Czy prezydent Komorowski potrzebuje historyka?

22.08.10

- Za dużo jest u nas historyzmu. Polska bierze udział w wielkim wyścigu o przyszłość. Nie wygra wyścigu biegacz, który porusza się do przodu z głową odchyloną do tyłu – uważa były marszałek Senatu Longin Pastusiak, z wykształcenia historyk. Z kolei inny historyk, a zarazem eurodeputowany PiS Paweł Kowal podkreśla, że polityka historyczna powinna odgrywać dużą rolę w budowaniu wspólnoty narodowej. Obaj politycy w rozmowie z Wprost24 odnoszą się do nominacji prof. Tomasza Nałęcza na stanowisko doradcy prezydenta Bronisława Komorowskiego do spraw historii i dziedzictwa narodowego.
Prof. Tomasz Nałęcz (fot. FORUM)

Przed przełomowym lądowaniem na powierzchni kosmicznej skały sonda znajdzie się w warkoczu pozostawianym przez kometę.
Prezydent Ukrainy zapowiedział też utworzenie specjalnej strefy. Złoty w piątek lekko umacnia się do dolara i szwajcarskiego franka oraz traci w relacji do wspólnej waluty, Nastroje na rynku walutowym pozostają stosunkowo stabilne, na co wpływ miało pewne uspokojenie sytuacji na rynkach globalnych, po tym jak dzisiejszOstatnie sesje, choć bez przełomu, są znacznie ciekawsze niż to do czego przyzwyczaił nas rynek tydzień/dwa temu, Krajowym wydarzeniem jest bez wątpienia tzw, afera taśmowa, coraz szerzej komentowana za granicą, Światowe ,,, Komenda Stołeczna Policji potwierdza, że to policjant kopał w twarz demonstranta - informuje dziennikarz RMF FM Krzysztof Zasada. Najsłynniejszy niepełnosprawny lekkoatleta świata w nowej roli. Oscar Pistorius, lekkoatleta z RPA, wystąpi w sobotnim odcinku włoskiej edycji "Tańca z Gwiazdami".

Od początku tygodnia utrzymuje się słaby sentyment do waluty amerykańskiej i wczorajsze zapiski z wrześniowego posiedzenia Fed nic nie zmieniły w tej kwestii, Od dawna uwidaczniały się podziały wśród członków FOMC, jednakże wielu z nich ,,,

Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił kurs juana wobec dolara na poziomie 6,9370 wobec 6,9497 wcześniej ? juan był najmocniejszy od 19 grudnia, Naszym zdaniem: Zbliżamy się do końcówki roku, więc istotnych publikacji z rynków jest jak na lekarstwo Chodzi o negocjacje, prowadzące do zawarcia umowy w 2013 roku z etiopską spółką.

W domu, w którym w 2007 roku Barbara Blida popełniła samobójstwo, Bronisław Komorowski spotkał się z wdowcem po byłej posłance SLD. Wcześniej w radiowej "Trójce" stwierdził, że szef PiS powinien odnieść się do atmosfery, która "zaowocowała takim dramatem rodziny Blidów". Sam Henyk Blida mówił już, na kogo zagłosuje w niedzielę. W wieku 90 lat zmarł w środę w Czechach Zdeniek Miler, ilustrator i reżyser kreskówek, znany w świecie przede wszystkim jako twórca "Krecika", najpopularniejszej czeskiej postaci filmowej. Mówi o sobie, że jest patologicznym Polakiem. Uważa internet i Facebooka za narzędzia, które „idealnie współgrają z literaturąâ€. Nie chce być van Goghiem literatury. I właśnie napisał młodzieżowy horror. Jakuba Żulczyka, autora „Zmorojewa”, przesłuchuje Maciej Kawiński.
Jakub Żulczyk (fot. WPROST)"Polscy biskupi zachowują się niczym przywódcy partii. W dodatku stalinowskiej. Straszą, grożą, bezwzględnie narzucają swoją wolę, pouczają. W przeświadczeniu, że wszystko im wolno, bo Naród z Kościołem, a Kościół z Narodem" - ostro atakuje na swoim blogu Joanna Senyszyn z SLD. Wczorajsze odbicie od ważnej strefy oporów było dość płytkie a kurs eurodolara nie zdołał nawet przetestować ważnych wsparć znajdujących się w okolicach 1,2940, których ewentualne pokonanie sygnalizowałoby budowanie dość rozległej konsolidacji, O takiej h Mamy już za sobą medialno-popową zabawę pod nazwą "prawybory w Platformie Obywatelskiej". I niezależnie od tego, z jakiej pozycji byśmy ją nie oceniali, czy jesteśmy tej partii i jej działaczom przychylni, czy wprost przeciwnie, lub, jak piszący te słowa - obojętni - jej finał trzeba ocenić jako porażkę, a już na pewno nie jako zwycięstwo.

RSS

Kwaśniewski: spodziewam się obstrukcji UE w sprawie środków przyznanych Polsce

15.06.17

W "Faktach z Zagranicy TVN24 BiS były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

RSS

"Nie walczyłam o siebie". Po pomoc szła 44 kilometry przez śnieg i mróz

29.12.16

Żeby ratować męża i synka.

RSS

Nawet 5 lat więzienia za racę na boisku

15.06.12

24-letni Chorwat został zatrzymany po tym, jak w trakcie czwartkowego meczu Chorwacja -Włochy w Poznaniu rzucił na boisko racę. Mężczyźnie grozi nawet pięć lat więzienia.

RSS

Kerry: Obama nie podjął jeszcze decyzji, zachowuje wszystkie warianty działań

08.09.13

Nie wiadomo, czy Barack Obama poczeka na raport inspektorów ONZ na temat użycia w Syrii broni chemicznej.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

"Wpuściliśmy do polskiego życia publicznego karygodną dawkę nienawiści"

01.05.17

Adrian Zandberg i Zbigniew Janas w "Faktach po Faktach".

RSS

Czy Polka zdobędzie trofeum?: Kowalczyk biegnie po Kryształową Kulę!

08.03.10

Nie ma Petry Majdic, Włoszka Arianna Follis ma zbyt dużą stratę. Jedyną zawodniczką mogącą jeszcze przeszkodzić Justynie Kowalczyk w zdobyciu Kryształowej Kuli w biegach jest Finka Aino-Kaisa Saarinen. Nasza królowa nart biegła w biegu łączonym na 15 km w Lahti.

RSS

400 pościgów w przestworzach. Japończycy gonią Chińczyków

08.03.15

Od marca 2014 roku aż 400 razy japońskie myśliwce z bazy Naha na Okinawie były zmuszone do interwencji.

RSS

Europa walczy o utrzymanie ratingów

01.04.13

Dziś w związku z Wielkim Piątkiem duża część giełd na świecie, w tym przede wszystkim w Europie, będzie nieczynna, Trudno także oczekiwać by na rynek walutowy miały wpływ publikowane dziś dane, które w większości są mało istotne,

RSS

TVP jednak zgodziła się na program Lisa

15.06.10

Telewizja Polska zmieniła decyzję i zgodziła się na wcześniej zawieszony program Tomasza Lisa - dowiedziała się Gazeta.pl.

RSS

Giełdowa majówka rozpoczęta

01.05.12

Po bardzo udanej końcówce zeszłego tygodnia, dzisiaj na rynkach nastał nastrój korekcyjny, który wzmacniany był przez negatywne informacje z Hiszpanii i gorsze od prognoz publikacje z USA, Na GPW to była pierwsza z trzech majowych sesji o obniżonej aktywn

RSS

Dorota Wysocka-Schnepf wykluczona z ekipy: Prezenterka odsunięta od "Wiadomości"

08.03.10

Dorota Wysocka-Schnepf nie będzie już prowadziła "Wiadomości" w telewizyjnej Jedynce. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy telewizji publicznej nie została co prawda wyrzucona z TVP, ale nie ma jej już w ekipie przygotowującej flagowy program informacyjny "Jedynki".

RSS

Pijany chirurg uciekł z przychodni. Ukrył się w toalecie

15.06.13

RSS

Nie chciał być papieżem. Dlaczego ciągle mieszka w Domu św. Marty?

08.06.13

Co powiedział papież podczas spotkania w Watykanie z uczniami szkół jezuickich?

RSS

Rekordowy wynik tvn24.pl w najnowszych badaniach internetu

29.07.15

Niemal 4,3 miliona internautów odwiedziło w maju portal tvn24.pl.

RSS

Spadki WIG 20 na koniec tygodnia (komentarz wideo)

08.07.12

Rynek giełdowy komentuje Bartosz Sawicki, analityk DM TMS Brokers S,A,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny