Wojsko idzie na pomoc

08.08.10

- Wojsko nie pozostaje bierne - mówi rzecznik dowództwa wojsk lądowych Tomasz Szulejko. Wojsko zdecydowało o wysłaniu w zalane tereny żołnierzy, w gotowości są śmigłowce. Jak zapewniał rzecznik, żołnierze docierają na miejsce.

Molly, najstarsza na świecie samica orangutana żyjąca w niewoli, padła w sobotę w zoo w Tokio - poinformowała agencja Kyodo. Chleb chlebowi nierówny. Telewizja publiczna to duża firma. Ma wiele stanowisk do obsadzenia. I rónie dużo chętnych na nie. Nie ma tygodnia, a ostatnio nawet dnia bez informacji o przetasowaniach na szczytach włądzy w TVP. Oto kolejne. Były redaktor naczelny "Wprost" będzie szefem publicystyki w Jedynce.Kolejny tydzień z rzędu w dół poszły ceny paliw na polskich stacjach, Sytuacja na międzynarodowych rynkach naftowych i walutowych sprzyja akurat polskim kierowcom, Ceny owszem, nadal są wysokie, patrząc historycznie, jednak w nadchodzących dniach powinny Szef MSZ Radosław Sikorski poinformował, że liczba Polaków zatrzymanych na Białorusi spadła do 25. Jednocześnie zapewnił, że zarówno centrala MSZ, jak i nasza placówka na Białorusi "energicznie" przedstawia nasze stanowisko władzom białoruskim. - Jak Państwo zauważyli, wracamy do starego logo "Wprost". Idziemy do przodu i patrzymy w przyszłość, ale nie mamy oporów, by wracać do tego, co było dobre w przeszłości" – zwrócił się do czytelników w artykule wstępnym do najnowszego numeru "Wprost" Tomasz Lis, redaktor naczelny tygodnika od maja 2010 r.


Odszedł mistrz satyry, pisarz, lewicowy publicysta, pedagog, ale przede wszystkim twórca filmowych postaci, których perypetie śmieszyły pokolenia Polaków. To on wymyślił "Czterdziestolatka", w którego wcielił się Andrzej Kopiczyński. Nie żyje Krzysztof Teodor Toeplitz. Miał 77 lat.

- Debata w sprawie OFE nie może toczyć się tylko wśród ekonomistów. To również kwestia i społeczna i polityczna. Tu w grę wchodzą trochę "profesorskie dąsy" - powiedział w "Faktach po Faktach" Ludwik Dorn, komentując wystąpienie prof. Leszka Balcerowicza, który w piątek zaapelował o poważną dyskusję o OFE. - Rzeczą profesorów jest proponować, a polityków odpowiadać na te propozycje - odparł Marek Borowski. Nowe 9-letnie minima EUR/USD po decyzjach związanych z OMT oraz nowymi komentarzami ze strony członków EBC, Projekcje Banku Światowego, Złoty lekko słabnie na fali wzrostu awersji do ryzyka,

       W Niemczech rozpoczęła pracę parlamentarna komisja śledcza, która ma wyjaśnić okoliczności nalotu samolotów NATO w Afganistanie z września ubiegłego roku i niejasności związane z polityką informacyjną rządu na temat incydentu. Podczas ataku zleconego przez oficera Bundeswehry mogło zginąć ponad 140 osób.
       Podczas pierwszego posiedzenia komisji ustalono, że najpierw zbada ona postępowanie niemieckiego pułkownika Georga Kleina, który wezwał samoloty NATO, aby zbombardowały dwie uprowadzone przez Talibów cystreny z paliwem.
       W drugiej kolejności komisja ma sprawdzić, na jakich podstawach swoje opinie na temat incydentu formułowali członkowie niemieckiego rządu. Opozycyjni deputowani domagają się szczególnie wyjaśnienia roli ministra obrony Karla-Theodora zu Guttenberga.
       Minister najpierw utrzymywał, że nalot był uzasadniony pod względem wojskowym, później jednak zmienił zdanie. Komisja ma wyjaśnić, czy zu Guttenberg nie wprowadzał w błąd opinii publicznej. Niektóre dokumenty wskazują bowiem, że miał pełną wiedzę na temat incydentu, zanim oficjalnie zweryfikował swoje stanowisko.
       Nie wiadomo, czy zu Guttenberg stanie przed komisją już w marcu, jak chce opozycja, czy też dopiero w maju, na czym zależy koalicji. W sumie komisja śledcza przesłucha około 40 osób, a jej prace mogą potrwać nawet rok.
Publikacja "Ponary - miejsce ludzkiej rzeźni" służy prawdzie i upowszechnianiu wiedzy o zbrodni - uważa wiceszef MSZ Jan Borkowski. W latach 1941-44 w Ponarach pod Wilnem SS, niemiecka policja i kolaborująca z Niemcami policja litewska zamordowała ok. 100 tys. osób. Polska od miesiąca nie ma ambasadora na Ukrainie, bo Pałac Prezydencki i MSZ nie mogły uzgodnić wspólnego kandydata - nieoficjalnie dowiedział się „Wprost”. To kolejny w ostatnich tygodniach konflikt na linii prezydent-rząd.
Radosław Sikorski i Bronisław Komorowski (fot. FORUM)Firmy rodzinne stanowią bardzo liczną grupę przedsiębiorstw działających na rynku. Są one przekazywane z pokolenia na pokolenie i funkcjonują latami. Jednak podatnicy nie mają pewności co do tego jak jest opodatkowana darowizna przedsiębiorstwa przez rodzica na rzecz dziecka. Należy tu rozważyć konsekwencje darowizny w podatku od spadków i darowizn oraz podatku VAT. Blondynka z rozchylonymi ustami, ubrana jedynie w krótką bluzkę, rajstopy i szpilki, z rurą od odkurzacza w ręku, chce "wyssać Warszawę" - to nie reklama bielizny czy sprzętu AGD, a plakat wyborczy kandydatki SLD. Marta Ratuszyńska - bo o niej mowa - próbuje zachęcić do siebie wyborców też innymi metodami, np. piosenką w oazowym stylu, gdzie śpiewa m.in. o buzi anioła. Najważniejsze wydarzenie, na które obecnie czekają rynki to przyszłotygodniowe posiedzenie Fed, a właściwie decyzja, dotycząca luzowania monetarnego (quantitative easing), Rynek nabiera coraz większego przekonania, że w czasie posiedzenia zostanie podjęta

RSS

Mariusz Błaszczak odwołuje komendanta stołecznej policji. Do ilu razy sztuka?

01.03.17

Jak dowiedział się portal tvn24.pl, ze stanowiskiem żegna się stołeczny komendant policji - trzeci w ciągu kilkunastu miesięcy.

RSS

Tyle kosztuje nas olimpiada: Polska wydała miliony na igrzyska

15.02.10

Wysłanie Polaków do Vancouver kosztowało nas miliony. Oprócz wysokich kosztów pobytu sportowców i działaczy, trzeba jeszcze doliczyć, ile kosztowały same przygotowania zawodników. Ministerstwo Sportu musiało wydać aż 31 milionów złotych, by do Kanady poleciała nasza ekipa.

RSS

Prawne i praktyczne aspekty organizacji akcji promocyjnych

08.05.14

Poprawa wizerunku, utrwalenie tego pozytywnego, zdobycie nowych klientów czy wreszcie zwiększenie liczby lojalnych nabywców, a co za tym idzie wzrost sprzedaży i polepszenie sytuacji rynkowej przedsiębiorstwa jest głównym celem działalności pr,,,

RSS

Czerwiec przywita nas wysokimi temperaturami

29.05.15

I burzami.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Sukcesy popytu

15.09.15

Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie nie przyniosły wielu emocji, Z punktu widzenia wielkości obrotu w zakończonym tygodniu gorsza była tylko sesja poniedziałkowa, która odbywała się w kontekście święta w USA,

RSS

Nielegalna amunicja w domu. Znany piosenkarz skazany

15.04.17

Zapadł wyrok w sprawie Ryszarda R.

RSS

Poseł PO o PiS: nawet koniom nie odpuszczacie

29.04.16

Cezary Tomczyk (PO) i senator z klubu PiS Adam Bielan w "Faktach po Faktach".

RSS

Grecja, BoE i FOMC obecnie rządzą rynkami

22.06.12

Euro (EUR) osiągnęło zyski wobec większości głównych walut wobec pozytywnych wydarzeń z Grecji, Antonis Samaras, przywódca konserwatywnej Nowej Demokracji został oficjalnie zaprzysiężony na nowego premiera, Do nowego rządu weszła również socjalistyczna pa

RSS

Zielona herbata na Alzheimera i raka

08.01.11

- Regularne picie zielonej herbaty chroni mózg przed Alzheimerem i innymi formami starczej demencji - twierdzą naukowcy z Newcastle i Dundee, których ustalenia zamieszcza publikacja "Phytomedicine". Ponadto zielona herbata ma spowalniać rozwój komórek rakowych.

RSS

Rosetta obrała kurs na kometę. Dogoni ją za jedenaście tygodni

22.05.14

Przed przełomowym lądowaniem na powierzchni kosmicznej skały sonda znajdzie się w warkoczu pozostawianym przez kometę.

RSS

Forex: Ropa może drożeć

01.05.12

Kwiecień należał do trudnych miesięcy, Marazm utrudniał inwestorom handel, a częste zwroty kierunku w wąskich przedziałach cen, narażały na straty, Wszystko jednak wskazuje na to, iż maj przyniesie ożywienie,

RSS

Światowe giełdy na minusie

08.02.12

Brak decyzji greckich polityków negatywnie rzutuje na globalne rynki finansowe, Odkładanie rozmów w sprawie przeprowadzenia niezbędnych reform, które Ateny muszą wdrożyć by otrzymać drugi pakiet pomocowy, coraz bardziej irytuje inwestorów, Wczoraj wszystk

RSS

Waluty świat: Raport popołudniowy

15.11.10

Sygnały pro wzrostowe na rynku eurodolara opisywane przeze mnie w raporcie porannym znalazły przełożenie na wyraźną zwyżkę tej pary, którą oglądaliśmy na przestrzeni ostatnich godzin, Skala tego wzrostu była tak duża, że pokonane zostały pierwsze zasięgi

RSS

Australia: Zmarł wynalazca czarnej skrzynki

22.07.10

Australijski naukowiec David Warren, który zrewolucjonizował systemy bezpieczeństwa lotów wynalazkiem czarnej skrzynki, zmarł w wieku 85 lat - poinformowały australijskie źródła oficjalne.

RSS

Pół miliarda osób patrzyło, jak Ronaldo losuje nam Anglię

01.08.11

Ponad pół miliarda widzów w dwustu państwach śledziło na żywo w telewizji sobotnie losowanie grup eliminacyjnych piłkarskich mistrzostw świata 2014, które odbyło się w Rio de Janeiro. W wyniku losowania, które przeprowadził słynny Ronaldo, Polska zmierzy się z Anglią, Ukrainą, Czarnogórą, Mołdawią i San Marino.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny