Śmierć w kolekturze. Właściciel ciężko ranny

22.08.10

Policjanci sprawdzają, co stało się w w jednej z kolektur Lotto we Wrześni (woj. wielkopolskie). Znaleziono w niej zakrwawione zwłoki mężczyzny i poważnie rannego właściciela punktu.

Stop nielegalnemu obrotowi wyrobami tytoniowymi - to hasło tegorocznego Światowego Dnia bez Tytoniu obchodzonego z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Jak przypomina Główny Inspektorat Sanitarny, niemal co dwunasty palący Polak kupuje papierosy w nielegalnych źródłach. Butelki po alkoholu, brudne podpaski, prezerwatywy, niedopałki - wszystko to esbecy podrzucali na trasach pielgrzymek. Cel? Przekonać obserwatorów, że pątnicy nie mają nic wspólnego z religią. Jeden z byłych esbeków, który w czasach PRL próbował rozbijać pielgrzymki, odpowie za to przed sądem. Grozi mu wysoka kara.

Informacja przedstawicieli Rady Praw Człowieka przy prezydencie Rosji.Premier Donald Tusk uważa, że zdolność koalicyjną zwycięskiej partii można sprawdzić dopiero powierzając jej szefowi misję tworzenia rządu.
Opóźnia się publikacja wstępnego raportu ws. katastrofy malezyjskiego boeinga nad Ukrainą. Jeszcze niedawno Holenderskie Biuro Bezpieczeństwa (OVV) twierdziło, że zespół 25 ekspertów ogłosi wstępne ustalenia w pierwszym tygodniu września. Ale w ostatnich dniach rzecznik OVV poinformował, że „nie może określić” daty publikacji raportu. Tymczasem Holandia wszczęła oddzielne śledztwo kryminalne. Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew przyłączył się w piątek do głosów zachodnich uczestników szczytu G8 w Deauville, domagających się odejścia przywódcy Libii Muammara Kadafiego. Wcześniej Moskwa ostro krytykowała naloty NATO na ten kraj.

- Daje to nam dodatkowe argumenty w naszych negocjacjach o szczodry budżet europejski - stwierdził w rozmowie z TVN24 Radosław Sikorski.

Francja wezwała kraje Unii Europejskiej do podjęcia wspólnej inicjatywy w celu uratowania skazanej na śmierć Iranki Sakineh Mohamadi Asztiani. Paryż sugeruje, by UE wystosowała do władz Iranu list zawierający groźbę wprowadzenia sankcji. Kobiecie amputowano nogę, ale od lekarzy usłyszała, że "ma dwie ręce, więc może pracować".

Wybierz wideo tygodnia w tvn24.pl. O włos od tragedii w Działoszynie w Łódzkiem. Prawie 200 osób oglądało akurat przedstawienie, kiedy na ich głowy runął namiot cyrkowy. Na szczęście ludzi szybko ewakuowano. Do szpitala trafiły cztery osoby, w tym dwoje dzieci. Projekt "Certyfikacja kompetencji kadr Wielkopolski" ma na celu dostosowanie kwalifikacji zawodowych pracowników mikro oraz małych przedsiębiorstw oraz przedsiębiorców z sektora MMŚP do zmian zachodzących w nowoczesnej gospodarce, aby umożliwić ,,,Bilans zamieszek w Baltimore w nocy z poniedziałku na wtorek to prawie 200 zatrzymanych, podpalonych 15 budynków i 144 samochody - poinformowało biuro burmistrza. Zamieszki wybuchły po pogrzebie Afroamerykanina, który zmarł po zatrzymaniu go przez policję. "Żałuję, że wyrządziłem mu krzywdę, bo może byłby generałem" - powiedział o Adamie Michniku Wojciech Jaruzelski. Zdradził, że poznał opinię komisji wojskowej o jąkaniu się Michnika, dzięki której opozycjonista nie był w armii. "To była zabawna sytuacja" - powiedział generał. Słowa jednego z członków Banku Australii, Johna Edwardsa, które przytoczył dziennik Australian Financial Review w artykule sugerującym, że rosnący AUD zaczyna irytować członków RBA, stały się dzisiaj dobrym pretekstem do osłabienia tej ,,,

RSS

Nawałka ma problem. "Rybus pojechał na badania"

29.05.16

Maciej Rybus opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski w Arłamowie i udał się na badanie rezonansem magnetycznym. Póki co nie wiadomo, na ile poważny jest uraz barku zawodnika Tereka Grozny.

RSS

"Szczęście w nieszczęściu, wypadek miałem w Anglii"

22.01.10

- Mam uszkodzony rdzeń kręgowy. Nie mogę chodzić, a w rękach też prawie nie mam czucia. Uczę się życia na nowo - wyznaje w rozmowie z tvn24.pl Łukasz Borowski, poszkodowany w wypadku samochodowym. 27-letni Polak otrzymał na mocy decyzji brytyjskiego sądu rekordowe odszkodowanie w wysokości 8,35 miliona funtów.

RSS

Zaniechane inwestycje

08.01.10

Zasady zwalniania podatników z obowiązku prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku przy zastosowaniu kas rejestrujących są niezgodne z Konstytucją. Tak wynika z orzeczenia TK z dnia 16 lipca 2009 r., sygn. akt K 36/08.

RSS

Mafioso przyleciał do Polski, dokumenty nie. I zaczęły się kłopoty

15.01.15

Minister sprawiedliwości włączył się w wyjaśnienia okoliczności ekstradycji z RPA Janusza G., “Grafa”, uchodzącego za jednego z najgroźniejszych polskich przestępców - dowiedział się portal tvn24.pl.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Gigantyczne zwolnienia. Górnicza spółka składa wniosek o upadłość

29.07.16

Związki zawodowe proszą o pomoc wicepremiera Morawieckiego. Zdaniem związkowców, pracę może stracić 4,5 tys. osób.

RSS

"W szkole jest bomba!". Ojciec wywołał alarm, żeby syn nie dostał złej oceny

08.12.15

Lekcja faktycznie się nie odbyła, trzeba było ewakuować tysiąc osób. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

RSS

Tak wygląda twarz skoczka

01.03.16

Dramatyczny upadek byłego triumfatora TCS

RSS

Rosja zagroziła "długą wojną na pełną skalę"

15.02.16

Ostrzeżenie przed lądową operacją militarną.

RSS

"Wiem, po której stronie jestem". Demonstracja muzyków

15.12.16

Koncert pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy wymknął się organizatorom spod kontroli.

RSS

Skra bez trenera. "Stracił możliwość współpracy z całym zespołem"

29.03.16

Miguel Falasca przestał być trenerem PGE Skry Bełchatów. O rozwiązaniu umowy z hiszpańskim szkoleniowcem poinformował w poniedziałek zarząd klubu. Obowiązki Falaski tymczasowo przejął jego asystent Fabio Storti.

RSS

Ponad 10 tys. ochotników "zidentyfikowanych i przygotowanych do zaciągnięcia"

22.12.16

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej będą się intensywnie i systematycznie szkolić – oznajmił minister obrony Antoni Macierewicz.

RSS

Odstrzelił poroża sczepionym jeleniom

15.02.13

Nagranie akcji uwalniania zwierząt.

RSS

Napięcie rośnie

29.06.15

Negocjacje dotyczące Grecji wchodzą w ostateczną fazę, Co stanie się gdy nie zrealizuje się scenariusz bazowy? Czy euro powinno spadać w krótkim terminie niezależnie od scenariusza? Złoty wrażliwy na sentyment związany z Helladą,,,

RSS

Ostatnia oferta dla Grecji?

29.06.15

Wprawdzie szef Komisji Europejskiej zarzekał się dzisiaj, że propozycje o których mówiła na konferencji niemiecka kanclerz nie są przedstawiane na zasadzie ultimatum wobec Grecji, to jednak wygląda na to, że sobotnie spotkanie Eurogrupy ma ,,,

RSS

Wiktor Janukowycz prezydentem Ukrainy

08.02.10

      Według sondaży przeprowadzonych pod lokalami wyborczymi Wiktor Janukowycz wygrał drugą turę wyborów prezydenckich na Ukrainie. Różnica między liderem Partii Regionów a premier Julią Tymoszenko wynosi - w zależności od ośrodka badawczego - od 3 do 6 punktów procentowych.
      Wiktor Janukowycz jest zdecydowanym przeciwnikiem członkostwa w NATO, nie sprzeciwia się natomiast współpracy z Unią Europejską. Jako kandydat na prezydenta zapowiadał podwyższenie statusu języka rosyjskiego. Według ekspertów jest on reprezentantem wielkiego biznesu ze wschodu kraju. To, jaką politykę będzie prowadził, zależy w dużym stopniu od interesów tych przedsiębiorców. Mimo że surowce pozyskują z Rosji, są oni coraz bardziej zainteresowani wejściem na rynki zachodnie.
      Wiktor Janukowycz urodził się w Jenakijewie w obwodzie donieckim i skończył miejscową politechnikę. W młodości był dwa razy karany: za rozbój i spowodowanie obrażeń ciała. Wyroki zostały oficjalnie anulowane, a ich akta znalazły się w Moskwie. Karierę Janukowycz rozpoczynał jako dyrektor bazy samochodowej. Do donieckich władz trafił w 1996 roku, a już rok później został gubernatorem obwodu donieckiego. To stanowisko zajmował do 2002 roku. Legenda głosi, że w ciągu 5 lat na zarządzane terytorium nie wpuścił żadnej rosyjskiej firmy.
      W 2002 roku został premierem. 2 lata później, mimo wsparcia administracji prezydenta i nacisków na media, nie udało mu się wygrać wyborów prezydenckich. Szefem państwa został Wiktor Juszczenko. W sierpniu 2006 roku został drugi raz premierem. To stanowisko zajmował do grudnia 2007 roku, kiedy to przeszedł do opozycji.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny