Wojsko idzie na pomoc

08.08.10

- Wojsko nie pozostaje bierne - mówi rzecznik dowództwa wojsk lądowych Tomasz Szulejko. Wojsko zdecydowało o wysłaniu w zalane tereny żołnierzy, w gotowości są śmigłowce. Jak zapewniał rzecznik, żołnierze docierają na miejsce.

Artur Zirajewski ps. Iwan - bandyta, który zeznał, że polonijny biznesmen Edward M. oferował mu 40 tysięcy dolarów za zabicie generała Marka Papały - nie żyje. Dziennikarze TVN twierdzą, że mógł popełnić samobójstwo. Zirajewski w celi miał dostać gryps, który zawierał truciznę. W szwedzkiej gminie można kupić działkę już za 1 koronę. Warunkiem jest postawienie domu w ciągu dwóch lat od transakcji, na co nie stać już każdego. Władze gminy tłumaczą, że chcą w ten sposób zachęcić ludzi do pozostawania na prowincji zamiast masowych migracji do miast. Wczoraj polski złoty doświadczył dość dużej wyprzedaży w relacji do głównych walut, w szczególności dolara amerykańskiego i euro, Słabszy funt sam był chętnie wyprzedawaną walutą, z tego tytułu straty złotego w relacji do ,,,Od wczoraj sentyment na rynku globalnym wyraźnie się zmienił, Sygnalizuje to słabość dolara, który dotychczas od wielu miesięcy był koronnym przykładem silnej waluty, Zmiana wokół amerykańskiej waluty wywołała serię reakcji cen innych ,,, To jedyne na świecie nagrody, które nie skupiają się na jedzeniu, ale na projekcie wnętrza, w którym jest ono podawane. Na tle zagranicy warszawski parkiet zachował się dziś bardzo dobrze, Po niskim otwarciu WIG20 odrobił w ciągu niespełna godziny straty i piął się do góry niemal do końca sesji, Na zamknięciu doszło do częściowej realizacji zysku ? ,,,

Maszyna wylądowała w porcie lotniczym Stansted na północny wschód od Londynu.

Dwaj rosyjscy kontrolerzy z wieży lotniska w Smoleńsku będą przesłuchani po raz drugi, ale tym razem z udziałem polskich śledczych. Prokurator Generalny Andrzej Seremet potwierdził też, że odnaleziono trzecią czarną skrzynkę rozbitego samolotu prezydenckiego Tu-154. Start tygodnia często bywa senny, ale tym razem nie może być mowy o takim scenariuszu, Po pierwsze rynek będzie ?trawić? piątkowe informacje że FBI wznawia dochodzenie wyjaśniające kwestię ?maili Clinton?, Przypomnijmy, że chodzi o ,,,

Kilka tysięcy Libijczyków zebrało się w Bejrucie w piątą rocznicę śmierci premiera Rafika Haririego. Szef rządu zginął w zamachu bombowym w połowie lutego 2005 roku. W wybuchu wraz z nim śmierć poniosło jeszcze dwadzieścia osób.
Jako winnych dokonania zabójstwa wskazywano były syryjskie siły specjalne. Masowe protesty w Libanie doprowadziły wówczas do wycofania przez Syrię wojsk z Libanu. Okupacja trwała 29 lat.
Syn Haririego, który obecnie pełni funkcję premiera, wezwał trybunał ONZ - powołany do przeprowadzenia śledztwa w sprawie zamachu - do podjęcia energiczniejszych działań i postawienia winnych przed sądem.
- Żyjemy w państwie bezprawia, w państwie klanów partyjnych, które robią, co im się tylko podoba i są bezkarne - mówił kandydat na prezydenta. Sytuacja na Półwyspie Koreańskim może przerodzić się w poważny konflikt, choć nadal będziemy dążyć do rozwiązania go środkami dyplomatycznymi ? powiedział Donald Trump w wywiadzie dla agencji Reuters przeprowadzonym z okazji ,,,Za nami dopiero połowa tygodnia, jednak ta kluczowa z uwagi na dane makroekonomiczne dla funta, Już w poniedziałek poznaliśmy pierwsze dane wskazujące na umocnienie brytyjskiej waluty, Zawodnicy Panthers Wrocław, wicemistrzowie Polski w futbolu amerykańskim w ramach akcji "Młodzi Waleczni" odwiedzili małych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. - Oni mają ciężej niż my. Musimy im pomóc w tym trudnym czasie. W młodzieży jest przyszłość narodu, a my staramy się im pomagać tak jak możemy - mówił jeden z zawodników. Maluchy odwiedzinami i prezentami były zachwycone. - Takie wsparcie bardzo im pomaga - zapewniają lekarze. Prokurator generalny w 2009 r. nie widział żadnych przesłanek, by ułaskawiać Adama S. - o tej odpowiedzi Prokuratury Generalnej do Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego poinformował rzecznik prokuratury Mateusz Martyniuk.

RSS

Spot SLD: Przeloty Tuska do domu kosztowały 6 mln zł

01.06.11

SLD szacuje, że premier Donald Tusk od początku urzędowania latał rządowymi samolotami "do domu i z powrotem" 285 razy, co kosztowało podatników 6 mln zł. SLD pokazał spot na ten temat. To "przerzucanie się filmikami na poziomie Janusza Palikota" - odpowiada PO.

RSS

Nowa powieść o Obamie. Autor: ?

08.01.11

Na amerykańskim rynku ukaże się wkrótce powieść o prezydencie Baracku Obamie, która ma ujawniać kulisy aktywności ekipy prezydenckiej i Białego Domu. Nie wiadomo jednak kto napisał książkę. Zamiast nazwiska autora na okładce widnieje wielki znak zapytania.

RSS

Hydrolog ostrzega:: "Warszawie grozi przebicie hydrauliczne"

08.06.10

"Może dojść do rozluźnienia podłoża, powstania kawern" - tak hydrolog dr Piotr Kuźniar ocenia to, co może spotkać stolicę po środowym nadejściu fali kulminacyjnej Wisły. "Może dojść do pęknięcia wału. To erozja wgłębna - zjawisko, które się rozwija lawinowo" - powiedział Kuźniar.

RSS

To musiało boleć. Piłkarz Cracovii przyjął strzał na "podbrzusze"

29.07.13

Sławomir Szeliga z najwyższym poświęceniem zablokował strzał z dystansu Łukasza Trałki.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Karta Warszawiaka pod lupą GIODO

15.01.14

RSS

Złoty kończy tydzień na plusach

29.08.11

Mijający tydzień, który w całości upłynął na oczekiwaniu na jedno wydarzenie, mianowicie dzisiejsze wystąpienie szefa Fed Bena Bernanke na sympozjum w Jackson Hole, stał pod znakiem ograniczonej zmienności złotego, który ostatecznie w niewielkim stopniu u

RSS

Nowy sondaż: przewaga PiS robi wrażenie

15.03.16

Tylko cztery partie w Sejmie.

RSS

Najlżejszy materiał świata. 99 procent powietrza

22.11.11

Amerykańscy naukowcy zredefiniowali pojęcie lekkości. Stworzony przez nich materiał jest około 100 razy lżejszy niż styropian. Jednocześnie jest wyjątkowo wytrzymały i po zgnieceniu może wrócić do pierwotnego kształtu.

RSS

"Ulubiony system Kaczyńskiego to autorytaryzm"

29.04.11

- Słowa Kaczyńskiego, że demokracja jest patologiczna i władze w niej wyłonione też, są groźne i trzeba je krytykować. Mam coraz mniej wątpliwości, że Kaczyński ma ulubiony system - jest nim autorytaryzm. To jest jego pragnienie - stwierdził w "Kropce nad i" były premier Józef Oleksy. Odniósł się w ten sposób do słów prezesa PiS, który powiedział, że dziś w Polsce mamy rządy wichrzycielskie, awanturnicze i patologiczne.

RSS

Technologia pomoże hodowcom nie przegapić rui

01.03.16

Na Mobile World Congress w Barcelonie zaprezentowano specjalnie urządzenie dla krów "Connected Cow". Wynalazek ma pomóc rolnikom w wykrywaniu okresu rui u łaciatych. - Wysyła ono dane do odbiornika i internetu. Później są one analizowane w chmurze, a wiadomość o okresie, kiedy krowy są zdolne do rozrodu, jest wysyłana do rolników - opowiada Julita Bilska, koordynator projektu. - Inną zaletą tego systemu jest wykrywanie chorób głowy krowy - dodała. Urządzenie przyczepia się do nogi krowy podobnie jak w przypadku krokomierza.

RSS

Polityczny pat w sprawie Obamacare negatywnie oddziałuje na rynek

01.10.13

W zeszłym tygodniu kurs pary EURUSD konsolidował się w przedziale 1,3460-1,3560, po tym jak tydzień wcześniej po niespodziewanie gołębim komunikacie Rezerwy Federalnej ustanowił najwyższy poziom od stycznia tego roku (1,3568), Kreśleniu ,,,

RSS

Suarez znowu gryzie

22.04.13

Urugwajczyk coraz mocniej pracuje na przydomek "Kanibala".

RSS

Rosyjska gazeta o Wehrmachcie i dziadku Tuska

22.05.10

"Niezawisimaja Gazieta" informuje dziś, że dziadek premiera Polski Donalda Tuska - Józef Tusk, był wśród ochotników, którzy w latach II wojny światowej zaciągnęli się do Wehrmachtu i SS.

RSS

To wciąż jeszcze eurodolarowa konsolidacja

22.07.16

W ostatnich dniach ? w tym wczoraj ? widać było na eurodolarze silne testowanie linii 1,10, Sugerowało to, że przebijana jest (dołem) konsolidacja utrzymująca się od końcówki czerwca, Obserwowano zejścia w rejony 1,0980,

RSS

Prognoza pogody na wtorek: nie liczcie na poprawę

01.07.14

Nadal opady, także burzowe.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny