Czy prezydent Komorowski potrzebuje historyka?

22.08.10

- Za dużo jest u nas historyzmu. Polska bierze udział w wielkim wyścigu o przyszłość. Nie wygra wyścigu biegacz, który porusza się do przodu z głową odchyloną do tyłu – uważa były marszałek Senatu Longin Pastusiak, z wykształcenia historyk. Z kolei inny historyk, a zarazem eurodeputowany PiS Paweł Kowal podkreśla, że polityka historyczna powinna odgrywać dużą rolę w budowaniu wspólnoty narodowej. Obaj politycy w rozmowie z Wprost24 odnoszą się do nominacji prof. Tomasza Nałęcza na stanowisko doradcy prezydenta Bronisława Komorowskiego do spraw historii i dziedzictwa narodowego.
Prof. Tomasz Nałęcz (fot. FORUM)

We wtorek warszawskie indeksy nadal szły w górę, Marsz nie był jednak już tak dynamiczny, jak dzień wcześniej, Na rynku średnich spółek pojawiły się pierwsze oznaki realizacji zysków, Przewracał lichtarze, uszkadzał przedmioty liturgiczne i próbował podpalić obrus na ołtarzu. Wwbrew liderowi swojej partii, premierowi Davidowi Cameronowi.Piszą posty, komentują i wrzucają obrazki wychwalające Putina, a także karykatury wyśmiewające rosyjską opozycję, USA, szefa polskiego MSZ i "ukropów" - Ukraińców. Wysoki komisarz ONZ ds. praw człowieka Zeid Ra'ad Al-Hussein wezwał władze Wielkiej Brytanii do zapobiegania aktom ksenofobii, jakie nastąpiły na skutek podjętej w referendum decyzji większości Brytyjczyków o opuszczeniu Wielkiej Brytanii. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego odwiedza tereny dotknięte przez powódź. Jerzy Buzek jest już w Polsce, jutro natomiast o 9.00 przekroczy granicę w Cieszynie i pojedzie do Czech.
Szef Europarlamentu przypomniał podczas wizyty w naszym kraju, że możliwa będzie pomoc finansowa na usuwanie skutków powodzi z unijnego Funduszu Solidarności. Każde państwo członkowskie dotknięte klęską żywiołową może prosić o taką pomoc. Najpierw jednak trzeba oszacować straty i w ciągu 10 tygodni wysłać dobrze wypełniony wniosek do Komisji Europejskiej.
Z wyliczeń Warszawy wynika, że przekroczymy minimum niezbędne do uruchomienia funduszu i na pokrycie strat będziemy mogli otrzymać nawet 100 milionów euro.


"Tiger" chwali wybór Adamka.

Najnowszy ranking. Internet zalała fala domysłów i teorii spiskowych.

W trakcie wczorajszej sesji handel kontraktami nieco się ożywił, Notowania FW20U1620 wystartowały z poziomu 1 778 pkt (z niewielką luką cenową otwarciu), po czym podaż próbowała lukę pokonać, jednak strona popytowa zablokowała manewr i ,,, Sensacja w świecie golfa. Słynny Tiger Woods zwolnił z pracy swojego "caddie", czyli pomocnika odpowiedzialnego za podawanie kijów. Ze Steve'm Williamsem współpracował od 1999 roku. Nowozelandczyk jest, delikatnie mówiąc, niepocieszony. Twórca nieśmiertelnego „Metra” między dojeniem kóz a łowieniem ryb zastąpi nieśmiertelnego Zbigniewa Wodeckiego w jury show TVN. Janusz Józefowicz przyznaje, że robota będzie łatwa, przyjemna i dobrze płatna.
fot. tygodnik WprostKto nie ryzykuje, ten nie pije szampana – mówi rosyjskie porzekadło. Niekoniecznie. Drogie trunki i kawior jeszcze częściej niż ryzykanci jedzą ci, którzy długo ważą za i przeciw, spokojnie kalkulują i zamiast stawiać wszystko na jedną kartę, stawiają drobne, ale pewne kroki. Tak mówią badania psychologów. Potwierdzają je giganci polskiego biznesu – Jan Kulczyk, Zygmunt Solorz i Leszek Czarnecki. W rozmowie z „Wprost” przyznają, że na drodze do miliardów niewiele jest brawury.
Jan Kulczyk (fot. Wikipedia) Ze służby zdrowia na dotacje dla rolników - Bronisław Komorowski zmienia temat kampanii. Marszałek Sejmu zarzuca szefowi PiS, że chciał zlikwidować unijne dopłaty. Jarosław Kaczyński oskarża, że to "ciągnące się od wielu lat oszustwo". I zapewnia, że chciał dla wsi "deszczu pieniędzy". "Ładnie się pan popisał przed widzami, przed milionami widzów" - zapewne usłyszał od szefa pracownik banku, którego pokazano w programie na żywo, gdy oglądał rozebrane zdjęcia na firmowym komputerze. Problem w tym, że biedaczysko nie wiedział, iż jest w telewizji. Zobacz, za co stracił pracę.

RSS

Dyplomaci poza służbą za współpracę z SB? Projekt ze sprawą Przyłębskiego w tle spadł z obrad rządu

08.03.17

Rzecznik rządu wyjaśnił, dlaczego.

RSS

Odczyt indeksu Ifo z Niemiec ciąży nastrojom rynkowym

29.10.18

Bieżący tydzień charakteryzuje się wzrostem awersji do ryzyka, Na zagranicznych rynkach akcji dominują spadki, natomiast na rynku walutowym zyskują uznawane za bezpieczne przystanie takie waluty jak dolar, frank szwajcarski czy jen japoński

RSS

Jak głosować?

08.10.11

Głównym hasłem tegorocznej kampanii wyborczej było pytanie "jak żyć, panie premierze?". To jak żyjemy zależy w pewnym stopniu również od tego, gdzie żyjemy i przez kogo jesteśmy rządzeni. Innymi słowy "jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz". 9 października będziemy sobie to posłanie przygotowywać.

RSS

Ks. Gil wrobiony w pedofilię?

29.09.13

Michalita, ksiądz Wojciech Gil, miał zostać wrobiony w pedofilię. Tak mają twierdzić przyjaciele duchownego.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Prezydent kazał wykastrować rzeźbę

01.07.10

Afera obyczajowa w Zielonej Górze. Przed miejscowym aquaparkiem stanęła rzeźba przedstawiająca nagą parę uprawiającą gimnastykę. Kłopot w tym, że jej brzydsza połówka miała wyeksponowane przyrodzenie. To tak nie spodobało się prezydentowi miasta, że bogu ducha winną figurę kazał wykastrować.

RSS

Nietykalny Roger Federer. Ma jedenasty finał Wimbledonu

15.07.17

Rozstawiony z numerem trzecim Roger Federer pokonał Tomasa Berdycha (11.) 7:6 (7-4), 7:6 (7-4), 6:4 w półfinale wielkoszlemowego turnieju tenisowego na trawiastych kortach Wimbledonu. W niedzielę jego rywalem będzie Chorwat Marin Cilić. Faworytem Szwajcar, który w tym roku w Londynie nie stracił jeszcze nawet seta.

RSS

Apple w poważnych tarapatach

08.05.16

Akcje Apple’a tylko w tym roku spadły o ponad 12 proc. W piątek ich wartość ześlizgnęła się o kolejny 1 proc., lądując na poziomie najniższym od czerwca 2014 roku.

RSS

Barwna parada przeszła przez Warszawę

01.09.14

Paradzie towarzyszyła głośna muzyka.

RSS

Zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Światowej: Polscy siatkarze pobili Argentyńczyków

15.06.10

Polska wygrała w San Juan z Argentyną 3:1 (25:20, 25:21, 20:25, 25:20) w pierwszym meczu drugiej kolejki Ligi Światowej siatkarzy. Rewanżowe spotkanie zaplanowano w nocy z soboty na niedzielę (godz. 2.10 czasu polskiego).

RSS

Pseudokibice i pseudofeta. Liga przeprasza

15.05.13

Zamiast święta była zadyma. Chuligani PSG popsuli mistrzowską fetę i starli się z policją. W wyniku walk zniszczono wiele samochodów i przystanków, a ranne zostały 32 osoby. Za zamieszki przeprasza prezydent ligi francuskiej Frederic Thiriez, który wziął na siebie odpowiedzialność za niedzielne wydarzenia.

RSS

Z jednego oczekiwania w drugie

15.06.18

W poniedziałek czekaliśmy na wtorek, a konkretniej na spotkanie Kim Dzong Una z Trumpem, Powszechnie uznano je za owocne: za redukujące napięcie na Półwyspie i prowadzące do nowych rozwiązań

RSS

Burze w połowie listopada. Zagrzmiało na Pomorzu

15.11.15

RSS

Niemcy-Facebook-bojkot?

08.04.10

Niemiecki rząd i organizacje konsumenckie odradzają korzystanie z portalu społecznościowego Facebook. Popularnemu serwisowi zarzucają braki w ochronie danych osobowych.
Minister ochrony konsumentów Ilse Aigner skrytykowała plany autorów Facebooka, którzy zamierzają przekazywać dane użytkowników portalu innym firmom i stronom intenetowym. Pani minister napisała w tej sprawie list do szefa Facebooka Marka Zuckerberga, w którym domaga się zagwarantowania, że dane osobowe internautów nie będą udostępniane bez ich zgody osobom trzecim. Zagroziła, że jeżeli tak się nie stanie, to zamknie swój profil na Facebooku.
Jeszcze dalej poszedł Federalny Związek Central Konsumenckich, który zalecił intenautom bojkot portalu. "Radzimy użytkownikom, aby wyrazili sprzeciw wobec przewidywanych zmian i poszukali innego serwisu" - napisał w wydanym oświadczeniu szef związku Gerd Billen.
Kontrowersje budzi ogłoszony przez Facebook w końcu marca zamiar automatycznego udostępniania danych osobowych użytkowników portalu innym odbiorcom. Plany te nie przewidują uzyskiwania od użytkowników zgody na przekazywanie ich danych.

RSS

Wielki powrót po latach. Schiavone wygrała w Rio

22.02.16

Włoszka Francesca Schiavone zwyciężyła w turnieju WTA na kortach ziemnych w Rio de Janeiro. W finale pokonała inną nierozstawioną zawodniczkę Amerykankę Shelby Rogers 2:6, 6:2, 6:2.

RSS

Po aferze z jazdą na podwójnym gazie: Felicjańska: Teraz płaczę, płaczę i płaczę

01.03.10

Prowadziła auto będąc kompletnie pijana, rozbiła trzy auta, została zatrzymana, a teraz kaja się, by choć trochę poprawić reputację. "Teraz płaczę, płaczę i płaczę" - powiedziała "Faktowi" Ilona Felicjańska. Z tego co mówiła gazecie wynika, że musi być potwornie załamana...

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny