Apokatastaza Kaczyńskiego

15.08.10

Stoicy wierzyli, że historia ludzkości ma swój kres, a wszechświat u kresu dziejów spłonie, by narodzić się na nowo w pierwotnej formie. Tę apokaliptyczną wizję określano mianem apokatastazy. W ostatnich dniach lider PiS Jarosław Kaczyński zachowuje się tak, jakby chciał wywołać to zjawisko w wersji lokalnej – ogień oczyszczenia miałby w tym scenariuszu strawić PiS, PO i polską demokrację.

W Domu Weterana, który od stycznia zacznie działać w uzdrowisku w Lądku Zdroju, będzie miejsce dla 30 osób - uczestników zagranicznych misji. Jednak patronujący przedsięwzięciu resort obrony narodowej już zapowiada, że planuje zwiększyć liczbę miejsc do 90. Prezydent z rodziną wyjechał w kolumnie pojazdów. Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o IPN wydłużającą do 27 listopada termin wskazywania przez wyższe uczelnie elektorów, którzy mają wybrać kandydatów na członków Rady IPN, mającej wyłonić kandydata na prezesa IPN.Wzrosty na warszawskiej giełdzie w ostatnich dniach wyraźnie przyspieszyły, Indeks WIG20 wzrósł w poniedziałek do 2261,97 pkt, i miał najwyższą wartość od miesiąca, Najbliższym oporem jest poziom 2302,06 pkt, Tworzy go maksimum z poprzedniego miesiąca, Ba Oczekiwania wobec konferencji Donalda Trumpa były olbrzymie, Rezerwy NBP osiągnęły rekordowy poziom, co za tym idzie są też duże oczekiwania wobec zysku z nich, Niemiecka gospodarka rośnie szybciej niż sądzono Od kiedy przyjechały na igrzyska do Vancouver, nie miały chwili, by wyskoczyć na miasto. Albo startowały, albo trenowały. Dlatego nasze panczenistki, które w sobotę wywalczyły brązowy medal w wyścigu drużynowym, sukces postanowiły uczcić wypadem na zakupy. Co, poza brązem, przywiozą do Polski?

Urzędnikom Ministerstwa Finansów zdecydowanie brakuje konsekwencji w podejmowanych działaniach. Z jednej strony chcą ułatwić przedsiębiorcom odzyskanie nadpłaconego podatku, a z drugiej planują rozwiązania mające zniechęcić firmy do dyskusji z kontrolującym ich organem. Podatnik musi zachować wzmożoną czujność wobec aparatu skarbowego.

Przebadali jego rodzinę i 700 innych osób. Szokujące wyniki. Jednym z wątków łączących uczestników ostatnich protestów w świecie arabskim jest katarska telewizja Al-Dżazira, której agresywne reportaże pomogły napędzać bunty w Tunezji i Egipcie - pisze "New York Times".

Chaos w przyznawaniu pomocy powodzianom. Wszystko dlatego, że w różnych rejonach kraju obowiązują inne zasady przyznawania zasiłków socjalnych do 6 tys. zł. W rezultacie jest tak, że w niektórych miejscach niemal wszyscy poszkodowani dostają maksymalny wymiar pomocy, w innych ludzie rezygnują ze starań. Dlaczego? Rozpoczął się ostatni etap instalacji 100-tonowej kopuły, która ma zahamować znaczną część wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej. Inżynierowie za pomocą rury łączą ją ze zbiornikiem na surowiec. Przebywający na zgrupowaniu na Malcie piłkarze Legii pokonali w sparingu piątą drużynę słoweńskiej ekstraklasy NK Zavrc aż 7:0. Dwa dni wcześniej wicemistrzowie Polski wygrali z amerykańskim PSC Elite Team USA 5:0. W trakcie czwartkowego spotkania niegroźnego urazu doznał Nemanja Nikolić.Drzew pada coraz więcej. ["Fakty" TVN] WIELKA BRYTANIA / BREXIT: Podczas wieczornego głosowania przepadła poprawka Cooper-Boles?a, która ?wymuszała? na rządzie May podjęcie stosownych działań najpóźniej do 26 lutego, które miałyby na celu uniknięcie scenariusza,, Niekorzystny biomet dopełni nieszczęść.

RSS

Duże spółki wyraźnie silniejsze o małych

29.04.18

Dzisiejsza sesja była diametralnie inna dla dwóch istotnych segmentów GPW, Największe spółki poradziły sobie całkiem dobrze czerpiąc inspirację z lepszych nastrojów globalnych, Z drugiej jednak strony bardzo słabo wypadły najmniejsze ,,,

RSS

Spore zamieszanie

15.10.14

Spadki na amerykańskich giełdach pozwoliły umocnić się jenowi oraz euro, Rubel ponownie traci na wartości i zmusza bank centralny do dalszych do interwencji, Najniższa od 5 lat inflacja z Wielkiej Brytanii wyraźnie przecenia funta, ,,,

RSS

Materiały wybuchowe na WAT: Eksplozja na stołecznej uczelni. Są ranni

15.06.10

Nie było jeszcze godziny 9.00 rano. Mury Wojskowej Akademii Technicznej były o tej porze pustawe. Nagle gmachem wstrząsnęła potężna eksplozja. Chwilę potem sygnały karetek dopełniły grozy sytuacji. Bo już było wiadomo, że są ranni w tym wybuchu.

RSS

Awaria ciepłociągu: Katowice marzną. Pękła rura z ciepłą wodą

08.02.10

Kilkadzięsiąt tysięcy mieszkańców Katowic marznie. Pękł ciepłociąg, co spowodowało przerwę w dostawach do 16 tysięcy mieszkań. Awaria dotknęła najdotkliwiej mieszkańców osiedla Paderewskiego, tzw. starej i nowej Ligoty oraz osiedla Odrodzenia. Powinna zostać usunięta do wieczora.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Inwestorzy z Państwa Środka w Polsce: Chińczycy kupują polskiego giganta

08.07.10

Jedna z najbardziej znanych polskich firm wpadła w oko chińskiemu koncernowi. Inwestorzy z Państwa Środka dogadują się obecnie z jej właścicielem. To ostatnia szansa, by uratować jedną z ikon polskiego przemysłu przed bankructwem.

RSS

Na zakręcie uderzyła w skarpę. Rozbiła auto, pasażerka w szpitalu

01.07.16

Groźnie wyglądający wypadek w Kaczorowie (woj. dolnośląskie).

RSS

Chelsea bez napastników. Z Arsenalem Mourinho skazany na 17-latka

22.04.15

Przed hitowym starciem z Arsenalem w ekipie Chelsea nie zagra żaden z trzech czołowych napastników. Niewykluczone, że Jose Mourinho najprawdopodobniej będzie musiał skorzystać z 17-latka, który jak dotąd nie zaliczył ligowego debiutu.

RSS

Bez spokoju po burzy

29.06.16

Weekend nie przyniósł wystarczającej liczby odpowiedzi dla wszystkich pytań dotyczących tego, gdzie zaprowadzi nas wynik brytyjskiego referendum o członkostwie w UE, Awersja do ryzyka dominuje na rynkach finansowych, ale bez załączenia trybu ,,,

RSS

Wiosną powiało z USA

08.03.14

Inwestorzy obawiali się słabych danych z amerykańskiego rynku pracy, Tymczasem te okazały się lepsze od prognoz, Zyskał dolar, a ucierpiały giełdy,

RSS

Sarkozy porównany do "oszusta stulecia"

01.06.10

Martine Aubry, liderka socjalistów, głównej opozycyjnej siły we Francji, porównała prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego do słynnego "oszusta stulecia" Bernarda Madoffa - podają francuskie media. Oburzeni zwolennicy żądają od niej przeprosin.

RSS

Słowa Mnuchina pomogą dolarowi?

15.02.17

Steve Mnuchin jest już na ostatniej drodze do oficjalnej nominacji na Sekretarza Skarbu ? dzisiaj w nocy ostateczne decyzje w tej sprawie powinien podjąć Senat USA, W tym kontekście w kolejnych kilkunastu godzinach należy oczekiwać jego ,,,

RSS

Poseł Arłukowicz o dymisji szefa klubu PiS: "Oczy Gosiewskiego nie były szczęśliwe"

08.01.10

Odejście Przemysława Gosiewskiego było nagłe i zaskakujące. W fotelu szefa klubu PiS zastąpiła go Grażyna Gęsicka. Jarosław Kaczyński mówił, że konieczne było przeorganizowanie partii. Ale według posła Lewicy Bartosza Arłukowicza, "oczy Gosiewskiego nie były szczęśliwe".

RSS

Putin ratuje giełdy przed spadkami

08.05.14

Po nerwowym przebiegu handlu na głównych parkietach europejskich, jak również w Warszawie, w końcowej fazie byki nieoczekiwanie zyskały wsparcie ze strony prezydenta Rosji, który wezwał ukraińskich separatystów do przełożenie ,,,

RSS

Dziś lepiej zrezygnować z podróży: Kolej sparaliżowana. Pociągi tkwią w polu

15.01.10

Makabryczny zimowy paraliż polskich kolei. Odwołane połączenia, gigantyczne opóźnienia - to skutek oblodzenia trakcji elektrycznej. Z Krakowa do Warszawy nie wyjechał żaden pociąg. W najgorszej sytuacji są pasażerowie składów, które utknęły na bezludziu.

RSS

Masażystka Armstronga próbowała mówić 9 lat temu

15.10.12

Nazwał ją "prostytutką i alkoholiczką".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny