konferencja prasowa Mario Draghiego, podczas której euro zaczęło tracić na wartości,

RSS

Ropa Brent - brak większych szans na odbicie ceny w 2014

15.01.14

Ceny ropy Brent w 2013 r, lekko spadły w ujęciu rocznym, lecz niemal przez cały okres 12 miesięcy utrzymywały się powyżej 100 USD, Przyczyną utrzymywania się cen na tak wysokim poziomie (zarówno z perspektywy historycznej oraz z perspektywy ,,,

RSS

Zabójcze upały w Japonii. Po niedzieli ponad sześćset osób w szpitalach

08.07.13

W wielu częściach Japonii temperatura powyżej 35 stopni Celsjusza.

RSS

Niemcy szkolą kurdyjskich bojowników

29.09.14

Niemieckie wojsko rozpoczęło szkolenie w wojskowej szkole w Bawarii 32 kurdyjskich bojowników, peszmergów, aby w ten sposób wspomóc Kurdów w walce z dżihadystami.

RSS

Dane pomogły dolarowi, lecz nie na długo

01.08.13

Handel na początku dzisiejszego dnia na EURUSD rozgrywany był bardzo spokojnie, Inwestorzy wyczekiwali publikacji danych z USA,

RSS

Gandhi - film o człowieku, który zmienił świat już w poniedziałkowym wydaniu tygodnika "Wprost"

01.05.10

W jaki sposób bez jednego wystrzału wywalczyć wolność w konfrontacji z imperium, które do niedawna władało czwartą częścią świata? Kim był człowiek, który w świecie dotkniętym tragedią II wojny światowej postulował walkę bez użycia siły? Na te pytania będzie mógł sobie odpowiedzieć każdy, kto obejrzy najnowszy dramat biograficzny z kolekcji "Wprost" - "Gandhi".
Fot. Wprost

RSS

Sytuacja gospodarcza coraz lepsza a ceny akcji jednak spadają

29.01.10

Komisja Europejska opublikowała dzisiaj obliczane co miesiąc indeksy nastrojów gospodarczych krajów Unii Europejskiej (ESI - Economic Sentiment Indicator), Szacowane przez dyrektoriat generalny do spraw gospodarczych i finansowych wskaźniki podsumowują sy

RSS

Bitwa o standardy i e-standardy

29.05.11

„Internetowe wpisy powinny zostać poddane szczegółowym badaniom. (…) Trzeba przeanalizować wpisy przeciw Jarosławowi Kaczyńskiemu, a także pozostałym politykom PiS. Zadaniem ABW jest ścigać tych, którzy takie opinie, oceny formułująâ€. Myślicie, że to słowa polityka Platformy? Otóż nie – autorką tego apelu była w listopadzie 2010 roku Beata Kempa.

RSS

Francuski PKB dużo lepszy od oczekiwań

15.08.13

Najważniejsze: W II kwartale francuska gospodarka urosła o 0,5% w ujęciu kwartał do kwartału, po dwóch kwartałach ujemnego wzrostu, Choć przyrost PKB był solidny, wynikało to częściowo z większego spożycia publicznego, Przewidujemy, że ,,,

RSS

Miś wpadł w sidła kłusowników

29.03.14

Leśnicy i weterynarze uwolnili niedźwiedzia.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny